Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec

Chyba cosik nowego :P Proszę o pomoc

śr sie 27, 2008 9:43 pm

Witam. Tak patrzałem na klinikę talii i jeszcze takiego decka nie widziałem (nie przejrzałem wszystkich, zaznaczam od razu). Mówię od razu, że to będzie deck do typowego casuala, więc zwracam uwagę tylko na to, żeby deck działał. Nie wiem, czy artefaktyczny deck, bo o takim mowa, może na czymś polegać. Chciałbym po prostu, tak dla zabawy, złożyć sobie taki deck, w którym jedynym kolorem będzie biały, a ściślej, będzie to komplecik [mtg=Soulscour]Soulscour[/mtg] :P :D

Co mógłbym kupić. Czy oprzeć się na Myrach, czy może na czymś innym? Czy może deck artefaktyczny na czymś polegać? Aggro albo coś w tym stylu?

Edit

Aha, i jeszcze coś. Czy na przykład, używając dwóch landów typu [mtg=Ancient_Den]Ancient Den[/mtg] to za dwie białe many mogę zapłacić za krita bądź cokolwiek innego, za :2: wystawienia?

Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr sie 27, 2008 10:05 pm

gothreck69 pisze:
Aha, i jeszcze coś. Czy na przykład, używając dwóch landów typu Ancient Den to za dwie białe many mogę zapłacić za krita bądź cokolwiek innego, za Mana 2 wystawienia?

Oczywiście.

Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec

śr sie 27, 2008 10:10 pm

Dzięki. Nie byłem pewien, czy przypadkiem do karty, która chce bezkolorowej many można użyć innej w takim decku. Dzięki za pomoc. A co do samego decka? Jakieś pomocne karty?

Awatar użytkownika
Mixch
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw sie 28, 2008 8:29 pm

Może coś na scare'crowach? Wyszło ich sporo w shadowmoorze.

Awatar użytkownika
Thrawn Chimaere
Częsty bywalec
Częsty bywalec

czw sie 28, 2008 8:56 pm

Ze scarecrowów jest praktycznie jeden w miarę dobry krit, mianowicie [mtg=Painter\%27s_Servant]Painter's Servant[/mtg]. Nie wydaję mi się, by cos dobrego mogło z tego wyjść. Najlepiej oprzeć się na Mirrodinie, w końcu to typowo artefaktowy block, choć na pewno udział innych setów będzie konieczny.

Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz sie 31, 2008 1:34 pm

Czyli blok Mirrodin...no dobra, a jeszcze pytanko: na czym mógłby się opierać taki artefaktyczny deck? Na pompowaniu hp, czy może pompy kritów, czy szybki atak, a może grzebanie w grejvie? Bo nie bardzo wiem, jakie combosy można ułożyć.

Awatar użytkownika
Vini
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz sie 31, 2008 3:12 pm

Jeżeli chcesz grać na karcie która kosztuje 7WWW (CHORE!), to tylko i wyłącznie kontrola.

Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz sie 31, 2008 3:48 pm

@ Vini

Hmm...troszkę nie rozgarnięty post, ale nie ja tu jestem od zaznaczania takich rzeczy.

Vini, po pierwsze, dlaczego uważasz, że w artefaktycznym decku zniszczenie wszystkiego nieartefaktycznego jest chore? Bo za łączną sumę 10 wystawienia?

Po drugie, w jakim sensie kontrola, bo sorry, ale nie jestem jeszcze na tyle wypasiony, że będę wiedział wszystko jeśli tylko ktoś mi rzuci jedno hasło :) Jakich artefkatów potrzebuję do kontroli?

Awatar użytkownika
Vini
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz sie 31, 2008 5:01 pm

Tak, uważam że za 10 many niszczenie wszystkiego nieartefaktycznego jest chore, zwłaszcza gdy to coś potrzebuje aż 3 białe many. Zanim zbierzesz tyle, to combo się rozkręci, aggro cię zatłucze, a kontrola i tak tego nie wpuści. Twoją jedyną opcją jest wiec kontrolowanie gry od samego początku.
Potrzebujesz CounterSpelle, Ischron Sceptery, Chrome Moxy i całej masy artefaktów do ustabilizowania mana basu. Do tego, z art kritów Menmarch (?, nie mam ochoty szukać nazwy, duży stwór z Mirrodrina). Poza tym, jakieś decrety czy coś co robi tokeny na instancie żebyś miał czas. No i oczywiście jakiś dobry draw. Nie podam nazw kart, bo od dłuższego czasu nie gram w magica, niektóre rzeczy się jednak nie zmieniają ;)

TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz sie 31, 2008 5:09 pm

Możesz też zrobić z tego coś w rodzaju kombodecka. Dajesz w talii dużo artefaktów, w tym także takie, które produkują białą manę[azorious signet i jakiś talizman z mirrodina], do tego artifact landy, używasz [mtg=Grim_monolith]Grim monolith[/mtg]ów i [mtg=Metalworker]Metalworker[/mtg]em dobijasz do dziesięciu many bez problemów ;). Jednostronna anihilacja. To jest sensowna droga jeżeli chcesz wykorzystać na maksa[lub może w ogóle :P] Soulscoura. Towarzysko może być fajne.

Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz sie 31, 2008 10:12 pm

No tutaj chodzi tylko i wyłącznie o towarzyską zabawę. Tommy Tree, dziękuję, za podpowiedź. Vini, dziękuję za rozwinięcie postu :P Pozdrawiam. Jak będę miał jeszcze jakiś problem, to napiszę.