Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Podróże Rilmani

wt paź 21, 2008 11:11 pm

Witajcie!

Swojego czasu wyczytałem gdzieś, że Rilmani może przybyć na Plan Materialny w momencie, gdy jest tam przyzywany przybysz innego gatunku i porównywalnej z danym strażnikiem równowagi potęgi. Teraz jednak nie mogę znaleźć nigdzie potwierdzenia. Czy ktoś z Was może rozwiać moje wątpliwości?
 
Awatar użytkownika
Lunar190
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:33 pm

śr paź 22, 2008 1:30 pm

Osobiście wiem, że istnieją rodzaje Rilmanich, którzy wędrują na Plan Materialny. Cuprilach bodajże, choć pewien nie jestem. Jednak to rutynowe działanie "pilnowania" i obserwowania świata.

Co do tego zaś co mówisz to być może jest to zwykłe działanie Rilmanich - przeciwdziałanie ekstremom na planie materialnym. Robią to wszędzie, gdzie istnieje potrzeba zachowania równowagii.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

śr paź 22, 2008 8:01 pm

Lunar190 pisze:
Co do tego zaś co mówisz to być może jest to zwykłe działanie Rilmanich

Sam bym tak odpowiedział na swój post, bo nieprecyzyjnie się wyraziłem :-)

Chodziło mi o to, że Rilmani może wkroczyć na P.M. tylko razem z jakimś innym Exemplarem. Inne metody po prostu zawodzą. Czy ktoś widział kiedyś jakieś potwierdzenie tej tezy? Wydaje mi się, że wychwyciłem ją na Planewalkerze albo przy jakiejś autorskiej konwersji Rilmani na 3.x, ale teraz nie mogę tego znaleźć.
 
Awatar użytkownika
Lunar190
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:33 pm

pt paź 24, 2008 8:03 am

Wiem, że tak się dzieje z Sigil. Jakimś dziwnym fatum, jeśli trafia tam jakiś anioł, to jednocześnie wkrótce (albo natychmiast?) przybywa jakiś czart. Takie neutralizowanie, czy kij wie co.
 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2069
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

pt paź 24, 2008 8:02 pm

Ciekawe, choć patrząc na równomierność, z jaką są po Sigil rozrzucone portale na różne plany, można to logicznie wytłumaczyć (tia... Plany i logika :wink: )

A co do Rilmani: znalazłem taką informację na tej stronie, jak i w autorskiej konwersji Ferrumacha na PW (cytat z podlinkowanej strony):
A rilmani cannot enter the Material Plane unless a celestial or fiend equally strong or stronger than the rilmani is summoned at the same time. In other words, if a powerful wizard summons a vrock, a window is opened by which a cuprilach can enter that same world. There isn't always a rilmani ready to drop what he's doing and go investigate but there s always a chance that a rilmani will take an interest and "piggyback" on the other creature's summoning just to keep an eye on what's going on. Rilmani can't be summoned directly by any spell.


Nie wiem, czy to w pełni oficjalne, ale idea bardzo mi się podoba i wykorzystam ją w opisie pewnej planarnej organizacji.
 
Awatar użytkownika
Lunar190
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:33 pm

sob paź 25, 2008 2:26 pm

Nie wiadomo czy 'nie mogą'. W każdym bądź razie tak sie pewnie tłumaczy fakt, że nie ma żadnych czarów przyzwania planarnego rilmani'ego (nawet ich opis w Montrous Compedium do PS'a o tym mówi).
bo po prostu wcześniej ich nie wymyślono ^^
Zaś jak najbardziej wysyłają jednostki zwiadowcze do planu astralnego, na plan materialny. Nie potrzebuja do tego istoty zaburzającej równowagę.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości