Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Mayhnavea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: pt kwie 09, 2004 3:36 pm

Zmiany w dziale 7th Sea

śr paź 08, 2008 12:08 am

Witajcie,

Niedawno zmienił się skład redakcji działu 7th Sea. Nowi ludzie to nowe pomysły i podejście do serwisu.
Ruszyliśmy nowy cykl aktualizacji, mamy nadzieję prowadzić je baaardzo długo. Dokonaliśmy też sporo zmian w menu, segregacji i oznaczeniach artykułów, aby ułatwić Wam przeszukiwanie naszych zasobów. Choć niektóre kategorie świecą jeszcze pustkami, mamy nadzieję, że nasz plan pomoże nam regularne wypełnianie bibliotek.

Ponieważ adresatem wszystkich tych przedsięwzięć jesteście Wy, mistrzujący i grający w 7th Sea, chcielibyśmy poznać Wasze opinie na temat zmian oraz sugestie następnych. Strona będzie przechodziła kolejne przemiany, a chcemy nadać im optymalny kierunek dla wygodnego, szybkiego i skutecznego znajdywania materiałów.
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

śr paź 08, 2008 7:42 pm

Nowy podział menu jest ok, nie szczególnie podoba mi się ascetyczność layoutu(on zawsze taki był?)
 
Hajdamaka

śr paź 08, 2008 7:47 pm

Nowy podzial menu swietny, duzo bardziej czytelny od starego.

Jakie sa szanse, ze bedziecie regularnie dawac jakies mechaniczne i fabularne smaczki z Nationbookow? Jak wiadomo w Polsce one nie wyszly, moj angielski mocno kuleje, a w tych dodatkach jest kupa dobra.
Przede wszystkim szkoly szermiercze, magia oraz troche storylinii.

Pytanie, jak na to AEG :)
 
Awatar użytkownika
Mayhnavea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: pt kwie 09, 2004 3:36 pm

śr paź 08, 2008 9:07 pm

@ Qendi:
Layout zawsze taki był, zresztą dość podobnie jest na innych działach (jeżeli chodzi o układ boxów) - sądzę, że jest dość czytelny. A czego Tobie brakuje?

@ Hajdamaka:
Polecam notę http://7thsea.polter.pl/Mayhnavea,blog.html?5503
Tutaj są przedstawione nasze plany na najbliższe miesiące aktualizacji. Póki co z materiałami jest dobrze, mam nadzieję, że utrzymamy tempo i poziom.

Co do AEG, jak mi wreszcie odpiszą, będę mógł powiedzieć, "co oni na to". Generalnie nasze stanowisko jest takie, jak w dyskusji pod artykułem: http://7thsea.polter.pl/Szkola-Szermier ... ers-c18457
 
Hajdamaka

śr paź 08, 2008 9:42 pm

Fajnie, ale ta notka troche malo konkretna. Jakie konkretnie rozdzialy beda tlumaczone/przedstawiane? I czy bedzie to sama literatura czy znajdzie sie tez miesko w postaci szkol i magii?
 
Awatar użytkownika
Mayhnavea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: pt kwie 09, 2004 3:36 pm

śr paź 08, 2008 9:51 pm

Przecież pierwsza szkoła już się ukazała :P
Zobaczymy, do każdej serii aktualizacji będziemy wybierać najistotniejsze teksty - stawiamy zgodnie z Twoimi zainteresowaniami na szkoły i magię.

Co do konkretów, stawiamy na niespodzianki :P Bądźcie więc czujni i sprawdzajcie nowości.
 
Hajdamaka

śr paź 08, 2008 10:11 pm

Owszem, szkola juz sie ukazala i super :)

Ciesze sie, ze stawiacie na szkoly i magie.

No coz - wiaze z Wami duze nadzieje :)

Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Kasmizar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 12:53 pm

czw paź 09, 2008 10:08 am

Jeżeli jest możliwe tłumaczenie tekstów, czy jest możliwe korzystanie z innych dobrodziejstw od firmy AEG? Czy można podawać artykuły w formie pdfów z wykorzystaniem elementów graficznych z podręczników?

Wg mojej nikłej wiedzy prawnej nie, jednakże chciałbym sprawdzić, czy taka opcja jest możliwa.
 
Awatar użytkownika
Mayhnavea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: pt kwie 09, 2004 3:36 pm

czw paź 09, 2008 12:34 pm

Takich działań na razie nie planujemy. Żeby się ich podjąć musielibyśmy mieć już bezpośrednią zgodę od AEG (plus pakiet elementów strony i czcionek, żeby się tym bawić), nie mamy jak sie powołac na uprzednie ustalenia luc polskie prawo.
Wiem, że sa osoby posiadające takie prawa, zapytam się jak wygląda ich sytuacja i czy możemy się podpiąć pod ich licencję.

A o co konkretnie chodzi? Wydawanie tłumaczeń angielskich oficjalnych pdfów jako polskie oficjalne pdfy? Czy wydawaine naszych materiałów - np. długich przygód, prac konkursowych - na "firmowym papierze"?
 
Awatar użytkownika
WieszKto
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 268
Rejestracja: sob cze 11, 2005 11:32 pm

czw paź 09, 2008 8:06 pm

Nowy dział 7th Sea dla mnie pierwsza klasa wreszcie coś się dzieje :)
 
Awatar użytkownika
Kasmizar
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 102
Rejestracja: ndz mar 11, 2007 12:53 pm

czw paź 09, 2008 8:35 pm

Miałem na myśli to co określiłeś "firmowym papierze". Jeżeli Kanuba była tak wydana w oryginale, czemu nie nasze dodatki. Sprawa praw autorskich dalej pozostaje oczywiście ważna.
 
Hajdamaka

czw paź 23, 2008 3:55 pm

Dwa pytania - czy po lutym przewidujecie ciagnac cykl Nacji i opisac Ussurie (potraktowana w glownych podrecznikach bardzo po macoszemu, szkoda, ze nie wzieliscie jej na pierwszy ogien), Vodacce, Vendel (razem z tymi drugimi ;))?

I drugie - co stalo sie z tymi artykulikami? http://forum.polter.pl/wprowadzenie-do- ... t1590.html

Pozdro :)

PS: Czy mi sie wydaje, czy jestescie obecnie najprezniejszym Dzialem RPG? :)
 
Awatar użytkownika
Mayhnavea
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 447
Rejestracja: pt kwie 09, 2004 3:36 pm

czw paź 23, 2008 4:25 pm

Oczywiście! Najpierw przerobimy wszystkie Nation Booki, potem bierzemy się za Secret Societies. Czy jakieś "pomniejsze" dodatki się nawiną - zobaczymy.
Kto wie, może zrobimy cały syrnecki miesiąc kiedyś, hue hue (a' propos innego wątku ;) ).

Artykuły zostały przeniesione tutaj: http://7thsea.polter.pl/Thea-a1325
Nie grzebałem w mailu Drakera, po cichu licząc, że ktoś go usunie :] Zrobiliśmy dużo porządków na stronie, więc stare linki się popsowały.

PS. Tego nie wiem, ale byłoby fajnie, gdyby tak było :D Staramy się dawać jak najlepsze teksty, bez zapychaczy. Jeżeli to działa - super.
 
Hajdamaka

czw paź 23, 2008 4:30 pm

Za Nation Booki jestem Wam niewyobrazalnie wdzieczny (ach, moj angielski - probowalem czytac jeden Nation Book, ale stwierdzilem, ze nie wydam kasy na cos, co rozumiem w 1/5)... szkoda tylko, ze tylko jeden miesiecznie, bo to duuuuuzo czekania na wszystkie smaczki ;)

Tajne Stowarzyszenia - coraz bardziej sie przekonuje, ze kiedys Wam bede musial postawic piwo ;)

Co do preznosci i zapychaczy - jak juz wiesz obecna tematyka (poza szkola Rogersa) osobiscie mi sie srednio podoba, ale na pewno nie sa to zapychacze. Kwestia gustow i oczekiwan :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości