Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11

Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz wrz 02, 2007 9:46 pm

Schpeelah#144 pisze:
W literaturze wampiry nie wchodzą nie zaproszone. Twórcy szablonu postanowili to uwzględnić. Kropka.

Ponoć u Kinga wampiry nie zaproszone nie wchodzą (nie, wiem, nie czytałem, ale osoby, które czytały mi tak mówiły). W serii książek Magdaleny Kozak (narazie jest Nocarz i Renegat, Nikt ponoć w styczniu) wchodzą normalnie ;). W Kronikach Wampirów autorstwa Anne Rice również wchodzą bez problemu, ba, czasem się włamują (vide Lestat i Gabrielle w Wampirze Lestacie). W "Carpe Jugulum" Terrego Pratchetta też chodziły, gdzie im się żywnie podobało :).

jednabrew
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob lip 26, 2008 12:45 pm

Jedno pytanie: Czy istnieje w ed. 3.5 zaklęcie (nieepickie) pozwalające przemienić kogoś w wampira? W ed. 3.0 stworzenie większego nieumarłego pozwalało na coś takiego, ale w 3.5 już nie.

Awatar użytkownika
PoPoT
Stały bywalec
Stały bywalec

pn lip 28, 2008 1:38 pm

Mam pytanie:
Czy jest jakiś sposób na "odwampirowanie" wampira (przemienienie z powrotem w stworzenie bazowe)??

Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu

pt sie 01, 2008 11:09 pm

jednabrew pisze:
Czy istnieje w ed. 3.5 zaklęcie (nieepickie) pozwalające przemienić kogoś w wampira? W ed. 3.0 stworzenie większego nieumarłego pozwalało na coś takiego, ale w 3.5 już nie.

Wydaje mi się, że w jakimś podręczniku widziałem coś takiego. Nie jestem jednak pewien w jakim, a nie chcę wprowadzać w błąd zgadując.

PoPoT pisze:
Czy jest jakiś sposób na "odwampirowanie" wampira (przemienienie z powrotem w stworzenie bazowe)??

Najprościeć zabić wampira a potem wskrzesić. Przywrócona do życia postać traci szablony nieumarłego i można powiedzieć, że znów jest stworzeniem bazowym.

Awatar użytkownika
PoPoT
Stały bywalec
Stały bywalec

sob sie 02, 2008 9:43 am

Radnon pisze:
Najprościeć zabić wampira a potem wskrzesić. Przywrócona do życia postać traci szablony nieumarłego i można powiedzieć, że znów jest stworzeniem bazowym.

A jakiś inny sposób? Chodzi mi o coś... bez zabijania. Nawet rozwiązanie czysto fabularne - chodzi o brata pewnego czarodzieja, którego głównym życiowym celem jest "odmienienie" brata.

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt cze 05, 2009 7:00 pm

A ja mam inne pytanie.
Wystawienie wampira na bezpośrednie działanie światła słonecznego powoduje jego dezorientację – może wykonywać jedynie pojedyncze akcje ruchu lub akcje ataku, a jeśli nie zdoła uciec, w następnej rundzie ulega definitywnemu zniszczeniu.

Cytat z Księgi Potworów.
Więc moje pytanie brzmi: czy można tego w jakiś sposób uniknąć? Czarami, atutem Przystosowanie do światła dnia?

Awatar użytkownika
Medawc
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt lip 21, 2009 11:00 pm

Odkopię trochę temat, poniewaz moja postać przy sprzyjających wiatrach niedługo zostanie wampirem i mam pytanie:
Wg Księgi Potworów jako wampir będę całkowicie posłuszny swojemu wampirowi-stwórcy. Jednocześnie jednak nie mogę wejść na teren prywatny bez zaproszenia właściciela, a czosnek i święte symbole odstraszają mnie (nie czyniąc co prawda żadnych obrażeń).
I tutaj haczyk - co jeśli stwórca każe mojej poscaci wejść na teren prywatny bez zaproszenia, wziąć do ręki święty symbol lub nażreć się czosnku? Co jest w tym wypadku nadrzędne, rozkaz stwórcy, czy ów "wampirze fobie"?
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11