Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
szulcyk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 11, 2008 8:30 pm

Podrywanie dziewczyn - zasada domowa D&D

wt paź 14, 2008 7:56 pm

Najpierw należy wybrać obszar w, którym chce się szukać dziewczyny (np. karczma ).Następnie MG rzuca kostką k10 ile kobiet jest w danym miejscu. Później MG pyta gracza czy chce dalej szukać dziewczyny czy zmienić obszar poszukiwań. Jak gracz zgodzi się szukać to MG rzuca kostką k20 jakie są ładne( im więcej tym ładniejsza).Rasę wybiera rzucając kostką k6(1-pół ork, 2-człowiek, 3-niziołek, 4-elf, 5-gnom, 6-pół elf).Do każdej z dziewczyn jest osobny rzut kostką. Następnie gracz opisuje mistrzowi podziemi jak flirtuje z nią ,może isc też do sklepu i kupić jej różę lub czekoladki (MG ustala cenę).Następnie MG rzuca kostką k12 jaki zawód wykonuje dziewczyna 1=prostytutka, 2-7=np bez robotna, sprzątaczka, woźnica 8-12=np walcząca(MG wybiera profesje i doświadczenie), garncarka, urzędniczka, alchemiczka. gracz powinien flirtować z wybranką dawać jej przezęty ilp jerzeli mistrz dry się zgodzi mogą ze sobą zacząć chodzić . Gracz może kontaktować się ze swoją dziewczyną poprzez wysyłanie do niej listów (jeśli umieją oboje pisać) , wysyłania zwierząt do przekazania wiadomości (jeżeli razem umieją język leśny) lub przez spotkania.Nieraz może się zdarzyć że dziewczyna zerwie z graczem .Gdy chodzą ze sobą wystarczająco długo aby mistrz gry pozwolił graczowi oświadczyć się, mogą się poślubić(MG ustala cenę obrączek i pierścionka zaręczynowego). Gracz musi całe wesele z finansować ,wykupić msze w kościele i przygotować imprezę oraz poprawiny(MG ustala cenę mszy i przygotowań). po ślubie za zgodą MG może dojść do stosunków intymnych i jeśli nie będą brane tabletki plemnikobójcze od alchemików(MG ustala cenę) może się urodzić dziecko (9 miesięcy-człowiek, 19 miesięcy-elf, 5 miesięcy- pół ork, 12 miesięcy- pół elf, 8 miesięcy- niziołki, 9 miesięcy-gnomy)
po urodzeniu dziecka gracz może ochrzcić dziecko i musi pokryć wszystkie koszty z tym związane(czyli msza i impreza) dzieckiem w zależności od rasy matka opiekuje się do(człowiek-7lat, pół ork-4lat, elf-30lat, niziołek-6lat, pół elf-8lat, gnom-7lat)
następnie dziecko uczy się profesji od ojca , a jak osiągnie wiek dojrzały pomaga ojcu w misjach
a pozatym wybranke gracza można poraktować jak BN-a tak samo dziecko
proszę o krytykę i poprawki
Ostatnio zmieniony czw gru 11, 2008 11:19 pm przez szulcyk, łącznie zmieniany 5 razy.
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

wt paź 14, 2008 8:00 pm

Osobiście uważam to za zbytnie komplikowanie sesji mało istotnymi elemetami i odciąganie graczy od wątku sesji. Może w czasie luźniejszej gry, lub dla "mordujących koty realistów" się przyda, choć wątpię.
Ach- Word i Mozzila nie gryzą, gwarantuję.
Ostatnio zmieniony śr lis 19, 2008 4:44 pm przez Vindreal, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
AesmaDeva
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: czw paź 09, 2008 3:20 pm

wt paź 14, 2008 8:00 pm

Flirt i podrywanie są (z tego, co kojarzę) opisane w Book of Erotic Fantasy. Proponuję zajrzeć tam - znacznie więcej możliwości i opcji. Poza tym po co rzucać na coś, co fajnie się odgrywa? ;)
 
Anonim_1

wt paź 14, 2008 8:02 pm

szulcyk pisze:
chciałbym wiedzieć czu podowa się moja zasada

Myślę, szulcyk, że niektóre rzeczy są o wiele bardziej zabawne, jeśli się je odgrywa (zwłaszcza, jeśli ma się brodatego MG, który nie potrafi wypowiadać się innym głosem, niż huczącym basem :papieros:) i nie trzeba ich przekładać na język mechaniki. Myślę, że gracze i MG bawiliby się lepiej, gdyby gracz musiał się postarać (niekoniecznie podrywać MG). Myślę, że to bardzo niefajna zasada.

P.S. Lepiej tłuczcie potwory, zdobywajcie poziomy i zgarniajcie skarby, D&D nadaje się do tego znakomicie, ale do rozgrywania związków przy pomocy kilku rzutów już nie bardzo.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

wt paź 14, 2008 8:05 pm

Najpierw Krzyszman, teraz ten...
ShadEnc pisze:
Myślę, szulcyk, że niektóre rzeczy są o wiele bardziej zabawne, jeśli się je odgrywa (zwłaszcza, jeśli ma się brodatego MG, który nie potrafi wypowiadać się innym głosem, niż huczącym basem :Papieros:) i nie trzeba ich przekładać na język mechaniki. Myślę, że gracze i MG bawiliby się lepiej, gdyby gracz musiał się postarać (niekoniecznie podrywać MG). Myślę, że to bardzo niefajna zasada.

Encu +1.

Poza tym, takie zasady wykorzystują ludzie mający kompleksy i nie umieją rozmawiać z kobietami. Tudzież mężczyznami, bo nie tylko faceci muszą flirtować z płcią przeciwną...
Po prostu brak mi sił.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt paź 14, 2008 8:08 pm

zwłaszcza, jeśli ma się brodatego MG, który nie potrafi wypowiadać się innym głosem, niż huczącym basem
Uwierz, gorzej, jak brodaty mg piszczy głosem niewieścim czułe słówka :wink:

A co do pomysły... Khem... RPG... Coś ten skrót sugeruje? Niedługo będziemy rzucali może jeszcze, czy bohater dogadał się z npcem? Bo po co odgrywać w ogóle jakikolwiek dialog?
 
Awatar użytkownika
szulcyk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 11, 2008 8:30 pm

wt paź 14, 2008 8:11 pm

wymyśliłem tą zasadę dla graczy którzy będą chcieli troche oderwać się od rutyny gry ciągle tylko potwory i misje nieraz warto wyluzować nawet w grze
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt paź 14, 2008 8:15 pm

wymyśliłem tą zasadę dla graczy którzy będą chcieli troche oderwać się od rutyny gry ciągle tylko potwory i misje nieraz warto wyluzować nawet w grze
I dlatego chcecie rzucać? LOL... A nie lepiej odegrać?
 
Anonim_1

wt paź 14, 2008 8:15 pm

szulcyk pisze:
wymyśliłem tą zasadę dla graczy którzy będą chcieli troche oderwać się od rutyny

Polecam zmienić system lub stworzyć nowe postacie, które raczej będą posługiwały się sprytem, charyzmą i inteligencją, zamiast mieczem i magią (np. grupę dyplomatów, szpiegów, czy też szlachciców walczących o władzę i wpływy). Będziecie mieć sporo okazji do odegrania bohaterów, ciekawe intrygi, pewnie nawet na "wyluzowanie".

szulcyk pisze:
nieraz warto wyluzować nawet w grze

Wyluzuje Was kilka rzutów kostkami? Nie lepiej coś takiego odegrać?
 
Awatar użytkownika
szulcyk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 11, 2008 8:30 pm

wt paź 14, 2008 8:16 pm

a pozatym dzięki za uwagi może uda mi się coś poprzawić
w końcu racja za dużo tu rzucania popracyje jeszcze nad tym :
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt paź 14, 2008 8:22 pm

szulcyk pisze:
a pozatym dzięki za uwagi może uda mi się coś poprzawić
w końcu racja za dużo tu rzucania popracyje jeszcze nad tym :


You shall not roll!
Rzucanie na podryw ma być odskocznią od rzucania w walce? Odegrajcie to lepiej. Uwierz, rzucanie w takich bzdetach do niczego dobrego nie prowadzi.
 
Awatar użytkownika
szulcyk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 11, 2008 8:30 pm

wt paź 14, 2008 8:24 pm

troche poprawiłem może teraz jest dobrze :?
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

wt paź 14, 2008 8:26 pm

Najlepiej wywalić zasadę. Serio. Nic nie wnosi poza dręczeniem kostek. Pamiętaj młody padawanie- z rzutów korzystaj tylko wtedy, gdy to niezbędne.


Malaggar pisze:
Uwierz, rzucanie w takich bzdetach do niczego dobrego nie prowadzi.


Zbyt dużo rzutów prowadzi do gniewu. Gniew prowadzi do nienawiści. Nienawiść prowadzi do cierpienia. Ciemną Stroną są one :wink:
Wiem, że nie na temat, ale tak mi się przypomniało.


123 post Vindusia
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

wt paź 14, 2008 8:33 pm

A odpowiedz nam na pytanie. Po co chcesz rzucać? Czy uważasz, że to lepsze od odegrania tej czynności? Czy jako gracz chciałbyś w tak bzdetny sposób oddawać interakcję?
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

wt paź 14, 2008 8:35 pm

szulcyk pisze:
Chciałbym zaproponować pomysł na kolejną domową zasadę jaką jest podrywanie dziewczyn w DnD.

Zrobcie sobie lepiej zasade "Podrywanie dziewczyn w real life" - bedziecie mieli mase zabawy i wyluzowania ;)
 
Anonim_1

wt paź 14, 2008 8:46 pm

Szulcyk - fajnie, że masz dystans do tej zasady i zamiast rzucać się, jak dziewięć na dziesięć osób, których reguły są krytykowane, bierzesz na klatę i dziękujesz za uwagi. Szacunek, mało znam osób, które potrafią przyjąć taką krytykę bez jednego złego słowa.

Odnośnie samej zasady - faktycznie lepiej ją wywalić. Osobiście widziałbym prędzej zasady dające premie bohaterowi za to, że kontrolujący go gracz fajnie odegrał scenę rozmowy, poderwania, czy też w ciekawy sposób budował związki swojej postaci, niż cokolwiek, co pozwoliłoby je budować rzutami. Serio, będziecie zdrowsi, jeśli nie zaczniecie takich spraw przekładać na język d20. :)
 
Awatar użytkownika
szulcyk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 11, 2008 8:30 pm

wt paź 14, 2008 8:53 pm

trudno nie odrazu rzym zbudowano może coś wymyśle i puźniej mi się poszczęści a teraz życze wszystki przyjemnej nocy :wink:
 
Awatar użytkownika
szulcyk
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 31
Rejestracja: sob paź 11, 2008 8:30 pm

wt paź 14, 2008 8:55 pm

acha jeszcze jedno pytanie jak się usuwa posty
:)
 
Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 560
Rejestracja: wt lut 05, 2008 4:52 pm

wt paź 14, 2008 9:00 pm

Chavez i Corrick +1 :), ale szulcyk +2 za klate i -1 za ort. :)

Przyznam, że zasada beznadziejna i zgodnie z zaleceniem Shada polecałbym wywalić. No i jeśli DnD nie jest dla was wystarczającym relaksem, że aż trzeba wymyślać takie "smaczki", to panowie, System nam się wali :P

Oczywiście moim skromnym zdaniem, podrywanie dziewczyn w prawdziwym życiu jest o wiele zabawniejsze. Przecież później musisz patrzeć w oczy MG, którego próbowałeś poderwać, a jeśli MG ma brode, to wrażeń nie zazdroszczę. :) Chociaż nie zazdroszczę, nawet jeśli owej brody nie ma.

Jeśli flirt i podrywanie jest opisane w Book of Erotic Fantasy, to ja się z tego interesu wycofuje.
PS. Jeśli waszym MG jest dziewczyna, to zasada tym bardziej nie jest fajna. Ciekawą rozmowę zastąpić rzutem k20? A fee :)
 
Awatar użytkownika
wsiour
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 152
Rejestracja: sob lip 19, 2008 12:48 pm

wt paź 14, 2008 9:06 pm

Do edycji i usuwania postów są takie małe, zielone, prostokątne guziczki w prawym górnym rogu posta. I taka zasada na przyszłość - nie pisz dwóch postów pod rząd, bo admini będą się denerwować.

Sorry za off-top, ale wyjaśniam coś nowemu, a to ważne.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

sob sty 17, 2009 12:39 am

Zasada beznadziejna ale pośmiałem się czytając komentarze :D szacunek dla szulcykaza szacunek dla innych użytkowników a dla reszty +10 za to że się pośmiałem

i taka mała propozycja ode mnie nie edytujcie ani nie usuwajcie z tego tematu można by ewentualnie zamknąć i zostawić jako coś do kącika "humor":D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości