Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

sob cze 30, 2007 7:31 pm

Dodatek w klimatach morskich gotowy:

http://www.filmweb.pl/blog/entry/452225 ... rskie.html
 
nikanor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 12
Rejestracja: sob sie 04, 2007 11:55 pm

Jest super

pn sie 06, 2007 8:39 pm

Gra jest naprawdę świetna. Graliśmy w nią z kolegami rok temu w wakacje niemal codziennie i teraz też czasami gramy... niestety tylko na podstawowej planszy. Wszyscy chcieli być leśnym duszkiem=)
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

czw wrz 13, 2007 1:48 pm

http://rapidshare.com/files/55334542/MA ... a.rar.html

Powyżej link do całokształtu mojej MiMowej twórczości z ostatnich 12 miesięcy, zawiera 5 dodatków do tej planszówki, enjoy :)
 
Awatar użytkownika
Secretus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 5:52 pm

ndz kwie 27, 2008 7:44 pm

jeżeli kogoś jeszcze to interesuje to pół roku temu znalazłem stronkę, na której można zagrać przez internet w MiM. W tamtym czasie miała sporo niedociągnięć, sądzę, że teraz powinno być znacznie lepiej :)
 
Awatar użytkownika
Grisznak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob mar 26, 2005 5:24 pm

pn maja 05, 2008 12:35 pm

Mam przyjemność posiadać komplet, poza niestety planszą do "W kosmicznej otchłani", która gdzieś zginęła. Fajna gra, aczkolwiek "Jaskinia", która była chyba polskim dodatkiem, dawała stanowczo zbyt przegiętych poszukiwaczy.
Ulubieńcy? Zabójca, Czarnoksiężnik, Wróżka i Troll.
 
Awatar użytkownika
Teukros
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: pt maja 16, 2003 11:39 am

pn maja 05, 2008 3:37 pm

A wiesz Grisznak, stosunkowo niedawno graliśmy u Ave w nową edycję Talismanu (poprawiona grafika, zasady w większości bez zmian). Okazało się, że jednak nie jest tak ciekawe, przegrywa w porównaniu z Cytadelą czy Książętami Florencji. Nie wiem, może to kwestia zbytniego otrzaskania w planszówkach, ale nikt nie potrafił zdobyć przewagi. A jak już w końcu ktoś doszedł do tej Korony Władzy nieszczęsnej, to też mu to niewiele dało, bo okazało się, że leczenie nie jest takie trudne. I rzucał sobie, i rzucał ten "czar rozkazu", aż w końcu daliśmy spokój.
 
Awatar użytkownika
Kumo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 471
Rejestracja: pn maja 05, 2008 3:34 pm

pn maja 05, 2008 4:03 pm

Ech... Kiedyś posiadałem, ale mało było okazji do gry. Niestety, chyba zabrakło też kreatywności. Po pewnym czasie mózg mi się lasował od ciągłego "rzuć kostką, pociągnij kartę, rzuć kostką..." W dodatku koszmarem okazały się Karty Przygód z Podziemi - nagle wszędzie znajdowało się przedmioty i kasę... No i ta "genialna" karta "Koń i wóz"- nieograniczona ilość przedmiotów w łapie to było zdecydowanie przegięcie.
Ogólnie jednak uważam, że gra jest OK, ale tylko z odpowiednimi graczami i na pełnym luzie.
 
Awatar użytkownika
Grisznak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob mar 26, 2005 5:24 pm

pn maja 05, 2008 4:07 pm

Teukros - grałem w nowy Talisman i na moje oko, graficznie nie prezentuje sie lepiej od starego (może to kwestia sentymentu?). W Książąt... nie grałem, zaś porównanie z Cytadelą jest nieporozumieniem - to zupełnie inne gry. Jak już, porównywałbym MiMa do Dungeonera - i tu faktycznie mógłby być problem z wyłonieniem "tego lepszego".

Zdobycie przewagi w MiMie zawsze wynikało z taktyki i dopasowania postaci do niej. Poza tym, co tu kryć, jak to w takich grach bywa, ze szczęścia. Bóg da i partia pozwoli, zagramy w wakacje w mojego MiMa ze wszystkimi dodatkami jakie mam. Wtedy będzie można ocenić.
 
ugly30
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: pt maja 23, 2008 9:49 pm

pt maja 23, 2008 9:58 pm

gralem kiedys w magie i miecz, potrafilismy siedziec nad nia caly dzien, chcialbym ja kupic i znowu zagrac, nie wiecie czy sa jakies sklepy internetowe gdzie moznaby to dostac? szukalem i nie ma za bardzo
 
kazuya38
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 6
Rejestracja: wt maja 27, 2008 11:09 am

wt maja 27, 2008 2:49 pm

Secretus,podaj tą stronkę że można grać przez neta w Mim'a.Chcę go zakupić i chcę się sprawdzić w tej grze ;3
 
Awatar użytkownika
Ariadne
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt cze 03, 2008 7:06 pm

sob cze 07, 2008 7:40 pm

Dlaczego wszyscy wspominają jak to "fajnie było sobie pograć w taką klasyczną grę", ja w nią gram do dziś i to całkiem często :wink: Jak dla mnie to bardzo ciekawa planszówka, a i granie cały czas tylko i wyłącznie Elfem (bez względu na opinie współgraczy xD) jeszcze mi się jakoś nie znudziło :razz: Gieferg , podziwiam oryginalny pomysł na dodatek, spróbowałabym zagrać Norrisem, ale obawiam się, że nie podołałabym, tyle się przed tym biedakiem piętrzy trudności... :razz:
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

sob cze 21, 2008 12:25 am

A wiecie że za kilka miesięcy wychodzi nowa edycja Magii i Miecz (czy raczej Talismanu)? Nieoficjalnie nazywana 4.5, wydawcą jest Fantasy Flight Games.
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

pn cze 23, 2008 8:52 am

Wiemy, wiemy :D . Wiemy też, że najnowszego Talismana wyda Galakta.
 
RK
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 177
Rejestracja: czw paź 28, 2004 6:33 pm

ndz lip 27, 2008 7:18 pm

Gdyby ktoś chciał poczytać o starym MiMie polecam recenzję, którą jakiś czas temu popełniłem, jest dość obszerna:

http://www.sis.polebitwy.pl/Recenzje-Magia_i_miecz.html

Nie sądzę by świeży Talisman zyskał taką popularność jak stara gra, zawszeć to jednak nie ten klimat.

Miłej lektury, wszelkie komentarze również mile widziane.
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

pn wrz 01, 2008 11:35 am

Niedawno uprzątając strych odkurzyłem "Magiczną Pałę" i jak przyszło na porządnego fana fantastyki zwołałem innych fanów fantastyki na posiadówe przy planszówkowej klasyce. Pierwsza partia, mnóstwo pytań, mało odpowiedzi. Najbardziej nurtujące mnie pytania zamieszczam poniżej ku ogólnotematycznej burzy mózgów :D :

- Czy "Bojowego Wierzchowca" można włożyć do Tajemnej Sakwy?
- Czy Konia(Magiczną Sakwe) wraz z przysługującymi mu 8(4) przedmiotami można włożyć do Tajemnej Sakwy?
- Jakieś pomysły na zmniejszenie róznic pomiędzy Postaciami?
- Przenosząc się na dane pole na Kręgu, np przy pomocy odpowiedniego Zaklęcia jesteśmi upoważnieni do jednoczesnej eksploracji owego pola?
- Stając na polu gdzie stoi inny bohater i potwór z kim walczymy najpierw, czy może możemy wybrać czy walczyć z potworem czy z bohaterem?

Byłbym wdzięczny za odpowiedzi :D.

pozdr beneq
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

pn wrz 01, 2008 2:06 pm

mrSin pisze:
Wiemy, wiemy :D . Wiemy też, że najnowszego Talismana wyda Galakta.
Hmm, to teraz się muszę zastanowić czy kupić oryginał czy lokalizację. A i super że będą figurki oraz że miesiąc później już pierwszy dodatek. :papieros:
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

czw paź 02, 2008 9:00 pm

Nowy Talizman wygląda nędznie. Kolorowe ilustracje w niczym mu nie pomagają, zero dawnego klimatu, a to się tu przede wszystkim liczy. W MiMa gra się głownie z sentymentu, nowy Talizman to odgrzany kotlet w nowej, niezbyt udanej oprawie, no i póki co nawet dodatków do niego nie ma, a jesli nawet będą to identyczne jak były w MiMie, tyle że w gorszj oprawie graficznej. Ja zostaję przy MiMie.


- Czy "Bojowego Wierzchowca" można włożyć do Tajemnej Sakwy?

Oczywiście że można. Tzn wg zasad. Niektórzy usiłują grać "na logikę" ale wtedy pojawiają się setki innych problemów, więc ja tam wolę sie trzymać zasad. To nie RPG tylko planszówka.

- Czy Konia(Magiczną Sakwe) wraz z przysługującymi mu 8(4) przedmiotami można włożyć do Tajemnej Sakwy?

Mówisz o MM, więc trochę się gubię w tych nazwach ale jeśli Tajemna Sakwa to coś co zabezpiecza przedmiot przed kradzieżą i pisze że można tam włożyc tylko 1 przedmiot, to owszem, możesz tam wsadzić konia, ale przedmioty się na nim znajdujące nie są w żaden sposób zabezpieczone ponieważ sakwa działa tylko na 1 przedmiot.

- Przenosząc się na dane pole na Kręgu, np przy pomocy odpowiedniego Zaklęcia jesteśmi upoważnieni do jednoczesnej eksploracji owego pola?

Jak dla mnie tak.

- Stając na polu gdzie stoi inny bohater i potwór z kim walczymy najpierw, czy może możemy wybrać czy walczyć z potworem czy z bohaterem?

Albo spotykasz się z bohaterem albo badaz obszar i karty na nim leżące.


Gieferg , podziwiam oryginalny pomysł na dodatek, spróbowałabym zagrać Norrisem, ale obawiam się, że nie podołałabym, tyle się przed tym biedakiem piętrzy trudności...

Spróbuj lepiej tego:

Morze
Wyspa
Wyspa Gadów
Przedpola Piekieł 1.5
Wioska
Pustynia

Jakby ktoś pytał - to są dodatki do MiMa które sam zrobiłem w ciągu ostatnich 2 lat lub przerobiłem za zgodą autorów.
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

pt paź 03, 2008 11:41 am

Gieferg pisze:
Nowy Talizman wygląda nędznie. Kolorowe ilustracje w niczym mu nie pomagają, zero dawnego klimatu, a to się tu przede wszystkim liczy.
Nie zapominaj że w polskim MiMie ilustracje były na nowo stworzone od podstaw i w niczym nie przypominają oryginalnych z Talismanu. Już 2 edycja oryginalna miała kolorowe grafiki. Zgadzam się że polskie były o 500% lepsze i bardziej klimatyczne, ale ciężko się spodziewać że GW czy FFG będzie się na nich wzorować. W sumie nie ma kogo winić jeśli nie podoba ci się szata graficzna.

Ode mnie tylko tyle że nowe karty są bardzo ładne ale plansza taka sobie w sumie. Ciekawy jestem natomiast czy grafiki zostaną użyte ponownie przez FFG czy dostaniemy nowe.

Ostatnio się dowiedziałem że Arena i Rod of Ruin (po polsku chyba różdżka zniszczenia?) pojawią się w pierwszym dodatku w grudniu.
 
Scorpio
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 10
Rejestracja: wt paź 14, 2008 5:42 pm

wt paź 14, 2008 5:48 pm

No i ktoś już grał w tego Talisman'a nowego? Bo się zastanawiam czy jest sens kupować jak się ma starą Magię?
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

śr paź 15, 2008 2:35 pm

Po co kupować skoro to IDENTYCZNA gra, tyle że nie ma do niej dodatków? Jest parę poprawek w stylu "czar rozkaz działa od razu na wszystkch przeciwników" ale coś takiego można sobie wprowadzić w MiMie.

Czytałem karty. oglądaem ilustracje, nowy Talisman to nic godnego uwagi dla tych co mają MiMa, zwykłe wyrzucanie pieniędzy w błoto, no chyba że ci bardzo zalezy na kolorowych (co nie znaczy lepszych) ilustracjach na kartach przygód. Nie dodano nowych kart, nie zmieniono starych, co więcej podstawka Talizmana to nawet mniej niż podstawka MiMa, która zawierała w sobie pierwszy dodatek złożony z nowych kart i poszukiwaczy.

Jeśli chcesz wydać pieniądze na grę planszowa, a masz MiMa, to Talisman jest ostatnią pozycją jakiej zakup powinieneś rozważać.
 
Awatar użytkownika
Szatany
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 583
Rejestracja: ndz kwie 30, 2006 7:58 pm

czw paź 16, 2008 5:12 pm

Alternatywnie możesz poczekać do gwiazdki i kupić za jednym zamachem talizman 4,5 wraz z dodatkiem the Reaper. Żniwiarz ma wg. zapowiedzi zawierać:

- 4 nowych poszukiwaczy (wraz z figurkami)

- 90 nowych kart przygód (to jest to!)

- 26 nowych czarów

- 12 kart z misjami zlecanymi przez Czarnoksiężnika w środkowej krainie, brzmi intrygująco

- tytułowego Żniwiarza, postać którą gracze mogą w określonych sytuacjach kontrolować i nasyłać na siebie nawzajem
 
Awatar użytkownika
mrSin
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 231
Rejestracja: ndz lip 31, 2005 5:57 pm

czw paź 16, 2008 9:12 pm

Mimo, iż posiadam starego MiM'a oraz ostatnią edycję 4 to i tak zamierzam sprawić sobie wersję 4,5. MiM to spora część mojej młodości, do której lubię czasem sentymentalnie powrócić. Dlatego każda nowa edycja mnie cieszy, nawet jeśli jest gorsza od poprzedniej.
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

Re: Magia i Miecz

pt sie 14, 2009 3:22 pm

Zamiast kupować nowego Talizmana wolałem sobie poszerzyć świat gry o kolejną krainę:

PODGLĄD
DOWNLOAD
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Magia i Miecz

ndz sie 30, 2009 8:00 pm

Co to za dodatek, kto go zrobił? Wygląda jak oficjalny ale przecież mam wszystkie od kilkunastu lat i nie ma wśród nich tego. Miałem pytać o nową magie i miecz ale widziałem obrazki i jest straszna dupa....
Bardzo mało kart (postaci, przygód wszystkiego) w porównaniu do pierwowzoru i przez to chyba nie kupię. Plus to że, teraz wszystkie planszówki kosztują po 100-200 złotych, a starego mima kupiłem za dyche :D wiem wiem to było daaawno temu ale jednak.
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

Magia i Miecz

pn sie 31, 2009 6:20 pm

Umbra pisze:
Bardzo mało kart (postaci, przygód wszystkiego) w porównaniu do pierwowzoru i przez to chyba nie kupię.


Jest akurat chyba tyle, co w oryginale. To polska wersja wyszła tylko od razu z dodatkiem.
 
Awatar użytkownika
Umbra
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1158
Rejestracja: wt paź 07, 2003 10:59 am

Re: Magia i Miecz

pn sie 31, 2009 7:34 pm

Tak? To nie wiedziałem tego...
Gieferg: Twoje linki nie działają masz jakieś nowe? Chętnie bym te dodatki pobrał, na czym w ogóle robisz te karty postaci nie czytałem jeszcze dokładniej ale na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo dobrze.
I jeszcze jedno najważniejsze pytanie, ponieważ w związku z tym iż boję się, że nie odzyskam swojej gry w której miałem wszystkie dodatki chciałem zapytać czy nie widzieliście gdzieś do kupienia oryginału? Czasami dało się znaleźć takie wyprzedaże w różnych sklepach.
 
Matis99
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1112
Rejestracja: pt mar 25, 2005 7:32 pm

Magia i Miecz

sob paź 10, 2009 11:03 pm

Czy ktoś wie może, jaką czcionką były pisane karty do oryginalnego MiMa? Ściągnąłem kilka świetnych dodatków produkcji Gieferga i chciałbym dorobić sobie kilka własnych kart, tak aby zachowywały spójność i nie wiem, jakiej czcionki użyć i w jakim programie...
 
Awatar użytkownika
Gieferg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 524
Rejestracja: czw gru 02, 2004 1:43 am

Re: Magia i Miecz

pn paź 12, 2009 12:10 pm

Gieferg: Twoje linki nie działają masz jakieś nowe?


Linki są na moim blogu na filmwebie, a gdyby nawet nie działały to można te dodatki znaleźc także tutaj: http://www.magiaimiecz.eu/

na czym w ogóle robisz te karty postaci


W Photoshopie.

Czy ktoś wie może, jaką czcionką były pisane karty do oryginalnego MiMa?


Ponoć Candida, ale ja w swoich dodatkach używam Book Antiqua (bold i zwężona do 75%).

boję się, że nie odzyskam swojej gry w której miałem wszystkie dodatki chciałem zapytać czy nie widzieliście gdzieś do kupienia oryginału?


Starego MiMa? Tylko Allegro i pewnie nie mniej niż za 400 zeta. W 2006 bratu udało się kupić komplet za 200 czy 250 i to wtedy była bardzo dobra cena. Teraz za tyle raczej nie dostaniesz.
Ostatnio zmieniony pn paź 12, 2009 1:27 pm przez Gieferg, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Blind_Guardian
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 119
Rejestracja: czw lip 13, 2006 10:01 pm

Magia i Miecz

pn gru 28, 2009 2:24 am

Ja kupiłem starego MiMa z WKO i Miastem za 70 zł :D Oferta jaka się zdarza raz w życiu :D
 
patka6
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: śr gru 30, 2009 2:36 pm

Re: Magia i Miecz

śr gru 30, 2009 5:38 pm

hej. czy moze mi ktoś wysłać na meila instrukcje do gry... chodzi o przejście kamiennego mostu itd.
mój meil [email protected]
dzieki z góry:)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości