Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
teaver
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1909
Rejestracja: czw mar 17, 2005 1:07 pm

Jest styczeń 2009 i czytamy...

czw sty 01, 2009 6:59 pm

No, to w tym roku sobie zacznę. A co! :D

U mnie na warsztaciku Endymion Simmonsa. A potem się zobaczy. ;)
 
Awatar użytkownika
Zicocu
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1009
Rejestracja: pn lip 09, 2007 6:36 pm

czw sty 01, 2009 7:23 pm

Taaa, "jest pierwszy stycznia i czytamy..." - piękny oksymoron.

Ale jutro, jak ten przeklęty dzień się skończy, dokończę rozpoczętych wczoraj Biegunów.
 
Awatar użytkownika
sito
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 138
Rejestracja: śr sie 01, 2007 8:53 pm

pt sty 02, 2009 12:38 am

Czyżbyś Zicocu żywił urazę do przepięknego, pierwszego dnia roku tylko dlatego, że jest dniem, którego poprzedza "trzydziestopierwszogrudniowa" balanga? To przecież niesprawiedliwe ;)

Ja skończyłam "Zimistrza" Pratchetta (i chyba spowrotem przekonuję się do tego autora), mam zamiar przeczytać jeszcze "Maskaradę" i "Carpe Jugulum" (ach te prezenty gwiazdkowe). Czekają na mnie jeszcze "Niebiańskie ostrza" Jose Freches i "Dzienniki gwiazdowe" Lema. Wykopałam z dna szafy brata "Mgły Avalonu" - ponoć klasyką, a nie znam - toteż pewnikiem także przeczytam.
 
Awatar użytkownika
Fladnag
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 50
Rejestracja: wt maja 04, 2004 1:22 pm

pt sty 02, 2009 12:46 am

U mnie "Ludzie Księgi" Geraldine Brooks... Choć z półki znacząco spogląda na mnie kilka książek Gombrowicza do przeczytania na zajęcia na studiach.
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

pt sty 02, 2009 12:47 am

W sumie skończyłem czytać w grudniu, ale skoro już trafiłem do tego tematu...

"Gra anioła" Carlosa Zafona, autora słynnego "Cienia wiatru". Książka to taki trochę prequel do poprzedniej powieści, prequel dużo słabszy. Zafon nadal potrafi pięknie pisać - pierwsze kilka stron to mistrzostwo! Polecam zatrzymać się w empiku i przeczytać choćby sam początek - tylko nie myślcie, że później będzie równie dobrze ;] Zafon czaruje słowem, ale momentami miałem wrażenie, że to tylko żonglerka mająca zamaskować braki fabuły. Sama fabuła momentami zawodzi, w środkowej części trochę nudzi, ale zakończenie jest już porządne, choć może nie do końca zaskakujące, to jednak kilka niespodzianek autor pozostawił na koniec.

Trochę więcej napisałem w odpowiednim temacie na forum biblionetki (linka chyba regulamin zabrania mi wklejać;] ), ale ostrzegam, że w tam są dość poważne spoilery.

Teraz kończę "Heban" Kapuścińskiego, a co potem, jeszcze się okaże.
 
Awatar użytkownika
Iman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 739
Rejestracja: pn maja 03, 2004 10:46 pm

pt sty 02, 2009 11:59 am

Ja jeszcze w grudniu skończyłam "Przemytnika cudu" Małeckiego, całkiem niezłe, takie... niepokojące (bo nie przestraszyło, ale jakaś niepewność została jednak zasiana).

Obecnie czytam "Wyspę wypacykowanej kapłanki miłości", którą niestety muszę przerywać dość często, bo oficjalnie męczę "Ustawę o prawach autorskich i prawach pokrewnych. Komentarz" (czemu sesja coming soon? :( )

A w ogóle to jestem zbulwersowana, bo nie dostałam na Gwiazdkę żadnej książki (znowu!) :(
 
Awatar użytkownika
Einherjer
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 95
Rejestracja: pt lut 10, 2006 4:22 pm

pt sty 02, 2009 4:13 pm

"Grę anioła" przeczytałem jeszcze w święta. To prawda, że jest słabsza od "Cienia wiatru", ale mimo wszystko uważam ją za wartą przeczytania. Zafon w dalszym ciągu potrafi czytelnika oczarować. Treaz powtórka z "Siekierezady" i "Oliver Twist" w orginale. Czaję się na "Bliznę" Mievilla ii "Moje wielkie świętowanie" Stachury.
 
Awatar użytkownika
taktiken
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 20
Rejestracja: sob sty 19, 2008 8:30 pm

sob sty 03, 2009 12:08 pm

"Moja III RP. Stracilem cieprliwosc" Walesy skonczona na przelomie Sylwestra/Nowego Roku; obecnie "Malowany Czlowiek" Brett'a; czeka "My Narod" Lisa.
 
kabuki joe
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 373
Rejestracja: wt sie 09, 2005 11:43 pm

0815

sob sty 03, 2009 6:06 pm

:)
Peasant Uprisings in Japan jest na pierwszym miejscu mojej styczniowej czytelni. Równolegle czytam Houses of the Blooded Wicka.
 
Awatar użytkownika
Erykz
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1235
Rejestracja: pt lip 06, 2007 12:02 pm

sob sty 03, 2009 6:08 pm

"Wojtek z armii Andersa". Gdyby było odrobinę bardziej spójne. Gdyby miało o jeden wątek mniej. Nie mógłbym się oderwać. Mniej więcej o co chodzi można połapać się na 250 stronie. ale Miklaszewska miażdży stylem, który lubię (taki odrobinę Pratchett'owski).
 
Awatar użytkownika
Vermiliona
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 76
Rejestracja: pn gru 18, 2006 10:26 pm

sob sty 03, 2009 10:22 pm

Wstyd nie czytać Pratchettowskiego Świata Dysku po kolei? Albo docierać do kolejnych części po wielu latach od wydania?
Mam nadzieję, że nie... - Kapelusz pełen nieba, a jak skończę, to Stambuł Pamuka, ha, będzie pięknie :)
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

sob sty 03, 2009 10:34 pm

Idiota, Dostojewskiego. Mam plan w tym roku wszystkie główne dzieła zrobić :-)
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

ndz sty 04, 2009 12:04 am

Gruszczy pisze:
Mam plan w tym roku wszystkie główne dzieła zrobić Smile


To mój plan życia ;]

"Heban" Kapuścińskiego bardzo dobry, ale jeśli chodzi o reportaże, to niedawno przeczytana "Gorączka Latynoamerykańska" Domosławskiego rządzi.

A teraz "Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki" Vargasa Llosy. Czyta się szybko.
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

śr sty 07, 2009 6:01 pm

Wracam do klasyki.

"Darkness Weaves" Karla Edwarda Wagnera. I tom przygód Kane'a.
 
Awatar użytkownika
azef
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 200
Rejestracja: pt kwie 04, 2008 5:17 pm

czw sty 08, 2009 11:13 pm

"Lśnienie" Kinga, zdaje się moja ostatnia kniga przed sesją.
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

pt sty 09, 2009 8:45 am

Ja na święta zafundowałem sobie popularnonaukową książkę Davida Landesa "Bogactwo i nędza narodów". Autor, profesor hostorii i ekonomii z Uniw. Harvarda w sposób przystępny, interesujący i często zaskakujący postanawia odpowiedzieć na pytanie, dlaczego jedni są bogaci a inni biedni. Wędrujemy z nim po różnych epokach, miejscach i kulturach i poznajemy jakie były przyczyny dysproporcji rozwojowej różnych ludów, nawet tych, które niewiele się od siebie różnią. Wnioski są zaskakujące. Serdecznie polecam.
 
Awatar użytkownika
M.S.
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3035
Rejestracja: sob gru 24, 2005 7:42 pm

pn sty 12, 2009 1:21 pm

Ja z kolei czytam trzecią odsłonę Oka Jelenia. Znakomita książka przygodowa z elementami sf. Widać, że Pilipiuk mocno rozwinął się od czasu swych poprzednich publikacji. :)
 
Cyklon Kathrina
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 91
Rejestracja: pt sie 24, 2007 7:05 pm

pn sty 12, 2009 9:46 pm

No to tak:

Irwin Shaw: Pogoda dla bogaczy" t. 1 i 2 wydania Książnicy
Anonim: Księga bez tytułu
Lem: Opowieści o pilocie Pirxie.
 
Sir Jedi
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt sie 29, 2008 12:30 pm

śr sty 14, 2009 1:46 pm

No cóż w styczniu skończyłem już "Toy Land" Szmidta, "Miasteczko Salem" Kinga oraz "Cesarza" Kapuścińskiego. Natomiast mam na oku: "Charakternika" Piekary, "Wojnę Futbolową" Kapuścińskiego i "Bajki Robotów" Lema. :)
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

śr sty 14, 2009 3:20 pm

Na tapecie II tom przygód Kane'a, czyli "Death Angel's Shadow".
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

śr sty 14, 2009 9:36 pm

Przeczytałem "Szelmostwa niegrzecznej dziewczynki" Vargasa Llosy. Bardzo dobrze czytało mi się tę książkę. Ma prostą, cykliczną fabułę, co nie wszystkim odpowiada, ale dla mnie to była świetna powieść na ten moment życia - tuż przed sesją;] Watki rewolucyjne fajnie uzupełniały się z przeczytaną ostatnio "Gorączką latynoamerykańską". Będę musiał przeczytać coś innego VL - może "Święto kozła"?
 
Awatar użytkownika
earl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9047
Rejestracja: śr mar 21, 2007 4:10 pm

czw sty 15, 2009 7:44 am

Jeśli podoba Ci się Vargas Llosa to polecam zwłaszcza "Wojnę końca świata" oraz "Rozmowę w Katedrze". Znakomicie oddają klimat polityczny, społeczny, kulturowy i religijny społeczeństw poudniowoamerykańskich.
 
Awatar użytkownika
Streider
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 340
Rejestracja: pn maja 05, 2003 9:41 pm

czw sty 15, 2009 6:25 pm

Tak, już te pozycje dopisałem do długoterminowej listy książek do przeczytania - "Święto kozła" mam juz pożyczone, dlatego za nie wezmę się w pierwszej kolejności.

A w międzyczasie zacząłem czytać "Haruna i morze opowieści" Rushdiego.
 
Awatar użytkownika
Caitleen
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 193
Rejestracja: pn lut 28, 2005 8:16 pm

czw sty 15, 2009 11:31 pm

Heh, dawno mnie tu nie było a to głównie dlatego, że w nieliczne chwile wolne przegryzam się pracowicie przez cykl Miecz Prawdy Goodkinda, pięć tomów za mną i nadal się czyta, miła niespodzianka :razz: Trochę mnie przeraża stosik ustawiony na krześle z pozostałych tomów, chyba zrobię sobie przerwę za jakieś dwa tomy albo zacznę wierzyć, że żyję razem z bohaterami w Aydindril czy gdziekolwiek się akurat snują ;>
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

sob sty 17, 2009 7:56 pm

Jacek Piekara "Charakternik" - nieźle napisane, fajnie się czyta:)
 
Awatar użytkownika
Kroshgar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: pt lis 03, 2006 10:13 pm

pn sty 19, 2009 12:34 pm

Phil Hine: " Pseudonomicon", dodatkowo mozolę się z Nights Dark Masters do Warhammera ;) Dla rozrywki poczytuję " Prawiek i inne czasy" Tokarczuk ;)
 
Awatar użytkownika
yabu
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2538
Rejestracja: pt sty 18, 2008 5:34 pm

pn sty 19, 2009 3:14 pm

Z braku czegoś innego poszła sensacja, nic ciekawego. :( Czy ktoś czytał 'Krucjatę' Dębskiego? Może dobre?
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

pn sty 19, 2009 4:38 pm

yabu pisze:
Czy ktoś czytał 'Krucjatę' Dębskiego?
Owszem. Czytadło, nic wielkiego. Sama fabuła i pomysł (grupa ludzi kiedyś zahibernowanych, a obecnie obudzonych i wysłanych w kosmos, dla zabicia nudy robi film fantasy ze swoim udziałem) mnie jakoś nie urzekły. Akcja toczy się dwutorowo (w świecie fantasy i oczywiście na pokładzie statku).
Reszta w spoilerze:
[spoiler]W trakcie lotu zaczynają się przydarzać niespodziewane zgony. Do tego schizofreniczna SI w trzewiach komputera pokładowego, ale to trąci HAL-em z "Odysei kosmicznej"[/spoiler] Broni się dialogami i kilkoma ciekawymi pomysłami, głównie w II tomie. Są jakieś nawiązania do "Śmierci magów z Yara", ale nie czytawszy tej pozycji, pewnie nie wychwyciłem wszystkich.
Z Dębskiego wolę jednak serię o Yeatesie.

Żeby nie było OT, na tapecie III tom przygód Kane'a, czyli "Bloodstone".
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

wt sty 27, 2009 9:50 am

Marcin Mortka "Miecz i kwiaty" - pomijając że tytuł brzmi jak harelquin czy jak to się pisze - całkiem ciekawa książka.
 
Awatar użytkownika
Kroshgar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: pt lis 03, 2006 10:13 pm

wt sty 27, 2009 10:27 am

"Wichry Smoczogór" Wita Szostaka, wspaniała lektura na każdą porę roku :) W kolejce czekają "Poszarpane granie".

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości