Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
markol
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 258
Rejestracja: wt lut 27, 2007 3:47 pm

Kiedy Pathfinder PL?

sob wrz 13, 2008 12:13 pm

Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się ze po polsku ma wyjść pathfinder beta w formie pdf, a jak dobrze pójdzie to i pełna wersja na papierze. Niestety od tego czasu cisza jak makiem zasiał. Ma ktoś jakieś informacje przecieki?

I jak wam się podoba ten system ja uważam że jest to DD na sterydach.
Reguły są poprawione wygląda na jeszcze bardziej heroiczny niz normalne D&D.
 
Nukereal

śr wrz 17, 2008 10:00 pm

markol pisze:
Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się ze po polsku ma wyjść pathfinder beta w formie pdf, a jak dobrze pójdzie to i pełna wersja na papierze. Niestety od tego czasu cisza jak makiem zasiał. Ma ktoś jakieś informacje przecieki?

Dziwi mnie że nikt nie odpisał... wiadomo już coś na ten temat, na ENWorld był taki hype, że myślałem o powstaniu nowego działu... :razz:
markol pisze:
I jak wam się podoba ten system

Szczerze jest przereklamowany- o ile przygody według tego co czytałem będą trzymać całkiem niezły poziom to sam rulebook nie jest niczym odkrywczym. Modyfikacja ras to nic takiego, czego nie dałoby się na prędko sklecić. Klasy? Ciekawsze fabularnie Ultimate Classes Satany'ego plus brak potrzebnego balansu; to coś co ma zachęcić do postaci jednoklasowych to też nic specjalnego (łał, 1HPek lub skil pojnt jeśli ten gnom będzie bard'ował) . O wiele lepiej zostać przy edycji 3.X, lub przejść od razu na 4. Czemu? Bo Path. nie wnosi nic nowego, niczego specjalnie grywalnego... po co się męczyć z konwersjami klas/ras ze starych woluminów na wersję 3.52?
 
Awatar użytkownika
Dark Sage
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 370
Rejestracja: pn sty 30, 2006 7:25 pm

ndz wrz 21, 2008 6:20 pm

Mnie akurat Pathfinder niezwykle się podoba i gorąco mu kibicuję :]

Niczego nie trzeba konwertować, a klasy podstawowe w końcu są naprawdę ciekawe (zwłaszcza zaklinacz sporo zyskał). Mnie te rozwiązania się podobają i czuję w Pathfinderze stary dobry klimat, który po wyjściu 3.5 zniknął w gąszczu dodatkowych prestiżówek i setek atutów. Oczywiście, można z nich nie korzystać, ale wtedy sens takiego modułowego systemu jak 3.0/3.5 również znika.
 
Awatar użytkownika
Wędrowycz
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 4:16 pm

czw paź 09, 2008 8:56 pm

Ja jestem ZA Pathfinderem. Fajnie wygładzone D&D 3.5 (mniej umiejętności, zmienione klasy, możliwość wyboru kilku wersji rasy). Może rzeczywiście nie są to odkrywcze zmiany, ale to, że ktoś to wszystko spisał, zredagował, zilustrował, i wystawił wielkiego PDF-a za darmo - to się chwali. Chciałbym jeszcze wspomnieć o dwóch darmowych podach - Curse of the Crimson Throne i Rise OF The Runelords. Również darmowe, a IMO świetne fabularnie. Ciekawe postaci, nowe przedmioty, atuty, watki fabularne i dwa pełne miasta, a wszystko - podkreślam - ZA DARMO! Tak więc czekam na Pathfinder PL i wracam do tworzenia postaci w ENGL...

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości