Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
Ze4loT
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz sty 16, 2005 8:21 am

Ja z bratem jeżeli gra ma multi to przechodzimy we dwoch na lanie. Dlatego tez zalezy nam zeby jednak w KotORq był multiplayer.

jamro
Użytkownik
Użytkownik

pt lut 11, 2005 4:20 pm

Norman pisze:
Fabuła jak najbardziej do przewidzenia tu sie nie postarali. Natomiast to co mnie wkurzyło to ostatnia walka, jest żenująca nie do pojecia. Roznosi sie tego kolesia po całej sali i tak 12 razy, kto skończył ten wie dlaczego

powiem tak fabula jest do przewidzenia to prawda, ale ta gra miala jakis klimat nie wiem co to bylo ale mnie wciagnelo . Przeszedlem KOTORA dwa razy dobrem i zlem (ale fakt strone zla gra nie byla taka ciekawa jak dobrem ). Gralem w wiele rpg. roznej masci icewindy, baldury ,newery i inne, ale to bylo cos innego ciekawego i dlatego gra mi sie pod tym wzgledem spodobala , a po za tym w ostatniej walce jak gralem ciemna strona to ostatnia walka z nim byla zabawa dla mnie, ja gosci wysysalem a on mnie nie mogl tknac i byl naprawde zrujnowany bo nie mogl sie zregenerowac bo ja kazdego goscia juz wyssalem albo zabilem jak nie byl mi potrzebny. To tyle na temat KOTORA. Gra naprawde nie jest ale oczywiscie to moje zdanie i nie musicie sie z nim zgodzic.
8)

[ Postaraj sie formuowac zdania tak aby dalo sie je zrozumiec. Far-Mazon. ]

lag2
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

pt wrz 22, 2006 6:58 pm

Witam jestem wielkim fanem Star Wars i planuję zakup gry Knight of the old republic II i mam pytanie czy ta gra pójdzie mi na moim kompie ?? Podaje starsy Smile:
Windows XP Proffesional SP2
AMD Athlon 1.2 GHZ
384 MB RAMu
Geforce 2 MX 400
Dziękuję i pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Zigtahell
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pt wrz 22, 2006 7:26 pm

Wiesz na oficjalnej stronie, z tego co pamietam, wymagania były niewiele wyższe niż do pierwszej części serii. Ale powiem ci tak: miałem takiego kompa jak ty kiedy grałem w I i rwało cudownie. Do dwójki na jakmniejszych detalach może ci pójść, ale ja przed "dwójką" kupiłem sobie o wiele silniejszego kompa i wtedy dopiero można było grać. Więc moim zdaniem na upartego pójdźie ale wrażeń graficznychj to nie będziesz za bardzo mieć.
P.S. bo mnie jedna rzecz zaciekawiła. Teraz sobie kupujesz KotOR II? Nie grałeś wcześniej wiesz ja grałem ponad rok temu i tak jako jeden z ostatnich w moim gronie. Taka tylko uwaga co do polskiego systemu wydawniczego, chodzi mi o samą lokalizację.

POst nr 69 :lol:

Awatar użytkownika
Czarna kapuza
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz paź 19, 2008 12:18 am

KotOR'y wciągają jak czarne dziury. Mają Niezwykły klimat, a fabuła, może i przewidywalna, to i tak ciekawa, zagadkowa czasem. Pamiętam, gdy grałem do późnego wieczoru, za oknem noc, ja wciągnięty w zajścia na ekranie do tego stopnia, że nawet włączyć światła sobie nie raczyłem i koniec rozgrywki, kolejna planeta zakończona, a ja, na pokładzie Mrocznego Jastrzębia, w półmroku, gadam z drużyną o zajściach i słucham opowieści wojennych Canderousa. Żartuję sobie z HK-47, rozważam Moc z Kreią, słucham piszczeń i pikań T3-M4/konsol sterowniczych... Sama radość gry.

Awatar użytkownika
Vukodlak
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz paź 19, 2008 2:29 pm

Ja bym się tak KOTOR II: Sith Lords nie podniecał. Kiedy ukończyłem grę byłem bardzo zawiedziony. Niedokończone wątki, nuda i ciągłe wrażenie, że to już było. Ten program wyszedł na rynek zdecydowanie za wcześnie. Gdyby programiści pomęczyli go jeszcze pół roku, to może dorównałby pierwszej części. A tak mamy grę fajną, ale bardzo przeciętną, stare śmiecie w stylu Icewind Dale dają mi o wiele więcej frajdy niż Sith Lords.

Awatar użytkownika
Courun Yauntyrr
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz paź 26, 2008 12:27 am

Grałem tylko w jedynkę. Miałem na początku nawet pewne problemy z przejściem, choć nie zaliczam się do nowicjuszy w świecie RPG'ów. Udało mi się grę skończyć i przyznam szczerze, że nie wracam już do niej. Dzieło to udane, ale na jedno, góra dwa seanse połączone z przejściem całej historii. Jedyne co miło wspominam to mojego facia, którego Bastilla odciągnęła do pustego pomieszczenia i tam się całowali :razz:

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz paź 26, 2008 1:04 am

Ja bym się tak KOTOR II: Sith Lords nie podniecał. Kiedy ukończyłem grę byłem bardzo zawiedziony. Niedokończone wątki, nuda i ciągłe wrażenie, że to już było.

Zgadzam się generalnie. Fabuła była niezła, ale eksploatowana była w złą stronę. Zamiast bardziej przekonująco i dłużej odkrywać tożsamość bohatera, pokazać jakieś jego zmagania się z ciężarem własnej przeszłości, to poszła w kierunku akcji.
A to źle w grze RPG, w której jest się jedi.
Pominę już kretyńskie przedmioty typu "Jedi robe+2 Wis".

Dlatego uważam, że choć to gra niezła, to do przejścia jednokrotnego.
Ja osobiście miałem poczucie, że zabrakło w niej Mocy.

Ps. Pomijam fakt, że nie najlepiej świadczy o akcji i fabule "teraźniejszej" taka oto rzecz - większą miałem radochę z rozmowy z członkami drużyny na temat przeszłości, niż z brnięcia dalej w fabulę.

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

Re: Star Wars: Knight Of The Old Republic

ndz mar 21, 2010 3:30 pm

Zastanawiam się nad kupieniem KoToRa. Lepiej 1 czy 2? Jakie są wasze opinie?

Awatar użytkownika
Fixer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

ndz mar 21, 2010 3:38 pm

Zireael pisze:
Zastanawiam się nad kupieniem KoToRa. Lepiej 1 czy 2? Jakie są wasze opinie?

Jedynka ma "to coś", chociaż dwójka też nie jest zła. Nie różnią się zbytnio rozgrywką, więc polecałbym część pierwszą, chociażby z tego względu, że po skończeniu fabuły można łatwiej wyłapywać smaczki w części drugiej. Odniosłem także wrażenie, że fabuła w jedynce jest o wiele ciekawsza.

Awatar użytkownika
Jean de Lille
Zespolony z forum
Zespolony z forum

Star Wars: Knight Of The Old Republic

ndz mar 21, 2010 5:00 pm

Fixer pisze:
Odniosłem także wrażenie, że fabuła w jedynce jest o wiele ciekawsza.
Fabuła dwójki sprawia wrażenie, jakby twórcy na początku zamierzali zrobić coś wyjątkowego, a w mniej więcej połowie pracy dowiedzieli się o terminie premiery i musieli na chybcika zamykać historię. Jedynka wydaje się logiczniejszym wyborem na start - a jeśli się spodoba, warto spróbować części drugiej.

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz mar 21, 2010 9:42 pm

Ja zacząłem od dwójki i przyznam szczerze, że podobała mi się dużo bardziej, niz jedynka. Miałem wrażenie, że wątek odkrywania siebie był poprowadzony znacznie sprawniej, nie mówiąc już o braku takiego natłoku przedmiotów działajacych na zasadzie "szata jedi +2 mądrości" ;)

karvius
Użytkownik
Użytkownik

śr mar 24, 2010 12:03 pm

Jedynka posiada jedną z największych niespodzianek fabularnych jakie w grach komputerowych miały miejsce ( to fakt niezaprzeczalny). Można się spierać czy fabuła jest do przewidzenia czy nie, ale nie sądzę by ktoś od samego początku myślał sobie
"ech, cóż za popularna historyjka, przecież od samego początku wiedziałem, że bohater jest lordem Sith, to takie przewidywalne, fuj"
. Fakt, że motyw amnezji pojawiał się w wielu grach, ale jako taki rozwój historii nie był taki wprost do odgadnięcia. Tak, można gadać o każdym tytule. Jeżeli jednak ktoś wcześniej miał informacje na temat dania głównego zaserwowanego przez panów z BioWare, tracił jakieś 25-30% przyjemności z gry.

KOTOR II- po przejściu jedynki nie smakuje już tak słodko, jednak jest jak najbardziej godzien uwagi. Przede wszystkim zapadające w pamięć postacie antagonistów naszego bohatera. Fabularnie, dążymy do tego samego, czyli poznania swojej przeszłości ( przez większość gry) jak i zadecydowania o dalszym losie galaktyki.

Dla fanów Gwiezdnych Wojen obie gry to smakowite kąski. Jednakże, jeśli drażnią Cię użytkownicy Mocy i "bringing balance to the Force" to raczej zainwestujcie w coś innego.
Ostatnio zmieniony śr mar 24, 2010 12:03 pm przez karvius, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:

Awatar użytkownika
AlexW
Użytkownik
Użytkownik

ndz kwie 18, 2010 1:05 am

Własnie zafundowałem sobie jedynkę, niedawno zacząłem grać, więc jeszcze nie jestem w stanie wypowiedzieć się odnośnie fabuły, jednak nawiązując do posta karviusa mogę powiedzieć, że musi się szykować spore zaskoczenie, skoro nic mi nie wiadomo o tym, żeby moim głównym celem było poznanie swojej przeszłości. Z tego co wiem, szukam "map gwiezdnych" i mam pokonać niejakiego Malaka.
Deja vu są dla mnie elementy, które przypominają mi Mass Effecta - "galaxy map", postać Candeusa (czy jak mu tam) a la Zaeed, gadanie z NPCami na statku itd. itp.

Fenrir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

śr kwie 21, 2010 8:48 pm

Deja vu? Popatrz na daty wydania. To w KoTORze wprowadzono te elementy rozgrywki, a potem stały się one standardem. Więc raczej Zaeed a'la Candoreus :P Swoją drogą to potwierdza tezę, że Bioware robi w kółko to samo.

Awatar użytkownika
AlexW
Użytkownik
Użytkownik

czw kwie 22, 2010 5:41 pm

Dla mnie to deja vu, bo w takiej a nie innej kolejności gram. I nie trzeba patrzeć na daty wydania ;-) Kanciastość mówi sama za siebie.
Gram teraz w KotOR 2 i znów mam to samo "deja vu": cytadela, rapid transit...

Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator

czw kwie 22, 2010 7:01 pm

Z drugej strony bardzo wizjonerski i megafuturystyczny wygląd produktu koncowego zniechęci część odbiorców (wszystkich się nie zadowoli). Gra z punktu widzenia developerów ma się sprzedać, więc po co rezygnować ze sprawdzonych oraz swoją drogą dobrych rozwiązań, skoro wystarczy ich lifting.