Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
_rab_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 21
Rejestracja: śr mar 19, 2003 8:48 pm

Das Schwarze Auge [v4]

śr kwie 09, 2003 8:11 pm

Coś słyszałem o tym systemie, że jest w średniowiecznym fantasy i tylko tyle. Ludzie podobno w Niemczech za tym szaleją..
 
Awatar użytkownika
Sheinen
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: wt mar 25, 2003 10:17 am

śr kwie 09, 2003 9:23 pm

pamietam ze seria trzech gier komputerowych rozgrywala sie w tym swiecie, jedna z nich to "shadow over Rivia" czy cos takiego, jak sobie przypomne reszte to napisze
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

wt maja 20, 2003 9:15 pm

To sa w zasadzie niemieckie D&Ds. Wydawane dlugo, synonim niemieckiego RPG. Slicznie wydawane - sporo boxed setow, doskonale grafiki. I jest tego maaaaasa. Jakbym znal niemiecki, bym pewnie kupil. A tak ogladalem tylko obrazki :). Fantasy i... w sumie wiecej nie wiem, ale ogladalo sie to slicznie. Pogrzeb w sieci, powinno byc sporo info.
 
Pinek
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: czw lip 24, 2003 9:29 pm

pt lip 25, 2003 11:27 pm

REALMS OF ARKANIA - to chyba 1 czesc cyklu adaptacji komputerowej
 
Tzymische
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: śr lip 30, 2003 3:10 pm

śr sie 13, 2003 1:12 pm

Cykl komputerowy nosil nazwe:
Realms of Arkania
i skladal sie z 3 czesci:
- Blade of Destiny
- Star Trial
- Shadows over Riva


Reszta tak jak napisal Seji
 
Awatar użytkownika
Neurocide
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 178
Rejestracja: czw maja 01, 2003 10:32 pm

śr sie 13, 2003 1:41 pm

Właśnie wróciłem z Hamburga, odwiedziłem dużą księgarnię i z RPG znalzłem tylko Schwarze Augen. Duzo dodatków wydanych w pudełkach, i wogóle bardzo ładnie, że mi aż ślinka pociekła. Nie, wie, czy nie mcy graja wogóle w coś jeszcze :)
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

Das Schwarze Auge [v.4]

pt wrz 02, 2005 7:25 pm

Grał ktoś? Kupiłam jakiś rok temu, prowadzę i muszę przyznać, że nawet mi się podoba. Jak na takie sobie zwykłe fantasy, to nie jest złe.

Zdaję sobie sprawę, że mało kto zna ten niemiecki system [chyba że z Shadow over Riva] ale ciekawi mnie, czy ktoś w tym kraju w to gra poza mną i moją drużyną.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt wrz 02, 2005 7:52 pm

Jak mozesz, to napisz wiecej. Mialem pare razy w reku dodatki don (w tym pudelkowe, mniam), tyle, ze z j. niemieckim u mnie slabo ;). No i gdzies kiedys o grze czytalem.

Aha, lacze ten temat z poprzednim o tej grze. Moze teraz ruszy troche lepiej ;).
Ostatnio zmieniony pt wrz 02, 2005 10:10 pm przez Seji, łącznie zmieniany 2 razy.
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

pt wrz 02, 2005 9:46 pm

Dzięki, Seji, jak zawsze myślisz o wszystkim :wink:

Jest angielska wersja, jak kogoś interesuje [ja tam uciekam przed angielskim jak mogę, nawet na maturze go ominę] - http://www.thedarkeyerpg.com/


Niemcy grają głównie w DSA właśnie, ale też kwitnie u nich Shadowrun i z tego, co wiem, Midgard (starszy od DSA, bodajże 81 rok czy coś takiego). Ale przeglądałam Midgard (edycję z 2001 roku) i mnie bardzo rozczarował, był dla mnie właściwie zlepkiem 3 edycji DSA i Warhammera, nic oryginalnego.

A co do DSA:
Faktycznie, wydane jest pięknie - jak kupiłam Basisbox to mnie zatkało, bo chociaż niby było to 30 euro, to dostałam za to: podstawkę, krótką kampanię, naturalnie karty postaci w liczbie dość sporej, plakat, 5 kości [k6 i k20], ogromną i po prostu idealnie wykonaną mapę [bardzo dokładną] i jeszcze sporo przydatnych rzeczy. Wszystko zrobione idealnie. To tyle w kwestii wykonania.

Rasy są trzy, klasyczne - ludzie, elfy, krasnoludy, niemniej jednak wśród ludzi i elfów [nie wiem, jak z krasnoludami, bo nie znam wszystkich dodatków] są najrozmaitsze kultury, tak, że różnorodność jest. Poza wyżej wymienionymi z takich inteligentnych ras są jeszcze trolle, ogry, jaszczuroludzie, gobliny i orkowie [jednak przedstawione inaczej niż zazwyczaj się widzi].
Profesji jest trochę mało, to znaczy - mi, wychowanej na WFRP zdecydowanie ich brakowało. Może powinnam zacząć od tego, że postać tworzy się bardzo szybko [mojej koleżance zajęło to pół godziny, ale ona ma antytalent do niemieckiego :P], a sam system tworzenia przypomina D&D [nic nowego].
Świat jest duży, przypomina nieco połączenie średniowiecznej Europy z Afryką [ach, ten Maraskan]. Na pewno świetną pomocą jest ta mapa, bo o samym świecie z podstawki niewiele się można dowiedzieć [za to pod krótkim opisem każdej krainy geograficznej jest uprzejmy odsyłacz do odpowiedniego dodatku].
Walka jest prosta, logiczna i bez niepotrzebnych udziwnień, co mi się bardzo podoba.
O magii... ekhm, o magii się może nie wypowiem [rozdział o magii zawsze idzie mi najgorzej, a jeszcze po niemiecku...], ale nie jest to zachwycające. Ale to może moja awersja do magii - nie wiem, jakoś nie lubię, jak mam zwykłe punkty magii i listę zaklęć, wolę coś ambitniejszego.
Bestiariusz jest w podst. szczątkowy, niestety.

Eeee... no to się zacięłam. Jakieś pytania?

P.S. A Realms of Arkania nie chce mi działać pod win xp :(
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt wrz 02, 2005 10:13 pm

Skavenblight pisze:
Eeee... no to się zacięłam. Jakieś pytania?

Tak. Na kiedy napiszesz recenzje? :) Podstawki, dodatkow, raport o niemieckich graczach, co masz i co mozesz :).

Ile jest do tego dodatkow? Tak na oko? I jakie sa roznice miedzy edycjami?

Skavenblight pisze:
P.S. A Realms of Arkania nie chce mi działać pod win xp

Uzyj moze Dosbox, moze pomoze. http://dosbox.sourceforge.net/news.php?show_news=1
 
Awatar użytkownika
Skavenblight
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 261
Rejestracja: śr gru 22, 2004 7:09 pm

sob wrz 03, 2005 6:32 pm

Eee... nie wiem ile jest dodatków - dwadzieścia parę, trzydzieści? To tak na szybko policzywszy mogę powiedzieć. Ja mam z tego niewiele, tak z połowę może, przy dobrym układzie, ale trudno powiedzieć, skoro nie wiem, ile tego jest dokładnie.

Niestety, wymiany mi się skończyły :( Więc raczej nie będę jeździć do Niemiec tak często, przynajmniej nie w tym roku szkolnym [matura i te sprawy]. Może w przyszłe wakacje się wybiorę znów do Aachen, jeśli mnie zaprosi koleżanka, to na pewno wtedy wpadnę do starego dobrego sklepu i odezwę się do znajomych.

Różnice między edycjami, z tego co wiem, są spore, jeśli chodzi o tworzenie postaci, koledzy narzekali na to. Świat się raczej nie zmienił. Jedynie krasnoludy są bardziej krasnoludzkie, a elfy elfickie, bo z tego, co słyszałam, w najdawniejszych edycjach przedstawiano je tak raczej bajkowo-śmiesznie.


Haha, a kiedy napiszę recenzję? Zobaczymy, zobaczymy :)
 
Gwena
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 8:28 pm

ndz gru 07, 2008 4:12 pm

Może warto odświeżyć temat?
Z powodu pokazania się gry cRPG Drakensang The Dark Eye z systemem choć pośrednio zapozna się sporo osób. Przeglądałam angielską podstawkę i wydaje mi się, że system jest ciekawy, zwłaszcza dla graczy bardziej zainteresowanych odgrywaniem postaci niż młocką :)
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

ndz gru 07, 2008 4:18 pm

Znaczy, że mechanika tak ssie, że zostaje tylko odgrywanie postaci?
 
wiedzminberengar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 8:41 pm

ndz gru 21, 2008 10:57 am

To ja mam pytanie. czy są jakieś strony poświęcone temu systemowi po polsku? Chodzi o opis świata, ras, wierzeń. Czy ktoś gra w to obecnie? No i czy wyszła, lub jest w planach, wersja gry PL?
 
Gwena
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 47
Rejestracja: ndz lut 05, 2006 8:28 pm

śr gru 24, 2008 10:28 am

Ciężko znaleźć nawet strony po angielsku, a nie tylko po polsku.
Z cennych źródeł nie niemieckich jest grupa dyskusyjna (angielska) która zebrała zasady zaawansowane w jeden bardzo konkretny podręcznik dostępny dla członków grupy. Możliwe, że zrobimy tłumaczenie - ale wymaga to uzgodnień w sprawie praw autorskich.
http://games.groups.yahoo.com/group/darkeye/

Spolszczyłam świetny generator postaci do DSA - http://www.dsachargen.de/index_en.html Jest w tej chwili w wersji roboczej (przetłumaczone 99% tekstu, trwa dyskusja nad nazwami geograficznymi i innymi specyficznymi dla świata, oraz techniczne zabawy z multiplatformowym kodowaniem polskich znaków), w styczniu podeśle autorowi do opublikowania tłumaczenie.

O wersji PL chodziły plotki z okazji Drakensanga, niestety nie konkretne. Wydaje mi się, że właściciele DSA zadowalają się rynkiem niemieckojęzycznym i nie są zbyt zainteresowani innymi.

Co do grania. Jesteśmy po paru sesjach i wygląda na to, że system zostanie naszym podstawowym - a gramy w gronie starych wyjadaczy, co przeszli wszystkie znane i zupełnie nieznane systemy. Jednak DSA podbiło nasze serca - to, co sprawia, że nie jest ceniony w Ameryce jako zbyt "europejski", historyczny, nie heroiczny i zbyt realistyczny jest tym czego od dawna szukaliśmy. Tylko ten język...
 
wiedzminberengar
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 8:41 pm

czw gru 25, 2008 9:29 pm

Fakt. TEN JĘZYK!!! "Drakensang" sam w sobie jest niezłą grą, jednak jak w takich wypadkach bywa, doprowadził do zainteresowania tym systemem. Niestety po polsku nie ma stron o tym systemie, a poziom znajomości angielskiego uniemożliwia mi czytanie owych for internetowych. Dlatego z nadzieją zapatruje się na ten generator postaci, oraz ewentualne tłumaczenie tych zasad zaawansowanych.
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

0815

sob sty 10, 2009 1:33 am

Szukałem, ale niestety żadnej strony po polsku nie znalazłem.
Co do samego DSA to gra w ten system masa ludzi. System jest bardzo rozbudowany i jest też masa dodatków. Aventurien (kontynent na którym się toczy gra) ma nawet swoją własną gazetę - Aventurischer Bote. Co mi się jednak w 4.Edycji systemu nie za bardzo podoba to rozbijanie reguł na wiele książek. Do stworzenia postaci wystarcza co prawda podstawka, ale jest jeszcze dodatek, który zawiera wszystkie dodatkowe opcje. Grasz magiem to nawet musisz dwie inne książki kupić. Dla kapłana jest na całe szczęście tylko jedna. Na kompletną mechanikę można wydać ze 200Eur. Krytycy gry podkreślają za wielką masę informacji, które mogą zalać zaczynających MG. Niektórzy proponowali nawet dodatek Ustępy, szamba i źyrdki w Gareth. Zapaleni gracze lubią ale ten system, który ma bardzo wielką paletę do oferty, ponad 150 przygód oficjalnych to porządna liczba. Starsze wersje były szczuplejsze i bardziej naiwne (Elfy w żółtych rajtuzach i krasnale, przepraszam krasnoludy, w czerwonych czapeczkach Mikołaja). Jak masz dobrego MG to system jest super, słaby MG pozwala na nagięte postacie (Djinn).

Boron&Rondrakamm rules.
Der Namenlose ssie.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości