Zrodzony z fantastyki

• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 17

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw sie 28, 2008 10:20 pm

_matrik pisze:
a) Jakiś dokładny termin? Bo "2008" to ogólnik, więc może... Powiedzcie chociaż, w okolicach jakiego miesiąca ; )

Czas wydania zależy od Wydawcy, dlatego też nie deklaruję miesiąca, abym nie zobowiązywał się do czegoś, na co nie mam zupełnie wpływu.
_matrik pisze:
b) Gdybyś miał ocenić, Furiacie, ile procent pracy jest już za wami?

Patrząc na wysiłek to ok. 90% :wink:
Pozostało łamanie i skład oraz nacisk na promocję - ale te rzeczy to już ewidentnie z górki w porównaniu do ogromu, jaki już przezwyciężyliśmy.
c) "Narracyjna Zabawa Fabularna"? Tak tylko przełożyliście RPG na polski, czy coś się za tym kryje?

Ludzie zaznajomieni z RPG wiedzą czym jest Klanarchia niezależnie od podpisu. Osoby spoza fandomu (które dziś nie wiedzą czym są gry fabularne) muszą mieć pewne słowne drogowskazy. A pragniemy Klanarchię promować również wśród ludzi spoza fandomu.

Narracyjna - czyli opisowa, powstająca za pomocą opisu i opowiadania.
Zabawa - synonim rozrywki dla człowieka spoza fandomu. Każda gra jest zabawą nie każda zabawa grą. Wolimy zatem znacznie szersze pojęciowo. Dodatkowo niektórzy nie lubią gier, gdyż kojarzą im się ze współzawodnictwem. Gry (komputerowe) niestety mają konotację nazwy jako rozrywka dla samotników (siedzi się samemu w domu i łupie na kompie). Tymczasem bawić lubi się każdy a zabawa kojarzy się z grupową rozrywką, wspólnym fajnym spędzeniem czasu.
Fabularna - zakłada fabułę, historię

Aha: jutro o 16:00 daję wykład o Klanarchii na Polconie +sesje demo! Zapraszam! :)

Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pt sie 29, 2008 10:00 am

Furiath pisze:
Aha: jutro o 16:00 daję wykład o Klanarchii na Polconie +sesje demo! Zapraszam!

Rozumiem, że na Zahconie Klanarchia takiej promocji nie będzie miała?

Awatar użytkownika
Shakaras
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt sie 29, 2008 12:06 pm

ja tam chyba zadzwonie do tego wydawcy :P

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob sie 30, 2008 10:29 pm

MacKotek pisze:
Rozumiem, że na Zahconie Klanarchia takiej promocji nie będzie miała?

Nikt z orgów nie kontaktował się ze mną w tej sprawie, zatem nie czyniłem wcześniej żadnych rezerwacji zasobów (np. wzięcie urlopu w pracy na ten czas), a Polcon zabrał wolny weekend, których nie mam za dużo w roku. Na Zahconie się nie pojawię.

Dziki Osioł
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

pn wrz 01, 2008 2:45 pm

Czy płeć postaci będzie miała znaczenie?

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn wrz 01, 2008 3:24 pm

Czy płeć postaci będzie miała znaczenie?

Płeć nie ma przełożenia na motorykę.

Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn wrz 01, 2008 4:02 pm

A jak na Rubieży przedstawiają się sprawy finansowe? Istnieje jakaś waluta?

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn wrz 01, 2008 11:39 pm

CE2AR pisze:
A jak na Rubieży przedstawiają się sprawy finansowe?

A co konkretnie Cię ciekawi, bo "sprawy finansowe" to zbyt pojemny znaczeniowo obszar, abym mógł na to szybko odpowiedzieć na forum?
CE2AR pisze:
Istnieje jakaś waluta?

Istnieją dwie waluty - bazujące na kruszcu złota denary w Omamie, i papierowe "stemple" w Dominacie.

Awatar użytkownika
CE2AR
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt wrz 02, 2008 12:50 am

Furiath pisze:
A co konkretnie Cię ciekawi, bo "sprawy finansowe" to zbyt pojemny znaczeniowo obszar, abym mógł na to szybko odpowiedzieć na forum?

Ciekawiło mnie jedynie czy w Klanarchii istnieją pieniądze, ale aby nie pisać trzy wyrazowego posta dopisałem owe tajemnicze „sprawy finansowe ;)

Zapytam o jeszcze jedno: jak wygląda transport na Rubieży? Czy poza końmi (o ile nie wyginęły :P ), stosowane są jakieś powiedzmy pojazdy?

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt wrz 02, 2008 1:30 pm

CE2AR pisze:
jak wygląda transport na Rubieży? Czy poza końmi (o ile nie wyginęły Razz ), stosowane są jakieś powiedzmy pojazdy?

Ogólnie transport zorganizowany to tylko liczne karawany (konie, dziwne zwierzęta pociągowe), transport rzeczny i morski b. rzadko latające wierzchowce lub latające statki (te drugie to raczej wersje prototypowe). Transportem zajmuje się Hanza.

Hajdamaka

wt wrz 02, 2008 2:53 pm

Ale inne grupy tez maja dostep do srodkow transportu/wierzchowcow? Np. mozliwe jest jakies wieksze konne zgrupowanie soldackie, cos na wzor kawalerii?

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt wrz 02, 2008 3:56 pm

Tak, oczywiście - kawalerzyści, klany nomadyczne itd. Chodziło mi, że transport zorganizowany - szlaki handlowe, surowce itd. to głównie hanzyckie karawany.

Hajdamaka

śr wrz 03, 2008 1:14 am

Do konca 2008 zostaly niecale 4 miesiace - jak sprawy z wydaniem Klanarchii?

Nie pamietam czy temat byl szerzej poruszany, wiec sorry, jezeli zadam glupie pytanie - jak w Klanarchii z walka socjalna? Jak jest rozwiazana, czy sa jakies specjalne manewry (cos ala triki w Crystalicum)?

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

śr wrz 03, 2008 9:57 am

Do konca 2008 zostaly niecale 4 miesiace - jak sprawy z wydaniem Klanarchii?

Spoko, zdążymy. :)
Hajdamaka pisze:
jak w Klanarchii z walka socjalna?

Niemal identycznie jak walka zwykła, ale zamiast manewrów bojowym sa socjotechniki (Mądrości z rękawa, Piorunujące spojrzenie, oskarzenie o sprzyjanie Ciemności itd.). Jest też dodatkowy czynnik (tzw. Opór osoby, którą chcemy przekonać w zależności czy naruszamy jej pryncypia)

Awatar użytkownika
Senril
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt wrz 23, 2008 7:14 pm

Nie wiem czy już wiadomo/było o tym już w tym temacie ale jaka jest tak mniej więcej planowana cena podręcznika.
I czy do gry będzie niezbędny jeden podręcznik czy kilka i czy są planowane na przyszłość jakieś dodatki?

Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer

wt wrz 23, 2008 8:06 pm

Nie wiem jak pozostale, ale do gry wystarczy jeden podrecznik - jest w nim wszystko :)

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt wrz 23, 2008 9:57 pm

Podręcznik wystarczy, dodatki już będą fajnymi bajerami, ale nie będą konieczne.

Awatar użytkownika
Farindel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz paź 05, 2008 8:53 am

Długi czas trwa artukułowa cisza w klanarchi? Nadchodzi ajkaś burza? Ujawnienie zasad tworzenia postaci? Kolejny artykuł przybliżający świat wolnych rodzin?

Awatar użytkownika
markós
Stały bywalec
Stały bywalec

ndz paź 05, 2008 9:21 am

Podręcznik? :D

Awatar użytkownika
Farindel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz paź 05, 2008 5:25 pm

Nie no jasne:P Ale mysłałem że wraz ze zbliżaniem sie daty wydania podręcznika bedizemy dostawać coraz więcej ciekawego mięska w sosie Klanarchia ;) Pozostaje poczekać.

Awatar użytkownika
Mroczny Pomiot
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz paź 05, 2008 5:56 pm

Co, już podręcznik? Gonić już do empiku? :razz:

Awatar użytkownika
senmara
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn paź 06, 2008 9:57 am

Furiath gorączkowo kontynuuje skład poświęcając na to praktycznie każdą wolną chwilę, stąd ta artykułowa cisza :)
Ale wkrótce oczekujcie AP z naszej ostatniej sesji (było fajnie, moja postać stoczyła sie w otchłań mroku zostając jednocześnie matriarchinią)

Dziki Osioł
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob paź 11, 2008 7:56 pm

Ap będzie bardzo mile widziany. A gdyby komuś udało się wysmażyć artykuł na temat magii w Klanarchii, to na pewno wszyscy by byli ukontentowani. Ale najlepiej by było, gdybyśmy już niedługo mogli trzymać podręcznik w swoich łapkach.

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn paź 13, 2008 4:35 pm

Dużo osób prosiło mnie o jakiś APek, aby zorientować się, jak wygląda sesja w Klanarchię.

Senmara zrobiła luźną fotorelację jednej z ostatnich sesji, lecz jej fabuła jest za skomplikowana, abym teraz miał czas do tego usiąść, zatem zamieszczę Wam APek z jednej ze starszych przygód, która miałem już w większości opisana na forum playtestów.

Zapraszam do lektury raportu z sesji [Klanarchia] Fetysz Tercjana

Krwawy
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

ndz paź 26, 2008 2:27 pm

Czy splugawieni walczą z siłami dominatu? Dominat poluje na nich? Napisałeś że nie uznali zwierzchnictwa dominatu, równa się to wojnie między nimi?

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt paź 28, 2008 2:59 pm

Tak. Tak. Tak.

Czasami zawierają nietrwałe sojusze, aby wytrzebić innego wroga, ale każda ze stron jest świadoma, że sojusz zostanie zerwany.

Splugawieni też nie czują więzi z innymi splugawionymi np. watahy wilkołacze wyrzynają w pień, wszystkich innych, niezależnie od "opcji" politycznej.

Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony

wt paź 28, 2008 3:11 pm

Skoro Klanarchia miała być w 2008 to tak zapytam, bliżej listopada czy grudnia? A może styczeń 2009? ;-)

Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt paź 28, 2008 4:21 pm

Prawdę powiedziawszy, nie dam głowy za termin, gdyż nie został sprecyzowany przez Wydawcę. Tekst dla Wydawcy oddany, grafiki oddane, uwagi dotyczące rozmieszczenia grafik, ramek, układu, formatu oddane.

Wiem, że kilka rozdziałów jest już na 100% złożonych, zaś dużo problemu jednak sprawiają 4 newralgiczne obszary: złożenie socjotechnik, manewrów bojowych, komiksu i rozdziału z tworzeniem bohatera. Na domiar złego szef wydawnictwa, który osobiście składa system w ostatnim czasie ma bardzo poważne problemy zdrowotne, więc skład został wstrzymany, aż do powrotu ze szpitala i lepszego samopoczucia. Trzymajcie kciuki i życzcie zdrowia.

Aha - żeby nie było tylko na Wydawce - w międzyczasie zauważamy jeszcze jakieś zgrzyty w mechanice i dołączamy poprawki, które ingerują w złożone wcześniej materiały. Bardzo zależy nam na dotarciu mechaniki i wyeliminowaniu nieścisłości.

Hajdamaka

wt paź 28, 2008 5:39 pm

Wow, juz wszystko oddane? :) No, no, Klanarchia ma historyczna szanse uratowania honoru polskich gier fabularnych :) Moze to zabrzmi patetycznie i smiesznie, ale jako fan RPG od ladnych kilkunastu lat jestem z Was dumny.

Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt paź 28, 2008 6:21 pm

Hajdamaka pisze:
jestem z Was dumny

Dołączam do przedmówcy. Najpierw Klanarchia, potem Wolsung... Co dalej?
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 17