Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Planetourist
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2056
Rejestracja: wt paź 04, 2005 8:20 pm

Ruchome zamki Zewnętrza

ndz lis 09, 2008 10:21 pm

Witajcie :-)

Szukam informacji o rzeczonych budowlach. Niestety, nigdzie nie mogę znaleźć o nich zadowalającej ilości faktów. Sypnijcie łaskawie śpiewką, dobre trepy :)
 
Awatar użytkownika
Lunar190
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:33 pm

czw lis 13, 2008 9:34 pm

Maszerujące zamki na outlandzie są opisane tylko w Players Primer to Outlands.

Generalnie to obiekty najczesciej spotykane blisko Iglicy. Mieszkają w nich najczęściej jacyś magowie (choć nie zawsze), ktorzy wykorzystują ochronną moc Iglicy. Tak można to powiedzieć w dwóch zdaniach. Jak do jutra nikt nie rozwinie to ja to zrobie ; )
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

pt lis 14, 2008 6:18 pm

Nie tylko. To wprawdzie najpełniejsze źródło (jakkolwiek zawiera circa pół strony tekstu na ten temat, a dodatkowo - całkiem zabawny rysunek), jednak poza tym można skorzystać także ze scenariusza Dead Gods (w jego pierwszej części występuje chodzący zamek).

Co do samej koncepcji: zamki (przedstawiane jako gotyckie wieże na czterech kurzych nogach) są tworzone albo przez magów, którzy nie dysponują nazbyt potężną magią i chronią się ze swoimi studiami blisko Iglicy, albo przez kogokolwiek innego, komu zależy na prywatności i ukryciu się. Ruchomość (możliwa dzięki zastosowaniu technologii, magii lub boskiej mocy) pozwala im przemieścić się wraz z domostwem, gdy zmieni się zasięg danego kręgu Zewnętrza. Czasem można dojrzeć jeden z zamków, ale zazwyczaj pozostają z dala od bardziej ruchliwych obszarów (zaczynając od wszelkich miast-bram, boskich krain i innych osiedli).

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości