Zrodzony z fantastyki

 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

sob sie 16, 2008 11:35 pm

Kosa92 pisze:
atakować, odtapować i tak cały czas?

Raz może, potem już nie, bo nie będzie mógł jak tapnąć. Umiejętność z odtapowaniem[jak np. [mtg=Duergar_Mine-Captain]Duergar Mine-Captain[/mtg]] w koszcie, wymaga by kreatura ją posiadająca była tapnięta.
 
Saricule
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz sie 17, 2008 12:42 pm

ndz sie 17, 2008 1:05 pm

Czy jeśli mam kartę [mtg=Circu,_Dimir_Lobotomist]Circu, Dimir Lobotomist[/mtg] i usunąłem dzięki niej kilka kart, to czy jeśli ten Circu zejdzie, a ja wystawię następnego, to mój przeciwnik będzie mógł używać kart usuniętych przez pierwszego Circu?
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

ndz sie 17, 2008 2:11 pm

Nie. Kiedy karta w swoim text boxie odwołuje się do własnej nazwy, ma na myśli "ta konkretna karta".
 
matidzi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: śr gru 26, 2007 8:00 pm

pn sie 18, 2008 3:28 pm

jeśli zagram najpierw spell z grupy Arcane to moge potem użyć abilities karty [mtg=psychic_puppetry]psychic puppetry[/mtg] tyle razy na ile starczy mi many?
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

pn sie 18, 2008 3:56 pm

Nie. Każdy czar można splicować na konkretnego arcane'a tylko raz[ale jak masz 2 psychich pupetry, to możesz zesplicować oba].
 
rolka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 77
Rejestracja: pn sie 06, 2007 10:59 am

pn sie 18, 2008 4:11 pm

czy karte [mtg=dryad_arbor]dryad arbor[/mtg] mozna zabic np. terorem albo zadac mu obrazenia ze zdolnosci kreatury i tez go zabic ?
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

pn sie 18, 2008 4:23 pm

Można. Dryad arbor jest kreaturą z wszelkimi tego konsekwencjami.
 
matidzi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: śr gru 26, 2007 8:00 pm

wt sie 19, 2008 10:51 pm

pare pytań odnośnie [mtg=neurok_stealthsuit]neurok stealthsuit[/mtg]
1)znajomy powiedział mi że jak mam tą karte na ręce, to za jej attach koszt moge ją podpiac odrazu pod creature, nie placac kosztu wystawienia, to prawda?

2)taka sytuacja: przeciwnik używa spella na creature w odpowiedzi na to używam attach i przepinam na tą creature [mtg=neurok_stealthsuit]neurok stealthsuit[/mtg], w odpowiedzi an to pzreciwnik zagrywa kolejnego spella w inną creature, to ja w odpowiedzi na to używam attach na ta creature.
pyt. na obydwie creatury nie zadziała spell od przeciwnika?

3) przeciwnik zagrywać może kilka spelli, moge je kontrowac dopiero jak odda mi pierwszeństwo? czyli np w sytuacji, że przeciwnik używa jednego spella na jedną creature i drugiego spella na drugą creature, to jak mi odda pierwszeństwo to już [mtg=neurok_stealthsuit]neurok stealthsuit[/mtg] obydwu spelli nie zcountruje?
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

wt sie 19, 2008 11:00 pm

matidzi pisze:
1)znajomy powiedział mi że jak mam tą karte na ręce, to za jej attach koszt moge ją podpiac odrazu pod creature, nie placac kosztu wystawienia, to prawda?

Nie, to klamstwo. Jezeli na karcie nie jest napisane inaczej, to zdolnosci moga byc aktywowane tylko jak karta jest w grze.
matidzi pisze:
2)taka sytuacja: przeciwnik używa spella na creature w odpowiedzi na to używam attach i przepinam na tą creature neurok stealthsuit, w odpowiedzi an to pzreciwnik zagrywa kolejnego spella w inną creature, to ja w odpowiedzi na to używam attach na ta creature.
pyt. na obydwie creatury nie zadziała spell od przeciwnika?

Popatrzmy na stos. Zaklecie A, Attach na stworka 1, zaklecie B, attach na stworka 2. Rozpatrujemy.
Stealthsuit trafia na stworka 2
Popatrzmy na stos. Zaklecie A, Attach na stworka 1, zaklecie B Rozpatrujemy.
Zaklecie B zostaje skontrowane z powodu braku legalnego celu.
Popatrzmy na stos. Zaklecie A, Attach na stworka 1. Rozpatrujemy.
Stealthsuit trafia na stworka 1.
Stos - Zaklecia A, ktore przy rozpatrywaniu zostaje skontrowane przez zasady gry.

Brawo!


matidzi pisze:
3) przeciwnik zagrywać może kilka spelli, moge je kontrowac dopiero jak odda mi pierwszeństwo? czyli np w sytuacji, że przeciwnik używa jednego spella na jedną creature i drugiego spella na drugą creature, to jak mi odda pierwszeństwo to już neurok stealthsuit obydwu spelli nie zcountruje?

Tu juz musisz kombinowac :P
Stos: Czar A na stw 1 i Czar B na stw 2.
Musisz: W odpowiedzi na B dolozyc attach na stw 2, poczekac az zasady gry skontruja czar 2 (przy jego reslove) i kiedy na stosie bedzie juz tylko czar A attachowac suita na stw1.

To wszystko jest przy uwadze, ze mozesz to robic tylko abillitka za UU - Equip jest grane jako sorcery.
 
Kosa92
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: sob sie 16, 2008 8:36 pm

śr sie 20, 2008 2:41 pm

Jak działa umiejętność karty [mtg=Cavalry_Master]Cavalry Master[/mtg] (ona daje wszystkim flanking czy coś innego)?
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

śr sie 20, 2008 2:48 pm

Kosa92 pisze:
Jak działa umiejętność karty Cavalry Master (ona daje wszystkim flanking czy coś innego)?

Daje flanikng tym, ktorzy juz go mieli (daja -2/-2 zamiast -1/-1)
 
Awatar użytkownika
Kar Vastor
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 20, 2008 11:59 pm

czw sie 21, 2008 1:40 pm

Witam,mam pytania odnośnie 3 kart.

Hex
http://magiccards.info/rav/en/89.html

Co się dzieje,jeśli na polu nie ma 6 stworow?Jesli np ja mam 1,a przeciwnik 3 to obydwoje je tracimy czy jak to jest?

Skyshroud Behemoth
http://magiccards.info/ne/en/116.html

Wiem,że to nieodpowiedni temat,ale jak to jest tapped i untapped bo z tym jeszcze takze mam problemy.

A odnosnie karty,to w jej opisie pisze,ze przychodzi do gry untapped.Ma Fading 2,wiec zniknie po dwoch turach,ale jesli przychodzi untapped to czy moze od razu atakowac czy jak?

To Arms!
http://magiccards.info/gp/en/20.html

Co dokładnie robi ta karta?

Z góry dziękuje za pomoc,pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

czw sie 21, 2008 1:59 pm

Kar Vastor pisze:
Co się dzieje,jeśli na polu nie ma 6 stworow?Jesli np ja mam 1,a przeciwnik 3 to obydwoje je tracimy czy jak to jest?

To nie mozesz tego zagrac.


Kar Vastor pisze:
A odnosnie karty,to w jej opisie pisze,ze przychodzi do gry untapped.Ma Fading 2,wiec zniknie po dwoch turach,ale jesli przychodzi untapped to czy moze od razu atakowac czy jak?

Przychodzi tapped. Normalnie zeby stworek mogl atakowac w rundzie, w ktorej wszedl do gry musisz mu dac jakos hadte, tego trzeba by jeszcze jakos odtapowac.


Kar Vastor pisze:
Co dokładnie robi ta karta?

Odtapowujesz wszystkie swoje stworki, dobierasz karte.
 
Kosa92
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: sob sie 16, 2008 8:36 pm

czw sie 21, 2008 8:00 pm

A ja też mam 3 karty do pełnego tłumaczenia:

[mtg=Norin_the_Wary]Norin the Wary[/mtg]

[mtg=Magus_of_the_Vineyard]Magus of the Vineyard[/mtg]

[mtg=Gift_of_the_Deity]Gift of the Deity[/mtg]

Oraz co się dzieje gdy ja mam 2 stworki przeciwnik 1 i zagram [mtg=Incremental_Blight]Incremental Blight[/mtg]
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

czw sie 21, 2008 8:23 pm

Norin - gdy gracz zagra czar, albo kreatura zaatakuje, usuń Norina z gry. Przywróć go do gry pod kontrolą właściciela pod koniec tury.

Magus - na początku fazy głównej każdego gracza przed walką dodaj temu graczowi 2 zielonej many do puli.

Gift - Jeżeli umagiczniona kreatura jest czarna, dostaje +1/+1 i ma deathtoucha. Jeżeli jest zielona dostaje +1/+1 i wszystkie kreatury muszą ją blokować, jeśli są w stanie.

Co do blighta - musisz wyznaczyć wszystkie cele, w tym dwa będą twoje, a jeden przeciwnika[możesz wybrać na którego idą trzy counterki, na którego dwa i na którego jeden].
 
Kosa92
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: sob sie 16, 2008 8:36 pm

czw sie 21, 2008 8:29 pm

Co do Magusa- czy ja muszę wydać te 2 zielone many czy też nie musze.

Oraz:
[mtg=Blightsoil_Druid]Blightsoil Druid[/mtg] czy po tapnięciu i zapłaceniu życia ja dostaje tak jak by stabowaną mane i muszę ją wydać czy niestabowaną i nie muszę jej wydawać.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

czw sie 21, 2008 8:51 pm

Co do Magusa- czy ja muszę wydać te 2 zielone many czy też nie musze.


?? Nic nie musisz wydawać.

Stabowaną? eeee. Jest to mana, którą musisz wykorzystać w tej turze, w której ją otrzymałeś. Potem już nie możesz z niej korzystać.

edit. Specu, pierwszy :razz: Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony czw sie 21, 2008 8:53 pm przez Erykz, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

czw sie 21, 2008 8:51 pm

co do magusa to przed deklaracją ataku dodaje ci on :g::g:. to czy ją wykozystasz czy nie jest nieistotne, bo nie tapjesz go dla tego abilita więc nie ma efektu mana burn.

przy [mtg=Blightsoil_Druid]Blightsoil Druid[/mtg] oczywiście że dostajesz niestapowana manę i możesz ją wykozystac. ale jeśli uzyjesz jego abilita i nie zuzyjesz many w konkretnym celu do końca tury to działa na ciebie dodatkowo efekt mana burn
 
matidzi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: śr gru 26, 2007 8:00 pm

sob sie 23, 2008 12:08 am

dwa pytania o [mtg=deep-sea_kraken]deep-sea kraken[/mtg]:
1)jeśli przeciwnik zagra spell a ja go zcontruje, to moge zdjąć counter z krakena?
2)jeśli przeciwnik zagrywa karte po madnesie, to nie moge zdjać countera z krakena?
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

sob sie 23, 2008 12:26 am

2 x Usuwasz counter.
 
matidzi
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 67
Rejestracja: śr gru 26, 2007 8:00 pm

sob sie 23, 2008 10:47 am

[mtg=Reef_Shaman]Reef Shaman[/mtg] jeśli dobrze rozumie to za tap zmieniam np all mountainy na plains, czy moze zmieniam na inny tylko typ jednego landa ?
 
Awatar użytkownika
Kroshgar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: pt lis 03, 2006 10:13 pm

sob sie 23, 2008 11:17 am

Zamienia jednego landa, np. Mountaina na Islanda. A potem wbijasz się stworem z Islandwalkiem :razz:
 
Kosa92
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: sob sie 16, 2008 8:36 pm

sob sie 23, 2008 4:44 pm

Jak działa karta [mtg=Celestial_Crusader]Celestial Crusader[/mtg].
O co chodzi z umiejętnością : Split second, działa tylko w turze czy tylko w fazie?
 
Awatar użytkownika
Thrawn Chimaere
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 21, 2008 6:33 pm

sob sie 23, 2008 4:47 pm

"Split Second" oznacza, że kiedy zagrywasz tą kartą, czyli kiedy spell idzie w stos, gracze nie mogą zagrywać spelli oraz umiejętności, które nie są umiejętnościami dającymi mana. Praktycznie uniemożliwia to skontrowanie tego krita.
 
Kai
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pt sty 04, 2008 7:39 pm

pn sie 25, 2008 10:03 pm

Kosa92 pisze:
Jak działa karta [mtg=Celestial_Crusader]Celestial Crusader[/mtg].
O co chodzi z umiejętnością : Split second, działa tylko w turze czy tylko w fazie?


Split second- jak karta jest na stosie to nie można nic położyć

Flash-można wystawić wtedy co instanta

Ma flying czyli mogą go blokować tylko stwory z flyingiem lub reachem

Daje +1/+1 innym białym kritom

Pozdrawiam :wink:
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

pn sie 25, 2008 10:41 pm

pytanie moje brzmi nastepująco...

na stole jest [mtg=oona\%27s_blackguard]oona's blackguard[/mtg], w nastepnej kolejności wchodzi dowolny rouge i dostaje countera +1/+1. opp zdejmuje mi czymkolwiek [mtg=oona\%27s_blackguard]oona's blackguard[/mtg], to czy przy zadaniu combat damage kritą z tym counterem jest discard, czy działa to dopuki blackguard jest na stole.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

pn sie 25, 2008 10:42 pm

Źle otagowałeś.
 
Awatar użytkownika
Thrawn Chimaere
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 21, 2008 6:33 pm

pn sie 25, 2008 10:56 pm

Działa dopóki [mtg=Oona\%27s_Blackguard]Oona's Blackguard[/mtg] jest na stole, bo to on mówi o konieczności discardowania. Erykz, mogłeś od razu odpowiedzieć...
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

pn sie 25, 2008 10:58 pm

Niestety nie wpadłem na pomysł edytowania posta, a że się regulaminu trzymam to nie double-postuje.

Spamowanie się nie liczy.

Pozdrawiam.

PS. Jakiś mod może skasować tego posta.
 
Tomaso
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 20, 2008 11:58 pm

wt sie 26, 2008 4:53 pm

Ostatnio zmieniony wt sie 26, 2008 5:20 pm przez Tomaso, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości