Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 484
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

ile kropek na dary na starcie?

pt sie 08, 2008 8:06 am

Helo,

Gracz tworząc bohatera daje dwie kropki do jednej sławy. Czy w takiej sytuacji jako MG pozwalacie graczom na wybór trzech darów dwukropkowych? Czy może jeden dwukropkowy a dwa z jedną kropą? Czy może wszystkie za jeden?


Pozdrówki,
Exar
 
soul31
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: śr paź 11, 2006 9:47 am

pt sie 08, 2008 8:38 am

W książce pisze wyraźnie że gracz posiada 3 kropki renown.

Pierwszą z auspice

Drugą z plemienia

Trzecią dowolnie

Tak samo dary. Ale jak wybierze się tą samą listę dwu-krotnie lub trzy krotnie posiada się parę darów z tej listy. Oczywiście trzeba mieć odpowiednio wysokie renown. Oraz posiadać wszystkie kropki poślednie. Znaczy to że nie można od razu kupić daru trzy kropkowego kiedy nie posiadamy daru 1 kropkowego oraz 2 kropkowego z tej listy.

Naprzykład

Ithaeur z hunters in the darkness

Pierwszy dar wybiera ze stealth

Drugi dar wybiera ze stealth

I trzeci z new moon

Potem daje renown cunning na 1 z patronatu oraz 1 z plemienia . Swoją wolną kropkę daje też w cunning żeby wypełnić wymagania od stealth.

W ten sposób ta postać ma następujące dary:
Stealth:
Feet of mist O
Blending OO
New moon:
Scent beneath the surface O
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

pt sie 08, 2008 9:07 am

soul31 pisze:
Ale jak wybierze się tą samą listę dwu-krotnie lub trzy krotnie posiada się parę darów z tej listy.

Nie do końca.

Każda postać posiada na starcie dwa lub trzy punkty Renown.
Owszem, pierwszy z nich zależy od Patronatu. Drugi od Plemienia, przy czym Ghost Wolves - samotnicy bez plemienia - nie otrzymują tego punktu. Trzeci z kolei przydzielamy sami.

Na starcie mamy do wyboru trzy dary, których maksymalny poziom ograniczają nam punkty Renown w najwyższej z kategorii. Czyli posiadanie 3 punktów w jednej kategorii pozwala nam wybrać trzeciokropkowe Dary, dwóch - drugokropkowe, a jeśli rozdzieliliśmy je na dwie, lub trzy kategorie i mamy po jednym punkcie na każdej, to możemy korzystać wyłącznie z darów z pierwszej kropki.
Ponadto, możemy wybierać wyłącznie dary z list Plemienia (każde ma trzy listy, bodajże), dary Patronatu, oraz dary z list Matki Luny i Ojca Wilka.
 
Awatar użytkownika
Exar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 484
Rejestracja: czw wrz 15, 2005 9:01 am

pt sie 08, 2008 1:13 pm

No właśnie też mi tak wynikało, że mogą brać dary dwu i trzykropkowe, szczęśliwie mam dojrzałych graczy (a właściwie to nie mam) i nie mechanika jest najważniejsza i nie będą nadużywać tego, że mogą mieć trzy dary trzykropkowe zamiast trzech jednokropkowych.

Trzymta się!
Exar
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

pt sie 08, 2008 1:24 pm

Exar pisze:
nie będą nadużywać tego, że mogą mieć trzy dary trzykropkowe zamiast trzech jednokropkowych

Dary w Wilkołaku są dość specyficzne. A do tego sam fakt, iż bohater postanawia podążać za Renown'em swojego Plemienia daje coś więcej, niż tylko wyższy pułap Darów.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

pt sie 08, 2008 1:35 pm

Exar pisze:
No właśnie też mi tak wynikało, że mogą brać dary dwu i trzykropkowe, szczęśliwie mam dojrzałych graczy (a właściwie to nie mam) i nie mechanika jest najważniejsza i nie będą nadużywać tego, że mogą mieć trzy dary trzykropkowe zamiast trzech jednokropkowych.

W Wilkołaku mechanika jest mimo wszystko bardzo ważna. Dary trzy kropkowe są już wiele lepsze niż 1 kropkowe. Co znaczy, że nie będą nadużywać? Skoro dasz im akie to będą/powinni z takich korzystać.
 
soul31
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: śr paź 11, 2006 9:47 am

pt sie 08, 2008 2:56 pm

Zgodnie z książką NIE mogą mieć trzech darów trzy kropkowych przy
tworzeniu postaci.

Oto fragment o tym mowiący:
It is possible to take one-dot and two-dot Gifts in a
single list at character creation. The list in question must
be affiliated with both your character’s tribe and auspice,
such as the Insight list for Bone Shadows and Elodoth.
In this case, your character has the one-dot Insight Gift
from, say, tribe, and then gets the two-dot Insight Gift
from auspice. You could also get a two-dot Gift in a list if,
for your character’s third selection you choose a list that is
affiliated with his tribe or auspice and from which you already
have the one-dot power. For example, if you choose
the one-dot Stealth Gift as your Irraka’s auspice-affiliated
power, you could use your third, free choice to acquire the
two-dot Stealth Gift.

Czyli jedynym sposobem na zdobycie daru na trzeciej kropce to - posiadanie jednego daru 1 kropkowego , jednego 2 kropkowego oraz jednego trzy kropkowego. Wszystko z tej samej listy. Ta lista musi się powtarzać w patronacie , plemieniu oraz w naszym wolnym wyborze. I potrzebujemy odpowiednie renown na poziomie trzecim.

Zasady, zasadami. Ale jak się pytasz tak między narratorami to powiem ci tak. Możesz im dać nawet dary pięciokropkowe. Ale do czego będą dochodzić potem? Na moje największą zabawą to właśnie dochodzić do tych darów własną pracą. Wtedy by je szanowali . A tak postać se padnie i zrobi kolejną postać z trzy kropkowymi darami. Uwierz mi że szybko tych darów zacznie wam braknąć.
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

pt sie 08, 2008 7:35 pm

Zgadzam się z soul'em nie warto dawać na starcie za wysokich możliwości bo wtedy traci się sens rozwoju postaci. No chyba, że założenie kroniki jest takie, że maja to być dopakowane postacie wiec wtedy oczywiście można nawet i 5 kropek dać.
 
soul31
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: śr paź 11, 2006 9:47 am

pt sie 08, 2008 7:58 pm

To ja bym już wolał dać expa i tak żeby dopakowywali. To jest mechanizm wbudowany w grze który do tego służy.

Dar na trzeciej kropce kosztuje 3X5 + 2X3 czyli 21

Jeżeli to przemnożymy razy trzy otrzymamy 63 expa

Normalne jedno kropkowe postacie mają 3x5 czyli 15 expa

Posiadanie 2 darów jedno kropkowych oraz dwu kropkowego zgodnie z zasadami to jest 5 + 2X5 + 5 = 20. 20 expa.

Posiadanie daru trzy kropkowego , jednego dwu kropkowego oraz jednego trzy kropkowego to jest : 5 + 2X5 + 3X5. Otrzymujemy 30 expa.

61 expa podchodzi już pod scarred veterans (75 expa).

Przypuśćmy że normalnie robimy postać i dostajemy w przybliżeniu tą różnice expa pomiędzy największym zgodnym z zasadami expem. Czyli 33 a konkretnie mówiąc 35 ( estabilished pack ). Za to można kupić 7 darów pierwszego poziomu. Łącznie mając ich aż 10. Trzy drugiego poziomu i jeden dodatkowy pierwszego. 7 darów.
Możemy też kupić jeden trzeciego poziomu , jeden drugiego oraz jeden dodatkowy pierwszego poziomu. 4 dary.

Już nie powiem co można zrobić z 60 expa...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości