Zrodzony z fantastyki

 
largados
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 3
Rejestracja: czw paź 09, 2008 4:00 pm

Rottating World

czw paź 09, 2008 4:25 pm

witam poszukuje ludzi do tworzenia systemu szczególnie rysowników
po krótce wygląda to tak ale jeszcze będzie mała zmiana w historii

Po 20 latach naukowcy wybudowali maszynę, dzięki której jak przypuszczali poznają tajemnice stworzenia wszelkiego życia i odkryją „boski pierwiastek, który istniał przy powstaniu wszechświata. Tą maszyną był Wielki Zderzacz Hadronów. Maszyna została włączona 10 września 2008 roku a cały eksperyment był przewidziany na pół roku. Cały eksperyment przebiegał sprawnie uzyskano boski pierwiastek jednak nikt nie sądził, jakie to może mieć następstwa dla ludzkości i Ziemi. Boski pierwiastek powstały w maszynie miał chaotyczne zachowanie i naukowcy nie byli wstanie go kontrolować. Pierwiastek miał bardzo silną moc tworzenia i przemian już istniejących rzeczy w wyniku, czego zaczął całkowicie zmieniać świat i otwierać bramy do innych równolegle istniejących światów. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu spraw naukowcy po obserwacji zachowań pierwiastka przez dwa lata zaczęli w roku 2010 budować maszyny mające na celu zneutralizowanie jego działania.

W roku 2012 ukończono budowę maszyn stabilizujących. Na początku rzeczywiście maszyny neutralizowały działanie boskiego pierwiastka, lecz nagle jego działania zaczęły stawać się coraz bardziej chaotyczne i całkowicie nie do przewidzenia. W wyniku, czego maszyny wraz z chaotycznym działaniem pierwiastka wysysały część innych światów na Ziemię. Ludzie próbowali zniszczyć maszyny, których było 7 jednak udało im się zniszczyć tylko 2 gdyż w obrębie maszyn powstały jakieś dziwne anomalię i zawirowania energetyczne, przez które nikt nie mógł się dostać.

Część z istot wyrzuconych na ten nowy świat była bardzo inteligentna na równi z ludźmi bądź nawet przewyższając ich. Ludzie i inne istoty dochodzili do porozumienia i spotkali się na wielkiej radzie, która miała na ustalenie jak będą żyć w tym nowym świecie. Katastrofa przemiany świata doprowadziła do unicestwienia 95% ludzkości a przybyłe rasy były w podobnej liczebności, co ludzie. Działanie boskiego pierwiastka było tak silne, że została zniszczona cała technologia ludzi. Ludzie stracili elektryczność, nowoczesne pojazdy, paliwa, bronie musieli nauczyć się wszystkiego od początku.
Pomogła im w tym trochę rasa zwana Dorin używali oni broni palnej z okresu ludzkiego dzikiego zachodu, ale biorąc pod uwagę utracenie wszelkich danych o technologii było to dla ludzi wielką pomocą.

Tak, więc rozwój ras, poznawanie nowego świata i tworzenie nowych imperiów trwał do roku 2230 w tym czasie wybuchły wojeny między nowymi rasami żyjącymi w świecie, gdyż każdy walczył o dobre miejsca do zasiedlenia. Próbowano zrozumieć nowy świat i dziwne wiry energii powstałe w wyniku działania boskiego pierwiastka i maszyn zbudowanych przez ludzi pojawiające się na świecie czyniąc zniszczenia i zmiany. Pojawił się również problem otwierających się bram do innych światów i przenikających z nich różnych stworzeń.
Ludzie musieli nauczyć się od przybyłych ras nowych form rozwoju ciekawszych i bardziej przydatnych jak się okazało do przetrwania w nowym świecie.
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

czw paź 09, 2008 5:31 pm

Dwie sugestie po przeczytaniu:
1. Wrzucając cokolwiek na forum, zadbaj o poprawną interpunkcję. Źle postawione przecinki nie wywierają dobrego wrażenia.
2. Jeżeli tworzysz system SF ciążący do Fantasy, nie używaj prawdziwych naukowych zagadnień nawet jako mniej istotnego wytłumaczenia. Wielka Maszyna Poznania Boskiej Mocy jest dużo lepszym pomysłem niż wykorzystanie w tej roli zderzacza, który nie robi nic, co by samo w okolicach naszej planety nie zachodziło. Jeżeli idziesz w czystą, nienaukową fantastykę, boskie siły i rasy, to zrób to konsekwentnie.
3. Technologia ludzi nie jest czymś wyłącznie materialnym, co można zniszczyć ot tak. Jak długo żyją ludzie, którzy się na czymś znają, mogą w odpowiednich warunkach to odtworzyć.
4. Gdyby wziąć przeciętny kraj (czyli nawet mniej niż 5% ludności świata), zabrać mu materialne zdobycze technologii i dać dać w zamian te "z dzikiego zachodu", a więc raptem ponad 110 lat starszą niż tą, którą mamy obecnie, powrót do stanu technicznego sprzed katastrofy nie trwałby więcej niż kilkanaście lat.
5. Acha, opisałeś zarys historii, a miał być RPG.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość