Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 17
 
Awatar użytkownika
Shakaras
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 103
Rejestracja: sob lip 07, 2007 8:32 am

śr lis 12, 2008 12:22 am

Właśnie...a ja to bym chciał zobaczyć jakiegoś potwora z bestiariusza, z obrazkiem. :shock:
 
Awatar użytkownika
WekT
Grafik
Grafik
Posty: 189
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:05 pm

śr lis 12, 2008 8:20 am

A kiedy pojawi się dział Klanarchii??
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

śr lis 12, 2008 8:24 am

Wiktor WekT - a co, chcesz prowadzic? :)
 
Awatar użytkownika
WekT
Grafik
Grafik
Posty: 189
Rejestracja: pn sty 29, 2007 6:05 pm

śr lis 12, 2008 9:46 am

Hmmm,

w zasadzie z nowym działem, zupełnie nowego systemu jest pewnie łatwiej niż z jakimś starym, który ma dziesiątki dodatków ;)

Szczerze mówiąc obawiam się, że nie dał bym rady, ale pomyślę nad tym.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

śr lis 12, 2008 10:05 am

To jak przemyslisz to zlap mnie na gadulcu albo gdzies :) Bo tez przemysliwuje sobie, ale obawiam sie ze czasowo nie wyrobie prowadzic ;)
 
Hajdamaka

śr lis 12, 2008 10:17 am

Nie chce sie deklarowac, bo z braku czasu do porzadnej pracy dalem dupy z recenzja Qin (Kadu, bardzo przepraszam) oraz z artykulem dla dzialu WoD (zdaje sie Gruszczy, tez sorry), ale jak zapoznam sie gra to moze uda mi sie skrobnac cos o wypaczonych kultystach bostw :)
 
Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2843
Rejestracja: śr lut 11, 2004 12:15 am

śr lis 12, 2008 6:07 pm

Rozgrzeszam Cię. Pisz do Klanarchii, na zdrowie ;o)
 
Hajdamaka

śr lis 12, 2008 6:22 pm

@Kadu: Wiesz, ja dalej magisterki nie napisalem, a obawiam sie, ze promotor nie bedzie juz tak wyrozumialy...
 
Awatar użytkownika
Shakaras
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 103
Rejestracja: sob lip 07, 2007 8:32 am

śr lis 12, 2008 7:18 pm

Hajdamaka pisze:
@Kadu: Wiesz, ja dalej magisterki nie napisalem, a obawiam sie, ze promotor nie bedzie juz tak wyrozumialy...


A co studiujesz?

Sorry, to już jest OT. Proszę wszystkich o przenienie się z wątkami osobistymi na kanały prywatne.
moderator rincewind bpm
 
Hajdamaka

czw lis 13, 2008 6:49 pm

Fuuuriath... prosimy o wiesci z frontu. Planowana jest jakas mala obsoweczka? Lepiej powiedz nam teraz :D
W jakiej fazie znajduja sie prace? Dalej sklad czy juz drukarnia?
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

czw lis 13, 2008 7:33 pm

Skład trwa.

Wydawca nie wypowiada się odnośnie terminów a te czasookresy, o których wspominał dawno zostały przekroczone.
 
Hajdamaka

czw lis 13, 2008 7:53 pm

Ok, dzieki. Mozna liczyc, ze jak tylko cos sie ruszy (np. koncowa faza skladu, oddanie do druku itd.) od razu dasz znac, czy lepiej sie upominac o wiesci co jakis czas?
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

czw lis 13, 2008 8:50 pm

Dam znać na 100%. Czekam postępów i chętnie o nich poinformuję.
 
Awatar użytkownika
Behir
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 446
Rejestracja: czw kwie 27, 2006 4:51 pm

ndz lis 16, 2008 8:12 pm

Czy podręcznik do Klanarchii będzie dostępny na Rebelu?
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

czw lis 20, 2008 4:45 pm

Po połaczeniu grafik i tekstu wyszło nam 428 stron.

Przystępujemy teraz do drobnych poprawek odnośnie rozmieszczenia grafik, bloków tekstowych i ramek wewnątrztekstowych, potem zaś czeka nas korekta stylistyki i błędów redakcyjnych np. przenoszenie wyrazów, formatowania itd. Będzie przy tym dużo pracy.

Re Behir - bardzo cenię Rebel i choć decyzja nie lezy po mojej stronie, sadzę, że Klanarchia niemal na pewno będzie w Rebelu.
 
Awatar użytkownika
Farindel
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: pn gru 19, 2005 5:58 pm

czw lis 20, 2008 6:50 pm

Po połaczeniu grafik i tekstu wyszło nam 428 stron.


Nieźle! :) Stron jakiego formatu?
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

czw lis 20, 2008 7:27 pm

Farindel pisze:
Stron jakiego formatu?

a4, oczywiście. :papieros:
 
Hajdamaka

czw lis 20, 2008 8:55 pm

Furiath - z tego co piszesz wnioskuje, ze o grudniu mozna zapomniec, raczej styczen/luty 2009?
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

czw lis 20, 2008 9:28 pm

Hajdamaka pisze:
Furiath - z tego co piszesz wnioskuje, ze o grudniu mozna zapomniec, raczej styczen/luty 2009?

Mogę tylko uderzyć zdartą płytą.
Furiath pisze:
Wydawca nie wypowiada się odnośnie terminów a te czasookresy, o których wspominał dawno zostały przekroczone.

Furiath pisze:
Czekam postępów i chętnie o nich poinformuję.
 
Hajdamaka

czw lis 20, 2008 9:42 pm

Furiath, ja sie nie pytam zlosliwie, dobrze wiesz, ze uwazam, ze odwaliliscie kawal dobrej roboty. Przyzwyczailem sie tez do opoznien, nie ma w tym nic strasznego. Wiesz na pewno lepiej niz ja ile czasu moga Wam zajac poprawki, korekta, druk, lezakowanie i dystrybucja. Dla mnie jest to o tyle istotne, ze mam powazne problemy finansowe i wolalbym wiedziec czy odkladac na Klanarchie czy moge smarowac chleb maslem ;)
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

czw lis 20, 2008 10:12 pm

Wiem, ale głupio mi, że nie znam terminu. :/
 
Hajdamaka

czw lis 20, 2008 10:19 pm

No daj spokoj, wazne jest to, ze informujesz ludzi na biezaco :) Dlatego pytam sie Ciebie calkiem prywatnie - jak wg. Ciebie to wszystko wyglada? Jest szansa na grudzien, czy jednak styczen/luty? Pamietam jeszcze z czasow oczekiwania na nWoD PL, ze drukarnia to tydzien-dwa plus chyba tydzien lezakowania. Wiec ja sobie obliczylem, ze nawet jak korekta zakonczy sie do grudnia, to przed styczniem nie wyjdzie. Ale wolalbym uslyszec szacunki kogos kto w tym siedzi :)
 
Awatar użytkownika
Ninetongues
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 83
Rejestracja: ndz lip 23, 2006 12:55 am

pn lis 24, 2008 4:39 am

To się nazywa cisza przed burzą.

Hej, to chyba najbardziej przeze mnie wyczekiwany z systemów, w które raczej nigdy nie zagram, ale na pewno kupię.

Nie zagram mimo tego, że najprawdopodobniej to będzie naprawdę dobra gra. Dla mnie odpada przez hasło "okultystyczna". Do tej pory nie wiem, jak to hasło ma się do "pulpowego horroru" i "baśniowości" czy "fetish fantasy", ale ma raczej dziwny wydźwięk.

Muszę przeczytać, nim zdecyduję, ale przynajmniej wiem, że będzie to kawał dobrej lektury.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

pn lis 24, 2008 8:22 am

Ninetongues pisze:
Do tej pory nie wiem, jak to hasło ma się do "pulpowego horroru" i "baśniowości" czy "fetish fantasy", ale ma raczej dziwny wydźwięk.

To taki mroczniejszy synonim "magiczny", kojarzony bardziej z pulpowymi "siłami Ciemności":

Okultyzm [łac. occulere ‘skrywać’], ogólna nazwa doktryn ezoterycznych zakładających istnienie w człowieku i przyrodzie sił tajemnych; także zespół praktyk magicznych wykorzystujących te siły w określonych celach, np. poszukiwanie tzw. kamienia filoz. w alchemii, kontaktowanie się z duchami zmarłych w spirytyzmie itp.

PWN
 
Dziki Osioł
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: ndz cze 15, 2008 1:33 pm

wt lis 25, 2008 10:58 pm

Ninetongues pisze:
Dla mnie odpada przez hasło "okultystyczna".


No dajże spokój. Czy D&D czy Młot też odpadają ze względu na magię? Cholera, przecież magia występuje w co drugim erpegu.
 
Aureus

śr lis 26, 2008 7:55 am

@Dziki Osioł
Ale właśnie cały marketing uwzględnia nacechowanie emocjonalne używanych słów. "Okultystyczny" ma inny wydźwięk niż "Magiczny" i mnie osobiście nie dziwi, że kogoś to słowo może zniechęcać, gdyż w powszechnym znaczeniu zwykły czarodziej z d&d nie musi wcale być okultystą, a magistrat Cienia z WFRP wprost zajmuje się zwalczaniem (o)kultystów.

Zamiast od razu napiętnowąć czyjąś opinię, mógłbyś rozważyć podstawowe elementy teorii reklamy. : )
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

śr lis 26, 2008 9:19 am

Z moich obserwacji wynika, że największe obiekcje odnośnie Klanarchii mają ludzie religijni - a to, że przemoc, demony, erotyka, krew, dziwacznie ubrani, horror, okultyzm, Schemat Pentagramu, egzorcyści, okultyści itd. itp. Jako, że wychodzę z przekonania, że ludzi wierzący ciągle coś ich boli w tym okrutnym zlaicyzowanym świecie, postanowiłem nie opierać na ich gustach reklamy, założeń ani wizerunku Klanarchii poza najbardziej czułymi punktami (np. z okładki wyleciał mocno satanistyczny Cesarz lub Ebionita na rzecz cRPGowej kobiety).

Dla mnie ciekawe -a dla niektórych kontrowersyjne założenia systemu, stymulowały mnie zarówno w etapie tworzenia, jak i samych sesji.

I nie wydaje mi się, aby termin "okultystyczny" był nacechowany emocjonalnie bardziej niż np. "marchewka". Przynajmniej nie dla mnie, a jeśli dla innych - to ich problem - nie mam zamiaru zbawiać świata, tylko wydać fajną grę, która będzie grywalna i interesująca dla graczy. Tak jak fajnie grało mi się nekromantą w Diablo II, albo pożerałem dusze wampirem Razielem w Legacy of Kain, tak w Klanarchii czarownik jest okultystą walczącym z upiorami zgodnie ze świadomie obraną konwencję.
 
Awatar użytkownika
Sjenovit
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: pn maja 05, 2008 2:41 pm

śr lis 26, 2008 11:33 am

Te nasze ksenofobiczne społeczeństwo... Większość ludzi woli kojarzyć niż znać - to tak odnośnie 'okultyzmu'. Według mnie słowo to jak najbardziej pasuje do mrocznego świata Klanarchii i nie jest nacechowane na reklamę.
 
Awatar użytkownika
Furiath
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3802
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 12:10 am

śr lis 26, 2008 12:58 pm

Skoro system promuje mroczną baśń z upiorami i fantasy horror, raczej oczywiste że będzie bardziej przypominał Braterstwo Wilków, niż Narnię.

To fajna gra o specjalistach żyjących pośród okultystycznych cywilizacji (upiorów, demonów, naznaczonych, potworów, zdehumanizowanych ebionitów, kultystów maszyn, sekty druidyczne) - wolę pisać wprost o czym jest gra, niż wymyślać coś na siłę, aby broń boże nie wzbudzić kontrowersji. A termin okultystyczny bardzo pomaga opisać otoczkę settingu.
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

śr lis 26, 2008 1:04 pm

A ja z drugiej strony.
Tu nie chodzi o to, czy katolicy się obrazą, czy nie (mnie to nie rusza, a się zaliczam). Pomyśl o targecie, który ściągniesz takimi hasłami :P Napisz jeszcze, że to gra dla dojrzałych umysłów, to ściągniesz te najbardziej niedojrzałe :) A jaki obciach po latach :) Oooo, to ci co na LARPAch Klanarchii malowali twarze :)

Potem będzie podział na oKlanarchię i nKlanarchię :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 17

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość