Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sie 26, 2008 6:02 pm

Kumo, oglądam więc dalej, dzięki.

Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt sie 26, 2008 7:21 pm

MacKotek pisze:
Ja muszę dorzucić niesamowity Steampunkowy Last Exile.

Ja myślałem, że przerzucamy się tytułami, które walą po czerepie?
Last Exile jest rzeczywiście świetny i mniej wymyślaty od Ziemiomorza.

A steampunkowy to jest oczywiście "Steamboy", a daje on po klepkach niesamowitym, twórczym podejściem do historii Wielkiej Brytanii i Europy w ogóle.

Anonim_1

wt sie 26, 2008 7:37 pm

Ja muszę dorzucić niesamowity Steampunkowy Last Exile. Kto widział, ten wie...

Jedna z najlepszych serii, jaką widziałem. Na tyle dobra, że zdecydowałem się zakupić ją in inglisz na Amazonie (poza Last Exile kupiłem w ten sposób tylko Cowboy'a Bebopa i Futuramę - no, ale ta ostatnia to z niego innej bajki :)).

Z ciekawszych anime polecam ze swojej strony Mushishi - trzyma poziom od pierwszego odcinka do końca. To jedno z niewielu dobrych anime z niewielką ilością akcji, jakie znam.

Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt sie 26, 2008 10:15 pm

Jako anime, po którym "złapałem się za łeb" polecam Neon Genesis Evangelion. Psyche...

Awatar użytkownika
Vini
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr sie 27, 2008 8:31 am

O tak, Last Exile! Swietne anime tylko jakoś zakończenie uciekło mi z pamięci, trzeba będzie powtórzyć.
Bakumatsu Kikansetsu Irohanihoheto, widział ktoś? ;)

Awatar użytkownika
Kyousei
Częsty bywalec
Częsty bywalec

śr sie 27, 2008 11:40 pm

Erykz pisze:
Psyche...

Psyche to on zżera :razz:

Podobno jest kilka zakończeń NGE, ale nie wiem czy to prawda. Możecie coś na ten temat powiedzieć ?

Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr sie 27, 2008 11:50 pm

Fanom nie spodobało się zakończenie 'pierwotne' więc Anno pokombinował i wydał 'właściwe, drugie' zakończenie dzieląc je na dwie polowy i podając w dwóch odcinkach.

edyt.
Wikipedia pisze:
Po zakończeniu emisji serialu w telewizji Gainax i Hideaki Anno otrzymali liczne listy i e-maile od fanów, zarówno z gratulacjami, jak i krytykujące ostatnie dwa odcinki. Wśród tych ostatnich znajdowały groźby i listy wyrażające zawiedzenie fanów, którzy uważali, że Anno zrujnował serial. Z powodu tych odpowiedzi Gainax rozpoczął projekt, aby stworzyć film z „właściwym” zakończeniem. Gainax wydał najpierw Shitō shinsei (Neon Genesis Evangelion: Death and Rebirth), zawierający skondensowany serial TV (Death) i połowę „właściwego” zakończenia (Rebirth). Projekt został ukończony w rok później, zawierał kompletną część Rebirth, pod tytułem Air/Magokoro wo, kimi ni (The End of Evangelion). Film zarobił w Japonii około dwunastu milionów dolarów, co – jak na panujące tam warunki – można uznać za sukces,

Pomimo sukcesu Air/Magokoro wo, kimi ni, jego zakończenie przez wielu fanów uważane jest za kontrowersyjne. Niektórzy uważają, że było ono manifestacją frustracji reżysera kulturą fanów, którzy zaatakowali oryginalne zakończenie, i że użył on Air/Magokoro wo, kimi ni jako zemsty przeciwko nim. Inni spekulują, że reżyser chciał ukazać właściwy punkt kulminacyjny w filmie Air/Magokoro wo, kimi ni, ale nie był w stanie tego dokonać z powodu ograniczonego budżetu i ograniczającego go prawa. Niektórzy uważają, że dwa ostatnie odcinki serialu dzieją się w całości w umyśle Shinjiego, kiedy w Air/Magokoro wo, kimi ni ukazane są zdarzenia, które miały miejsce naprawdę. Możliwe jest także, że Anno próbował osiągnąć sukces poprzez skandal, celowo kończąc serial TV w sposób, w jaki to zrobił, ponieważ przewidział frustrację fanów. To mogłoby pomóc zapewnić sukces, popularność i kontrowersyjność Air/Magokoro wo, kimi ni.

Teoria o zaplanowanym już wcześniej dodatkowym zakończeniu jest poparta kilkoma argumentami, takimi jak obraz w intro przedstawiający jednostkę 01 ze skrzydłami i zdjęcia śmierci Misato i Ritsuko, które pojawiły się w końcówce serialu TV. Śmierci tych dwóch postaci korespondują z wydarzeniami w 'Air/Magokoro wo, kimi ni i mogłyby wskazywać na obalenie teorii, że tragiczne śmierci różnych postaci w Air/Magokoro wo, kimi ni wystąpiły z powodu frustracji reżysera. W dodatku fabuła Air/Magokoro wo, kimi ni wydaje zgadzać się z fabułą przedstawioną w końcówce serialu TV, kiedy popatrzeć na Projekt Dopełnienia Ludzkości, prawdziwe cele NERV-u i prywatne cele Genda Ikariego.

Z drugiej strony istnieją jednak dowody wskazujące na to, że frustracje reżysera zaczęły się przed stworzeniem Air/Magokoro wo, kimi ni, a film był kulminacją rosnącej złości. Argumentem może być nagła zmiana tonu około 16. odcinka. Kilka źródeł [2] wydaje się wskazywać, że pomimo zarysowanego wcześniej planu Evangeliona, szczegóły historii bohaterów były otwarte na różne przeróbki, możliwe że po to, aby dostosować się do żądań publiczności albo, co jest bardziej prawdopodobne (odnosząc się do walki reżysera ze sponsorami), możliwości podejmowania decyzji wyłącznie przez reżysera. Zmiana tonu i stylu koresponduje ze zmianą światopoglądu Anno, co mogło spowodować, że opuści „styl życia otaku” i na jakiś czas zaprzestanie tworzenia anime, poświęcając się kręceniu filmów aktorskich.

Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw sie 28, 2008 5:05 pm

A ja ostatnio zacząłem oglądać anime Le Chavalier d'Eon

Obejrzałem 3-4 odcinki i jak na razie:
może nie ma w sobie takiej magii jak Death Note albo Fullmetal alchemist, że oglądam jeden odcinek i nagle zauważam, że jest druga w nocy a ja obejrzałem ich dziesięć, ale mamy fajną intrygę, bohatera który ma problemy ze swoją płcią ( :) ), przeterminowanych czterech muszkieterów (czasy Ludwika XV). Ogólnie anime w klimacie płaszcza i szpady + tajne organizacje, potworki, miłość, zdrada i takie tam.

Z tego co widziałem, seria zebrała dobre oceny w recenzjach, więc pewnie potem będzie jeszcze lepiej.
Acha - i proszę się nie zniechęcać "dziecinną" (w porównaniu do Death Note albo Cowboy Bebop) grafiką. Tego anime lepiej żeby małe dzieci nie oglądały :)

Awatar użytkownika
Vini
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw sie 28, 2008 7:04 pm

Jest jeszcze Rebuild of Evangelion, 4 częściowy film, który posiadaj jeszcze inne zakończenie :P

Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt sie 29, 2008 9:20 pm

Takie pytanie. Jak/gdzie oglądacie anime? Na YouTube? DVD? jakieś stronki tematyczne? I gdzie waszym zdaniem najlepiej oglądać. No oczywiście na DVD ze względu na jakość, ale odcinki na stronkach tematycznych, czy na YT mają tę zaletę, że są darmowe i są w jednym miejscu. Jakie jest Wasze zdanie?

Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt sie 29, 2008 9:46 pm

www.kreskowka.pl (czasem strona bywa niedostępna)
www.kreskowki.fani.pl (jw)

No i jak nie masz wymagań, żeby były polskie subty, to wpisujesz w google: nazwa episodes watch i zwykle coś można znaleźć.
No ostatecznie YT, ale z tego co słyszałem słabą jakość filmów tam mają (pomijając fakt, że flash videos mają zwykle słabą jakość) - chociaż w dużej mierze zależy na co się trafi.

Awatar użytkownika
Ranquel
Stały bywalec
Stały bywalec

pt sie 29, 2008 9:48 pm

Jezeli nie ogladam u kumpla, ktory lubi ściagąć anime dla lepszej jakości (ja mam za wolny internet i nie chce mi sie bawic z napisami) to oglądam na www.anime.wbijam.pl lub www.kreskowki.fani.pl w zaleznosci od tego jakie akurat anime oglądam.
Jest jeszcze www.baje.pl i www.kreskowka.pl ale na wczesniej wymienionych ogląda mi sie lepiej.
Na youtube oglądałem tylko jedno anime (w sumie pierwsze jakie oglądałem) Chrno Crusade i nie mam zamiaru wiecej tam oglądać.

Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pt sie 29, 2008 10:16 pm

No właśnie ja oglądam na www.kreskowka.pl setki odcinków i nie tylko anime. Dzięki za inne linki.

Awatar użytkownika
Ranquel
Stały bywalec
Stały bywalec

sob sie 30, 2008 9:04 am

A macie jakies nawyki związane z oglądaniem anime? Ja gdy jeszcze był rok szkolny miałem jeden przy oglądaniu Bleach'a. Odcinek na necie pojawiał sie przewaznie w czwartek kolo 19, a ja akurat wtedy konczyłem korki wiec zawsze jak wracałem kupowałem sobie duzy jogurcik i 2 buleczki :D

Asurmar
Stały bywalec
Stały bywalec

sob sie 30, 2008 9:26 am

Jak byłem młodszy to miałem pewne nawyki przy oglądaniu dosadnych obrazków z anime w sieci, ale w kulturalnym towarzystwie nie będę ich opisywał.;] A przed obejrzeniem Bleach'a albo Naruto chowałem mózg do szklanki z wodą obok sztucznej szczęki.:razz:

A tak poważnie to pewne nawyki musiałem wytępić. Chodzi mi o zwyczaj jedzenia przy oglądaniu. Teraz jak oglądam dobre anime czy inną produkcję z live acting to chowam do lodówki wszystko co się do jedzenia nadaje. Żeby nie kusiło, bo jak żuję chipsy to analizę fabuły i zadowolenie z seansu szlag trafia. Mózg nie chce współpracować z żołądkiem.:)

Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob sie 30, 2008 12:43 pm

No ja muszę mieć coś do jedzenia (zazwyczaj ktoś z domowników lata mi do sklepu po żelki) i zawsze nogi wyżej niż głowa :razz: Nie pytajcie.

Awatar użytkownika
Kyousei
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz sie 31, 2008 3:41 pm

Erykz pisze:
i zawsze nogi wyżej niż głowa Razz

Haha, u mnie tak samo :razz: Obok kompa mam szafkę o która zawsze opieram nogi :wink:

Wiecie czy Hellsing OVA 4 zostało przetłumaczone ? Nigdzie nie go moge znaleźć :cry:

Awatar użytkownika
MunchKing
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn wrz 08, 2008 9:59 pm

Ciężko mi znaleźć na chwilę obecną wersję subów, która by się nadawała. Trzeba czekać. Może ktoś inny ma.
Ostatnio zmieniony pn wrz 08, 2008 10:13 pm przez MunchKing, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
dreamwalker
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn wrz 08, 2008 10:07 pm

Hellsing OVA - tak
Mam od dobrych kilku miesięcy na dysku
Mam Demon Rin Fansubs (w txt)

Awatar użytkownika
Ammanas
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn wrz 08, 2008 10:37 pm

Suby były już 3 dni po premierze. Jak ktoś chce to może się zgłosić na PM, to wyślę.

Awatar użytkownika
Denethor
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt paź 07, 2008 10:45 pm

Monster gorąco polecam. :)

Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt paź 21, 2008 3:00 pm

UWAGA UWAGA!
Jak donoszę ja, w sklepach (a przynajmniej w salonie Kolportera w gliwickim Forum) pojawił się kolejny numer czasopisma "Kino Domowe", zawierający anime "Ninja scroll" w niezwykle przystępnej (jak sądzę) cenie złotych dziewiętnastu, groszy dziewięćdziesięciu.

Osobiście z tego jedynie powodu nie pieję z zachwytu, jako że pozycji tej nie cenię specjalnie wysoko, jednakże na odwrocie pojawiają się zapowiedzi kolejnych numerów, mających wychodzić przez kilka kolejnych miesięcy.

Uwagę moją zwróciły szczególnie:
"Millenium Actress" (podobno ta sama ekipa co "Perfect Blue")
"Grobowiec Świetlików"
oraz
"Ghost in the Shell 2: Innocence" (choć przy tym podobno czeka mnie rozczarowanie).

Tak więc widzę, że po takiej klasyce jak "Blood: the last vampire", "Perfect Blue", czy "Akira" wydawnictwo idzie za ciosem.
Oto oferta wydawnictwa IDG dotycząca dalekowschodniej animacji.
Może niewielka (14 tytułów) i nie wszystkie pozycje wydają mi się godne polecenia, ale powoli się rozrasta, wciąż również można zamawiać numery archiwalne.

Awatar użytkownika
kiriki-kun
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt paź 31, 2008 8:43 pm

Miło widzieć, że wychodzimy z mroków średniowiecza. Ale ja osobiście będę bardziej zachwycony, kiedy mangi się w kioskach pojawią. I kino domowe wyda Fulmetal Alchemist. W ładnym pudełku. Z napisami. Żadnych Dubbingów/lektorów.

Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz lis 02, 2008 3:23 pm

Mangi w kioskach już są. Przynajmniej niektórych. Od dawna. Było nawet więcej, sam latałem do kiosku po "Evangeliona". Ale jakoś tak osłabło. Widać popyt mały.
W Empikach i Kolporterach, czy Matrasach są już za to całe półeczki, doszukać się też można co poniektórych seriali (bo to chyba najlepiej się kalkuluje, długie serie po 3 odc na płycie po 40zł za płytę), a "Kino Domowe" to raczej pojedyncze wydania (wyjątek GITS:Stand Alone Complex), bez pudełek i bajerów, za to w przystępnej cenie.

Więc z Jesienią Średniowiecza nie przesadzaj. Nie jest źle, a będzie lepiej.

Awatar użytkownika
LiAiL
Stały bywalec
Stały bywalec

wt lis 04, 2008 2:30 am

Jako, że to ogólnoanimowy temat to ja polecam Higurashi No Naku Koro Ni (nie pamiętam dokładnego spellingu, ale tak to brzmiało i oznacza "tam gdzie graja cykady" jesli się nie mylę). Do tego dodałbym Ergo Proxy i Elfen Lied jeśli chodzi o dawki naprawdę solidnego anime. W sumie to od dawna nic nie oglądałem z tego gatunku, ale najwyraźniej to pozostaje we krwi.

Pozdrawiam,

Awatar użytkownika
Ranquel
Stały bywalec
Stały bywalec

wt lis 04, 2008 4:04 pm

Mogłbys opisac to Higurashi No Naku Koro Ni? Jest podobne do Elfen Lied?

Awatar użytkownika
Senril
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lis 04, 2008 9:06 pm

Elfen Lied jest spoko. Jakie polecacie anima (chyba tak to się odmienia) o podobnej tematyce. A i polecam Hellsinga, ale tylko pierwszą serię.

Tetsu Fuse
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

wt lis 04, 2008 11:09 pm

Code Geass i Death Note to chyba można uznać za pozycje obowiązkowe. Death Note był jednym z lepszych i nowszych anime, akcja z czipsami należała do jednych z tych zapadających w pamięć. Niestety materiał wychodzący już tylko w anime mnie mocno zawiódł, jednak seria była ogólnie bardzo dobra. Code Geass mimo istniejących tam mechów(o których często się zapomina podczas oglądania) był jedną z lepszych produkcji. Taktyka Zero prawie zawsze zdumiewała(sprytem i genialnymi akcjami), było sporo niespodzianek, a R2 też trzymało poziom.
Po za tego typu produkcjami mnie spodobały się serie : Kanon 2006 czy Clannad(oba tytuły są bardzo dobre wg, a recenzji nie będę pisał xD), Fate/Stay Night, Claymore, Hellsing, Witch Hunter Robin oraz klasyki typu Neon Genesis Evangelion. IMHO Elfen Lied podoba się na początku ale gdy się obejrzy kilkanaście innych serii to mocno blednie...

Awatar użytkownika
LiAiL
Stały bywalec
Stały bywalec

wt lis 04, 2008 11:25 pm

@Ranquel Jest to generalnie adaptacja gry komputerowej typu "murder mystery" o tym samym tytule, która jest dosyć popularna w Japonii. Wikipedia bardzo dobrze opisuje ową serię wraz z wszelkimi niansami dotyczącymi adaptacji: http://en.wikipedia.org/wiki/Higurashi_no_Naku_Koro_ni

Powiem szczerze, jest to dosyć mocna pod względem tematyki seria. Obrazowa, że tak się wyrażę.

Awatar użytkownika
kiriki-kun
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

czw lis 06, 2008 2:48 pm

Mangi są, ale ile? Zresztą mi nie chodzi o Empik itd. Zresztą, nawet tam manga jest porozrzucana po całym sklepie. Co do jesieni... No dobra, jest zima średniowiecza. Ale nie więcej. Zresztą bierz też pod uwagę znajomość samego terminu "anime". W mojej klasie 3 osoby (ze mną) na 24 wiedzą co to anime. Czy to nie oznacza średniowiecza??