Zrodzony z fantastyki

Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn gru 05, 2005 10:48 am

Tyle co worek ziemniaków... Fajna rasa, b. fajna, kojarzy mi sie z ubożętami, które w Polskich wierzeniach wystepowały jako małe duchy pomagajace w pracy i żywiące sie resztkami ze stolu. Zawsze mnie to zastanawiało: to ma mózg wielkości... no, może nawet piłeczki ping-pongowej. I IMHO, jeśli chcielibyśmy trzymać się realu(tylko po co), każda rasa mniejsza niz śednia lub mała powianna dostwac kare do intelektu, ale to w końcu Fantasy :D

Awatar użytkownika
Hyareil
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn gru 05, 2005 11:26 pm

<!--QuoteBegin-K.D. Of Mithost+-->
K.D. Of Mithost pisze:
<!--QuoteEBegin--> jeśli chcielibyśmy trzymać się realu(tylko po co), każda rasa mniejsza niz śednia lub mała powianna dostwac kare do intelektu, ale to w końcu Fantasy

Inteligencja nie zależy tylko od wielkości mózgu...

Awatar użytkownika
K.D.
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt gru 06, 2005 10:18 am

...............................
W National Geographic pisano jakiś czas temu o "hobbitach", bardzo niksich ludziach żyjących w czasach prehistorycznych, mieli oni mózg mniejszy od szympansa, ale całkiem nieźle sobie radzili... Ale jeśli coś ma 35 cm wzrostu i waży tyle co mózg dorosłego człowieka... Może wielkość mózgu nie znaczy aż tak wiele, ale nie przy istocie TAKIEJ wielkości. I, jak już mówiłem, jeśli chochlik może miec intelekt powyżej 3, to Binglan też. To w końcu fantasy. Swoja drogą, czy mózg np. słonia jest większy od ludzkiego? Jeśli tak, znaczyłoby to, że mogę nie mieć racji, ale w mózgach zwierząt znacznie większa część zajmuja obszary odpowiedzialny za zmysły słuchu, wzroku, węchu... Znacznie więcej niż u człowieka.

Mikołajowe czapki są ZŁE

:)

Koniec offtopu. A rasa jest super :D

Awatar użytkownika
rekus
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

czw gru 08, 2005 4:17 pm

Inteligencja nie zależy tylko od wielkości mózgu...

No właśnie. O inteligencji danego gatunku może świadczyć co najwyżej stosunek masy mózgu do masy ciała (np. dinozaury, zwłaszcze te duże miały mózg o duuużo cięższy od ludzkiego - i co im to dało?), ale i to nie zawsze się sprawdza. Tak więc nie wszystko trzeba wyjaśniać poprzez fantazy ;)

Jeśli chodzi o rasę to zgadzam się z przedmówcami - jest świetna. Dopracowana pod względem mechanicznym, z ciekawym i nie za długim opisem fabularnym.

Jeśli chodzi o wagę takiego ludzika to powinna wynosićok 1.5 - 2kg. Ja zrobiłbym to tak:
Waga: bazowa: 1.2kg mnożnik: x0.2kg
Daje to nam wagę w zakresie
od 1.2 + 0.2*1 = 1.4[kg] dla najniższych
do 1.2 + 0.2*4 = 2[kg] dla najwyższych

Mam nadzieje że dobrze pamiętałem sposób obliczenia wagi.

Życze powodzenia w konkursie.

Joey__
Stały bywalec
Stały bywalec

czw gru 08, 2005 4:42 pm

No to aktualizacja, tym razem dodano ca³e trzy kropeczki(przy przyk³adowych imionach) oraz poszerzono tabelkê o losow± wagê. Dziêki za wszystkie komentarze i sugestie co do tabelki losowej wagi.

Pozdrawiam,
Joey

Awatar użytkownika
Eri
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

czw gru 08, 2005 7:18 pm

Pamiętasz, pisałam, że jak będe miała czas, to postaram się poprawić tę ilustrację...
Obrazek
d.p.p. Nie ma za co.

Joey__
Stały bywalec
Stały bywalec

czw gru 08, 2005 7:25 pm

£aaa :D. Ju¿ dodaje, oczywi¶cie, dodaje! Dziêki wielkie, dziêki, dziêki i jeszcze raz dziêki! :)

Pozdrawiam,
Joey

Awatar użytkownika
Varmus
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn gru 01, 2008 10:08 pm

Rzucam Ożywienie Tematu, by zameldować, że właśnie gram binglanką na sesji dreamwalkera.

Rasa jest fantastyczna, przemyślana i napisana z jajem, co też się liczy.

Pozdrawiam i gratuluję.