Zrodzony z fantastyki

 
marian758
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 30, 2008 12:03 am

śr paź 15, 2008 4:45 pm

a jak sie ustawia uniwersalny sideboard?? co to znaczy :P??
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

śr paź 15, 2008 10:30 pm

troche removalli i białych kontr. z szybkim naporem nie masz szans, to samo z combo deckami - reanimator w wjazdem za 20dmg w drugiej turze...

[mtg=Pithing_Needle]Pithing Needle[/mtg] - obowiązkowe w każdym SB
 
marian758
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 30, 2008 12:03 am

czw paź 16, 2008 6:00 am

to powiedz mi jakie te kontry wsadzis i za co?? pewnie 4x [mtg=dawn_charm]dawn charm[/mtg] zamiennie z 4x [mtg=rebuff_the_wicked]rebuff the wicked[/mtg] tak?? I na czym polega zasada dzialania [mtg=pithing_needle]pithing needle[/mtg] ??
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

czw paź 16, 2008 10:18 am

igiełka działa na takiej zasadzie, że jeśli ją zagrasz wybierasz nazwę karty np. [mtg=Llanowar_elves]Llanowar elves[/mtg]. nawet jesli opp zaga lanowca, nie może kozystać z niego jako źródlo mana.

jest to bardzo dobra odpowiedź na combodecki
 
marian758
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 30, 2008 12:03 am

czw paź 16, 2008 4:30 pm

a np jezeli zagram tę igilke i np. powiem: [mtg=sengir_vampire]sengir vampire[/mtg]. to moj przeciwnik jajk go kupi nie moze nim ani atakowac ani blokowac?? a wogole moze go wystawic na stol wtedy??
 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

czw paź 16, 2008 5:18 pm

Vampir będzie mógł atakować i blokować, Pithing Needle blokuje tylko activated abilities. (czyli np. umiejętność [mtg=Wellwisher]Wellwisher[/mtg]a.
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

czw paź 16, 2008 5:21 pm

Specu pisze:
igiełka działa na takiej zasadzie, że jeśli ją zagrasz wybierasz nazwę karty np. Llanowar elves. nawet jesli opp zaga lanowca, nie może kozystać z niego jako źródlo mana.

jest to bardzo dobra odpowiedź na combodecki

Oczywiście pithing needle oczywiście nie działa na mana abilities jak zaznaczono w tekście karty....
 
marian758
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 30, 2008 12:03 am

czw paź 16, 2008 5:41 pm

to w takim razie jezeli przeciwnik ma malo permanentow z ACTIVITED ABILITY to pitching needle mi sie nie przyda. Czemu tak go cenisz?? moze cos innego wlozyc do tego decka. Doradz mi juz tak na 100% co jeszzce i za co mam zmienic w nim :) pozdrawiam :)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

czw paź 16, 2008 7:01 pm

ja go cenie? śmiesz żartować. nie bez kozery jest to absolutny top w extendzie i kosztuje lekką ręką 35-50zł. nie bez kozery napisałem że to jest sideboardowa karta, i wyciągasz ją w drugiej partii, żeby wiedzieć czy i co zablokować.

btw. coś mi się wydaje że nie grasz za dlugo, jeśli negujesz przydatność takich kart i nie wiesz co to jest active ability.

igiełką tą zatrzymasz każdego reanimatora (w poczatkowej fazie) oraz większościowo madnessa (który też polega na discardzie). zatrzymasz tym [mtg=Preeminent_Captain]Preeminent Captain[/mtg] i inne polepszacze wysypu. zniwelujesz działanie [mtg=oona\%27s_blackguard]oona's blackguard[/mtg] i innych przerażających naporowców.
 
marian758
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 30, 2008 12:03 am

czw paź 16, 2008 7:26 pm

CREATURES:
1x [mtg=Konda,_lord_of_eiganjo]Konda, lord of eiganjo[/mtg]
2x [mtg=kentaro,_the_smiling_cat]kentaro, the smiling cat[/mtg]
2x [mtg=nagao,_bound_by_honor]nagao, bound by honor[/mtg]
2x [mtg=Takeno,_samurai_general]Takeno, samurai general[/mtg]
1x [mtg=sensei_golden-tail]sensei golden-tail[/mtg]
2x [mtg=kitsune_blademaster]kitsune blademaster[/mtg]
4x [mtg=konda\%27s_hatamoto]konda's hatamoto[/mtg]
4x [mtg=araba_mothrider]araba mothrider[/mtg]
4x [mtg=devoted_retainer]devoted retainer[/mtg]

INSTANTY I SORCERY:
4x [mtg=devouring_light]devouring light[/mtg]

ENCHANTMENTY I ARTEFAKTY:
4x [mtg=obliviong_ring]obliviong ring[/mtg]
2x [mtg=Sensei\%27s_Divining_Top]Sensei's Divining Top[/mtg]
1x [mtg=oathkeeper,_takeno\%27s_daisho]oathkeeper, takeno's daisho[/mtg]
4x [mtg=loxodon_warhammer]loxodon warhammer[/mtg]

LANDY:
2x [mtg=eiganjo_castle]eiganjo castle[/mtg]
4x [mtg=quick_sand]quick sand[/mtg]
17x plains


Zatem mam 2x [mtg=pithing_needle]pithing needle[/mtg] i za co by je tutaj tak racjonalnie wlozyc?? Co proponujesz? Masz racje ze nie gram dlugo w magica (dopiero rok)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

czw paź 16, 2008 9:12 pm

racjonalnie to włożyć go należy na sideboard, a nie do maina. pozatym już mówiłem że [mtg=Umezawa\%27s_Jitte]Umezawa's Jitte[/mtg] jest lepsze od [mtg=Loxodon_warhammer]Loxodon warhammer[/mtg], więc proponuje po 2 sztuki każdego.

moim zdaniem za bardzo nastawiasz się na napór. od zdejmowania kluczowych krit masz już [mtg=oblivion_Ring]oblivion Ring[/mtg], ale potrzeba też innego removalla. proponuje wrzucić np. [mtg=Oblivion_stone]Oblivion stone[/mtg], [mtg=Wrath_of_God]Wrath of God[/mtg] (jak karty nie podejdą to must have przynajmniej jedne w talii), albo [mtg=Disenchant]Disenchant[/mtg] zeby zniszczyć np. obliviony którymi sypie przeciwnik.

problem polega na tym że dobra talia to taka która wygrywa na więcej niż jeden sposób. tu widze tylko i wyłącznie napór. jesli jednak przeciwnik posiada jakikolwiek aspekt typu prevent combat dmg, to prędzej przewiniesz się niż go zabijesz. wiadome jest że w naporze ciężko jest znaleść inną drogę wygrywania, ale musisz mieć alternatywę.
 
marian758
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 30, 2008 12:03 am

czw paź 16, 2008 9:31 pm

zatem zostawic 22 kreatury i 23 landy, tak?? chyba ze cos tu tez zmienic?
A dalej zostaje mi 15 wolnych miejsc.
lecz zostaje mi:
4x loxodon warhammer
4x devouring light
4x obliviong ring
2x Sensei's Divining Top
3x pithing needle
3x Oblivion stone
+ do tego te karty o ktorych mi pisaleś. Aby ustabilizowac deck na napór i na obrone, tak jak mowiles to jak rozpozadzic te karty?? moglbys mi pomóc?? Prosilbym Cie o radę. Uloz mi to sensownie :)
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

czw paź 16, 2008 11:15 pm

zależy jakie fundusze masz na to. jesli masz więcej niż 400zł to na luzie da się zrobic z tego 100% grywalny deck, jesli jednak chcesz bazować na kartach które masz w klaserze/boxie/z wymiany - będzie ciężko

pierwsze co trzeba zrobić to skrócić mana base. 23 landy to za duzo... jesli byłby komplecik [mtg=Mutavault]Mutavault[/mtg] to wszystko byłoby ok, bo [mtg=Quicksand]Quicksand[/mtg] też dają :1:. ponadto musisz brac pod uwagę [mtg=Sunlance]Sunlance[/mtg]. ich przydatność jest uzależniona od meta na którym grasz i musisz wyczuć czy ci będą się przydawać czy nie. koniecznie do maina wszuć jednomanowe coś - cokolwiek. jakakolwiek krita, zeby wykozystać pierwszą manę - nawet jeśli przeciwnik skontruje/zesmaży to masz wymianę 1-1, czyli opłacalną.

jesli to ma być talia do casuala to dodaj [mtg=Morningtide]Morningtide[/mtg] jako odpowiedź na [mtg=Reveillark]Reveillark[/mtg]'a i jego sławne kombo. możesz spokojnie dodać np [mtg=Platinum_angel]Platinum angel[/mtg].

możesz zastosować np. [mtg=Loyal_Sentry]Loyal Sentry[/mtg] żeby przeciwnik czuł obawę przed zaatakowaniem czymś większym, bardzo fajnym flipem dla tej talii jest [mtg=Bushi_Tenderfoot]Bushi Tenderfoot[/mtg].

wiem że nie jest to przeznaczone dla tego typu decków ale 4fun możesz wrzucić też [mtg=Orim\%27s_Chant]Orim's Chant[/mtg].

jako denerwowywacz z drawem - [mtg=Oblation]Oblation[/mtg]

widzisz... cały problem jest w tym, że mono :w: daje duuuużo mozliwości. możesz zarówno kontrolować mniej więcej co się dzieje na stole, ale również napór wychodzi całkiem fajnie. jeśli nie chcesz trzymać się określonego archetypu, to musisz eksperymentować. są 3 kroki do złożenia dzialającego decka - wymyslić taktykę, dobrać karty oraz eksperymentować z zamiennikami.

PS. mam nadzieje że nie uznajesz proksów.
 
marian758
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 30, 2008 12:03 am

czw paź 16, 2008 11:34 pm

a co myslisz o tym??

CREATURES:
1x [mtg=Konda,_lord_of_eiganjo]Konda, lord of eiganjo[/mtg]
2x [mtg=kentaro,_the_smiling_cat]kentaro, the smiling cat[/mtg]
2x [mtg=nagao,_bound_by_honor]nagao, bound by honor[/mtg]
2x [mtg=Takeno,_samurai_general]Takeno, samurai general[/mtg]
1x [mtg=sensei_golden-tail]sensei golden-tail[/mtg]
1x [mtg=isamaru_hound_of_konda]isamaru hound of konda[/mtg]
2x [mtg=kitsune_blademaster]kitsune blademaster[/mtg]
4x [mtg=konda\%27s_hatamoto]konda's hatamoto[/mtg]
4x [mtg=araba_mothrider]araba mothrider[/mtg]
3x [mtg=devoted_retainer]devoted retainer[/mtg]

INSTANTY I SORCERY:
4x [mtg=devouring_light]devouring light[/mtg]

ENCHANTMENTY I ARTEFAKTY:
2x [mtg=Sensei\%27s_Divining_Top]Sensei's Divining Top[/mtg]
2x [mtg=pithing_needle]pithing needle[/mtg]
4x [mtg=loxodon_warhammer]loxodon warhammer[/mtg]
4x [mtg=obliviong_ring]obliviong ring[/mtg]

LANDY:
2x [mtg=eiganjo_castle]eiganjo castle[/mtg]
4x [mtg=quick_sand]quick sand[/mtg]
16x plains


tych kart, ktore przed chwilą wymienileś niestety nie mam, ale jezeli doradzisz mi na 100% co wlozyc za co to kupie te krorych mi brakuje. Uwazasz ze mam za duzo landów?? jaki usunąc.
PS - zostawic te 3x devouring light czy zamienic je na np. oblivion stone albo na cos innego?? Pomuz prosze. Co za co wymienic konkretnie. czego za malo a zcego za duzo??

mam zasadniczo 4x bushi tanderfoot :P
Ostatnio zmieniony pt paź 17, 2008 9:26 am przez marian758, łącznie zmieniany 2 razy.
 
marian758
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 30, 2008 12:03 am

pt paź 17, 2008 8:06 am

moze wywalic jednego plainsa i miec na wymiane :(4x devouring light na wymiane z 4x dawn charm na wymiane z 4x rebuff the wicked) jak myslisz??
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

pt paź 17, 2008 11:10 am

wszystko zależy od tego na jakim meta grasz. nie ma talii uniwersalnej - dlatego jest sideboard. 15 katr wymiennych z maindeckiem to duzo - wierz mi.

co do zakupu niektórych kart to np igielka czy jitte zawsze się zwrócą. grać one mogą w każdym decku (no prawie, bo w kontrolce dzidy nie widze).

zrobić talii na 100% się nie da. zawsze są karty których ci brakuje - zwłaszcza jak wychodzi nowy dodatek/blok/edycja
 
marian758
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 30, 2008 12:03 am

pt paź 17, 2008 3:38 pm

a powinienem zwiekszyc moze ilosc kreatur?? czy landow mam wystarczająco?? czego mam za duzo lub za malo?
 
marian758
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: sob sie 30, 2008 12:03 am

pt paź 17, 2008 9:24 pm

a powinienem zwiekszyc moze ilosc kreatur?? czy landow mam wystarczająco?? czego mam za duzo lub za malo?
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

pt paź 17, 2008 10:41 pm

mając odpowiedz na pierwszoturowca wystawionego przez oppa, albo jesli sam masz pierwszoturowca to jest ok.

ilosc mana, uzależniona jest od ilości landów ktore dają ci :1:. przy tym mana base odjąłbym 2x :w:
 
MRocznyLOrdSZymuś
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 3:06 pm

sob paź 18, 2008 12:16 pm

Wywalił bym:

1.[mtg=kentaro,_the_smiling_cat]kentaro, the smiling cat[/mtg] na to miejsce [mtg=Final_Judgment]Final Judgment[/mtg]

2.[mtg=araba_mothrider]araba mothrider[/mtg] to bym wywalił a za miast tego [mtg=Celestial_Kirin]Celestial Kirin[/mtg]

Ale pewien nie jestem.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

sob paź 18, 2008 10:27 pm

@MRocznyLOrdSZymuś

podałeś droższe zamienniki tanich w manie kart. widzisz... w naporze im dłużej grasz tym gorzej dla ciebie (chyba że napór w którymś momencie kombi się), więc istnienie kart pow. converted mana 5 bez akceleracji jest nonsensem, chyba że jest to finisher.

o ile [mtg=Celestial_Kirin]Celestial Kirin[/mtg] ma jeszcze szanse zagrać, to [mtg=Final_Judgment]Final Judgment[/mtg] nie ma prawa bytu. o wiele lepszym zamiennikiem (i tańszym w manie) jest [mtg=Wrath_of_God]Wraciak[/mtg]
 
Awatar użytkownika
Alkioneus
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 248
Rejestracja: ndz sty 02, 2005 9:00 pm

sob paź 18, 2008 10:58 pm

Specu pisze:
igiełką tą zatrzymasz każdego reanimatora (w poczatkowej fazie) oraz większościowo madnessa (który też polega na discardzie). zatrzymasz tym [mtg=Preeminent_Captain]Preeminent Captain[/mtg] i inne polepszacze wysypu. zniwelujesz działanie [mtg=oona\%27s_blackguard]oona's blackguard[/mtg] i innych przerażających naporowców.


Zarówno Oona's Blackguard jak i Captain nie mają activated abilities a triggered abilities - abilitki, które same się odpalają - zanim zarzucisz komuś, że jego wiedza jest mała, skontroluj własną.
 
MRocznyLOrdSZymuś
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 3:06 pm

ndz paź 19, 2008 8:40 am

@Specu

1.Może masz rację ale zauważ że w karcie [mtg=Final_Judgment]Final Judgment[/mtg] jest napisane ,,all creatures from the game" a nie ,,your creatures from the games" więc możesz grać kartami których w tali nigdy nie miałeś bo nie jest napisane ,,your" tylko ,,all" faktem jest że karta przydaje się dopiero na dłuższą metę ale trzeba być przygotowanym na każdą okazję. Pomyśl sobie graved pęka w szwach masz 5 pkt. życia twój przeciwnik też, ty masz 2 kreatury w grze i nic więcej on ma tych kreatur 4. Twoja tura, w ręce masz [mtg=Final_Judgment]Final Judgment[/mtg] i jakąś kreaturę, masz tyle many żeby użyć [mtg=Final_Judgment]Final Judgment[/mtg] i tej kreatury też jakiej karty użyjesz?

2.W drugiej sprawie (jak sobie przemyślałem) masz rację.
 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

ndz paź 19, 2008 12:51 pm

MRocznyLOrdSZymuś pisze:
(...) jest napisane ,,all creatures from the game" a nie ,,your creatures from the games" więc możesz grać kartami których w tali nigdy nie miałeś bo nie jest napisane(...)


Nie kumam w ogóle, o co Ci chodzi :) A [mtg=Wrath_of_God]Wrath of God[/mtg] poza marginalnymi przypadkami, jest o niebo lepszy, bo 2 mana taniej kosztuje.
 
MRocznyLOrdSZymuś
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 3:06 pm

ndz paź 19, 2008 1:33 pm

@Rojek

Chodziło mi o to że:
-masz swjego graveyard
-on ma swojego graveyard

-i jet napisane ,,Remove all creatures from the game." moim zdanie to znaczy że wszystkie kreatury wracają do gry, wdaje mi się że skoro nie napisali po czyjej stronie wracają to chyba możesz wybrać "gdzie" wracają.

A co do [mtg=Wrath_of_God]Wrath of God[/mtg] to ta karta niszczy WSZYSTKIE ( czyli i twoje i jego) kreatury więc opłaca się nią wystawiać tylko jak nie masz żadnych kreatur w grze.

Jeśli się mylę (to sorrki) poprawcie mnie.
 
Awatar użytkownika
WitchDoctor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 773
Rejestracja: śr gru 19, 2007 5:25 pm

ndz paź 19, 2008 1:55 pm

Mylisz się i jesteś noobem. Nie zabieraj głosu w dyskusji, bo palniesz takiego kwiatka jak wyżej.
 
MRocznyLOrdSZymuś
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 3:06 pm

ndz paź 19, 2008 2:11 pm

@WitchDoctor

W takim razie sorry, myślałem że mam rację. Następnym razem się upewnie żeby nie ,,palnąć kwiatka". Dzięki za zwrócenie mi uwagi.

P.S Każdy ma prawo się pomylić.
 
Awatar użytkownika
WitchDoctor
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 773
Rejestracja: śr gru 19, 2007 5:25 pm

ndz paź 19, 2008 2:44 pm

Oczywiście, jednak gdy widzę coś takiego co napisałeś, a wcześniej chcesz komuś radzić odnośnie talii. To jest to wyjątkowo niestosowne :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości