Zrodzony z fantastyki

 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

pt gru 12, 2008 4:05 pm

Hezor pisze:
Draw - Dobierasz kartę, otrzymujesz priorytet. Dobranie karty korzysta ze stosu,

Ciągnięcie karty w draw stepie nie korzysta ze stosu.

Kroki Combat Phase'u:
Beginning of combat phase: Zdolności z początku walki triggerują, potem aktywny gracz dostaje priorytet.
Declare attackers: Aktywny gracz wybiera kreatury którymi chce zaatakować, po czym, jeżeli są jacyś planeswalkerzy, wybierasz kogo atakują twoje kreatury. Po wybraniu, aktywny gracz otrzymuje priorytet. Jeżeli żadna kreatura nie została włożona jako atakująca do gry, ani zadeklarowana jako atakująca pomija się fazę deklaracji blokujących i obrażeń.
Declare blockers: Blokujący gracz wybiera, które kreatury blokują które. Potem aktywny gracz otrzymuje priorytet.
Combat damage step: Na początku kroku aktywny gracz rozdysponowuje[wyznacza] obrażenia, następnie blokujący gracz rozdysponowuje obrażenia. Obrażenia idą na stos jako pojedynczy obiekt, po czym aktywny gracz otrzymuje priorytet.
Jeżeli na początku combat damage stepu jakaś atakująca lub blokująca kreatura ma first strike'a lub double strike'a, tworzy się dodatkowy combat damage step. Pierwszy jest wówczas do obrażeń first strike'owych, drugi do pozostałych.
End of combat step: Na początku end of combat stepu wywoływane są wszystkie zdolności typu "at end of combat", po czym aktywny gracz otrzymuje priorytet. Po zakończeniu kroku wszyscy planeswalkerzy i kreatury są usuwane z walki.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pt gru 12, 2008 9:11 pm

TommyTree pisze:
Draw - Dobierasz kartę, otrzymujesz priorytet. Dobranie karty korzysta ze stosu,

Ciągnięcie karty w draw stepie nie korzysta ze stosu.


Hezor pisze:
Piszę z pamięci więc mogę pominąć jakiś kosmetyczny fragment. Fazy tury:

Mam wymówkę! ;) A dokładniej, to był złóg pamięciowy z zasad sprzed 6 edycji ;)


Comprehensive Rules pisze:
304. Draw Step
304.1. First, the active player draws a card. This game action doesn’t use the stack. Then any abilities
that trigger at the beginning of the draw step and any other abilities that have triggered go on the
stack. Then the active player gets priority and players may play spells and abilities.


Jeszcze tylko ładne formatowanie, przykłady i można wydzielać.


A, przy okazji - mam, nieskromnie mówiąc, nienajgorszą wiedzę w zakresie zasad MtG, ale nie mam i nigdy nie miałem stopnia sędziowskiego. Jeżeli ktoś chce odpowiedzi wiążącej i maksymalnie pewnej (bo błędy zdarzają się każdemu), to niech pisze na podforum Pytania do sędziego lub męczy bezpośrednio Ajkiego, Cetiego lub Puchata. Przy tym pojawia się pewne ostrzeżenie - sędziowie potrafią być jak bajkowe Dżiny lub profesorowie filozofii - udzielić absolutnie poprawnej odpowiedzi na zadane pytanie, która przy tym jest zupełnie bezużyteczna. Przykład: 'Czy mogę dla [mtg=Pithing_Needle]Pithing Needle[/mtg] nazwać [mtg=Soul_Collector]Soul Collector[/mtg]a?' 'Tak, możesz.'. Trzeba przy tym jednak zauważyć, że Morph jest umiejętnością statyczną, a przejmująca abillity jest triggered, więc needle w żadnym stopniu nie zmienia jego działania. Na forum takie sytuacje się raczej nie zdarzają, ale podczas turnieju jest spora szansa na taką odpowiedź - sędzia udziela informacji dotyczących zasad, ale nie może doradzać w kwestii sensowności jakiegoś zagrania. Pytajcie ze szczegółami :)


Sędziowałem sankcjonowane turnieje pod okiem prowadzącego itd. ale nie miałem czasu i zaparcia żeby przebrnąć przez oficjalną część mianowania, a nie jestem dosyć blisko 'fandomu' żeby Judge Level był mi potrzebny.
 
Awatar użytkownika
myken
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 117
Rejestracja: wt lip 31, 2007 5:41 pm

pn gru 15, 2008 4:54 pm

Moje małe pytanka:
1. Przeciwnik rzuca w pierwszej turze [mtg=sleeper_agent]sleeper agent[/mtg]
Czy kiedy opponent zakończy swoja turę to czy ja mogę od razu nim atakować? (teoretycznie SA cierpi na summoning w czasie tury przeciwnika)
2. Następnie na SA rzucany jest [mtg=unsummon]unsummon[/mtg], czy trafia on do mojej reki? (gdyż jest pod moja kontrola)
3. Tak jak poprzednio, czy kiedy SA idzie na cmentarz to czy idzie na mój grave czy opponenta
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

pn gru 15, 2008 4:59 pm

myken pisze:
Moje ma³e pytanka:
1. Przeciwnik rzuca w pierwszej turze [mtg=sleeper_agent]sleeper agent[/mtg]
Czy kiedy opponent zakoñczy swoja turê to czy ja mogê od razu nim atakowaæ? (teoretycznie SA cierpi na summoning w czasie tury przeciwnika)

Nie, teoretycznie Creature cierpi na summoning sickness, je¶li nie kontrolowa³e¶ go od pocz±tku swojej ostatniej tury.
Kiedy zaczynasz turê, a Creature jest ju¿ pod twoj± kontrol±, to nie ma Summoning Sickness.

myken pisze:
2. Nastêpnie na SA rzucany jest [mtg=unsummon]unsummon[/mtg], czy trafia on do mojej reki? (gdy¿ jest pod moja kontrola)

A co pisze unsummon? "To it's controler's hand", czy "To it's owner's hand"?
Wraca na rêkê w³a¶ciciela karty.
myken pisze:
3. Tak jak poprzednio, czy kiedy SA idzie na cmentarz to czy idzie na mój grave?

Karty trafiaj± na cmentarz ich w³a¶ciciela.
 
Awatar użytkownika
romeoix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 21, 2007 10:53 am

czw gru 18, 2008 10:31 pm

Mam pytanie odnośnie [mtg=Ghostflame_Sliver]Ghostflame Sliver[/mtg]. Czy, jeśli ten Sliver jest w grze, mogę zagrywać z ręki inne Slivery bez zwracania uwagi na ich kolor, czy bezkolorowe staja się dopiero w grze?
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

czw gru 18, 2008 10:52 pm

Twoje pytanie nie ma wiêkszego sensu w ramach zasad gry.
Nawet je¶li co¶ ma zdolno¶æ "<cardname> is colorless", to i tak musisz zap³aciæ taki koszt, jaki jest wydrukowany na karcie.

Slivery s± bezkolorowe dopiero jako permanenty, na stosie s± czarami o takim kolorze na jaki wskazuje ich koszt - co ma znaczenie przy "target 'kolor' spell" (np. [mtg=Lifeforce]Lifeforce[/mtg]).
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

czw gru 25, 2008 6:12 pm

pytanie moje dotyczy karty [mtg=Phyrexian_Negator]Phyrexian Negator[/mtg]. jak zada dmg to kto poświęca premanenty? ja, opp czy wspólnie?
 
Morgan91
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:20 pm

czw gru 25, 2008 6:33 pm

Witam.
Moje pytanie jesli na stole mam przykladowo 5x [mtg=Deathgreeter]Deathgreeter[/mtg]
I np. zabilem creature przeciwnika, poszla ona do grav'a to dostaje 5 zycia poniewaz mam 5x de'gre i kazdy z nich mi daje po 1 life?

A drugie jesli mozna mi wytlumaczyc co to jest lifelink, przykladowo mam karte [mtg=Nectar_Faerie]Nectar Faerie[/mtg] ,płace 1swampa i tapuje ta karte i co otrzymuje w zamian?
Z gory dziekuje za wszystkie odp.
pzdRO Morgan


@down Dziekuje za odp.
Ostatnio zmieniony czw gru 25, 2008 7:25 pm przez Morgan91, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Maelstrom
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 976
Rejestracja: sob mar 12, 2005 1:02 pm

czw gru 25, 2008 7:04 pm

Specu pisze:
pytanie moje dotyczy karty [mtg=Phyrexian_Negator]Phyrexian Negator[/mtg]. jak zada dmg to kto po¶wiêca premanenty? ja, opp czy wspólnie?

Controler Negatora.
 
Awatar użytkownika
Dr4kun
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: sob lis 08, 2008 10:20 pm

czw gru 25, 2008 7:19 pm

I np. zabilem creature przeciwnika, poszla ona do grav'a to dostaje 5 zycia poniewaz mam 5x de'gre i kazdy z nich mi daje po 1 life?

Tak.

Lifelink - Whenever it deals damage, its controller gains that much life.
Czyli jak kontrolowany przez Ciebie potworek zadaje jakiekolwiek obrażenia w walce, Ty zyskujesz tyle hp, ile on zadał obrażeń. W wypadku nektarowej faerie, za :b: i :t: wybrany elf lub faerie dostaje lifelink do końca tury.
 
Aureus

czw gru 25, 2008 7:44 pm

mam przykladowo 5x Deathgreeter

W talii można mieć maksymalnie 4 egzemplarze jednej karty, z wyjątkiem basic landów.
Warto zauważyć, że Deathgreeter nie daje Ci życia w sytuacji, kiedy on sam umiera (aczkolwiek jeżeli masz ich np. 4, i 1 umrze, to i tak dostajesz 3 życia).
 
Awatar użytkownika
Dr4kun
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: sob lis 08, 2008 10:20 pm

czw gru 25, 2008 9:34 pm

Zawsze może mieć na stole cztery swoje i jednego ukraść przeciwnikowi (czy to bribery, czy to confiscate i wszystkie odmiany).
 
Awatar użytkownika
romeoix
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 49
Rejestracja: pn maja 21, 2007 10:53 am

czw sty 01, 2009 1:33 pm

Mam w grze 3 [mtg=Llanowar_Elves]Llanowar Elves[/mtg] oraz [mtg=Heritage_Druid]Heritage Druid[/mtg].

Czy jeśli używając abilitki druida tapnę 3 llanowary, będę mógł mieć 6 many czy tylko 3?
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

czw sty 01, 2009 3:22 pm

romeoix pisze:

Czy jeśli używając abilitki druida tapnę 3 llanowary, będę mógł mieć 6 many czy tylko 3?



Tylko trzy.
 
Ram-King
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 23
Rejestracja: wt gru 30, 2008 2:35 pm

pt sty 02, 2009 12:58 am

Jak działa specjalna zdolność Charmed Griffin?
 
Aureus

pt sty 02, 2009 9:36 am

Kiedy wchodzi do gry, każdy gracz z wyjątkiem Ciebie może (nie musi) wystawić z ręki do gry urok lub artefakt, bez płacenia jego kosztu.
Straszny shit IMO : ) Obecnie jest zbyt wiele potężnych artefaktów, by tak ryzykować... A nie warto czekać, aż gracz będzie miał pustą rękę. 3/3 flying za cztery many to i tak nie jest zbyt mocna karta...
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

czw sty 08, 2009 6:26 pm

Trzy pytania:

1). Czy [mtg=Furnace_Whelp]Furnace Whelp[/mtg] można wzmacniać tyle razy, ile się zechce, a raczej na ile starczy nam many? Czy jest ograniczenie?

2). Czy można tapować kreaturę np. [mtg=Icy_Manipulator]Icy Manipulator[/mtg]em w trakcie ataku, tzn. opp nią atakuje, a ja w tejże chwili ją tapuję? Czy da się tak powstrzymać atak, czy nie...

3). Czy można rzucić np. [mtg=Giant_Growth]Giant Growth[/mtg] na kreaturę dopiero po wyznaczeniu blokerów? Tzn. atakuję jakąś kreaturą 3/3, nie jestem pewien, czy opp blokuje, czy też nie; czekam - ostatecznie mówi, że nie blokuje, a ja w tej chwili rzucam ww. Gianta na tą kreaturę - czy zadam wtedy 6 dmg, czy tak nie mogę zrobić?

Z góry thx.
 
Awatar użytkownika
Thrawn Chimaere
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 21, 2008 6:33 pm

czw sty 08, 2009 6:52 pm

Filciu702 pisze:
1). Czy Furnace Whelp można wzmacniać tyle razy, ile się zechce, a raczej na ile starczy nam many? Czy jest ograniczenie?

Nie ma żadnego ograniczenia poza ilością i kolorem dostępnej many.
Filciu702 pisze:
2). Czy można tapować kreaturę np. Icy Manipulatorem w trakcie ataku, tzn. opp nią atakuje, a ja w tejże chwili ją tapuję? Czy da się tak powstrzymać atak, czy nie...

Owszem, możesz, robisz to po zadeklarowaniu atakujących. Zdolności z :t: w koszcie nie posiadające wyróżnionych ograniczeń, na które nie wpływają żadne modyfikujące to efekty a także nie będące pod wpływem summoning sicknessa (w przypadku kritów) możesz zagrywać kiedy tylko chcesz.
Filciu702 pisze:
Czy można rzucić np. Giant Growth na kreaturę dopiero po wyznaczeniu blokerów? Tzn. atakuję jakąś kreaturą 3/3, nie jestem pewien, czy opp blokuje, czy też nie; czekam - ostatecznie mówi, że nie blokuje, a ja w tej chwili rzucam ww. Gianta na tą kreaturę - czy zadam wtedy 6 dmg, czy tak nie mogę zrobić?

Jak najbardziej możesz tak zrobić: po fazie deklaracji blokerów a przed fazą damage.
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

czw sty 08, 2009 8:12 pm

Thrawn Chimaere pisze:
Filciu702 napisał:
2). Czy można tapować kreaturę np. Icy Manipulatorem w trakcie ataku, tzn. opp nią atakuje, a ja w tejże chwili ją tapuję? Czy da się tak powstrzymać atak, czy nie...

Owszem, możesz, robisz to po zadeklarowaniu atakujących.


Stop, stop, stop. Po tym jak już przeciwnik zadeklaruje atak kreaturą[i ją tapnie] możesz użyć na niej icy manipulatora, ale kreatura wciąż będzie atakowała. Ostatni moment kiedy możesz tapnąć kreaturę, która może atakować to beginning of combat phase[przed deklaracją atakujących]. Eh, może wypadałoby napisać listę najczęściej zadawanych pytań i odpowiedzi...
 
Awatar użytkownika
Thrawn Chimaere
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 21, 2008 6:33 pm

czw sty 08, 2009 8:54 pm

TommyTree, źle mnie zrozumiałeś:

308.2a The active player chooses which creatures that he or she controls, if any, will attack. The chosen creatures must be untapped, and each one must either have haste or have been controlled by the active player continuously since the beginning of the turn. For each of the chosen creatures, the active player chooses an opponent or a planeswalker controlled by an opponent for that creature to attack. Then he or she determines whether this set of attackers is legal.

308.2b (...)

308.2c The active player taps the chosen creatures. Tapping a creature when it's declared as an attacker isn't a cost; attacking simply causes creatures to become tapped.

Pisząc "po zadeklarowaniu atakujących" miałem na myśli po wybraniu kritów do ataku, a przed ich tapnięciem. Jak widać powyżej te dwie "podfazy" (nie wiem, czy jest to poprawne określenie) są od siebie oddzielone, więc chyba można zagrać zdolność [mtg=Icy_Manipulatora]Icy Manipulator[/mtg]a pomiędzy nimi. Choć jak zwykle pewności nie mam stuprocentowej, lepiej niech ktoś kompetentny się wypowie, bo nie chcę się o to wykłócać :)
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

czw sty 08, 2009 9:12 pm

Problem w tym, że to właśnie nie działa. Pomiędzy zadeklarowaniem kritów do ataku, a ich tapnięciem żaden z graczy nie otrzymuje priorytetu[nie mówiąc o tym, że deklarowanie atakujących nie używa stosu].

CR pisze:
308.1. As the declare attackers step begins, the active player declares attackers. This game action doesn’t use the stack. (...) Then the active player gets priority and players may play spells and abilities.
308.2 To declare attackers, the active player follows the steps below, in order. (...)
308.2c The active player taps the chosen creatures. Tapping a creature when it's declared as an attacker isn't a cost; attacking simply causes creatures to become tapped.


Aby kompletnie zadeklarować atakujących, aktywny gracz musi je tapnąć. Dopiero po kompletnym zadeklarowaniu, tapnięciu i zapłaceniu innych kosztów związanych z atakiem, dokończenia elementów fazy[wybranie kogo się atakuje, położeniu umiejętności na stos, itd.] aktywny gracz otrzymuje priorytet i dopiero wtedy można zagrywać umiejętności. Oczywiście wtedy jest zbyt późno by użyć icy manipulatora.
 
Awatar użytkownika
Thrawn Chimaere
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 21, 2008 6:33 pm

czw sty 08, 2009 9:38 pm

Dobra, przyznam, że w szczegółach się gubię :) Dzięki za wytłumaczenie (nie tylko mnie), jak widać są jeszcze rejony Magica, w które jeszcze nie dotarłem :wink:
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

pt sty 09, 2009 3:27 pm

Aha, czyli na chłopski rozum, muszę go zatapować przed zadeklarowaniem, domyślając się, kim atakuje? :]

Aaa, jeszcze takie pytanko - czy przez to nie robi się... hmm... taka gra "na szybkość", tzn. mój opp może "pominąć" jakieś fazy tury i zatapować (czyli zaatakować) kritem zanim zdążę tapnąć manę? :] Wiem, że to jest trochę... specyficzne, ale uwierzcie mi, niektórzy moi znajomi odwalają niezłe maniany, gdy gramy razem...

Nie wiem, czy to zrozumiecie... Bo to takie "niefachowe" wytłumaczenie, ale po prostu pomijają fazę główną i przechodzą od razu do ataku, a ja nie nadążam tapować kart ;]

Odpowiedzcie co o tym sądzicie, chociaż pewnie nic wielkiego do powiedzenia mieć nie będziecie :)
 
TommyTree
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 322
Rejestracja: czw gru 27, 2007 7:46 pm

pt sty 09, 2009 3:41 pm

Filciu702 pisze:
Aha, czyli na chłopski rozum, muszę go zatapować przed zadeklarowaniem, domyślając się, kim atakuje? :]

Tak.

Co do "gry na szybkość". Technicznie, przechodząc przez wszystkie fazy masz dość dużo okazji do zagrania umiejętności[jeżeli wiesz, że każde przejście z fazy następuje przez dwukrotne przekazanie priorytetu bez wykonywania czynności pomiędzy lub przed przekazaniami]. Jeżeli twój przeciwnik zbyt szybko zaatakuje, nie dając Ci możliwości powiedzenia czegokolwiek po ataku, to sam sobie szkodzi. W realiach turniejowych, gra zostałaby cofnięta do beginning of combat phase i dana Ci by była możliwość wykorzystania. Oczywiście w tym momencie wiesz kim chciał atakować, więc to jest dla przeciwnika niekorzystne rozwiązanie. Oczywiście, ile musi Ci dać czasu to rzecz względna, ale większość turniejowych graczy, mówi, "ok, to teraz początek walki"[lub krócej "walka?"].

Oczywiście nie jestem sędzią, jestem tylko rules advisorem, więc nie traktuj tego jako oficjalnej odpowiedzi, ale tak to wynika z dokumentów ;).
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

pt sty 09, 2009 10:43 pm

Heh, spokojnie, nie szukam rad ekspertów (tzn. sędziów, bo ekspertem to "raczej" jesteś), bo gram dla zabawy, więc... ;] Po prostu lubię wiedzieć coś więcej o tym, co robię, wykonuję, jak zwał, tak zwał...

A Twoja odpowiedź wszystko mi wyjaśnia - jeszcze raz wielkie dzięki, jak to dobrze, że są ludzie, którzy potrafią odpowiedzieć na nurtujące człowieka pytania :)
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

sob sty 10, 2009 1:36 pm

Jeszcze jedno pytanie:

Mianowicie chodzi mi o kartę [mtg=Peer_Pressure]Peer Pressure[/mtg], a także, można powiedzieć, o tłumaczenie słów "creature type" :] I nie chodzi tu o tłumaczenie na język polski, ale... co dokładnie jest tym typem kreatury? Czy to np. taka pełna nazwa, jak Human Wizard, czy samo Human, czy samo Wizard, czy może wszystko z ww.? Przykład w grze? Przyjmijmy, że w każdej kombinacji mam więcej krit danego typu niż przeciwnik; i po wyłożeniu Peer Pressure - czy mogę powiedzieć samo Human, i zabrać więcej kart, czy muszę np. Human Wizard? A może samo Wizard? Jak to jest. Proszę o odpowiedź. Pozdrawiam i z góry dzięki.

P.S. Przepraszam, że drugi post pod spodem, ale po prostu chciałem, by się ukazało jako nieprzeczytana wiadomość ;] Jeśli sprawia to kłopot, to mogę zedytować poprzedni - po prostu zależy mi na odpowiedzi :)
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

sob sty 10, 2009 2:01 pm

Creature type to np 'Wizard' 'Soldier' 'Beast' 'Sliver' 'Human' i inne. Nie musisz mieć w każdej kombinacji - wystarczy, że masz danego typu więcej.


Filciu702 pisze:

P.S. Przepraszam, że drugi post pod spodem, ale po prostu chciałem, by się ukazało jako nieprzeczytana wiadomość ;] Jeśli sprawia to kłopot, to mogę zedytować poprzedni - po prostu zależy mi na odpowiedzi Smile

Nie ma sprawy, minął 1 dzień, 2 post jest na inny temat. Jeżeli bardzo chcesz unikać 2 postów, a jednocześnie podświetlać wątek jako zawierający nowe wiadomości, to skopiuj tekst pierwszego posta, usuń go i stwórz nowego posta z połączenia obu ;)
 
Awatar użytkownika
Filciu702
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 453
Rejestracja: wt paź 21, 2008 4:15 pm

sob sty 10, 2009 10:29 pm

Ach, no tak :P Nie pomyślałem o tym. Dzięki za odpowiedź - na pewno przyda się ;]
 
wieczny
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 1
Rejestracja: ndz sty 11, 2009 9:54 am

ndz sty 11, 2009 10:00 am

to chyba nie ten dział, ale...
-czy lądy liczy się jak permanenty danego koloru?
-czy karta multikolorowa liczy się jako karta każdego koloru kturym za nią płaciłem?
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

ndz sty 11, 2009 11:13 am

wieczny pisze:
-czy lądy liczy się jak permanenty danego koloru?

Landy są bezkolorowe.

wieczny pisze:
-czy karta multikolorowa liczy się jako karta każdego koloru kturym za nią płaciłem?

Nawet nie jakim płaciłeś (bo mogłeś ją wstawić inaczej niż przez zagranie z ręki) tylko jakie ma znaczki many w prawym górnym rogu.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 5 gości