Zrodzony z fantastyki

 
Xilomion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 03, 2007 11:11 am

Tropiciel... I co dalej?

sob wrz 20, 2008 10:46 pm

Witam wszystkich bardzo serdecznie. Temat jest dość trudny, dlatego poruszam go na forum, nie wiem czy obmyślone prze zemnie połączenie będzie dobre.
Sprawa wygląda tak:
Gram sesję, już postać mam, tylko że nie wiem na jaką prestiżówkę iść.
W tym momencie mam Trop5/Woj2.
S-14 Zr-14 Bd-18
Int-7(mam nadzieję zwiększyć ;-/)
Rzt-13 Cha-10

Człowiek, charakter neutralny chaotyczny, bardziej skłonny w stronę zła.
Zbroja, to koszulka kolcza +1, broń do młot bojowy mrozu + 1 trzymany dwu ręcznie, oraz długi łuk +1. W ekwipunku mam trochę eliksirów, ekwipunek awanturnika. Do tego zogniskowanie broni: D. łuk, i młot bojowy. Reszty atutów zapomniałem wypisać xD.

Przeglądając Wyznania i Bóstwa Faerunu, trafiłem na rogatego herolda. Ciekawa sprawa, tylko nie wiem czy jest sens w nią się pchać, ale nie mam na oku innych prestiżówek. Czy możecie coś poradzić?

DND 3.0

Pozdrawiam,
Xilo~
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

sob wrz 20, 2008 10:56 pm

Hmm, taki sobie wybór atrybutów. Budowa 18? Żeby było więcej PW, tak? Jeśli tak, to trzeba było więcej siły :] Albo np. mniej Zr i trochę więcej Int. Bo ciężko iść równocześnie w bronie zasięgowe i te do walki w zwarciu. No po prostu nie można być dobrym we wszystkim. Moim zdaniem to był poważny błąd. Zmarnowałeś także darmowe atuty tropka dotyczące walki dwoma broniami.
Powiem szczerze, na miejscu twojej postaci rzuciłbym się z mostu :]
Zapytaj MP czy możesz wycofać atuty wspomagające łuk i dodać coś to walki wręcz. Bo nawet z prestiżówką daleko nie pociągniesz.
A tak z ciekawości, jak sobie radzisz podczas walki?
 
Xilomion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 03, 2007 11:11 am

sob wrz 20, 2008 11:36 pm

Nie mam wpływu na atrybuty. Podczas walki w ręcz nieźle. Ale tylko na testach. Jak sobie wziąłem przykładową walkę, to było całkiem, całkiem. Zapytam go jutro, a co proponujesz?
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

sob wrz 20, 2008 11:48 pm

A co rzucałeś atrybuty, że nie masz na nie wpływu? To zapytaj MP czy widział kiedyś taką tabelę z punktami i atrybutami.

Podczas walki w ręcz nieźle

Wątpię, raczej SW jest zaniżona. Proponuje większą siłę.
Idź albo w bronie wręcz, albo dystans. Nie możesz iść w jedno i drugie.
Możesz wziąć tropka dla atutów, a potem wojownika (jeśli chcesz dwie bronie).
Możesz wziąć samego wojownika, młot i obalenie. Jedna z moich ulubionych kombinacji, nawet nie wiesz jak się uśmiałem przewracając młotkiem szarego rozpruwacza :)
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

ndz wrz 21, 2008 10:16 am

Lepiej było jak przewróciłeś chmurowego giganta. A jak położyłeś wielkiego żywiołaka ognia, to dopiero było.

Budowa 18 to nie jest taki zły pomysł. Jeśli dobrze liczę, a ty co poziom dostawałeś 6 pw z rzutu kością, to masz 74 pw. Na 7 poziomie wytrzymujesz zmaksymalizowaną kulę ognistą. Ale próby zrównowarzenia walki wręcz i dystansowej nie wypakują cię mechaniczne.
Kolesiowi z intelektem 7 i pilną potrzebą zwiększenia siły poleciłbym trszkę barbarzyńcy a potem znany i lubiany frenzied berserker, którego znasz jako szalonego barbarzyńcę.
 
Xilomion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 03, 2007 11:11 am

ndz wrz 21, 2008 11:00 am

MP rzucał atrybuty, że leciały wszystkie po kolei. Każdemu tak samo.
A coś bardziej rozbudowanego fabularnie? Z księgi plugawego mroku, widzę jeszcze Wojownika Ciemnosci, Uczeń Mefistofelesa, Uczeń Belzebuba.
Co o nich sądzicie? I jeszcze w obrońcach wiary, łowca Wyklędtych, albo templariusz by poniekąd pasował.
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

ndz wrz 21, 2008 12:27 pm

Templariusz to prestiżówka typowa dla paladynów. Popatrz w Srebrnych Marchiach - tam masz Łowcę Gigantów, Znawcę Dziczy (czy jakoś tak), Niezrównanego Łucznika, Łamacza Hord... Co tylko chcesz.
 
Xilomion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 03, 2007 11:11 am

ndz wrz 21, 2008 2:40 pm

Co mi po łowcy gigantów, je żeli nie wiem z kim będę walczyć.
Jak bym grał w Srebrnych Marchiach to ok, ale inaczej bez sensu.
 
Awatar użytkownika
lutekpl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 2:56 pm

ndz wrz 21, 2008 4:06 pm

no... moim zdaniem łowca z młotem i budową 18 to nie najlepszy pomysł...
jeżeli chcesz wymiatac z łuku to wrzuc te 18pkt do zręczności. będzie w tedy większa premia to obrażeń i testów ataku łukiem.... i na bliski front nie będziesz źle sobie radził jak dobrze postac poprowadzisz. łowca już na pierwszym poziomie dostaje atut "oburęcznosc" i szkoda by było go nie wykożystac. ty byś wybrał "finezja w broni" (premia ze zręczności do testów ataku i obrazeń zamiast z siły). czyli mógłbys miec siły z 8, a zręczosci 18 i bys nieźle wyżynał. młot dla łowcy to zły pomysł. chocby dlatego ze to bron ciężka i kiedy jej używasz w drugiej ręce to tracisz atut oburęcznośc i masz większe kary. moja propozycja to dwa krótkie miecze lub sztylety. obrazenia może mniejsze ale jak zręcznosci będziesz mial duzo to będzie dobrze, a i zagrożenie krytykiem większe...
 
Awatar użytkownika
Zgon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: śr sie 13, 2008 5:07 pm

ndz wrz 21, 2008 4:21 pm

lutekpl pisze:
jeżeli chcesz wymiatac z łuku to wrzuc te 18pkt do zręczności. będzie w tedy większa premia to obrażeń i testów ataku łukiem
Zrecznosc nie zapewnia obrazen do łuku jedyna rzecz ktora moze "zplusowac" nasze obrażenie łukiem to łuk poteżny dzieki ktoremu mozemy dodac premie z siły do obrażen powodowanych łukiem.
lutekpl pisze:
"finezja w broni" (premia ze zręczności do testów ataku i obrazeń zamiast z siły)
Niestety Finezja w Broni nie daje nam premi do obrażen ze ZR..

Witam na forum btw.
Jezeli chcesz walczyć łowca.. To proponuje 1poziom tropiciela i reszta wojownika. Lekka zbroja Miecze.. Jakakolwiek kombinacja spora siła i jedziesz..
Jezeli chcesz łucznika..hmm tak samo pod wzgledem poziomow tylko ze atuty troszke inne.. Szybki strzal, Daleki Strzal itp. itd.

Jezeli chcesz polaczyc te dwie cechy..
Tak samo jak wczesniej 1Tropicie/XWojownika ewentualnie jakas prestizówka. Tylko trzeba pamietac ze jesli łączy sie obie cechy czegos.. To zawsze wynik jest.. średni ^^
 
Awatar użytkownika
lutekpl
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: ndz wrz 21, 2008 2:56 pm

ndz wrz 21, 2008 4:53 pm

a przepraszam... moje niedopatrzenie... :)
można jeszcze wziąśc klase łotrzyka i robic ukradkowe ataki na odległośc :razz:
 
Xilomion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 03, 2007 11:11 am

ndz wrz 21, 2008 6:09 pm

Po pierwsze, powiedziałem co mam, co mogę zmienić a czego nie.
Po drugie ukradkowy atak od łotrzyka nie jest na dystans.
Po trzecie, ta postać jest po jednej sesji, i nie mogę prawie nic zmienić. Dotarło?

To teraz czekam na propozycje :-)
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

ndz wrz 21, 2008 6:14 pm

Spokojniej. Jak będziesz niegrzeczny, to Ci nie pomożemy :)
Powiem Ci tak, twoja postać jest do kitu.
Ukradkowy atak jest na dystans.

Na tym forum masz do czynienia z inteligentnymi ludźmi, więc z reguły dociera.

Skoro nic nie możesz zmienić, to jak mamy Ci pomóc? Mamy Ci podać prestiżówkę, żebyś kontynuował swoją drogę do zatracenia BG?

I postaraj się wytłumaczyć MP, że atrybuty przydzielane są lepsze. A jeśli się rzuca, to nie z osobna na każdy atrybut tak jak w Warhammerze. Tylko masz grupę liczb i przydzielasz jak Ci się podoba.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 21, 2008 7:23 pm przez Froger, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Zgon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: śr sie 13, 2008 5:07 pm

ndz wrz 21, 2008 7:09 pm

Xilomion pisze:
Po drugie ukradkowy atak od łotrzyka nie jest na dystans.


Tak sie składa ze Ukradkowy Atak Łotrzyka "jest" na dystatns..
Do 9 m jesli przeciwnik jest nieprzygotowany lub traci premie do ZR mozesz wykonac Atak ukradkowy

Nie rozumiem po co ci na umór prestiżówka?
Skoro nie mozesz nic zmienic znaczy ze masz mizernego mistrza podziemi. Tymbardziej ze postac jest po pierwszej sesji. Powiedz mistrzowi ze nie tego oczekiwales od postaci i chciałbyś ja przebudowac.. Jeśli to dobrze rozegrasz a Twoj Miś Gry jest jako tako na poziomie powinien nie tylko sie na to zgodziic ale i pomóc Ci w poprawkach
 
Awatar użytkownika
T^L
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: śr maja 07, 2008 2:48 pm

ndz wrz 21, 2008 7:36 pm

Xilomion pisze:
Po pierwsze, powiedziałem co mam, co mogę zmienić a czego nie.
Po drugie ukradkowy atak od łotrzyka nie jest na dystans.
Po trzecie, ta postać jest po jednej sesji, i nie mogę prawie nic zmienić. Dotarło?

To teraz czekam na propozycje :-)


1. Co możesz zmienić bo nie zauważyliśmy nic co możesz zmienić.
2. Jest, Zgon już to wytłumaczył.
3. To się zabij i poproś MG o reset :P

Ciężka sprawa z tą postacią - szkoda tych 18 pkt w BD mieć + młotek - to jest mało tropicielskie. Jeśli już coś mamy polecić to conajwyżej same poziomy woja bo żadna prestiżówka nie wyprostowałaby tego a z poziomami woja i multum atutów możnaby jakoś jeszcze sens nadać postaci.

Ano i jakie pdr masz do wykorzystania? Bo to że 3.0 to trochę, hmmm, mało informacji.
 
Awatar użytkownika
Zgon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: śr sie 13, 2008 5:07 pm

ndz wrz 21, 2008 7:58 pm

Żeby nie bylo T^L pisząc pdr. mial na myśli podreczniki zeby nikt sie nie pytal o co chodzi?^^

Co do propozycji. Jesli twoj mistrz zgodzi sie na "zmiane" postaci. To świetnie. Jeśli nie.. hmm postaraj mu sie wyperswadowac ze zle gra ci sie ta postacia i oczekiwales czegos innego gdy ja tworzyles. Jesli to nie podziala.. spróbuj wymyslic jakąś szczwany fabularny chaczyk dzieki ktoremu twoj Miś Gry bedzie mogl wprowadzic twoja nowa postac gładko do fabuly.

Jesli chcesz miec walczaca postac.. Taką jaka wczesniej.. Nie potrzebnie brales tyle poziomow w tropiciela.. Wojownik...;))
Jesli tropiciel pasuje ci fabularnie i mechanicznie to jeden poziom Tropiciela/X Wojownika tak jak pisalem wczesniej :)

Duzo siły i zrecznosci.. warto nie zapominac o budowie i inteligencji..^^
 
Xilomion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 03, 2007 11:11 am

ndz wrz 21, 2008 8:01 pm

Przepraszam za zachowanie. Nie chciałem być niemiły.
Porozmawiam z MP jutro, i dam znać.

Podręczniki:
-Podręcznik Gracza
-Podręcznik Mistrza Podziemi
-Krainy Wschodu
-Władcy Dziczy
-Miecz i Pięść
-Księga i krew
-Pieśń i Cisza
-Księga Broni i Ekwipunku
-Księga Psioniki
-Księga Potworów I
-Księga Potworów II
-Księga Planów
-Księga Plugawego Mroku
-Zapomniane Krainy: Opis Świata
-Zapomniane Krainy: Wyznania i Panteony
-Obrońcy Wiary
Starczy? :P
 
Awatar użytkownika
T^L
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: śr maja 07, 2008 2:48 pm

ndz wrz 21, 2008 8:15 pm

Miecz i pięść - Devoted Defender? Z budowy masz sporo pw, sama klasa ma HD k12, bonus do AC, pełen BAB i całkiem ciekawe naszym zdaniem umiejętności. Dla Twojej klasy - w sumie dobra opcja bo z takimi statystykami to tylko bodyguard by mógł chyba wyjść. Tylko nie wiemy czy z tym intelektem załapałeś się na Zauważanie, Wyczucie pobudek i Przeszukiwanie =? Tak czy owak chyba można polecić ten prestiż, ano i będziesz lubiany przez kumpli :P
 
Xilomion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 03, 2007 11:11 am

ndz wrz 21, 2008 8:59 pm

Oddany obrońca?
Cóż. W drużynie jest paladyn z którym się notorycznie kłócę. Złodziej który nas okrada. Archont Ognia który jest mordercą i ma mnie zabić. Oraz barb pół ork i czarodziej elf z zielonymi włosami. Raczej mnie nie będą lubić xD.
Ale dzięki za propozycje. Jutro mam szkołę, i 3 lekcje wolne bo nauczyciele na obozie integracyjnym, to się dowiem od MP, co do zmian.
 
Awatar użytkownika
Zgon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: śr sie 13, 2008 5:07 pm

ndz wrz 21, 2008 9:12 pm

Kolejny powód a raczej argument dla ciebie podczas rozmowy z Twoim Misiem.. Integracja z drużyna.. Albo... Dogadaj sie z graczem Archonta Ognia i popros aby cie "zabil" a ty przybedziesz do druzyny jako nastepnca twojej "starej" postaci..
 
Xilomion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 03, 2007 11:11 am

ndz wrz 21, 2008 9:33 pm

Zgon, jesteś wielki!! Zajefajny pomysł! Pogadam z nim jutro.
 
Awatar użytkownika
Zgon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: śr sie 13, 2008 5:07 pm

ndz wrz 21, 2008 9:58 pm

Bardzo sie ciesze :D
Kiedy bedziesz robił nowego hirosa Zrób czystego wojownika lub Wojowniko-Tropiciela w kombinacji ktorą opisałem ci wczesniej
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

wt wrz 23, 2008 2:52 pm

Xilomion pisze:
Jak bym grał w Srebrnych Marchiach to ok, ale inaczej bez sensu.


Wiesz, te prestiżówki działają nawet, jak nie grasz w Srebrnych Marchiach. To, że je zamieścili w tym podręczniku, to jeszcze nic nie znaczy. Więc się nad nimi też zastanów, bo większość jest całkiem niezła.
 
Xilomion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 03, 2007 11:11 am

wt wrz 23, 2008 4:41 pm

Nie mogę nic zmieniać, więc muszę szukać czegoś do tego. Porozmawiam jeszcze chociaż o zmianie broni,czy coś, ale nie wiem.
 
Awatar użytkownika
Azgoth
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 646
Rejestracja: sob sie 02, 2008 5:47 pm

wt wrz 23, 2008 5:50 pm

1. Idealna drużyna, jeszcze nikt nikogo nie zabił? :razz:
2. A jak skoczysz z mostu albo wypijesz truciznę to nowa postać będzie klonem twojej obecnej? Czy może da ci coś jednak zmienić?
 
Xilomion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 03, 2007 11:11 am

wt wrz 23, 2008 6:41 pm

Moi Kochani!(bez skojarzeń, to tak tylko tytułem wstępu)
MP pozwolił mi zmienić postać, ale. Mam ją zrobić ale nie znam atrybutów. Dowolna poza magią wtajemniczeń i szablonami. Atrybuty będą takie że będą ok, on tak będzie przezrzucać ze dobre wyjdą ale nie przepakowane.
Możemy tylko założyć podział atrybutów, i do tego robić postać, ale w atrybutach powinien być minus (może być redukowany przez 4 poziom) i suma modyfikatorów nie może przekraczać +7/+6, coś koło tego. Ciągle jestem przy tropicielu, ale zastanawiam się nad poziomami kapłana i iść na jakąś prestiżówkę z Wyznań i panteonów faerunu.
 
Awatar użytkownika
wsiour
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob lip 19, 2008 12:48 pm

wt wrz 23, 2008 7:05 pm

Xilomion pisze:
Dowolna poza magią wtajemniczeń i szablonami.

O co chodzi z magią wtajemniczeń? Czy ona nie może być magiem? A jeśli tak, to dlaczego? Mi osobiście jakby GM zabronił wziąć czegoś co mu przedstawię na piśmie z książki, tobyśmy go z resztą graczy pobili i wrzucili do kanału! I jak wy gracie, że wam GM jakoś sam rzuca na atrybuty i to tak, żeby nie był przepak - przeca atrybuty mają być w pełni losowe (chyba że gracie w punktowe).
A jeśli zamierzasz być kapłanem to polecam wziąć Gnoma z Lantan -> kapłan Gonda -> Techmistrz. Wychodzi całkiem niezła mieszanka.
Aczkolwiek jeśli nie musisz być kapłanem i gracie w 3.5, to polecam człowieka wojownika (ma całkiem sporo fajnych atutów).
 
Awatar użytkownika
Zgon
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: śr sie 13, 2008 5:07 pm

wt wrz 23, 2008 8:59 pm

Skoro nadal jestes przy tropicielu to tak jak pisalem wczesniej
1Trop/6Woj
Duzo siły i troszke zrecznosci jesli chcesz walczyć łukiem.
Jesli Dobrze wyjdzie to bedziesz mial 3 ataki z premia 8,8,2 wiec w sumie nie bedzie tak zle kiedy bedziesz latal z dwoma mieczykami i lekka zbroja bo chyba przy takiej kobinacji chcesz pozostac..
 
Xilomion
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: czw maja 03, 2007 11:11 am

wt wrz 23, 2008 9:07 pm

Magia wtajemniczeń nie, bo była akcja jak złodziej ukradł (kolega) komponenty magowi, i to nie wchodzi, bo były problemy. Magię objawioną już miałem, i mi nie ukradł, więc ok. Edycja 3.0.
Macie jakieś inne propozycje? Może Mistrz Sporu, czy jakoś tak?
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

wt wrz 23, 2008 9:20 pm

Magia wtajemniczeń nie, bo była akcja jak złodziej ukradł (kolega) komponenty magowi, i to nie wchodzi, bo były problemy. Magię objawioną już miałem, i mi nie ukradł, więc ok. Edycja 3.0.


CIOOO?? Czy moim komórkom mózgowym potrzebny jest weekend w SPA, czy to zdanie jest gorszym potworkiem niż Bełkoczący Paszczowiec?

Posłuchaj, grasz tropicielem, a twoje rozważania na temat klas prestiżowych dotyczą prawie zawsze czegoś kapłanobjawionego. Zdecyduj się - może to Kapłan jest tym czego naprawdę szukasz? I to nie jako multiklass?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości