Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

Kryteria przyznawania PD

śr sie 27, 2008 10:37 pm

Kryteria przyznawania PD :

1. - Za sesję co najmniej 1 PD. Niekiedy, dla dłuższych i pełnych akcji i aktywności sesji będzie to 2 PD.

2. - Za przygodę w zależności od jej trudności, czasu trwania i zaangażowania, ale co najmniej 2 PD, nawet za najkrótsze przygody. Przygody z 'głównego wątku' będą dawały co najmniej o 50% więcej PD. Przygody z wątkami osobistymi podobnież, ale tylko dla postaci, której dotyczą.
Powyższe kryterium zakłada, że uda wam się dopiąć celów w sposób zadowalający. Za marginalny/kosztowny sukces będzie mniej PD, za wyjątkowo efektowne sukcesy i niezwykle ciekawe sposoby dopięcia celu będzie więcej PD.

3. - Za odgrywanie postaci, w zależności od tego jak dobrze wam to idzie. 1 lub 2 PD za odgrywanie fabularnej otoczki, 1 PD za niezwykle pomysłowe wykorzystywanie mechanicznych możliwości postaci, 1 PD za postępowania zgodne z jej naturą i cechami dodatkowymi (Virtue/Vice, wady, odgrywanie współczynników i umiejętności).
3a. - O tym, czy chcecie by wasze wady przeszkadzały wam w działaniach i o odgrywaniu tego decydujecie sami. Jeżeli będziecie robić to odpowiednio przekonywująco, otrzymujecie przepisowy 1 PD.

4. Po każdej sesji gracze przyznają nagrodę w postaci 1 lub 2 PD dla najlepszego z nich - głosowanie jest jawne i wymaga uzasadnienia. MG nie wtrąca się nadmiernie, nie ma też prawa veta.

5. Wyjątkowo efektowne fabularnie i mechanicznie akcje mogą zostać nagrodzone natychmiastowym przyznaniem 1 PD (w skrajnych przypadkach 2 PD, lub po 1 PD dla każdego z graczy uczestniczących w akcji). Podobnie będzie z niezwykle klimatycznymi kwestiami i odzywkami - coś jak otrzymywanie kości dramy w 7th Sea.

6. Standardowe nagrody PD za Zagrożenie i Heroizm są nadal w mocy.


Jak widać rozwój postaci będzie dosyć szybki, szczególnie jeśli wziąć pod uwagę dodatkowe czynniki, o których napiszę później. Póki co to wszystko - uzupełnię jeszcze te informacje przy okazji.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości