Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

Kalendarz (styczeń, luty, ..., grudzień?)

sob wrz 06, 2008 11:00 am

Króciutkie pytanie: czy kalendarz w świecie Wolsunga jest taki jak nasz? Ściślej: styczeń, luty, marzec itd.? Tyle samo dni w roku? Wskazywałyby na to daty w "Lyonesse Crystalograph", ale od czasu publikacji LC wiele się mogło zmienić.

Pobieżne przeszperanie forum nie przyniosło odpowiedzi, ale nie szukałem dokładnie, mogłem coś przegapić.

Z góry dzięki za pomoc!
 
Awatar użytkownika
Erpegis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1095
Rejestracja: sob cze 28, 2003 9:18 am

czw wrz 18, 2008 12:32 pm

Tak, zgadza się, przynajmniej w poprzednich wersjach taki był.

Jak dla mnie to bardzo dobre rozwiązanie.
 
Hajdamaka

czw wrz 18, 2008 12:41 pm

Przy czym prawdopodobnie w kazdym kraju nazwy miesiecy beda ciut inne ;) Podobnie jak jezyk, kuchnia itd - pytanie, czy to wsyztko musi byc zawarte w podreczniku :)
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

czw wrz 18, 2008 5:22 pm

Kalendarz jest analogiczny do naszego - styczeń... grudzień, tyle samo dni co u nas. Tak jest łatwiej, zwłaszcza że gracze i tak zawsze przeliczają na nasze.

Czasami dla klimatu będziemy zapewne wspominać nazwy w językach lokalnych, ale to tylko dla koloru.
 
Hajdamaka

czw wrz 18, 2008 6:23 pm

Garnek pisze:
Czasami dla klimatu będziemy zapewne wspominać nazwy w językach lokalnych, ale to tylko dla koloru.


Eeee.... a ja myslalem, ze Wolsung juz jest wlasciwie napisany, dorabiacie tylko mechanike i konczycie betatesty...
 
Awatar użytkownika
Garnek
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1469
Rejestracja: wt maja 13, 2003 3:32 pm

czw wrz 18, 2008 6:35 pm

Mówiłem o ogóle produktów - Lyonesse Crystalographach i innych takich. W podręczniku jest zastosowany normalny kalendarz.
 
Hajdamaka

czw wrz 18, 2008 7:27 pm

Kamien spadl mi z serca (nie, nie z powodu kalendarza ;))
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

sob wrz 20, 2008 12:22 pm

OK, dzięki za odpowiedzi. :-)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 7 gości