Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4282
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

śr sie 01, 2007 11:45 am

Rzeczywiście wszystko wskazuje na to, że Drzewo Dusz jest najpotężniejszym artefaktem Faerunu. Na Evermeet było przechowywane jako magicznie uśpiona sadzonka (elfy nie chciały go posadzić na wyspie), natomiast po zasadzeniu natychmiast rozrasta się w wysoki na 500 stóp dąb o białej korze i zielono-złotych liściach.
Jeśli chodzi o dokładniejsze informacje to w drzewie tym znajdują się dusze, a co za tym idzie wiedza i moc wysokich magów, którzy woleli po śmierci pozostać w Faerunie zamiast odejść do Arvandoru. Sprawia to, że drzewo pozwala używać wysokiej magii bez żadnych kar. Po zasadzeniu promień ten wynosi 100 mil wokół drzewa i rośnie o 1 milę rocznie. Poza tym jest on także stałą bramą do i z miejsca gdzie się znajduje.
 
Awatar użytkownika
Kymil Nimesin
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1267
Rejestracja: wt maja 02, 2006 10:20 am

śr sie 01, 2007 12:20 pm

Radnon podał w zasadzie dobre informacje, tyle że odnoszące się do drugiej edycji. Sadzonka drzewa została podzielona na dwoje. Jedna część została zasadzona w krainie Lamruila, a druga w Myth Drannor. I nie rozrosły się do takich olbrzymich rozmiarów, być może jest to wynik podzielenia sadzonki. Natomiast zaklęcia WM można rzucać wszędzie i bez jakichkolwiek kar, więc i ta moc potrzebuje konkretnych zmian pod kątem 3.5 ed. Nie ma innego wyjścia, jak poczekać na rozpiskę pod ed. 3.5.
 
Awatar użytkownika
Veit Ungart
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 20, 2005 11:22 am

sob sie 18, 2007 12:09 pm

Wielkie dzięki ;] Lecz ja chcę więcej :D
Szpon Charona- po przeczytaniu "Sługa Relkitu" strasznie zaciekawił mnie ten artefakt:] Można prosić o jego właściwości?
z góry dzięki :) pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

sob sie 18, 2007 5:12 pm

Z Wikipedii:
Ostrze posiadało wiele magicznych właściwości. Rana trafionego przeciwnika, nawet jeśli była tylko draśnięciem, będzie się jątrzyć i powiększać, doprowadzając w końcu do śmierci. Potrafiło również świecić czarnym płomieniem ukrywajęcym posiadacza przed postaciami używającymi infrawizji, a także wytwarzać utrzymujące się w powietrzu smugi czarnego popiołu, często stosowane jako zasłona. Entreri zdobył Szpon Charona po najeździe Gildii Basadoni na Oazę Dallabad, pokonał poprzedniego właściciela miecza - Kohrina Souleziego.

Nie znalazłem natomiast konkretnych mechanicznych rozpisek, został on również wymieniony wcześniej.
Ostatnio zmieniony sob wrz 13, 2008 9:37 am przez Merlin wszech, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

sob wrz 08, 2007 5:47 pm

Znalazłem jeszcze kilka artefaktów w Podmroku
Pomniejsze Artefakty:
Księga Idealnej równowagi - Księga będąca neutralnym odpowiednikiem Księgi Plugawego Mroku oraz Księgi Świętych czynów, po przeczytaniu karze utata siły życiowej stworzenie nie-neutralne. Neutralne obdarza natomiast premią +1 do roztropności.

Mapa Podmroku (słabsza) - Pokazuje na swojej powierzchni każdą jaskinię, promieniowanie faerzess, zawały oraz inne cechy podziemnych powierzchni w promieniu 75 m. Nie ukazuje jednak przechstrzenii trójwymiarowo.

Niszczyciel Portali - Ten przenośny taran po dotknięciu każdego portalu niszczy go, jeśli nie zostanie użyty celowo postać przenosząca go przez portal przechodzi przez niego przed jego zniszczeniem.

Talizman Czystej neutralności - Obdarza zdolnościami istoty neutralne, pozwala również wtrącić w głębiny ziemi istoty nie-neutralne.

Tomy wielu Ksiąg - Dzięki magii przechowują treść wielu ksiąg zaklęć.
Właściciele: Vfush Słodkowodne Jezioro (ND druid 5/łowca 4/ hodowca robactwa 3), [...]

Uniwersalny klucz - Klucz za pomocą którego można otworzyć każdy zamek.

Potężniejsze Artefakty:
Mapa Podmroku (potężniejsza) - Pokazuje na swojej powierzchni każdą jaskinię, promieniowanie faerzess, zawały oraz inne cechy podziemnych powierzchni w promieniu 1,5 km, ilustruje więcej deteli niż słabszy odpowiednik - pokazuje również ukształtowanie terenu.

Trzecie Imaskarkana - Pradawne inteligentne kryształowe księgi, które po porozumieniu mgą obdarzać właściciela wieloma czarami (głównie unieruchamiającmi - lecz także deszczem meteorów), oraz odpowiadać na jego pytanie.
Właściciele: Gdaur (unikatowy drzewiec), [...]

Korona Obadaida - Pozwala obecnemu właścicielowi powoływać z śmierci do nieśmierci jego kamienne giganty, którzy dodatkowo są przez niego kontrolowani.
Właściciel: Dodkong (NZ licz kamienny gigant zaklinacz 10).
Ostatnio zmieniony sob lis 01, 2008 3:07 pm przez Merlin wszech, łącznie zmieniany 7 razy.
 
Awatar użytkownika
Melegaund
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 09, 2007 7:23 pm

wt sty 15, 2008 4:18 pm

Merlin wszech pisze:
Trzecie Imaskarkana-Pradawna inteligentna kryształowa księga która po porozumieniu moze obdarzać właściciela wieloma czarami oraz odpowiadać na jego pytanie.


Wiadomo w kogo posiadaniu znajduje sie ta ksiega?:)
 
Awatar użytkownika
Veit Ungart
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 20, 2005 11:22 am

wt sty 15, 2008 10:25 pm

Kymil Nimesin pisze:
Radnon podał w zasadzie dobre informacje, tyle że odnoszące się do drugiej edycji. Sadzonka drzewa została podzielona na dwoje. Jedna część została zasadzona w krainie Lamruila, a druga w Myth Drannor. I nie rozrosły się do takich olbrzymich rozmiarów, być może jest to wynik podzielenia sadzonki. Natomiast zaklęcia WM można rzucać wszędzie i bez jakichkolwiek kar, więc i ta moc potrzebuje konkretnych zmian pod kątem 3.5 ed. Nie ma innego wyjścia, jak poczekać na rozpiskę pod ed. 3.5


Pojawila sie takowa rozpiska??:)
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

wt sty 15, 2008 10:51 pm

Veit Ungart pisze:
Pojawila sie takowa rozpiska??

Jeśli mnie pamięć nie myli to... nie pojawiła się :)
mindark pisze:
Wg Podmroku przechowują ją w Podziemnym Imaskarze. Nic poza tym tam nie wspomniano.

Ponownie, o ile pamięć mnie nie zawodzi to Głeboki Imascar jest obecnie zniszczony (choć co znaczy obecnie :P - czy za teraz uznajemy polski przełom 1372/73 czy też lata 1385 a może 1479?) i nie wiadomo co stało się z Imaskaranami - może są obecnie przetrzymywane w innym miejscu lub zwykle zostały zniszczone?.
 
Awatar użytkownika
Finrod Aldaron
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 54
Rejestracja: sob lip 07, 2007 9:30 pm

ndz sty 20, 2008 4:34 pm

W Podmroku podane są dwa miejsca lokalizacji księgi Trzecie Imaskarkana. Według jednej wersji jest to Podziemny Imaskar, a według drugiej Ogród Gduara w Dolmroku. Tak więc, niewiadomo dokładnie, gdzie się obecnie znajduje ten starożytny tom.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

śr sty 23, 2008 8:05 pm

Finrod Aldaron pisze:
W Podmroku podane są dwa miejsca lokalizacji księgi Trzecie Imaskarkana. Według jednej wersji jest to Podziemny Imaskar, a według drugiej Ogród Gduara w Dolmroku. Tak więc, niewiadomo dokładnie, gdzie się obecnie znajduje ten starożytny tom.

Podziemny Imaskar powinien jeszcze pozostać, tak przynajmniej było w przy publikacji Podmroku, ogród Gdaura jest jest jednak ostatnią znaną lokalizacją
(w Imaskarze był jedynie tworzony).
Dodam jeszcze że w grze NWN można było znaleźć pięć Imaskarskich ksiąg w stylu "Księgi Życia".

Oto kolejne artefakty:
Pomniejsze artefakty
Arcyeliksiry: Fiolki z potężnymi eliksirami które mogą obdarzyć pijące je istoty zarówno zaletami, jak i wadami. Czasami może nawet doprowadzić do śmierci.
Drzwi grozy:
Drzwi uniecistwienia: Podobnie jak kula unicestwienia niszczą doszczętnie istoty które w nie wejdą.
Drzwi uwięzienia: Po wejściu do nich więzi wchodzące do nich istoty, po przekroczeniu pewnego limitu stworzeń, z czasem je uwalnia. Po ich zniszczeniu uwięzione w nich istoty zostają uwolnione.
Drzwi-widmo: Te drzwi posiadają często dodatkowe zabezpieczenia, po interakcji z tymi drzwiami zostaje wysączona budowa podobnie jak w przypadku widma. Po ich zniszczeniu widmo zostaje uwolnione.
Zarangany: Te wypolerowane czarne kamienie trzymane w dłoni mogą służyć jako broń +1, po wymuwieniu słowa rozkazu pozwala on ponadto zmieniać wymiary, powrócić do miejsca stworzenia i leczyć rany. Obdarzają dodatkowo kilkoma czarami dostępnym 1/godzinę, a także chroni przed kilkoma z poziomów 1-3.
Źródło: Lśniące Południe

Potężne artefakty
Ghazir: Nazywany też Pustynnym Ostrzem miecz pozwala wezwać duchy zabitych nim istot, może też tworzyć w swojej okolicy efekty pogodowe związane z uwięzionymi istotami (tworzy właściwie same burze śnieżne, bo służył do pokonania wielu lodowych gigantów).
Źródło: http://dnd.polter.pl/Chmurne-Szczyty-c13306
Gulkulustera Laska Śmierci: Ta potężna laska tworzy ogromne, potężne kule z różnych żywiołów, z czasem ładuje ładunki.
Nimbralskie astrolabium: Niezwykle skomplikowane urzodzenie pozwalające na teleportację dużych obiektów, zmienia również nachylenie teleportowanej materii (zależy to chyba od okrągłego kształtu Torilu).
Ongild: Szmaragd wielkości dłoni leczy posiadającą go istotę zależnie od potęgi. Pozwala również rzucać kilka czarów 9. poziomu.
Sfera z Kryształu: Kryształowa kula pozwalająca porozumiewać się telepatycznie jednocześnie nawet z 500 dostrojonymi do niej istotami, kontakt nie jest obowiązkowy. Jest zabezpieczona przed kradzieżą, teleportując się po wyjściu z określonego obszaru do świątyni najwyższej kapłanki Mystry.
Shandaularska Korona: Pozwala rzucać noszącej ją istotę epickie zaklecie "święta gwiazda". Uzdrawia również właściciela gdy jego ciało byłoby śmiertelnie uszkodzone.
Źródło: Lśniące Południe
Ostatnio zmieniony ndz paź 12, 2008 11:28 am przez Merlin wszech, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

sob paź 11, 2008 10:47 am

W sumie to mógłbym podjąć się spisania wszystkich podanych w tym temacie artefaktów, dzieląc na określona kryteria - jeśli ktoś jest chętny do pomocy, proszę zgłaszać przez PW (mam np. problem znalezienia na stronie serwisu "ghazira").
A teraz kolejne artefakty:
1.
Boja Światła jest niezwykle starym artefaktem, powstałym jeszcze przed przybyciem Mulan do Faerunu. Jej pierwszym zadaniem było rozświetlanie mroków Realmspace awatarowi Re, podążającemu za Ptahem i prowadzącym Mulan do nowego świata. Wiele razy podczas przyszłych stuleci Boja prowadziła lud Re w nieznane, zawsze odkrywając tajemnice przed nimi czyhające, tak by ostatecznie spocząć w Skuld, mieście Cieni. Przez wiele stuleci artefakt służył za latarnię morską, rozświetlając okalające go morza, dzięki czemu pomagała wielu żeglarzom. Setki lat później, podczas drugiej inwazji Thay na Mulhorand, piraci wespół z Czerwonymi Czarodziejami złupili miasto, a sama Boja zaginęła na kolejne wieki, by ostatecznie zostać zlokalizowaną na małej skrawku ziemi, niewielkiej części archipelagu Wysp Pirackich.

Najważniejszą i jedną z nielicznych znanych mocy Boji jest możliwość wytworzenia światła, oświetlającego obszar wielu kilometrów, niezależnie od pogody, pomagający okrętom i statkom na znalezienie dobrego szlaku. Wedle niektórych przekazów, osoba znajdująca się w posiadaniu Boji zyskuje również moc przyzwania do Faerunu potężnej starożytnej istoty Ptaha, będącej sługą - a wedle niektórych kimś bliskim - boga Re.

Do niedawna jeszcze artefakt spoczywał pogrzebany poniżej ruin latarni morskiej, jednakże kilka lat temu klerycy Anhura, tuż po zlokalizowaniu jej położenia przybyli na wyspę i całkowicie ją rozkopali. Ich trud nie poszedł na marne; Boja została odnaleziona. Historia ta nie ma jednak szczęśliwego końca: podczas powrotnej podróży, okręty Mulan zostały zaatakowane i zatopione przez hordy sahuaginów, a Boja spoczęła na dnie morza, przykryta wrakiem jednego ze statków.

2. Kryształ nie-śmierci – słabszy artefakt poświęcony czczonemu przez sektę drakoliczowi - Vix'thrze. Osłabia cechy powiązane z budową u istot żywych, lecz zapewnia kilka potężnych czarów nieśmierci.
3. Pierścień zagadki - Pierścień należący dawniej do planetara znanego teraz pod imieniem Śpiącego. Jest wykonany z trzech nachodzących na siebie pasków reprezentujących kolejno Nadzieję, Wiarę i Miłość. Ci, którzy założą pierścień widzą świat w zupełnie innym świetle, przez co niekture przedmioty są dla nich ukryte, a inne stają się widoczne. Pierścień wskazuje także drogę, która doprowadziła Śpiącego do Znającej Miejsca (pradawnej baatorianki).
W połączeniu z psionicznym amuletem (który pozwala czytać myśli), pierścień pozwala również na krótkotrwałą zmianę w 3 istoty - chochlika, żywiołaka ziemi i wilka.
4. Maska - słabszy artefakt boga Maski, noszony dawniej przez jego wysokiego kapłana. Zapewnia niepodatność na strach, 3/dzień niewidzialność oraz widzenie przez wszelkie przeszkody.
5. Zmumifikowana ręka - ten słabszy artefakt jest ręką licza Belpferona, pozwala wskazać kierunek w którym znajduje się najbliższy artefakt, bez względu na dzielącą go odległość.
 
Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1055
Rejestracja: czw gru 01, 2005 6:00 pm

sob paź 11, 2008 11:32 am

Szpon Charona - ,,zestaw" składający się z miecza i rękawicy(po wydarzeniach opisanych w ,,Obietnicy Króla - Czarnoksiężnika" tylko z miecza),

Kilka słów komentarza. Rekawica i miecz nie były zestawem. Ale były używane razem ze względu na to jak niebezpieczny był dla użytkownika miecz. Szpoan Charona to tylko miecz. Rękawica była tylko małym zabezpieczenie w postaci potężnego przedmiotu magicznego, które z jeden użytkowników stworzył, bo czuł, że był zbyt słaby przeciwstawić swą wole woli miecza. Artemis Zanim rękawica została zniszczona na rzucił wolę Szponowi Charona. To jednak nie znaczy, że pewnego pięknego dnia Miecz może okazać się silniejszy.
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

sob paź 11, 2008 3:14 pm

Merlin wszech pisze:
2. Kryształ nie-śmierci – słabszy artefakt poświęcony czczonemu przez sektę drakoliczowi - Vix'thrze. Osłabia cechy powiązane z budową u istot żywych, lecz zapewnia kilka potężnych czarów nieśmierci.
3. Pierścień zagadki - Pierścień należący dawniej do planetara znanego teraz pod imieniem Śpiącego. Jest wykonany z trzech nachodzących na siebie pasków reprezentujących kolejno Nadzieję, Wiarę i Miłość. Ci, którzy założą pierścień widzą świat w zupełnie innym świetle, przez co niekture przedmioty są dla nich ukryte, a inne stają się widoczne. Pierścień wskazuje także drogę, która doprowadziła Śpiącego do Znającej Miejsca (pradawnej baatorianki).
W połączeniu z psionicznym amuletem (który pozwala czytać myśli), pierścień pozwala również na krótkotrwałą zmianę w 3 istoty - chochlika, żywiołaka ziemi i wilka.
4. Maska - słabszy artefakt boga Maski, noszony dawniej przez jego wysokiego kapłana. Zapewnia niepodatność na strach, 3/dzień niewidzialność oraz widzenie przez wszelkie przeszkody.
5. Zmumifikowana ręka - ten słabszy artefakt jest ręką licza Belpferona, pozwala wskazać kierunek w którym znajduje się najbliższy artefakt, bez względu na dzielącą go odległość.Osobiście wątpię, by zabawki z Neverwintera można było podawać jako 100% kanoniczne artefakty Faerunu. A poza tym pierścień wskazywał wyłącznie drogę. To amulet pozwalał na przemiany i nie dawał czytania w myślach.

EDIT:

Co do mythallaru i mythallu- zgoda. Ale co do Reliktu szyi na katowkim pniu nie położę... Choć nie neguję- był mocny.
Ostatnio zmieniony ndz paź 12, 2008 3:40 pm przez Vindreal, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Merlin wszech
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: czw maja 04, 2006 1:07 pm

ndz paź 12, 2008 11:03 am

Vindreal pisze:
Osobiście wątpię, by zabawki z Neverwintera można było podawać jako 100% kanoniczne artefakty Faerunu. A poza tym pierścień wskazywał wyłącznie drogę. To amulet pozwalał na przemiany i nie dawał czytania w myślach.

Tak naprawdę podałem powiedzmy że nieoficjalne artefakty - w NWN pojęcie "artefaktów" miesza się z potężnymi magicznymi przedmiotami. Co do amuletu - bez pierścienia pozwalał wyłącznie czytać myśli, zmiana w trzy formy (symbolizujące 3 paski na pierścieniu - N, W, M) były możliwe tylko z pierścieniem. Z resztą ostatecznie nie wiadomo gdzie trafiły te przedmioty skoro poszły na ofiarę bogom.
Mam natomiast pewność że jednym z artefaktów jest Mythallar - kryształ generujący nieograniczone ilości energii magicznej, trudno jednak podać jego wszystkie zastosowania, Zwierciadło Wszchwidzenia, oraz Relikt Żniwiarza.
 
Awatar użytkownika
Veit Ungart
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 20, 2005 11:22 am

ndz maja 03, 2009 8:49 pm

Moze nie dokladnie odswiezam temat, lecz mam pytanie zwiazane z artefaktami. Mianowicie, jak stworzyc swoj artefakt? mniej wiecej chodzi mi o to jakie moce mozna w niego wsaczyc? zeby nie zrobic z berla np. berla władzy nad wszystkim i wszystkimi. Tylko zeby to wszystko bylo odpowiednio zbalansowane i w miare logiczne. Pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc. Veit

(gram w ed 3.0)
 
Awatar użytkownika
Namrasit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2089
Rejestracja: ndz maja 21, 2006 11:12 pm

ndz maja 03, 2009 10:45 pm

Veit Ungart robisz coś superchiper ekstra, co zawsze chciałeś mieć. A potem wczuwasz się w rolę gracza, który to właśnie coś ma zabrać z rąk superzłego przeciwnika. Jezeli misja jest niewykonalna z powodu potęgi przedmiotu, to jest on za silny i trzeba osłabić. Proste.
 
Awatar użytkownika
Veit Ungart
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: wt gru 20, 2005 11:22 am

ndz maja 03, 2009 10:54 pm

nie wiem czemu ale wyczuwam w tym co napisales instrukcje dla 3latka:) a zapewniam Cie ze nim nie jestem. oczekuje odpowiedzi na pytanie a nie opisu Twojego indywidualnego sposobu na tworzenie artefaktu.:)
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pn maja 04, 2009 8:01 pm

AFAIR w Podręczniku Przygód Epickich były instrukcje jak stworzyć przedmioty o mocach artefaktów. Tzn. nie jak stworzyć Miecz Kogośtam, ale jak zrobić [tutaj 10 mocy] długi miecz [kolejne 10 mocy] + k100, mający analogiczne zdolności co Miecz Kogośtam.
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

wt maja 05, 2009 3:12 pm

Kilka Artefaktów:

Pierwsza Imascarcana (korona) - dawała pewną odporność na magię a także umożliwiała nosicielowi na poznanie tajemnic związanych z historią i polityką Imaskaru. Ponadto kilka spelllike'ów.

Trzecia Imascarcana (oprawiona w smoczą skórę księga) - dawała sporą odporność na czary, możliwość używania kilku zdolności czaropodobnych (choć nie było to łatwe). Poza tym raz dziennie opowiadała ona na jedno pytanie dotyczące jakiejś dziedziny wiedzy zwiazanej z Imascarem. Tak jak wspomniano znajduje się obecnie w Głębokim Immaskarze.

Czwarta Imascarcana (wygląd nieznany) - chodzą słuchy, że została zniszczona lub poważnie uszkodzona i obecnie leży pod ruinami Raudor. Niestety nie wiadomo ile jest w tym prawdy, nieznane jest także jej wygląd oraz moce jakimi obdarzała właściciela.

Piata Imascarcana (berło) - jest to skarbnica wiedzy o historii wojskowości Imaskaru, ponadto odporność na magię i inne spelllike'i.

Siódma Imascarcana (złoty klucz) - dawała ona dostęp do najważniejszych dziedzin wiedzy starożytnych Mechaników. Między innymi na temat budowy portali, pernamętnych sfer między światami, mechaniki planów i wielu innych kwestiach. Niestety nie wiadomo gdzie jest a jedyna powtarzana na jej temat informacja to stwierdzenie, że została "ukryta w kamieniu". Trudno powiedzieć jednak ile jest w tym prawdy.

Jednakże wszystkie zdolności Imaskaran aktywują się dopiero po tym jak wypowie się tajemne słowa-komendy w starożytnym języku Immaskaru - Roushoum.

I jeszcze kilka artefaktów Imascari:

Czarny miecz - inteligentny miecz stworzony do walki z tyranami przeciwko takim ma epicka premie udostepnia tez kilka czarów.

Czarny łuk - zawsze trafia w cel i zadaje maksymalne obrażenia. Szczególnie skuteczny w połączeniu z czarnym kołczanem. Każde uzycie powoduje utrate 1 PŻ

Czarny kołczan - pochodzące z niego strzały mają dodatkowe potężne właściwości. Po trafieniu oprócz normalnych obrażeń rzuca się 1k4: 1. śmierć lub duzo obrażeń, 2. wyssanie magii - pancerz staje się zwykły, czarujacy traci wszystkie czary na 24h, 3. paraliż na kilka tur, 4. eksplozja (duużo od ognia) jedna ze strzał gdy zostanie wystrzelonapowoduje że uzytkownik traci na stałe jeden punkt Zręcznosci.

Czarny buzdygan - posiadacz jest niewidzialny dla nieumarłych i duchów nawet gdy zaatakuje. Gdy trafi próbuje odganiac nieumarłych jak kapłan.
Ostatnio zmieniony wt maja 05, 2009 8:16 pm przez shakh, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

wt maja 05, 2009 3:21 pm

Pytanie brzmi: czy smoki, jako jedna z Ras Stwórców, nomen omen, stworzyły jakieś artefakty?

shakh, widzę, że przejrzałeś stare tamaty :wink:.
 
Obliv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 109
Rejestracja: sob lip 22, 2006 8:44 pm

wt maja 05, 2009 5:12 pm

Smoki nie są jedną z ras stwórców, chyba, że rozpatrując to, z czego powstały ;)
 
Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 207
Rejestracja: pn mar 01, 2004 2:38 am

wt maja 05, 2009 5:14 pm

Vindreal pisze:
shakh, widzę, że przejrzałeś stare tamaty :wink:.


Raczej w moich materiałach :razz:
 
Awatar użytkownika
Szarlih
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 906
Rejestracja: ndz maja 11, 2008 3:04 pm

wt maja 05, 2009 7:45 pm

Fired...??

Zostaje wystrzelona.
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

wt maja 05, 2009 8:33 pm

Obliv pisze:
Smoki nie są jedną z ras stwórców, chyba, że rozpatrując to, z czego powstały ;)


Mój błąd. W takim razie czy smoki, jako nie należące do Ras Stwórców, stworzyły jakieś artefakty? :wink:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość