Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 10:36 pm

Shards of Alara

ndz wrz 28, 2008 7:31 pm

3 Pażdziernika się ukaże nowy blok - Shards of Alara.

Przeglądałem te karty na gathererze: http://ww2.wizards.com/gatherer/Index.a ... ut=Spoiler

Nowe Planeswalkery...coś wspaniałego :)

Zapraszam do dyskusji...jak wam się podoba?

EDIT:

Oto lepsiejsze karty, na które się natknąłem:

[mtg=Clarion_Ultimatum]Clarion Ultimatum[/mtg]
[mtg=Ajani_Vengeant]Ajani Vengeant[/mtg]
[mtg=Cruel_Ultimatum]Cruel Ultimatum[/mtg] - ała... :P
[mtg=Crumbling_Necropolis]Crumbling Necropolis[/mtg]
[mtg=Elspeth,_Knight-Errant]Elspeth, Knight-Errant[/mtg]
[mtg=Sarkhan_Vol]Sarkhan Vol[/mtg]
[mtg=Tezzeret_the_Seeker]Tezzeret the Seeker[/mtg]
[mtg=Druid_of_the_Anima]Druid of the Anima[/mtg] - w elfickim - MASAKRA!
[mtg=Brilliant_Ultimatum]Brilliant Ultimatum[/mtg]
[mtg=Empyrial_Archangel]Empyrial Archangel[/mtg] - jak dla mnie - wspaniała

Mógłbym jeszcze wymieniac i wymieniac...ogólnie, karty mnie osobiście, podobają sie niesamowicie.
Ostatnio zmieniony ndz wrz 28, 2008 7:41 pm przez gothreck69, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

ndz wrz 28, 2008 7:34 pm

Już się ukazał :)
Najlepsze limited od kiedy pamiętam, Ravnica blisko :)
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

ndz wrz 28, 2008 8:46 pm

Ogólnie duże, drogie, w większości miażdżące. Arty, panowie, arty...
 
Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 10:36 pm

ndz wrz 28, 2008 10:08 pm

Arty jak dla mnie są powalające...na ten przykład, Cancela z Shards of Alara muszę miec. Dla samego arta. Wspaniałe. I nie ma co do tego wątpliwości. Pewnie z czasem pojawi się tego więcej. Pewnie więcej Planeswalkerów, bo na razie są 4 w tym dwa multi-color (fajne rozwiązanie). Ogółem blok będzie po prostu zachwycający. Jutro chyba lecę do sklepu :P
 
Awatar użytkownika
Czesław
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 7:05 pm

ndz wrz 28, 2008 10:17 pm

Arty zarombiste, chociaż trochę tęskinie za tymi nie przerabianymi w photoshopie :wink:
P.s. Będą jakieś mega syty w tym dodatku ? Poza sarkhanem, który karci jak połączysz pierwszą i ostatnią zdolność :)
 
Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 10:36 pm

pn wrz 29, 2008 12:21 am

Mythic Rare...taaa...to dopiero będą ceny tych kart ;/
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

pn wrz 29, 2008 12:49 am

gothreck69 pisze:
Mythic Rare...taaa...to dopiero będą ceny tych kart ;/

Nie, nie będą. Masz większą szansę na wyjęcie [mtg=Sarkhan_Vol]Sarkhan Vol[/mtg]a z boostera SoA niż [mtg=Plagiarize]Plagiarize[/mtg] z boostera 10 edycji. Przykładowe karty zostały dobrane nieprzypadkowo ;)
 
Awatar użytkownika
Czesław
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 163
Rejestracja: pt kwie 18, 2008 7:05 pm

pn wrz 29, 2008 4:08 pm

Tyle to wiem. Tyle, żę myślałem, że będą to jakieś mega syty a tak patrze to są dość przeciętne karty jak na takie miano :wink:
Ps. Co sądzicie o karci [mtg=lich\%27s_mirror]lich's mirror[/mtg] ?
Ja tam sądze, że ma potencjał :)
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

pn wrz 29, 2008 4:33 pm

:? Eh...

Tylko tyle mogę napisać o tym czymś.
 
Awatar użytkownika
gothreck69
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 451
Rejestracja: ndz sty 27, 2008 10:36 pm

pn wrz 29, 2008 9:51 pm

Karta troszkę przegięta...chociaż, mówiąc "troszkę", to troszkę za mało. A jeśli chcesz to zrobic, a ja Ci walne Disenchanta? Chociaż, patrząc na ostatnie edycje, to praktycznie 90% kart, w stosunku do starszych edycji, jest troszkę przegięta. Ale to już kwestia mojego osobistego spojrzenia.
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

wt wrz 30, 2008 1:11 pm

Karta troszkę przegięta...chociaż, mówiąc "troszkę", to troszkę za mało. A jeśli chcesz to zrobic, a ja Ci walne Disenchanta? Chociaż, patrząc na ostatnie edycje, to praktycznie 90% kart, w stosunku do starszych edycji, jest troszkę przegięta. Ale to już kwestia mojego osobistego spojrzenia.

Właśnie. Acestralami to się podcieram, edyktami palę w piecu, a Yaghmoth Willami wykleiłem ściany. Litości - teraz poprawiła się jakość stworków, ale pod względem pozostałych spelli starsze edycje są i będą zbiorem koszmarnych brokenów.
 
Awatar użytkownika
Dr4kun
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 41
Rejestracja: sob lis 08, 2008 10:20 pm

pt lis 14, 2008 4:14 pm

Nie jestem żadnym ekspertem - ba, z kart mam całe jedno swamp znalezione przypadkowo w bibliotece i przygarnięte z dobroci serca; sam grywam zupelnie rekreacyjnie poprzez Magic Workstation - ale po zobaczeniu kart z ostatnich dodatków, grać mi się odechciało. O ile karty z Lorwynu jeszcze były dla mnie do przyjęcia, do Morningtide i Shards of Alara są zbyyyt przegięte i zbyt mocne. Sama rozgrywka się, moim zdaniem, przez to zmieniła; ciężko mi wskazać palcem dokładnie gdzie mi coś niehalo, ale to już nie ten sam fun jednak.
Dlatego się z kumplem póki co trzymamy starej wersji extended (bodajże od IN do PLC; jeśli nie, to poprawcie). Może kiedyś się przekonam do nowości, zwłaszcza, jak wyjdzie tych dodatków więcej, póki co - wątpię.
I tak największą frajdę mamy grając deckami tematycznymi z Ravnicy, odgrywając sobie wojny gildii ;p
 
NET80
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: pt lis 14, 2008 1:05 pm

sob lis 15, 2008 8:28 am

Przegięcie żeczywiście widać. Niektóre karty to po prostu lepsze wersje starych kart np. [mtg=Druid_of_the_Anima]Druid of the Anima[/mtg] i [mtg=Llanowar_Elves]Llanowar Elves[/mtg].

Myślę, że jeśli jednak większość kart jest przegięta i obaj gracze grają Deckami z podobnych edycji to chyba się równoważą?

A wracając do [mtg=lich\%27s_mirror]lich's mirror[/mtg], chyba żaden gracz się teraz bez tego nie obejdzie...
 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

sob lis 15, 2008 10:26 am

NET80 pisze:
Przegięcie żeczywiście widać. Niektóre karty to po prostu lepsze wersje starych kart np. [mtg=Druid_of_the_Anima]Druid of the Anima[/mtg] i [mtg=Llanowar_Elves]Llanowar Elves[/mtg].

A wracając do [mtg=lich\%27s_mirror]lich's mirror[/mtg], chyba żaden gracz się teraz bez tego nie obejdzie...


a) Llanowar Elves kosztują o :1: mniej od Druidki, także nie ma co porównywać (ba, w większości decków to elfy będą obiektywnie lepsze) - a porównaj np. któryś z [mtg=Obelisk_of_Naya]Obelisków[/mtg] z [mtg=Darksteel_Ingot]Darksteel Ingot[/mtg]'em. Co do ogólnej "lepszości" kart wydawanych teraz od starych - powiem tylko +1 dla postu Hezora trochę wyżej.

b) Wg. mnie Lich's Mirror nadaje się tylko do kombo decków - w momencie, kiedy ktoś nas zabija, zaczynanie bez permanentów na stole od zera, to pewna śmierć w najdalej 2-3 rundy.[/b]
 
NET80
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: pt lis 14, 2008 1:05 pm

sob lis 15, 2008 10:46 am

@Rojek

Jeśli jednak mamy w Decku kilka [mtg=Lich\%27s_Mirror]Lich's Mirror[/mtg] to jednak szanse na wygraną się zwiększają :) :) . Prawda??
 
Awatar użytkownika
Rojek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 165
Rejestracja: wt sty 30, 2007 4:23 pm

sob lis 15, 2008 11:29 am

@NET80

Niby jak? Załóżmy taką przeciętną sytuację - jest już któraś z rzędu (4+) kolejka, przeciwnik atakuje kritami, zabijając nas. Odpala się Mirror i zaczynamy następną turę bez permanentów. Wystawiamy ląd i jeśli dobrze jakiegoś one-dropa. W następnej turze opp robi co chce, wjeżdża w nas stworami jak w masło. Według mnie nie ma szans na dociągnięcie do 5 many i wystawienie 2 Mirrora, a nawet jeśli, to co z tego? Opp cały czas się rozwija, a my zwijamy co kilka tur do zera. Powtarzam - Lich's Mirror to karta stworzona do zrobienia pod nią kombo-decka, poza rzadkimi przypadkami według mnie nieprzydatna do normalnej talii.
 
NET80
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: pt lis 14, 2008 1:05 pm

sob lis 15, 2008 12:00 pm

@Rojek
Może masz trochę racji, niezapominaj jednak, że są karty które nie dodają tylko jednej many np, [mtg=Graven_Cairns]Graven Cairns[/mtg] wystarczy jedna black albo red mana, tap i możemy grać w miarę normalnie. I jeszcze trzeba mieć szczęście żeby wyciągnąć taką kartę...
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

sob lis 15, 2008 12:22 pm

NET80 pisze:
Może masz trochę racji, niezapominaj jednak, że są karty które nie dodają tylko jednej many np, Graven Cairns wystarczy jedna black albo red mana, tap i możemy grać w miarę normalnie. I jeszcze trzeba mieć szczęście żeby wyciągnąć taką kartę...

Przykro mi niszczyć twoja złudzenia, ale te landy w sumie dają 1 mana. 1 na koszt, dostajesz 2. 2-1=1.
 
NET80
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: pt lis 14, 2008 1:05 pm

sob lis 15, 2008 1:36 pm

Mówimy o jednej turze??
 
Awatar użytkownika
Hezor
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3788
Rejestracja: pn lip 23, 2007 10:31 pm

sob lis 15, 2008 1:46 pm

NET80 pisze:
Mówimy o jednej turze??

Mhm. O każdej jednej turze ;) 1 mana wychodzi - 2 wchodzi. W sumie daje 1 ;)
 
NET80
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: pt lis 14, 2008 1:05 pm

sob lis 15, 2008 3:54 pm

Poczekaj nie kumam, ta mana "znika" po skończonej turze?? :shock:
 
Awatar użytkownika
Thrawn Chimaere
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 21, 2008 6:33 pm

sob lis 15, 2008 4:16 pm

Może dokładnie wytłumaczę, jak działa Shadowmoorowy flitr (przykładem jest właśnie [mtg=Graven_Cairns]Graven Cairns[/mtg]). Może on dodać ci :1: lub za :r: albo :b: oraz tapnięcie filtra dać dwie many w dowolnej kombinacji :r::b:. Filtr zatem nie daje nam więcej many, a jedynie "filtruje" manę, co przydaje się, gdy brakuje nam jednej czy dwóch man jednego z kolorów. Dodam, że wadą takich landów jest ich zupełna nieprzydatność w pierwszej turze: wystawisz co najwyżej jakiegoś artifacta. No, ale to tak przy okazji: ogólnie rzecz biorąc są to niezwykle przydatne karty do decków wielokolorowych.
 
NET80
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: pt lis 14, 2008 1:05 pm

sob lis 15, 2008 4:21 pm

Aha, w takim razie sorry. Błąd wynika z mojej niewiedzy. :wink:
 
Awatar użytkownika
Thrawn Chimaere
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 189
Rejestracja: sob cze 21, 2008 6:33 pm

sob lis 15, 2008 4:53 pm

Nie szkodzi, im więcej pytań zadajesz, tym twoja wiedza o Magicu się powiększa (choc najlepiej je zadawać w dziale Początkujący) :wink:
 
NET80
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 72
Rejestracja: pt lis 14, 2008 1:05 pm

sob lis 15, 2008 5:32 pm

Zapamiętam :razz: :wink: :razz: :wink: .
 
Cyklon Kathrina
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: pt sie 24, 2007 7:05 pm

sob gru 27, 2008 5:58 pm

Może trochę nie na miejscu, ale po kilku miesiącach od wyjścia Shards of Alara nie podoba mi się fakt, że artefakty kosztują teraz określony kolor many, a nie jak było do tej pory, tylko manę bezkolorową.

IMHO stracony został sens artefaktów.
 
Gooz
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: wt kwie 12, 2005 2:33 pm

pn gru 29, 2008 12:40 pm

Jakie to smutne :(
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

wt gru 30, 2008 12:53 am

z drugiej strony dzięki Alarze powstalo pare fajnych i nowych archetypów. np mój ulubieniec: Trezzorator. ponadto mały bonusik dla ZOO... ogólnie dodatek dość specyficzny ale swój urok ma.

btw. podobno w Conflux ma być boomerang przedrukowany :)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość