Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

Fochlucanski College

pn gru 15, 2008 12:19 pm

Chciałbym dowiedzieć się czegoś o wspomnianym w temacie collegu, oraz tego czy prestiżówka z Complete Adventurer o bardzo podobnej nazwie ma z nim jakiś związek.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn gru 15, 2008 12:52 pm

Tak, Fochlucan Lyrist to inaczej bard kształcony w tym koledżu. Z tym, że jeśli dobrze się orientuje to mieści się on nie w Zapomnianych Krainach a Greyhawku a dokładniej niedaleko Loch Firrnen, które z kolei mieście się tuż koło Sękatej Puszczy. I w zasadzie prawie nic prócz to co wspomniane jest w Complete Adventurer (i rozszerzeniu sieciowym doń dołączonym -> http://www.wizards.com/default.asp?x=dnd/we/20050121a ) się nie znajdzie. Jedynie w pierwszo edycyjnym podręczniku do GH wspomina się, że Fochlucan jest miejscem nauk bardów Starej Wiedzy, odłamu druidzkiego kultu Starej Wiary.
 
Awatar użytkownika
Helldog
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 568
Rejestracja: sob sie 18, 2007 4:33 pm

pn gru 15, 2008 10:01 pm

Jest w Zapomnianych Krainach 'Fochlucanski College'. Mieści się w Silverymoon. Pisze o tym w Srebrnych Marchiach i Opisie Świata. Pytałem o to czy ma coś wspólnego z prestiżówką, gdyż jego nazwa różni się od tej Greyhawk'owskiej bodajże o jedną literkę, więc możliwe że to tylko zbierzność.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn gru 15, 2008 10:40 pm

Powertowałem i tak, w Srebrnych Marchiach mamy Kolegium Focluchan a w Complete Adventurer (w Oakenway) mamy Kolegium Fochlucan :P Wydaje mi się, że mimo wszystko są to kolegia o podobnym przeznaczeniu, tyle, że pewnie na przestrzeni wieków zatarła się pierwotna nazwa i tak w GH mamy taką a w FR taką nazwę. Czyli idąc dalej to prestiżówka powinna odnosić się do kolegium z Greyhawka ale myślę, że nic nie stoi na przeszkodzie by połączyć ją z kolegium Faeruńskim :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości