Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Joseppe
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2393
Rejestracja: śr maja 21, 2003 5:47 pm

Atlas map Dominium

śr gru 29, 2004 12:16 pm

Jak Wam się podoba najnowszy dodatek do Monastyru? Spełnił Wasze oczekiwania? Jakie wychwyciliście w nim niedoskonałości i smaczki?

Wszystko na temat Atlasu i ogólnie map Dominium tutaj :)

ps W subsystemie monastyr.polter.pl pojawiła się już recenzja Atlasu, widoczna również na głównej stronie Poltergeista.
 
Awatar użytkownika
Wojewoda
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 902
Rejestracja: wt paź 28, 2003 9:21 pm

śr gru 29, 2004 12:40 pm

Jak dla mnie bomba :)

Atlas jest trochę za drogi, ale i tak wygląda świetnie, szczególnie na tle ostatniego portalowego dokonania w tym temacie (czyt. Zbiór Map Antonio Piraisa).

Słusznie Joseppe zauważył w recenzji, że w Dominium, dużo się podróżuje i w tej sytuacji faktycznie zbiór map jest konieczny

Jedyne czego mi w Atlasie brakuje, to duuuża mapa Dominium z wszelkimi kandelabrami, pobocznymi grafikami itd., ale to zdaje się, ma być w edycji monastyr limited.
 
Albert
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 617
Rejestracja: pt lip 02, 2004 7:33 pm

śr gru 29, 2004 12:53 pm

Tak, duża, kolorowa mapa ma być w wersji limitowanej.
Sam Atlas podoba mi się, najdłużej pczekiwałem na ten dodatek. Lubię oglądać mapki i wiedzieć co gdzie się znajduje.
Mam również kilka zastrzeżeń. Po pierwsze i najważniejsze jest takie, że nie mogę nigdzie znaleźć mapy Valdelleru, a tam akurat prowadzę. Kilka stron zgiętych w nieodpowiednią stronę, no ale to takie czepianie się :wink:
Początkowo trudno było rozkładać mapy, ponieważ były wciśnięte pod siebie. Ale po kilakrotnym przewertowaniu już wszystko gra.
Ogólnie dobry produkt.
Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Nadiv
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 236
Rejestracja: pt maja 02, 2003 9:28 am

czw gru 30, 2004 2:52 pm

Atlas podoba mi się. Jest ciekawy, przydatny i estetycznie wykonany ;)
 
Awatar użytkownika
Sting
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3287
Rejestracja: czw lip 29, 2004 7:27 pm

czw gru 30, 2004 4:44 pm

Wojewoda pisze:
Jak dla mnie bomba


Widzę po awku, że grywasz Wojewodo w V:tES Malkavami. Madness Network fajna sprawa :razz:. Sorki za OT, ale nie mogłem się powstrzymać.

Atlas zakupię przy najbliższych wolnych funduszach, ale patrząc na zdjęcia zawartości w Rebelu już dzisiaj mogę powiedzieć, że to strzał w dziesiątke.

Pozdrawiam!
 
Awatar użytkownika
Teukros
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 475
Rejestracja: pt maja 16, 2003 11:39 am

pt gru 31, 2004 5:14 pm

Zupełnie nieprzydatny. Nie wiem, na co to komu; gdybym potrzebował szczegółową mapę czegtośtam, zaadaptowałbym mapę jakiegokolwiek państwa lub miasta.
 
Tyhagara
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1495
Rejestracja: sob cze 19, 2004 8:19 pm

pt gru 31, 2004 7:45 pm

Teukros.
Mapy odwzorowują świat. W dodatkach do Monastyru autorzy z pewnością uwzględnią to co znalazło się na oficjalnych mapach. Trudno by w kampanii napisano, że gracze podróżują do miasta X, lub płyną rzeką Y, albo walczą na przełęczy Z w górach V. Podobnie ma się z dokładnymi mapami miast. Zamiast opisywać prozą plan miasta, rysuje się mapę na której widać gdzie leży port, gdzie jest kościół, a gdzie pałac. Można nadać specyficzny charakter każdemu z miast. Podkreślić jego obronność lub uwydatnić inne elementy, które w przypadku opisu tekstowego stają się nudne i mało atrakcyjne. Ja lubię "obrazki" i z przyjemnością zawieszam na nich oko. Inspirują mnie i pobudzają wyobraźnię.
 
Awatar użytkownika
oddtail
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 824
Rejestracja: czw maja 20, 2004 5:38 pm

ndz sty 09, 2005 10:09 pm

Trochę drogo, zawiedziony nie jestem, chociaż... czegoś mi brakuje. Sam nie wiem. Niby wszystko okej, a jednak pewien niedosyt czuję.

Ale nie żałuję zakupu, już nie wyobrażam sobie życia bez tych map :wink: . Tylko że nie ma żadnej mapy całego Dominium, to jednak wstyd :( .


EDIT: och, i jeszcze:

trzewik pisze:
Pomysł z imionami w atlasie (i w ogóle nazwami własnymi) jest bardzo fajny, zrobimy tak.


I guzik :( . Protestuję bardzo stanowczo! Po wydaniu Atlasu nadchodzą dla mnie ciężkie dni (już musiałem przemianować Remmsburg na Hanoren :razz: ), niech autorzy mnie wreszcie oświecą jak wygląda kwestia imion w różnych państwach. Mogę się za to sam brać, ale pojawią się problemy jak będę chciał prowadzić gotowe przygody :lol: .
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

wt mar 01, 2005 6:41 pm

Atlas właśnie dostałem i muszę przyznać że jestem zadowolony. Dokładnie taki jaki chciałem (tylko kapke za drogi). Ładne, czytelne, estetycznie wykonane mapy (świetna mapa centralnego Dominium). W zasadzie do niczego się nie mogę przyczepić. Ogólnie - tylko tak dalej.
 
dirhael
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: czw cze 28, 2007 10:08 pm

ndz lip 08, 2007 11:13 pm

Według mnie atlas jest jedynie podpowiedzią dla MG, którzy nie mogą/nie chcą/nie potrafią/inne stworzyć nazw kilku miejsc potrzebnych do scenariusza. Mapy są bardzo małe, a w powiększeniu nieczytelne, stanowią więc kiepską pomoc dla graczy podróżujących po bezdrożach świata Monastyru.
 
diRavelin
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: pt lut 17, 2006 11:35 pm

sob gru 22, 2007 12:13 am

-> Tak jest, zgadzam się z przedmówcą, ale uważam akurat dużą skalę tych map za zaletę, szczegóły uzupełnione mogą być przy pomocy "nationbooków" (co już miało miejsce z Nordią) i wyobraźnią Mistrza Gry i Graczy.

-> Nadal jednak liczę, że pojawi się jeszcze jakiś porządny dodatek typowo geograficzny, zawierający wspomnianą mapę Dominium :-)
 
Awatar użytkownika
R@phael
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: czw cze 03, 2004 3:04 pm

śr mar 12, 2008 2:16 am

Zdecydowanie się przydaje, szkoda jedynie że obejmuje jedynie główne państwa. Brakuje trochę dokładniejszej mapy całego dominium.
W każdym państwie powinna być zaznaczona stolica ( jak w tradycyjnych podręcznikach geograficznych ). Inna rzecz, niby błahostka, lecz nie daje mi spokoju. Prowadzę sesje w Karze i na lewo od półwyspu młota znajduje się wyspa Karsos, na mapie administracyjnej jest barwy pomarańczowej, kiedy Kara czerwonej. Czy ta wyspa jest autonomiczna, czy moze podlega jakiemuś dalekiemu państwu, czy może to tylko błąd i miało być czerwone?
Wydaje mi się że to opcja trzecia. :razz:
 
OZZman_
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: wt sie 05, 2008 11:39 pm

wt lis 18, 2008 4:05 pm

"Atlas Map Dominium" to moim zdaniem pozycja obowiązkowa dla MG. Sporo pomagł mi podczas tworzenia własnej "Kampanii o Wyzwoleniu Bardanii", szczególnie w momencie kiedy chciałem stworzyć własną mapę regionu.
To co dla mnie było ważne to fakt, że ktoś już odwalił za mnie czarną robotę przy wymyślaniu nazw tych wszystkich miast, miasteczek i wsi, do których mogą zechcieć się wybrać BG. Po mojemu, gra odbywałaby się w samych -dorfach; -marktach; -stadtach i innych brzmiących z niemiecka lokacjach, a tak jakieś urozmaicenie...
A ktoś to jeszcze ręcznienie rysował i pomalował... Od tego bije klimatem po oczach, profesjonalizmem. Warto wydać te 3 dychy!
 
Awatar użytkownika
Michap
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: sob lip 22, 2006 9:51 am

wt lis 18, 2008 4:40 pm

OZZman_ pisze:
Od tego bije klimatem po oczach, profesjonalizmem. Warto wydać te 3 dychy!


Klimatem to może i bije, zależy kto co uważa za klimatyczne, ale profesjonalizmem to już na pewno nie.

Dodatek przydatny ale srogo się na nim zawiodłem. Można to było zrobić zdecydowanie lepiej.
 
Awatar użytkownika
R@phael
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: czw cze 03, 2004 3:04 pm

wt lis 18, 2008 7:44 pm

No nie bądźmy nadmiernie wymagający bo aż tak źle nie wyszły. Dla mnie to solidna robota, która mogła być wykonana dużo lepiej. Osobiście nie mogę przeboleć że nie zaznaczyli wielkości miast czy rozłożenia surowców oraz katedr rodiański. W dodatku na mapach nie da się odróżnić pustyni od równiny...
 
Awatar użytkownika
Cooperator Veritatis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: czw cze 23, 2005 11:51 am

wt lis 18, 2008 9:00 pm

No, brak surowców jest bardzo denerwujący...
 
Awatar użytkownika
Feniks
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 5008
Rejestracja: ndz lis 07, 2004 10:34 am

śr lis 19, 2008 12:03 am

Niepotrzebna ironia Cooperator Veritatis bo surowce to w sumie ważny element kampanii i nie jedna wojna toczyła się o nie właśnie.

Moim zdaniem atlas jest dobrym dodatkiem dla każdego MG, który nie chce myśleć jaka wioska jest na wchód od Kindle i chce mieć fajnie narysowany atlas. Jeżeli ktoś jednak ma doświadczenie geograficzne to się załamie bo często, lasy są zaraz koło równin a rzeką zdarza się płynąc pod górę. Ale z drugiej strony Ilu graczy przykłada do tego wagę, ja nie przykładam i forma w jakiej jest mi wystarcza choć mam świadomość, że do doskonałości mu jeszcze daleko.
 
Awatar użytkownika
R@phael
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: czw cze 03, 2004 3:04 pm

śr lis 19, 2008 1:02 am

Dla każdego innego systemu taka mapa byłaby git, po Monastyrze oczekiwania są trochę większe. Tak to jest, apetyt rośnie w miarę jedzenia :)
 
Awatar użytkownika
Drachu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1617
Rejestracja: sob cze 26, 2004 1:50 pm

śr lis 19, 2008 12:34 pm

R@phael pisze:
Dla każdego innego systemu taka mapa byłaby git, po Monastyrze oczekiwania są trochę większe. Tak to jest, apetyt rośnie w miarę jedzenia


Nope, do Monastyru też jest git.
Nie uważam Mona za wszechsystem. Jasne, dobra gra i bawiłem sie przy niej fajnie. Ale nie traktuję jej z nabożną czcią, jakby była Everestem wszelkich RPG. Dlatego takie zdanie jak powyższe traktuję z lekuchnym uśmiechem.

Sam Atlas jest klawy. Mon ma w sobie wiele z powieści awanturniczej, gdzie bohaterowie często podróżują, więc fajnie że są mapy krain. Ale to pikuś. Największego kopa mają dla mnie plany miast. Te miasta mają swój styl - miejska kampania w Kindle... rewelacja. Zupełnie niesamowity klimat stolicy Nordii, ogrom Grande.

Prawdopodobnie nie będę zbyt często grał w Mona. Ale te mapy przydadzą mi się w wielu innych systemach. Robię teraz kampanię miejską w 7th sea i mapa Kindle jakby spadła mi z nieba.
 
Awatar użytkownika
Kelem
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 25
Rejestracja: pn sie 14, 2006 6:39 pm

śr lis 19, 2008 2:37 pm

R@phael pisze:
No nie bądźmy nadmiernie wymagający bo aż tak źle nie wyszły. Dla mnie to solidna robota, która mogła być wykonana dużo lepiej. Osobiście nie mogę przeboleć że nie zaznaczyli wielkości miast czy rozłożenia surowców oraz katedr rodiański. W dodatku na mapach nie da się odróżnić pustyni od równiny...


Zgadzam się. Ten atlas to kawał dobrej roboty, jasne ma swoje minusy, jak zauważył R@phael ale ma też swoje plusy. Nie raz pomógł mi na sesjach i nie żałuję wydania tych pieniędzy na niego.
 
Awatar użytkownika
R@phael
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 289
Rejestracja: czw cze 03, 2004 3:04 pm

sob gru 13, 2008 2:58 pm

A takie małe pytanko. W atlasie mamy podziemne miasto Ghok, jako przykład, znajdujące się pod miastem Dorfin. Gdzie jest to Dorfin? Szukałem na mapie ale jakoś nie potrafiłem znaleźć. Jest ono w ogóle uwidocznione na mapach?
 
Awatar użytkownika
faenrir
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 75
Rejestracja: czw lip 03, 2008 8:42 pm

sob gru 13, 2008 6:38 pm

przeszukałem wszystkie mapy z atlasu i... nic nie znalazłem. Ale to typowe dla Monastyru. Kupiłem ostatni Nordię, spodziewałem się szczegółowych map, ale się zawiodłem.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości