Zrodzony z fantastyki

 
Morgan91
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:20 pm

Treefloki [ co i jak? ]

pn sty 05, 2009 9:52 pm

Witam.
Chcialbym zlozyc talie na treeflokach [ nie wiem w jakie karty sie zaopatrzyc, czy sa jakies taktyki itd ] rowniez moge dodac ze moge pomieszac to z kolorem czarnym- i mi by to pasowalo, mam tam troche wlozone na discard i remove. [ green + black ] ? dobre rozwiazanie?
Z gory dzieki za pełne info.
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

pn sty 05, 2009 11:48 pm

miaem kiedyś złożone treefole i powiem jedno - jest to całkowity fundeck. opcji jest mało bo wyszlo bardzo mało grywalnych kart do tego decku jednak moja propozycja jest następująca:

20x[mtg=Forest]Forest[/mtg]

4x[mtg=Treefolk_Harbinger]Treefolk Harbinger[/mtg] - kluczowa dla tej talii karta. nie dość że jest na początku rewelacyjnym blokerem, to masz możliwość wyszukania nie tylko treefolka, ale i foresta.
3x[mtg=Llanowar_elves]Llanowar elves[/mtg] - akceleracja.
4x[mtg=Bosk_Banneret]Bosk Banneret[/mtg] - standardowa obniżarka. bez tego deck jest mało grywalny, bo za wolny.
4x[mtg=Leaf-Crowned_Elder]Leaf-Crowned Elder[/mtg] - podstawa decku, w każdym upkeepie podglądasz topkartę, jeśli treefolk, pokazujesz i wkładasz do gry za free (do ustawienia gry masz przeciez harbingera :)), potem masz oczywiście dwarstep
4x[mtg=Orchard_Warden]Orchard Warden[/mtg] - przyjemny dodawacz życia, a z w/w elderem dość sporo go przychodzi bo drzewka mają sporo w plecach. są szkoly żeby grać na 4x[mtg=Wolf-Skull_shaman]Wolf-Skull shaman[/mtg] co jest czasem niezłe ze względu że na napory toksy się przydają, ale jakoś ta opcja mi nie odpowiada, zwłaszcza że jeśli mamy 2 wardeny na stole dostajemy 2x więcej życia.
4x[mtg=Dauntless_Dourbark]Dauntless Dourbark[/mtg] - finisher. bez niego na stole ciężko cokolwiek zrobić. w mono green rośnie od byle czego i o to chodzi.
3x[mtg=Lignify]Lignify[/mtg]
4x[mtg=Rootgrapple]Rootgrapple[/mtg]
2x[mtg=Timber_Protector]Timber Protector[/mtg] dość ważna karta, jak jest na stole wszystkie pozostałe treefole są niezniszczalne, więc [mtg=Wrath_of_god[/mtg]wrotki[/mtg] czy [mtg=damnation]damnacje[/mtg] nic nie zrobią... co innego [mtg=Mutilate]Mutilate[/mtg]
2x[mtg=Woodfall_Primus]Woodfall Primus[/mtg] - 6/6 trample i niszczy 2 niekrity....
3x[mtg=Primalcrux]Primalcrux[/mtg] - finisher. nie mozna opierać się tylko na dourbarku... bardziej doceniany w późniejszej grze.
2x[mtg=Unstoppable_Ash]Unstoppable Ash[/mtg] - bardzo fajna karta. championujemy oczywiście harbingerów, jak zejdzie odpala się ich abilitka
1x[mtg=Garruk_wildspeaker]Garruk wildspeaker[/mtg]

jeśli podejdzie ręka, to talia jest dość szybka. przez to że masz bysiorów z minimum 3 w plecach, nie przerażają początkowe napory. jeśli jednak nie podejdzie elder, albo jest problem z maną... cóż, długiego życia nie wróżę. pownieważ przeciwnicy wiedzą że kluczową kartą w treefolach jest elder, można się spodziewać removalli. o ile oblivion ringi nie bolą, bo mamy niszczarki to destroye juz bardziej.

są szkoly grania na [mtg=Doran,_the_siege_tower]Doran, the siege tower[/mtg], ale moim zdaniem spowalnia to deck. trzeba na niego wydać 3 konkretne mana, co żeby było efektywne trzeba mocno modyfikować mana base... moim zdaniem nie warto. ponadto jest to global efekt więc niekiedy może się to źle skończyć.

ze względu na ograniczona ilość kart oraz dość wolną naturę drzewka są tylko fundeckiem.
 
Awatar użytkownika
rudy7775
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 21, 2007 12:32 am

wt sty 06, 2009 4:10 pm

Nie jestem ekspertem ale czy 4 sztuki [mtg=Rootgrapple]Rootgrapple[/mtg] to troche nie za dużo? :) w końcu nie są aż takie tanie. Co bym mógł doradzić? Przydałoby się coś co radziło by sobie z flyingiem (nawet jeśli nie do talii to do side). Proponuje [mtg=Raking_Canopy]Raking Canopy[/mtg] albo chociaż [mtg=Cloudcrown_Oak]Cloudcrown Oak[/mtg].
Bardzo dobrym treefolkiem jest też [mtg=Chameleon_Colossus]Chameleon Colossus[/mtg] ;)
 
Morgan91
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: wt gru 09, 2008 10:20 pm

wt sty 06, 2009 4:37 pm

Chcialem tym pograc na fnm - type standard.
Pytania:
Czy zainwestowac w treeloki?
Czy polaczyc je z mono-black?
Z czym sie dobrze zazebia black deck 'dodac jakis kolor' ? < za 2/3h wstawie jakie mam karty w m-black >
Dzieki za odp.
Pozdrawiam Grzegorz.
 
lubster
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 198
Rejestracja: pt sty 10, 2003 11:36 am

wt sty 06, 2009 5:00 pm

sprawdz [mtg=Doran,_the_Siege_Tower]Doran, the Siege Tower[/mtg]
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

śr sty 07, 2009 10:39 am

gralem kiedyś na na [mtg=Doran,_the_siege_tower]Doran, the siege tower[/mtg], ale jest zdecydowanie za wolny. do efektywnego grania trzeba mocno kombiniwać z mana base, co tanie nie jest

@rudy7775

[mtg=Rootgrapple]Rootgrapple[/mtg] można obniżać [mtg=Bosk_Banneret]Bosk Banneret[/mtg], ponadto masz draw. [mtg=Raking_Canopy]Raking Canopy[/mtg] jest dobre, ale na SB, [mtg=Cloudcrown_Oak]Cloudcrown Oak[/mtg] jest za drogi w koszcie, a nic nie robi. a co do [mtg=Chameleon_Colossus]Chameleon Colossus[/mtg] to oczywiście tak, ale nie zapominaj ze to cały czas jedna z najdroższych kart w typie
 
Awatar użytkownika
rudy7775
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 21, 2007 12:32 am

śr sty 07, 2009 3:26 pm

Nie mówię, że [mtg=Rootgrapple]Rootgrapple[/mtg] to zła karta ^^ Ale 4 też bym nie wsadził- 2, max 3 (albo wręcz do side przesunął) Nawet po obniżeniu jest dość droga, a aż takiego wpływu na rozgrywkę nie ma (zależy też od tego z czym gramy)
co do reszty się zgadzam :)

Ps. Na szczęście, że jest jedną z najdroższych kart :) - lubię B
 
Awatar użytkownika
Specu
Moderator
Moderator
Posty: 3303
Rejestracja: sob maja 03, 2008 4:11 pm

śr sty 07, 2009 11:39 pm

nieszczysz cokolwiek co nie jest kritą... land, enchantment, artefakt i dodatkowo masz draw. ponadto jest to instant, wiec mozesz zagrywać w turze przeciwnika.... gralem spory czas na tej karcie i nie zawiodła mnie, a wiedząc że [mtg=Leaf-Crowned_Elder]Leaf-Crowned Elder[/mtg] jest typowym celem dla oblivion ringów (na unmake itp nic nie poradzimy... :() to jest zawsze odpowiedź. dla [mtg=Dauntless_Dourbark]Dauntless Dourbark[/mtg] często widywałem przeznaczone własnie na takich pakerów pacyfki, arresty, a u wróżek zawsze bitterblossoma można zpsuć
 
Awatar użytkownika
rudy7775
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 89
Rejestracja: sob lip 21, 2007 12:32 am

czw sty 08, 2009 2:35 pm

Teraz bardziej mnie przekonałeś ^^

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości