Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
S810
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: sob paź 18, 2008 11:50 pm

[CAS] WUB ARTS na SoA

ndz paź 19, 2008 1:28 am

Witam.
Jak wiadomo w najnowszej odsłonie M:tG powróciły triumfalnie / IMO / artefakty... jako że nie dane było mi pograć słynnymi affi za czasów Mirrodina postanowiłem skleić coś ciekawego z kolorowych artów z SoA.
w temacie zaznaczyłem że deck jest "fun'owy"... wynika to z tego że nie za bardzo orientuje się co należy do jakiego standardu i wolałem dla bezpieczeństwa oznaczyć talię jako czysto "zabawową". a po 2. śmiem powątpiewać czy ta tali dałaby radę jakimś porządnym deck'om.



spis talii:

landy
[mtg=Arcane_Sanctum]Arcane Sanctum[/mtg] x4
[mtg=Terramorphic_Expanse]Terramorphic Expanse[/mtg] x2
[mtg=Fetid_Heath]Fetid Heath[/mtg] x1
[mtg=Island]Island[/mtg] x5
[mtg=Plains]Plains[/mtg] x4
[mtg=Swamp]Swamp[/mtg] x4

kreatury
[mtg=Tower_Gargoyle]Tower Gargoyle[/mtg] x4
[mtg=Windwright_Mage]Windwright Mage[/mtg] x4
[mtg=Tidehollow_Strix]Tidehollow Strix[/mtg] x4
[mtg=Sharding_Sphinx]Sharding Sphinx[/mtg] x2
[mtg=Master_of_Etherium]Master of Etherium[/mtg] x2
[mtg=Etherium_Sculptor]Etherium Sculptor[/mtg] x4
[mtg=Glaze_Fiend]Glaze Fiend[/mtg] x2
[mtg=Myr_Enforcer]Myr Enforcer[/mtg] x4

inne spell'e
[mtg=Hindering_Light]Hindering Light[/mtg] x2
[mtg=Protomatter_Powder]Protomatter Powder[/mtg] x2
[url=http://sales.starcitygames.com//cardscans/MAGSHARDS/courier[s_capsule.jpg]Courier's Capsule[/url] x2
[mtg=Oblivion_Ring]Oblivion Ring[/mtg] x4
Sensei's Divining Top x2
[mtg=Chromatic_Sphere]Chromatic Sphere[/mtg] x2


P.S. nie mam zbyt dużego dostępu do kart więc jednocześnie do dużych modernizacji tej talii ale za wszystkie rady i wskazówki będę bardzo wdzięczny. konstruktywna krytyka mile widziana :razz:

pozdrawiam serdecznie
 
MRocznyLOrdSZymuś
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 3:06 pm

ndz paź 19, 2008 8:18 am

1.Wywal [mtg=Glaze_Fiend]Glaze Fiend[/mtg] na to miejsce [mtg=Archdemon_of_Unx]Archdemon of Unx[/mtg]

2.Myślę że z takim deckiem daleko nie zajedziesz, musisz mieć więcej czarnych kart albo zrezygnuj z nich całkowici, zamiast [mtg=Swamp]Swamp[/mtg] miał byś więcej [mtg=Plains]Plains[/mtg] i [mtg=Island]Island[/mtg], pomyśl nad tym czy warto mieć 3 czarne karty, czy jakieś dobre białe albo niebieskie karty.
 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

ndz paź 19, 2008 9:22 am

@MRocznyLOrdSZymuś

co do 1. - to ma być deck na artefaktach a Archdemon ni dudu nie jest artefaktem.

Co do decku

-dodałbym 4x [mtg=Ethersworn_Canonist]Ethersworn Canonist[/mtg] - w decku artefakcianym wymiatają
- kilka krit bym wywalił, na rzecz spelli (np. myr enforcerów, windwright mage'ów, stirxów albo glaze fiendów)
- dodać [mtg=Executioner\%27s_Capsule]Executioner's Capsule[/mtg]
- dodaj ze 2 [mtg=Scourglass]Scourglass[/mtg]

Wbrew pozorom taki deck może nieźle pohasać :)
 
MRocznyLOrdSZymuś
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 3:06 pm

ndz paź 19, 2008 12:32 pm

@Rojek

Dzięki, zaraz naprawie mój błąd :)

Teraz karty do decka

1.[mtg=Metallurgeon]Metallurgeon[/mtg] (2 razy) zamiast dwóch [mtg=Tower_Gargoyle]Tower Gargoyle[/mtg]

2.[mtg=Sanctum_Gargoyle]Sanctum Gargoyle[/mtg] też zamiast dwóch [mtg=Tower_Gargoyle]Tower Gargoyle[/mtg]

3.[mtg=Sharding_Sphinx]Sharding Sphinx[/mtg] 4 razy

Więcej zastrzeżeń nie mam.
 
Awatar użytkownika
S810
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: sob paź 18, 2008 11:50 pm

ndz paź 19, 2008 1:21 pm

dziękuję za wszystkie rady.

co do podpowiedzi:

1.[mtg=Metallurgeon]Metallurgeon[/mtg] jak najbardziej i nie wiem czy nie przydałby się nawet w komplecie... ale za nic w świecie za [mtg=Tower_Gargoyle]Tower Gargoyle[/mtg]... przy dobrym rozdaniu z [mtg=Etherium_Sculptor]Etherium Sculptor[/mtg] w 3 turze wchodzi latacz 4/4 8) wbrew pozorom to bardzo dobrze sprawdzający się krit...

2.nad [mtg=Sanctum_Gargoyle]Sanctum Gargoyle[/mtg] też się zastanawiałem i to jest niezły pomysł tylko znów nie za [mtg=Tower_Gargoyle]Tower Gargoyle[/mtg]. jakieś pomysły?? :wink:

3.[mtg=Sharding_Sphinx]Sharding Sphinx[/mtg] w komplecie odpada ze względu na to że nie mam do niego dostępu :? życie...


@Rojek

1. tak jak w przypadku [mtg=Sharding_Sphinx]Sharding Sphinx[/mtg], [mtg=Ethersworn_Canonist]Ethersworn Canonist[/mtg] odpada... jest wspaniały ale nie zdobędę go, niestety :?
2.[mtg=Scourglass]Scourglass[/mtg] --> patrz wyżej
3.[mtg=Tidehollow_Strix]Tidehollow Strix[/mtg] wszedł niejako właśnie za [mtg=Execoutioner\%27s_Capsule]Execoutioner's Capsule[/mtg] ale jeszcze popracuję nad tym ;)


no i najważniejsze... [mtg=Glaze_Fiend]Glaze Fiend[/mtg] powinien być w komplecie nawet! :) proszę zauważyć:
[mtg=Etherium_Sculptor]Etherium Sculptor[/mtg] + [mtg=Sensei\%27s_Divining_Top]Sensei's Divining Top[/mtg] x2 +
[mtg=Glaze_Fiend]Glaze Fiend[/mtg]... jakieś pytania? ;) no chyba że coś mi się porąbało ale to jest miłe combo i dające się wykręcić w 4 turze... / sam wymyśliłem, nie posiłkowałem się żadną stronkę w internecie 8) /
 
MRocznyLOrdSZymuś
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz paź 12, 2008 3:06 pm

ndz paź 19, 2008 1:45 pm

Myślę że możesz poświęcić jakieś karty (wymyśl jakie) w zamian za [mtg=Sanctum_Gargoyle]Sanctum Gargoyle[/mtg] i [mtg=Metallurgeon_]Metallurgeon [/mtg], to dobre karty przydadzą ci się w decku, ja bym brał na twoim miejscu. A wracając do [mtg=Glaze_Fiend]Glaze Fiend[/mtg] (jeśli koniecznie się upierasz) to włóż więcej [mtg=Swamp]Swamp[/mtg] i czarnych kreatur.
 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

ndz paź 19, 2008 3:46 pm

@S810

Fakt, komba z Glazem nie skumałem, ale zeby działało to faktycznie musisz mieć 2 Divining Topy na stole, więc komplet i tego i Fiendów by musiał być.

Gdybym miał doradzać co do wywalania kritów to:
a) Myr Enforcer - fakt, może wyjść nawet za darmo bez większych trudów, ale inne krity, które chcesz wrzucić mają zdolności poza ciałem 4/4
b) Sharding Sphinx wg. mnie (choć mogę się mylić) jest troche za drogi - chociaż Sculptory zmniejszają koszt, więc nie wiem.
c) Może o 1-2 ograniczyć Windwright Mage / Stirxy?
 
Awatar użytkownika
S810
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: sob paź 18, 2008 11:50 pm

ndz paź 19, 2008 4:41 pm

@Rojek

W 100% się zgadzam.. no ale póki co wbiłem do deck'u tyle ile miałem :] poszukuje już kompletów do tego comba...

a)' zgadzam się, tylko nie wiem co wrzucić za Enforcer'y... szukałem czegoś za nie ale nie znalazłem nic z SoA... jakiś pomysł? :?
b)' tu też się zgadzam... sprawdzałem i czasami blokują miejsce na ręku, gdzie mogłoby wyjść coś szybszego... komplet to przesada, 2 wystarczą...
c)' hmm hmm... ok, ale co w zamian?? gdybym miał [mtg=Ethersworn_Canonist]Ethersworn Canonist[/mtg] i [mtg=Scourglass]Scourglass[/mtg] to miejsce by się szybko znalazło... ale teraz nie znajduję dla nich alternatywy...
 
Awatar użytkownika
S810
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: sob paź 18, 2008 11:50 pm

ndz paź 19, 2008 11:11 pm

Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś pomysły jak można podpakować tą talię to byłbym wdzięczny za każdą podpowiedź...
 
Awatar użytkownika
Czesław
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 7:05 pm

wt paź 21, 2008 10:15 pm

Doradzam [mtg=cryptic_command]cryptic command[/mtg] i [mtg=profane_command]profane command[/mtg]
Najlepiej od 2-4 :)
 
Awatar użytkownika
S810
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: sob paź 18, 2008 11:50 pm

śr paź 22, 2008 1:09 am

:wink: tiaaa... ma ktoś może do oddania niepotrzebny koplecik cryptic'a i profane'a?? :wink: przeglądałem w internecie kilka porządnych talii, które powstały na artach z SoA i właśnie posiadają komplet np. cryptic command... no i schodzą po ok. 400$ :wink:


w tej chwili gram tą talią z pewną kosmetyczną zmianą:

-2 Sharding Sphinx
-1 Tidehollow Strix

+3 Execoutioner's Capsule

co można wrzucić tu zamiast Enforcerów i Chromatic Sphere żeby można było pograć w jakimś formacie?
 
Awatar użytkownika
Czesław
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 7:05 pm

śr paź 22, 2008 8:35 pm

Commandy po 400$ ???????? :shock:
Jak dla mnie to cryptic- 30zł(za sztukę)
profane(15-20zł za sztukę)
 
Awatar użytkownika
S810
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: sob paź 18, 2008 11:50 pm

śr paź 22, 2008 9:02 pm

"no i schodzą po ok. 400$"
całe zdanie odnosiło się do talii, które mają komplety tych kart :wink:
 
Awatar użytkownika
Czesław
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 7:05 pm

śr paź 22, 2008 9:11 pm

No to w takim razie zwracam honor :razz:
A tak swoją drogą cryptic commandy nie są znowu tak trudno dostępne
 
Awatar użytkownika
S810
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: sob paź 18, 2008 11:50 pm

śr paź 22, 2008 9:32 pm

problemem nie jest ich dostępność, bo znajomych grających poważnie w M:tG jest sporo, ale zaporą jest cena... komplet to ok. 120 zł... jak na wydatek do deck'u towarzyskiego albo "podwórkowego" to jednak dużo ;/
 
Awatar użytkownika
Thrawn Chimaere
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 21, 2008 6:33 pm

śr paź 22, 2008 9:58 pm

Jeżeli to deck na grę casualową, możesz zaopatrzyć się w niezwykle przydatne artifactowe landy z Mirrodina, jak na przykład [mtg=Seat_of_the_Synod]Seat of the Synod[/mtg]. Będą bardzo pomagać np. [mtg=Master_of_Etherium]Master of Etherium[/mtg]. Miłym dodatkiem byłby też [mtg=Glimmervoid]Glimmervoid[/mtg], jako dodatek do [mtg=Arcane_Sanctum]Arcane Sanctum[/mtg].
 
Awatar użytkownika
S810
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: sob paź 18, 2008 11:50 pm

śr paź 22, 2008 11:54 pm

a co musiałbym wyrzucić gdybym chciał myśleć o grze np. w T2 lub Ext??
teraz T2 to chyba od 10ed w górę, czyli Sensei's Divining Top, Chromatic Sphere i Myr Enforcer odpadają, tak?

/ w poście wyżej twierdzę że 'commandy' są za drogie bo to deck do casual'a a teraz pytam o format :wink: to nie rozbieżność wersji tylko jestem ciekaw czy warto przebudować ten deck by miał jakieś szanse w tych formatach... /
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

czw paź 23, 2008 9:12 pm

problem w tym że wydanie kasy na topowe karty nie jest wcale duzym wydatkiem. kupno takich kart zawsze się zwraca. może commandy są już troche 'oklepane' bo lorwyn ma rok, ale np. za duale z eventide czy inne drogie karty zawsze będą się trzymać ceny.

inwestycje w dobre karty zawsze się opłaca bo masz wadium na ewentualny deal. za duala możesz wziąść niemal każdą erkę.

pamiętam jak [mtg=cunning_wish]cunning wish[/mtg] był w typie i był ówcześnie jedną z najdroższych erek. teraz jest też extendowym topem i nie zchodzi poniżej 15zł za sztukę.
 
Awatar użytkownika
Thrawn Chimaere
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 21, 2008 6:33 pm

sob paź 25, 2008 1:12 pm

Specu, problem może nie kryć się w tym, że kolega S 810 boi się wydawać kasę na karty, lecz w tym, że po prostu nie ma takich funduszy. Nie wszyscy mogą po prostu trochę zapościć miesiąc, czy dwa, żeby kupić sobie cztery plastikowane kawałki papieru. Mają inne, ważniejsze wydatki.

Jeżeli chodzi o format, to w tej chwili na T2 legalne są:
      10th Edition,
      Lorwyn,
      Morningtide,
      Shadowmoor,
      Eventide i
      Shards of Alara.

    Na Extended z kolei wymienione powyżej plus:
      7th Edition
      8th Edition,
      9th Edition,
      Invasion Block,
      Odyssey Block,
      Onslaught Block,
      Mirrodin Block,
      Kamigawa Block,
      Coldsnap,
      Ravnica Block i
      Time Spiral Block
 
Awatar użytkownika
S810
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: sob paź 18, 2008 11:50 pm

ndz paź 26, 2008 11:54 pm

Dokładnie tak jest, Thrawn Chimaere :)

Ale czego nie robi się dla Magic'a :wink:

już zbieram kasę na dopak do tej talii :wink:

dziękuję bardzo za wszystkie rady i pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

pn paź 27, 2008 8:20 am

mówiąc że nie mam kasy i nic z tym nie zrobie, do niczego się nie dojdzie.

nie wierze że nie masz kart na wymianę. problem tylko jest jeden - umiejętnie się powymieniać. mając już karty z dobrej (dla Ciebie) wymiany masz wadium na wymianę z kartami topowymi.

nie musisz mieć odrazu klasera wypchanego erkami...wystarczą porządne uncommony (dla przykładu - [mtg=Kitchen_Finks]Kitchen Finks[/mtg] który jest jednym z droższych uncommonów w typie).

wystarczy że się korzystnie powymieniasz i tyle. mam znajomych którzy na mtg w ciągu roku wydali ~250zł (wychodzi 20zł miesięcznie), a mają bardzo dobre decki, z niekiedy topowymi kartami. tyle że dobre karty na wymianę trzeba wychodzić - od ręki ich nie dostaniesz. ale mając wadium zrobić deal to nie problem
 
Awatar użytkownika
S810
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: sob paź 18, 2008 11:50 pm

pn paź 27, 2008 6:08 pm

do tego samego wniosku doszedłem :]

uzbierałem już kilka dobrych / chyba :wink: / kart typu: [mtg=Sarkhan_Vol]Sarkhan Vol[/mtg], [mtg=Hellkite_Overlord]Hellkite Overlord[/mtg], [mtg=Stoic_Angel]Stoic Angel[/mtg] czy jakiś sfoilowany [mtg=Sphinx_Sovereign]Sphinx Sovereign[/mtg] i pare innych żeby móc się wymieniać na to co mnie interesuje, więc myślę że nie będzie źle z szukaniem :wink:
 
Awatar użytkownika
Czesław
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 7:05 pm

pn paź 27, 2008 7:08 pm

Chyba?
Sarkhan Voll chodzi od 50- 70 za sztukę overlord 20-30 za sztukę a stoic angel ok. 15zł. :wink:
Praktycznie nie ma problemu żeby coś za nie dostać
 
Kikis
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: sob lip 26, 2008 6:30 pm

pn paź 27, 2008 8:09 pm

A po ile gdzieś biały planeswalker chodzi ? (sory za offtop)
 
Awatar użytkownika
S810
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: sob paź 18, 2008 11:50 pm

pn paź 27, 2008 8:44 pm

ech...
http://www.google.com, http://www.mtgnet.pl, http://www.allegro.pl,http://www.cardkingdom.com

a poza tym od tego jest chyba dział na forum... "szukajcie a znajdziecie..."
 
lubster
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt sty 10, 2003 11:36 am

wt paź 28, 2008 11:13 am

najlepszy dopak dla tej talii się nazywa arcbound ravager + cranial plating
 
Awatar użytkownika
S810
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: sob paź 18, 2008 11:50 pm

wt paź 28, 2008 2:26 pm

[mtg=Arcbound_Ravager]Arcbound Ravager[/mtg] może nie ale [mtg=Cranial_Plating]Cranial Plating[/mtg] to czemu nie.... a może właśnie wrzucić coś z DS, FD i MR?? przecież takie affi tam odchodziły że głowa mała...

myślałem też czy by nie zrobić talli na [mtg=Retract]Retract[/mtg] i [mtg=Psychatog]Psychatog[/mtg]... co o tym myślicie??
 
lubster
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt sty 10, 2003 11:36 am

wt paź 28, 2008 2:29 pm

S810 pisze:
[mtg=Arcbound_Ravager]Arcbound Ravager[/mtg] może nie ale [mtg=Cranial_Plating]Cranial Plating[/mtg] to czemu nie.... a może właśnie wrzucić coś z DS, FD i MR?? przecież takie affi tam odchodziły że głowa mała...

myślałem też czy by nie zrobić talli na [mtg=Retract]Retract[/mtg] i [mtg=Psychatog]Psychatog[/mtg]... co o tym myślicie??


Arcbound Ravager nie? chyba grasz w mtg od niedawna... nOOb
 
Awatar użytkownika
S810
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 63
Rejestracja: sob paź 18, 2008 11:50 pm

wt paź 28, 2008 2:55 pm

@lubster
:hahaha: rozbawiłeś mnie tym nOOb'em :hahaha: może i masz w "stałego bywalca" pod nick'iem ale to nie oznacza że jesteś już wyrocznią co do noob'stwa innych, więc ostrożnie z oceniami,proszę :wink:

co do [mtg=Arcbound_Ravager]Arcbound Ravager[/mtg]'a... gdybyś prześledził cały temat to zauważyłbyś że ostrożnie podchodzę do kart, które - mimo że bardzo dobre - są dla mnie trudno dostępne...

/ temat jest nie od dowalanie sobie "nOOb"ami ale od konstruktywnej krytyki i ewentualnej pomocy w 'upgrade'owaniu decku :wink: /
 
Awatar użytkownika
P. dz. Lorak
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 13
Rejestracja: wt gru 30, 2008 7:50 pm

wt lut 10, 2009 7:36 pm

A nie myślałeś, żeby zamiast galze fiendów wstawić [mtg=arcbound_crusher]arcbound crusher[/mtg] x4? Razem z divining topami daje to wykańczający atak z tramplem. nie wyjmą go słabe kreaturki z flyingiem, a [mtg]etherium sculptor[mtg] może go obtanić i wejdzie w 3 turze.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości