Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

Nimbus, korona maga

ndz gru 21, 2008 1:11 pm

Chciałem się podzielić wnioskiem z wczorajszego posiedzenia kreatywnego z quadem. Mianowicie:

Jak opisać nimbus? Czym jest? Dla "prostych" nimbusów, jak choćby ten opisany w podstawce dla ścieżki Acanthus wszystko jes w miarę jasne. Ale jak przedstawić choćby nimbus "klaustrofobiczny" (jeden z przykładów dla Mastigosów w Book of Watchtowers)?

Otóż... Uderzyło mnie podobieństwo między nimbusem a koncepcją kratistosowej korony z "Innych pieśni" Dukaja. Spójrzcie tylko:
Jacek Dukaj pisze:
Krok za krokiem, powoli, to był spacer victora, a każde miejsce, przez które przeszedł, każdy dom, który minął, każda rzecz, na którą spojrzał [...] każda rzecz była odtąd bardziej jak Czarnoksiężnik. [...] Dawno już nic nie jadłem, jedzenie było nie do pomyślenia, najchętniej zostałbym na czworakach, wiedziałem, że powinienem zostać na czworakach, na konalnach, z głową w pyle, ucałować mu stopy, gdy się zbliży, to należało uczynić, to było naturalne, ku temu wzystko zmierzało [...]

Jak dla mnie idealne dla Mastigosa. Poza tym nieźle obrazuje subtelny, acz dość znaczny wpływ nimbusa na rzeczywistość. No i jest to, nomen omen, Czarnoksiężnik. ;)

Stosujecie jakieś inne techniki opisywania nimbusów na swoich sesjach?
 
Awatar użytkownika
Gerard Heime
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3299
Rejestracja: czw mar 20, 2003 9:02 am

ndz gru 21, 2008 3:30 pm

Może na przykładzie dwóch moich postaci.

Adam Silber (Acanthus) ma nimbus herosa. Nie jest oparty na konkretnych wrażeniach audiowizualnych ale na uczuciu. Uczuciu, które posiadają wszyscy zgromadzeni, że że Adam znalazł się we właściwym miejscu, we właściwym czasie. Wypełnia przeznaczenie godne wielkiego bohatera. To on jest w centrum uwagi, w centrum akcji, to jego opowieść właśnie się pisze.

Nightmare (Mastigos) ma nimbus koszmaru. Cienie stają się głębsze, światła przygasają, pomieszczenia robią się mniejsze i jakby ciaśniejsze. Gdzieś na granicy słyszalności słychać bluźniercze głosy, nie dobiegające jednak z żadnego, konkretnego miejsca. Urządzenia elektroniczne mogą szwankować (szumy, statyka). Postać Nightmare'a jawi się jako bardziej... perfidna, okrutna, demoniczna. Przyjazny uśmiech ukazuje ostre zęby, obojętne z pozoru spojrzenie mogłoby zamienić w kamień.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

ndz gru 21, 2008 11:48 pm

Obserwator (Mastigos Misterium) posiada bardzo specyficzny nimbus - wszystkim, którzy go doświadczają wydaje się, że są obserwowani, a otaczające ich przedmioty wydają się w jakiś sposób być źródłem tego wrażenia. Ściany w jakimś niefizycznym sensie naprawdę mają uszy. I oczy. I resztę organów zmysłów, nie tylko z ludzkiego zakresu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości