Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Shaikan of Blood Song
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 9:16 pm

Shaikan

pt wrz 19, 2008 8:41 am

Shaikan

Co poczniesz, gdy dowiesz się, że nie masz już rodziny
Co poczniesz gdy, gdy dowiesz się, że nie masz już przyjaciół
Uciekniesz, by samemu nie podzielić ich los
Nie
Chwycisz za miecz, by ich pomścić
Ashantus Tarenio, Mistrz Krwawej Pieśni Życia, Zbawiciel Shaikan

Obrazek Shaikan Wojownika
http://www.fantasy.dmkhost.net/galeria/galeria/3209img_19.jpg

Shaikan to Rasa wywodząca się od Smoków Krwawej Pieśni Życia.
Niewielu wie o istnieniu tych Smoków, a jeszcze więcej nie wie o istnieniu Shaikan. Czczą oni Ura - Ojca wszystkich Smoków Krwawej Pieśni Życia, który toczy nieustającą wojnę z Drowami z Podmroku. Jednym z niewielu miast Shaikan jest Kas'Chuun - siedziba Ura. Mieszkają w nim sami Shaikan i parę Smoków Krwawej Pieśni Życia, w tym legendarny Ur.
Krew Shaikan i Smoków ma zdolność wskrzeszania i leczenia, lecz taka operacja zadaje im ogromny ból. Lecz czy własne życie jest ważne w porównaniu z życiem bliskiej osoby?

Osobowość: Shaikan są bardzo lojalni i oddani. Za przyjaciół i rodzinę oddaliby wszystko, w tym nawet własne życie. Niewielu prócz Drowów z Podmroku biegnącego pod Kas'Chuun wie o ich mściwej naturze. Gdy nie zdołają obronić bliskiej osoby, chwytają za miecz i będą ścigać zabójcę do końca swego życia. Własnego lub mordercy.

Opis fizyczny: Shaikan wyglądem przypominają Ludzi, i wcale im to nie przeszkadza - wręcz przeciwnie. Wyróżniają ich tylko czerwone lub granatowe włosy i oczy w takim właśnie kolorze. Są także niezauważalnie wyżsi. Niektórzy głupcy mylą Shaikan ze zwykłymi ludźmi, lecz po co się tym przejmować?

Relacje: Shaikan mają najlepsze stosunki z Ludźmi, Smokami Krwawej Pieśni Życia i Elfami. Często łączą siły z Elfami i organizują szturmy na cytadelę Drowów w Podmroku biegnącym pod Kas'Chuun. Kapłanki Lolth z całego serca nienawidzą Ura i Shaikan. Parę lat temu wezwały nawet ogromnego potwora Araxa Devastatora, który zabił wszystkich Shaikan z Archa'Noish, lecz Ashantus Tarenio, Zbawiciel Shaikan przybył z połączonymi armiami Ludzi, Elfów oraz Shaikan i zabił potwora.

Charakter: Shaikan równie często są Dobrzy, co Źli. Główną częścią Kas'Chuun są Neutralni Źli Shaikan, lecz wcale nie walczą z Dobrymi. Wszyscy Shaikan uważają, że są jednością, a ich cele i tak są takie same - zniszczyć Drowy z Podmroku spod Kas'Chuun i stworzyć ogromne Imperium Shaikan. Niestety czasami dochodzi do wojen domowych, podczas których Shaikan dzielą się na 2 grupy: Dobrych i Złych.

Krainy Shaikan: Shaikan często mieszkają z Ludźmi, lecz istnieje kilka twierdz, w których przebywają sami Shaikan i Smoki Krwawej Pieśni Życia. Najpopularniejszym takim zamkiem jest Kas'Chuun - siedziba Ojców Smoków Krwawej Pieśni Życia Ura. Kas'Chuun jest nieustannie atakowany przez Drowy z Podmroku, którego wyjście i wejście znajduje się około 50 kilomterów od twierdzy. Drowy Vhaeruna przebywające na powierzchni nie atakują twierdzy, lecz dość często atakuje Drowy Lolth wychodzące z Podmroku. Kas'Chuun jest potężnym ośrodkiem wojskowym i szkoleniowym, przez co żaden atak Drowów jescze nie znisczył miasta. Wszyscy strażnicy w mieście mają co najmniej 2 poziom i są to Shaikan Wojownik 1/ Zaklinacz 1. W samym Kas'Chuun jest zaledwie 300 strażników.

Religia: Shaikan czczą Ura niczym Boga, uważając go za jedyną istotę, która zasłużyła na posiadanie wyznawców wśród Shaikan, niemniej ponad połowa Złych Shaikan czczi Shar - Panią Utraty. Dogmaty Ura to: Sprawiedliwość, Mściwość, Lojalność i Szczerość. Jego Domeny to: Wojna, Zniszczenie, Prawo, Życie i Rodzina.

Język: Shaikan posługują się sprawnie Smoczym i Wspólnym. Najinteligentniejsi z nich znają także Leśny, Płomienny i Podwspólny, lecz zdarza się to bardzo rzadko.

Imiona: Shaikan posiadają własne imiona, ponieważ uważają inne imiona za obrazę swego dziedzictwa.
Imiona Mężczyzn: Ashantus, Akre, Raven, Tesro, Icharo, Meno, Tarag, Blade
Imiona Żeńskie: Ania, Akiria, Iquel, Juque, Estio , Bloodend, Mistia

Poszukiwacze przygód: Shaikan rzadko wyruszają na poszukiwanie przygód, a jeśli już to starają się wtedy zabijać Drowy służące Pajęczej Królowej. Wielu Shaikan to wspaniali Zaklinacze i Kapłani, choć Wojownicy tej Rasy są mistrzami walki mieczem półtoraręcznym - ulubioną bronią tej Rasy.

Cechy Rasowe Shaikan
- Atrybuty: Roztropność +4, Charyzma +4. Shaikan są niezwykle Roztropni i Charyzmatyczni zarazem.
-Średni rozmiar: Jako stworzenia średnie, Shaikan nie mają żadnych specjalnych premii ani kar w związku ze swymi rozmiarami.
- Bazowa prędkość Shaikan to 9 m.
- Odporność na Czary 11 + poziomy Klasowe. Smocza Krew uodparnia na czary.
- Typ: Smok. Krew Smoków Krwawej Pieśni Życia w żyłach tej Rasy jest na tyle silna, by wpłynąć na jej typ, dzięki czemu, między innymi, nie działają na nią zaklęcia wpływające tylko na humanoidy – np. Zauroczenie osoby. Z drugiej strony - mogą na nią wpływać czary i efekty skierowane przeciw Smokom.
- Widzenie w słabym świetle i Widzenie w ciemności 18 m. Wyczulony wzrok Shaikan nie dorównuje temu posiadanemu przez ich przodków, ale znacznie przewyższa ludzki.
- Krew Życia: Krew Shaikan, tak jak krew Smoków Krwawej Pieśni Życia, może leczyć rannych. Shaikan może poświęcić akcję całorundową, by wyleczyć punkt obrażeń równy tym, które Shaikan poświęcił. Shaikan musi poświęcić punkt obrażeń na punkt wyleczonych, ponieważ musi się przy tym dobrowolnie zranić, a im cięższe rany, tym więcej krwi wymagają. Dzięki leczącej krwi Shaikan mają także szybkie leczenie 3.
- Smocze Podmioty: Shaikan są Niewrażliwi na Paraliż i mają Premię +4 do Rzutów obronnych na Wytrwałość przeciw Truciznom.
- Dostosowanie poziomu +3

Dodatek

Smok Krwawej Pieśni Życia
Smok Krwawej Pieśni Życia to szablon, który można nałożyć na Smoka Pieśni(Potwory Faerunu). Wszystkie statystyki są takie same, lecz Smok zyskuje następujace zdolności:

Pieśń Życia: Smok może(raz dziennie) wydać z siebie smutną pieśń. Wszyscy w promieniu 12 metrów od Smoka są podmiotami Czaru Uzdrowienie. Zaśpiewanie pieśni to akcja całorundowa.
Dziedzictwo: Jeśli Smok zwiąże się z Człowiekiem, z takiego związku wyjdzie Shaikan, nie Półsmok.
Skala Wyzwania +3.

Smoki Krwawej Pieśni Życia powstały z Krwi Ura, Ojca Krwawej Pieśni Życia. Wyglądem przypominają Smoki Pieśni, lecz ich łuski są w niektórych miejscach błękitne(życie) i czerwone(krew). Takie Smoki są bardzo rzadko spotykane. Większe ich grupy żyją wraz Shaikan, a w samym Kas'Chuun jest zaledwie 5 Antycznych Smoków Krwawej Pieśni Życia. Szablon Smoka Krwawej Pieśni Życia opisano powyżej.

Przykładowy BN Shaikan
Astrius Bloodblade
Mężczyzna Shaikan Zak10/Woj5 Ura: SW 18: średni Smok; KW 10k4+20 plus 5k10+10; pw 109; Szyb 9 m; KP 21(12 dotyk, 18 nieprzygotowany); Atak +10/+5 wręcz(1k8 +1, Morderca Drowów(miecz półtoraręczny tańczący ranienia)), OC 26; Char PZ; MRO Wytrw +9, Ref +7, Wola +9; S 12, Zr 16, Bd 14, Int 14, Rzt 12, Cha 16
Umiejętności i atuty: Czarostwo +14, Jeździectwo +5, Pływanie +5 Rzemiosło(Alchemia) +14, Wiedza(Tajemna) +14, Wspinaczka +5, Zastraszanie +5 Zawód(strażnik) +14, Uniki, Ruchliwość, Skupienie na Broni(miecz półtoraręczny), Zogniskowanie Broni(miecz półtoraręczny, Zdolności Przywódcze, Biegłość w mieczu półtoraręcznym, Unieruchomienie Czaru
Znane Czary Zaklinacza: To już za leży od MP, w jakiej sytuacji będzie chciał umiejscowić Astrius Bloodblade'a.

Dodatek - Atuty

Poświęcenie
Wymagania: Shaikan 10, zdolność rzucania zaklęć objawień, bóstwo opiekuńcze Ur
Opis: Najlepsi Kapłani Ura, którzy za kosztowali Smoczej Krwi, mogą za pomocą własnej wskrzeszać martwych i poległych, lecz wszystko ma swoją cenę. Decydując się na takie poświęcenie, Shaikan musi zadać sobie cios rytualnym sztyletem w serce i samemu się zabić. Ten rytuał Shaikan musi odprawić w odległości 1,5 metra od ofiary lub ofiar, lecz każda z nich musi znajdować się 1,5 metra od miejsca poświęcenia. Po wskrzeszeniu Shaikan, który zginął za pomocą rytuału, nie traci on poziomu, lecz 2 punkty budowy. Jeśli Shaikan zginie normalnie, traci poziom.

Łaska Smoka
Wymagania: Shaikan 10, zdolność rzucania zaklęć objawień 3 poziomu, bóstwo opiekuńcze Ur
Opis: Znakomici Kapłani Ura posiedli potężną moc, która pozwala mobilizować i wspomagać towarzysz. Za każdym razem, gdy Shaikan rzuca zaklęcie, które wspomoże przyjaciela, istnieje szansa 25%, że wpłynie na niego również błogosławieństwo(i tylko na niego), a 5%, że przewodnictwo.
Ostatnio zmieniony pn wrz 29, 2008 3:11 pm przez Shaikan of Blood Song, łącznie zmieniany 16 razy.
 
Nukereal

pt wrz 19, 2008 10:53 am

Widzę że znaczne inspiracje Spellforce II. Szkoda że praca kuleje.
Shaikan of Blood Song pisze:
Mistrz Krwawej Pieśni Życia

A czym jest Krwawa Pieśń Życia? Wiadomo tylko że to smoki które walczą z Lolth. A dlaczego? Chcą stworzyć imperium- to nie mogą sobie znaleźć innego miejsca lub walczyć z kimś innym? Jak są potężni? Dlaczego też się nazwali czymś brzmiącym jak emo-cry?
Shaikan of Blood Song pisze:
Wszyscy strażnicy w mieście mają co najmniej 5 poziom i są to Shaikan Wojownik 3/Zaklinacz 2

Uhu... dodając statstyki rasowe to cholerne przegięcie. Z taką strażą mogli by rozwalić w drobny mak wszystko. Dodałeś jeszcze że są świetnie zorganizowani, nawet jeśli się ze sobą nie zgadzają. Potęga bez skazy.
Shaikan of Blood Song pisze:
Roztropność +4, Charyzma +4. Shaikan są niezwykle Roztropni i Charyzmatyczni zarazem.

Nie mają również wad i EPP. Ideał, czyż nie? Do osłabienia: +2 Rzt, +2 Cha oraz EPP.
Shaikan of Blood Song pisze:
Bazowa prędkość Shaikan to 12 m.

Nie różnią się budową od ludzi a są bardziej od nich szybcy? 9m- tutaj nawet nie ma wyjaśnienia fabularnego. Z innych rzeczy.
Shaikan of Blood Song pisze:
Premia rasowa +3 przeciwko efektom Zaklęć. Smocza Krew w żyłach chroni przed zgubnymi efektami Czarów.

oraz..
Shaikan of Blood Song pisze:
Smok. Krew Smoków Krwawej Pieśni Życia w żyłach tej Rasy jest na tyle silna, by wpłynąć na jej typ, dzięki czemu, między innymi, nie działają na nią zaklęcia wpływające tylko na humanoidy – np. Zauroczenie osoby. Z drugiej strony - mogą na nią wpływać czary i efekty skierowane przeciw Smokom.

Mocne. Spójrz ile czarów działa na smoki. Nie lepiej dać typ humanoid i jakiś OC?
Shaikan of Blood Song pisze:
Resztę dopiszę po szkole. Teraz już lęce, bo będę miał nieobecność. Zapraszam do komentowania tego co jest.

Jak publikujesz coś, to publikuj to starannie. Jak nie masz czasu, to tego nie robisz.
Na ten czas praca słaba. Powstrzymam się od oceny w jakiejkolwiek skali.
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

pt wrz 19, 2008 12:30 pm

Przyłącze sie do krytyki.
Jeśli przekładasz już coś na D&D rób to porządnie.

Opis fizyczny: Shaikan wyglądem przypominają Ludzi, i wcale im to nie przeszkadza - wręcz przeciwnie. Wyróżniają ich tylko czerwone lub granatowe włosy i oczy w takim właśnie kolorze. Są także niezauważalnie wyżsi. Niektórzy głupcy mylą Shaikan ze zwykłymi ludźmi, lecz po co się tym przejmować

O ile nie mają zdolności poliformicznych to nie ma szansy by przypominali ludzi. Shaikanie z Spellforce'a niczym się tak naprawde nie różnili od ludzi. Poza tym że potrafili się wskrzeszać. Ale jeśli koniecznie nie chesz uczynic ich humanoidami daj im typ Pół-smok.
Rasy są mistrzami walki mieczem półtoraręcznym - ulubioną bronią tej Rasy

PC-towi Shaikanie walczyli podwójnymi mieczami.
Zgadzam się też co do Cech rasy. Bonusy większe niż u Assimara a nawet nie ma EPP+1. Jak chcesz zachować te bonusy musisz im dać min. EPP +2 i nie dawać żadnych więcej bonusów. Zamiast premii dałbym OC 11+poziom
I Spowolnij ich. Nie ważne jak silni są nie mają dłuższych nóg niż inne śrenie rasy.

Edit. Podobnie jak kolega radze ci dwie rzeczy.
1. Wytłumacz wszystko co napisałeś nowego i nie zwiazanego ze światami.
2. Nie odwalaj pracy na kolanie. Dla przykładu odkąd zacząłem pisać prestiżówke mineło już 4 lub 5 miesięcy. I o rade zacząłem prosić dopierog gdy miałem za sobą conajmniej 70% pracy.
 
Awatar użytkownika
Shaikan of Blood Song
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 9:16 pm

pt wrz 19, 2008 3:54 pm

Praca poprawiona i dokończona. Z czasem będę ją aktualizować.
Pozdrowienia, Shaikan of Blood Song
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

pt wrz 19, 2008 4:07 pm

- Dostosowanie poziomu +3

Bez przesady.Te moce nie równają się z tym, co mają Drowy. Dlatego nawet z OC dałbym +2 a nawet +1, bo nic oprócz OC i leczenia rasa ciekawego i mocnego nie oferuję.
 
Nukereal

pt wrz 19, 2008 4:08 pm

Shaikan of Blood Song pisze:
Widzenie w słabym świetle i Widzenie w ciemności 18 m.

Starczy samo napisanie "widzenie w ciemności" .
Shaikan of Blood Song pisze:
Krew Życia: Krew Shaikan, tak jak krew Smoków Krwawej Pieśni Życia, może leczyć rannych. Shaikan może poświęcić akcję całorundową, by wyleczyć punkt obrażeń równy tym, które Shaikan poświęcił. Shaikan musi poświęcić punkt obrażeń na punkt wyleczonych, ponieważ musi się przy tym dobrowolnie zranić, a im cięższe rany, tym więcej krwi wymagają.

Tu powinno być ograniczenie, do jakiejś ilości punktów na dzień. Może premia z Charyzmy razy poziom postaci. Do tego rytual mógłby dawać szybkie leczenie (leczy się wolniej) by rezultat nie byłby tak nagły.
Shaikan of Blood Song pisze:
Pieśń Życia: Smok może wydać z siebie smutną pieśń, która leczy wszystkim(bez wyjątku), 10 punktów obrażeń na kość wytrzymałości Smoka(maksymalnie sto).

Nie. Brak RO to pierwsze. Drugie to zbalansowania obrażeń. Jakiego typu one sa? Czy to zdolność nadzwyczajna? Ile trwa? Ile razy dziennie może jej użyć.
Prócz tego dalej nikt prócz Ciebie nie wie co to są te smoki. W moim rozumowaniu to Smoki Pieśnie z Potwórów Faerun'u (pamiętaj o podawaniu źródła takich materiałów) z poziomami Diresinger'a (Libris Mortis) . Może lepiej dopisać im fluff niż silić się na kiepsko zrobione rozpiski mechaniczne?

EDIT:
Vitrol daje premie do statystyk bez kar... i to znaczne.
 
Awatar użytkownika
Vitriol Plugawiciel
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 866
Rejestracja: pn paź 24, 2005 5:17 pm

pt wrz 19, 2008 4:30 pm

Vitrol daje premie do statystyk bez kar... i to znaczne.

Może i słabe nie są, ale to nie powód by dawać rasie LA równe Półsmokowi. Popatrz też na Podziemne Gnomy i porównaj je do Shaikan. Tak samo jest z Drowami i Kuo toa, a nawet Chytrakami, które oprócz niezłych premii do atrybutów posiadają niepodatności, odporności na energie czy nawet zdolności czaropodobne.
W tym przypadku + 3 jest zdecydowanie na wyrost.
 
Awatar użytkownika
Shaikan of Blood Song
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 9:16 pm

sob wrz 20, 2008 11:42 am

Praca znowu poprawiona :D. Znowu i znowu. Jeśli macie jescze jakieś błędy to piszcie!
 
Awatar użytkownika
Shaikan of Blood Song
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 9:16 pm

pn wrz 22, 2008 8:08 am

Dodałem obrazek, poprawiłem parę rzeczy(dołożyłym na EPP +3) i napisałem przykładowego BN -a. Mam nadzieję, że teraz praca będzie o niebo lepsza.
Pozdrowienia, Shaikan of Blood Song
 
Awatar użytkownika
Shaikan of Blood Song
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 9:16 pm

pn wrz 22, 2008 6:16 pm

Jeśli ktoś ma pomysł, co jeszcze dołożyć to jestem otwarty. Chyba wymyślę pare Atutów, co wy na to?
 
Awatar użytkownika
Shaikan of Blood Song
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 9:16 pm

czw wrz 25, 2008 2:38 pm

Ech.... nie mogę nic wymyślić :(. Jeśli któs ma pomysł na jakiś Atut to bardzo proszę o napisanie pomysłu :(. Pleasssssssssssssssssssssss.
 
MaWro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 9:41 pm

pn wrz 29, 2008 8:59 am

Nie pisz 4 postów pod rząd aby podpić temat.
Większość błędów wyłapali moi poprzednicy, ale ja znalazłem jeszcze to:


Shaikan of Blood Song pisze:
Uniki, Ruchliwość, Skupienie na Broni(miecz półtoraręczny), Zogniskowanie Broni(miecz półtoraręczny, Zdolności Przywódcze, Walka z Wierzchowca, Unieruchomienie Czaru


Aby walczyć mieczem półtoraręcznym bez kar i mieć w nim zogniskowanie broni, trzeba mieć biegłość w broni egzotycznej(miecz półtoraręczny). Pozatym trzeba domknąć nawias;p
 
Awatar użytkownika
Shaikan of Blood Song
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 33
Rejestracja: śr wrz 17, 2008 9:16 pm

pn wrz 29, 2008 3:14 pm

MaWro - poprawiłem tą drobną nieścisłość. Co do poprzednich błędów.... Przy czytaniu pewnie zauważyłeś, że wszystkie poprawiłem,co? :D :razz: . Na razie chyba nie ma więcej. A jak są to proszę pisać 8) .
Pozdro, Shaikan of Blood Song
 
MaWro
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 326
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 9:41 pm

pn wrz 29, 2008 6:45 pm

Znalazłem jeszcze jedną drobna nieścisłość

Shaikan of Blood Song pisze:
Poświęcenie
Wymagania: Shaikan 10, zdolność rzucania zaklęć objawień, bóstwo opiekuńcze Ur
Opis: Najlepsi Kapłani Ura, którzy za kosztowali Smoczej Krwi, mogą za pomocą własnej wskrzeszać martwych i poległych, lecz wszystko ma swoją cenę. Decydując się na takie poświęcenie, Shaikan musi zadać sobie cios rytualnym sztyletem w serce i samemu się zabić. Ten rytuał Shaikan musi odprawić w odległości 1,5 metra od ofiary lub ofiar, lecz każda z nich musi znajdować się 1,5 metra od miejsca poświęcenia. Po wskrzeszeniu Shaikan, który zginął za pomocą rytuału, nie traci on poziomu, lecz 2 punkty budowy. Jeśli Shaikan zginie normalnie, traci poziom.


Na 10 poziomie, magia wskrzeszenia jest już dostępna w postaci zwojów, więc wątpie aby ktoś chciał z tego korzystać, a na dodatek wydawać atut.
 
Awatar użytkownika
Ruffle
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 481
Rejestracja: pt lip 13, 2007 10:21 am

Re: Shaikan

wt wrz 30, 2008 11:43 pm

Shaikan of Blood Song pisze:


Taka mała rada, lepiej to zapisać w ten sposób:

Shaikan wojownik

(" [url=adres.strony.www]nazwa[/url] " )

Czytając tekst miałem wrażenie, że zbyt często powtarzasz nazwę rasy. "Shaikan". Radziłbym używać większej ilości "synonimicznych wyrażeń", typu:

"przedstawiciele tej rasy" etc.

Ogólnie mi się nawet podoba, choć z tego co widzę to jest to konwersja z jakiegoś innego świata fantasy. Radziłbym dodać nieco unikalnych zdolności, bo trochę blado ci Shaikan wyglądają w porównaniu z na przykład z pół-smokami. Nawet kilka detali, byleby klimatycznych i nowatorskich.

W mechanikę się nie wgłębiam, ale mój poprzednik ma chyba rację z tym atutem. Jest nieco za słaby. Poza tym nie wiem, czemu akurat biją się z drowami. Brakuje mi historii tego gatunku i przyczyn konfliktu z mrocznymi elfami.

Pozdrawiam.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości