Zrodzony z fantastyki

Co powinno być umieszczane na stronie?

Poradniki i almanachy
1 (3%)
Nowe przygody
6 (18%)
Pomysły na przygody
4 (12%)
Nowe czary i przedmioty
1 (3%)
Nowi przeciwnicy i potwory
Brak głosów
Nowe zasady mechaniki
Brak głosów
Opisy miejsc i organizacji
7 (21%)
Opowiadania
1 (3%)
Wszystko po trochu
14 (41%)
Inne (napisz co)
Brak głosów
 
Liczba głosów: 34
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

Gdybym byl naczelnym...

pt gru 23, 2005 1:59 pm

Taka mala swiateczna ankieta, czego oczekujecie po Kaerze.
 
Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2843
Rejestracja: śr lut 11, 2004 12:15 am

pt gru 23, 2005 7:19 pm

Ja zagłosowałem na opcję "pomysły na przygody". Ostatnio udowodniłem sobiek ze prowadzenie sesji raz na tydzień i wymyślenie sensownych przygód w międzyczasie to nic trudnego. Pełne przygody zazwyczaj mi nie pasują i ostatecznie pozostaje z nich tylko sama idea lub dwie. Stąd ten wybór.

Przeciwnicy, czary, zasady itp. uważam zazwyczaj za zbędne i wtórne. Ciekawy BN - co innego, ale wolę BNA z pomysłem na przygodę niż samego ;-)
 
Awatar użytkownika
Kalosz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lut 24, 2005 4:40 pm

sob gru 24, 2005 12:10 am

Ehh. No ja widzę to jedynie w taki sposób.
Opis miejsca. Razem z nim opis potworów (O ile są tam). Razem z tym opis BNa, który ma jakiś Wątkowy przedmiot. A do tego jeszcze pomysł na przygodę związaną z tym miejscem i BeNem :wink: .
Ja głosuję na wszystko po trochu, bo to różnie bywa. Czasami na gwałt trzeba czegoś, a nie ma. I jeżeli nie ma się czasu, albo ochoty, to strona na której są gotowce jest idealnym rozwiązaniem. Zresztą czasami niekiedy ludzie mają pomysły na naprawdę fajne rzeczy. Dobra kończę. W każdym razie, każda rzecz jest przeze mnie mile widziana .
 
Awatar użytkownika
.::Gilbert
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw lip 29, 2004 12:21 am

wt gru 27, 2005 1:09 am

Ja zagłosowaem na opowiadania. Myśle, że można w nich znaleźć "wszystkeigo po trochu" ;) w ciekawej i bardziej inspirującej oprawie.
Ostatnio zmieniony wt gru 27, 2005 10:50 am przez .::Gilbert, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

wt gru 27, 2005 9:23 am

Zdecydowanie zabrakło opcji "nowe rasy" :razz:

A tak na poważnie, to nie ma co się koncentrować na jednej rzeczy. Lepiej, żeby pojawiały się zarówno przygody (raczej szkice, pomysły), materiałsy źródłowe, jakiś ciekawy opis stworka, czasem może być legendarny przedmiot. Rozszerzenia zasad tylko bym odradzał.
 
Awatar użytkownika
.::Gilbert
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 115
Rejestracja: czw lip 29, 2004 12:21 am

wt gru 27, 2005 10:52 am

ajfel pisze:
Zdecydowanie zabrakło opcji "nowe rasy"


A faktycznie wielka szkoda ;) byłoby o czym podyskutować.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

wt gru 27, 2005 12:27 pm

ajfel - nie chodzi o to, ze tylko to bedzie wrzucane. Chdozi raczej na czym sie koncentrowac. Dzieki temu juz widac, ze ludzie chca przygod :) Plan aktualizacyjny mam juz ustawiony na jakis czas, ale potem postaramy sie dzialas zgodnie z wytycznymi :)
 
Awatar użytkownika
Gerion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 4:28 pm

wt gru 27, 2005 8:42 pm

Poradniki i almanachy - jak dla mnie zbyt ogolnie. Do czego te poradniki? I czego almanachy? NIe wiadomo o co chodzi.

Nowe przygody - jak najbardziej. I nie szkic formatu A4, ale piękny pdf na 30 stron z ilustracjami. mapami i statystykami NPCów.

Pomysły na przygody - raczej nie, sądzę, że kiepsko to wychodzi przy dawaniu ogólnych porad. Wiadomo, że jak coś jest dla wszystkich, to znaczy że jest dla nikogo. Pomysły, to możnaby podsuwać, ale z uwzględnieniem specyfik drużyn i podejścia mistrzów gry.

Nowe czary i przedmioty - mi wystarczy podstawka i Companion. Od biedy Codex Arcanus. Nowe czary moga się przejeść.
Natomiast przedmioty - hmm..bardziej te legendarne i bardziej legendy z nimi związane niż gołe mechaniczne statystyki. Coś w stylu Legends of Earthdawn bym proponował.

Nowi przeciwnicy i potwory - wywalic w kosmos. Bo zrobi się Monstreous Manual.

Nowe zasady mechaniki - darujcie sobie. CHyba, że nie NOWE, a opcjonalne, czy domowe. Ale też z ostrożna

Opisy miejsc i organizacji - jak najbardziej. Byle zgodne ze światem i linią fabularną. Ba wszystko ma być zgodne ze storylinem ;-)

Opowiadania - jak najbardziej.

Inne (napisz co) -

Charakterystyki grup adeptów, łażących sobie po Barsawii AD 1406-1415. Z piękną historią, legendarnymi czynami, powiązaniami z oficjalnymi NPCami, z listą uczniów lub legendarnych mentorów itd itp. Fajne by to było, kliknąć i mieć listę 20 najbardziej znanych Łuczników w Barsawii w ostatnich latach, z ich historią, trasą wędrówek i znaczniejszymi czynami.

pozdrawiam
Gerion
 
Awatar użytkownika
Kalosz
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 0
Rejestracja: czw lut 24, 2005 4:40 pm

czw gru 29, 2005 5:21 pm

Gerion pisze:
Charakterystyki grup adeptów, łażących sobie po Barsawii AD 1406-1415. Z piękną historią, legendarnymi czynami, powiązaniami z oficjalnymi NPCami, z listą uczniów lub legendarnych mentorów itd itp. Fajne by to było, kliknąć i mieć listę 20 najbardziej znanych Łuczników w Barsawii w ostatnich latach, z ich historią, trasą wędrówek i znaczniejszymi czynami.

Wow. Nigdy o czymś takim nie myślałem. Świetny pomysł. Jest coś takiego na sieci? Bym z chęciom zobaczył, jak to miałoby wyglądać.
Gerion pisze:
łażących sobie po Barsawii AD 1406-1415

No wtedy to chyba mało osób łaziło po Barsawii :razz:
 
Awatar użytkownika
kaduceusz
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2843
Rejestracja: śr lut 11, 2004 12:15 am

czw gru 29, 2005 8:50 pm

Kalosz pisze:
Gerion pisze:
Charakterystyki grup adeptów, łażących sobie po Barsawii AD 1406-1415. Z piękną historią, legendarnymi czynami, powiązaniami z oficjalnymi NPCami, z listą uczniów lub legendarnych mentorów itd itp. Fajne by to było, kliknąć i mieć listę 20 najbardziej znanych Łuczników w Barsawii w ostatnich latach, z ich historią, trasą wędrówek i znaczniejszymi czynami.

Wow. Nigdy o czymś takim nie myślałem. Świetny pomysł. Jest coś takiego na sieci? Bym z chęciom zobaczył, jak to miałoby wyglądać.


Oczywiście czegoś takiego nie ma na sieci i właśnie dlatego bardzo by się Misiom Gry przydało coś takiego na polterze ;-)
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

czw gru 29, 2005 9:33 pm

Tak, tylko ze to jest raczej praca dla kilku(nastu) osob na dluzszy czas ;) Ale pomyslimy.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

czw gru 25, 2008 10:05 pm

Przejrzałem temat i jakkolwiek nie byłby zakurzony, generalnie bardzo mi się przyda. Właściwie mam podobne zapatrywania co ankietowani - wszystkiego po trochu z naciskiem na pomysły, legendy i przygody. Jeśli przedmioty, to z konkretnymi mechanicznymi rozwiązaniami.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości