Zrodzony z fantastyki

 
Gość

Wieczna wojna w Ragadzie

wt sty 03, 2006 11:36 pm

Mam takie pytanie, jak to jest z chronologią owegoż wydarzenia?

W jednym miejscu mamy, że wojna trwa już lat 200.

W drugim, że król Herman Złotousty ją zaczął, a obecnie rządzi jego syn.

Ciekawie się robi, zważywszy na fakt, że nic nie znalazłem, odnośnie któregokolwiek z królów Ragady mającego w żyłach krew Nordyjczyków. :P

Jak się doszukałem, jest to pewien bug w systemie, i to rodzi me pytanie: czy coś wiadomo na temat jego poprawy?

Pozdrawiam Noworocznie (ciut późno, ale zawszeć to lepiej niż wcale)
Tammo
 
Awatar użytkownika
Ysabell
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1410
Rejestracja: wt maja 04, 2004 12:48 am

wt sty 03, 2006 11:59 pm

Owszem, jest to bug w systemie, który nie doczekał się jeszcze, niestety, rozwiązania.

Ja sama po prostu wrzuciłam jeszcze dwa pokolenia do tej zabawy i wszystko się w miarę zgadza.
 
Tammo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw lis 24, 2005 3:26 pm

śr sty 04, 2006 1:33 am

Rozumiem, i dziękuję.

Zaskoczonym...

Zorientowałem się właśnie, że stworzyłem temat jako Gość, mimo, że wg mojej przeglądarki byłem zalogowany... :-O

Proszę o nie pisanie posta pod postem i korzystanie z funkcji "edytuj". I uważne przyglądanie się przeglądarkom :)

Pozdrawiam,
moderator Joseppe
 
Awatar użytkownika
beneq
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 796
Rejestracja: pn paź 10, 2005 4:39 pm

czw kwie 20, 2006 10:21 pm

A ja mam pytanko. Jak to jest z ta wojną? No bo niby są dwa stronnictwa: cesarscy i papiescy. Na czym polega owa wojna? Co to są razorzy(chodzi mi o szczegółowe informacje)?

pozdr beneq :wink:
 
Tammo
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 186
Rejestracja: czw lis 24, 2005 3:26 pm

pt kwie 21, 2006 12:24 am

Zaczęło się, od przymierza magnaterii i Kościelnych. Dokładnie - magnateria i Kościół Ragady zaczęli oponować przeciwko coraz to wyższym podatkom nakładanym przez króla.

W pewnym momencie do opozycji przeszedł najstarszy syn króla, od którego imienia opozycjoniści zostali markalianami.

Gdy królewskie wojska zaczęły przegrywać, Herman Złotousty posłał gońców do papieża, zaklinając w imię starej przyjaźni, i prosząc o pomoc.

Herman przedstawiał kościół jako heretyków, magnatów jako chciwców, przypominał zasługi Ragady dla papiestwa, wspólny front przeciw Nordii, Cynazji czy Eskrii...

Papież posłuchał przyjaciela, mimo, że doradcy doradzali odmówić. I wojska Kartiny wsparły wojska królewskie, i tak się dzieje lat 200 już teraz.

Z tymi 2 wiekami to trochę ślisko. Z jednej strony 200 lat, z drugiej król jeszcze żyje (długowieczny koleś nie ma co).

To jest taki bug, który sam sobie musisz dopasować. Albo zrobisz z wojny wojnę 20letnią, albo 200 letnią, ale to już nie ten król... Albo coś jeszcze innego.

pozdrawiam
 
Albert
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pt lip 02, 2004 7:33 pm

pt kwie 21, 2006 11:20 am

beneq pisze:
Co to są razorzy(chodzi mi o szczegółowe informacje)?


Rankorzy to platni mordercy, ludzie przegrani, nie mający nic do stracenia, którzy umieją tylko robić rapierem. Nie pojedynkują się, napadają w ciemnych uliczkach i szybko kończą sprawę. Wykorzystywani przez oba stronnictwa, lub najmowani przez kogokolwiek, innego, kto zapłaci im kilka kordinów. Poza Agaryjczykami najniebezpieczniejsi ludzie w Dominium.
 
Awatar użytkownika
ubersreik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: śr paź 11, 2006 10:46 am

ndz lis 23, 2008 5:55 pm

Lubię Ragade wiec się wypowiem.

Wydaje mi się z tego jakie materiały posiadam i jakie są dostępne że na rok 1575 K.D sytuacja na wojnie przedstawia się następująco:

- Królowcy zajmują ponad połowę północnej części kraju, razem z większymi miastami takimi jak Alldeare (stolica) Kalron (miasto położone na wyżynach Harast w środkowej części kraju) a także jednak kontrolowane zupełnie przez papieża miasto Gilmore.


- Narodowcy zajmują południową cześć kraju z jednym ważnym miastem Dorn (uznawanym za główna siedzibę "rebeliantów" ). Jednak jak wynika z opisu krainy posiadają o wiele bardziej dostępne porty (nawet te w małych wioskach i miejscowościach się) dlatego że sławne Ragadyjskie klify znajdują się na północy, ku południu słabnąc.

Sytuacja wojskowa pozostaje nieznana...
min dlatego ze być może któraś z stron szykuje jakąś kontrofensywę (ostatnia wygrana przez królowców była około 5-6 lat temu), a sytuacja wojny bazującej na sile "terroru" jest niekorzystna dla obu znienawidzonych stron.

Do tej sytuacji bezczynności wojskowej dochodzi aspekt generała Jespera Celementa - Weterana Wojen z Valdorem. Generał jak wiadomo powrócił do Ragady z 3000 oddziałem zaprawionym w walce na Pograniczu. Nie przyłączył się do żadnej z stron, ale zajął twierdzę Karis Gor (Wilczą Twierdzę) do tego okolice wokół i spokojnie czeka... na co niewiadomo ? Wiadomo jedynie że obie zwaśnione strony zdają sobie sprawę ze jest to siłą mogąca przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę i każde działania wojenne są jakoś się rozleniwiły.

A jak by co ludzie i awanturnicy , którzy usłyszeli o generale ( nie tylko z Ragady) zmierzają do twierdzy by przyłączyć się do niego, co oznacza że rośnie on w siłę.

To takie spostrzeżenia.

:razz:
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

wt lis 25, 2008 10:23 am

Dwie sprawy
Generał z Agari ma 600 coś żołnierzy, i siedzi w starej Rodiańskiej twierdzy.
Dla mnie wojna trwa 30 lat, z czeg0 20 tłuką się ostro. To wystarczająco wiele, by zmienić mentalność ludzi, a jednocześnie niektórzy pamiętają czasy pokoju.
Btw. Jak na konflikt reagują nordyjczycy i bardańczycy?
 
Awatar użytkownika
ubersreik
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 39
Rejestracja: śr paź 11, 2006 10:46 am

wt lis 25, 2008 1:02 pm

Generał z Agari ma 600 coś żołnierzy, i siedzi w starej Rodiańskiej twierdzy.


1. Ma 800 żolnieży i maiłem literówkę w nazwisku :razz: Jesper Clement

2. Karis Gor jest rzeczywiście starą rodiańską warownia, ale na terenach Ragady oczywiście ( dokładnie w środkowo zachodniej części)

3. I teraz podstawowe pytanie czy wojna, która zaczęła się w 1480 roku ( czy data jest poprawna) trwa w takim samym nasileniu do dziś (przypominam mamy 1575 rok - to daje 95 lat wojny domowej)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość