Zrodzony z fantastyki

devisnh
Użytkownik
Użytkownik

Kilka pytań i problemów z d&d

sob sty 17, 2009 9:58 pm

no więc dopiero ZACZNĘ przygodę z d&d, a tak to że za kilka dni dostane podręcznik gracza (potem będę czytał pozostałe, tzn. PG kupie a pozostałe przeczytam w necie...).

Mam problem z kilkoma rzeczami :
- Jak zrobić plansze do D&D ? nie będę miał PMP więc nie ma jak a wydrukować nie wydrukuje bo nie mam drukarki (i chyba one są większe niż A4).
- Prawdopodobnie będę MG (znam 1 kumpla który się tym interesuje ale nie grał i 2 który wie co to ale nie interesował się tym bardziej ale zagra), i jak zrobić sesje ? (ale to później, pier muszę się nauczyć wszystkiego)
- No i figurki, potrzebne są ?
- System walki, na czym polega ? tzn. między graczami
- Sklep w Krakowie który sprzedaje rzeczy typu kostki itd... (prócz sklep Bard).

Oraz niech mi ktoś napisze na gg 7043188 i wyjaśni kilka innych mniej ważnych spraw :p

Z góry dzięki.

Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob sty 17, 2009 10:04 pm

Prawie wszystkie twoje pytania są nie na miejscu.

Plansze? Kup sobie kartkę A3, i od linijki narysuj kwadraciki o boku 2cm.

Resztę pytań zadaj jak przeczytasz Przewodnik Mistrza. Dlaczego? Bo tam znajdziesz odpowiedzi. Właśnie dlatego twoje pytania są bez sensu.

Aha, co do sklepu. Możesz zamówić przez internet. Czy naprawdę w KRAKOWIE jest problem ze sklepami?

EDIT:Nie mogę się powstrzymać.

System walki? Na unieszkodliwieniu przeciwnika. Jak można tego nie wiedzieć?

Jak zrobić sesje? Napisać coś, zaprosić kumpli i ew. coś do nich mówić.
Ostatnio zmieniony sob sty 17, 2009 10:07 pm przez Froger, łącznie zmieniany 1 raz.

devisnh
Użytkownik
Użytkownik

sob sty 17, 2009 10:06 pm

Nie mam konta na allegro ? Osobiście wole sam kupować, przecież nie zawszę wszystko wygląda jak na zdjęciu a tak to w sklepie można wszystko obejrzeć i wypytać ...

Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob sty 17, 2009 10:10 pm

Kto Ci każe zakładać konto na allegro? Poza tym mówiłem o internetowych sklepach, a nie aukcjach.

Mieszkasz w Krakowie? Ja wiem, że to jest duże miasto, ale zakładając, iż masz powiedzmy 16 lat oznacza to, że miałeś wiele czasu na zapoznanie się z krakowskimi sklepami. Poza tym wujek google nie gryzie.
Kostki można kupić w księgarni (jakiejś większej).

Tchnęło mnie na żarcik.
Chcesz w sklepie wypytać kostki?
Ostatnio zmieniony sob sty 17, 2009 10:17 pm przez Froger, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Gebels
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany

sob sty 17, 2009 10:15 pm

devisnh pisze:
Nie mam konta na allegro ? Osobiście wole sam kupować, przecież nie zawszę wszystko wygląda jak na zdjęciu a tak to w sklepie można wszystko obejrzeć i wypytać ...

No cóż... Jakbym ja zakupy przez internet miał robić tylko na Allegro, to bym nigdy nie kupił swojej ukochanej repliki AK102, o której historii rozwodził się nie będę, bo nie miejsce i nie czas ku temu.
Niemniej, masz choćby Rebela, do którego linki wyświetlają się co chwila na dole. Wystarczy kliknąć.

No i do RPG potrzebni są głównie gracze, MG, kostki i karty postaci. Coś do pisania po kartach też się przyda. Bo w sumie wszystko zależy od MG, nikt nikomu nie każe grać tak, jak każe podręcznik.

MSPANC :)

devisnh
Użytkownik
Użytkownik

sob sty 17, 2009 10:18 pm

Ok dzięki, jakoś zamówię te kostki ;]

Awatar użytkownika
Chochliczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob sty 17, 2009 10:27 pm

1. Ze zwykłych, większych sklepów RPG w Krakowie kojarzy mi się tylko Bard - a czemu tam nie chcesz?

2. Piractwo jest złe, nie pirać.

3. Jak zrobić sesje - <a href=http://dnd.polter.pl/DD-i-d20-Wprowadzenie-c16097>Wprowadzenie do gry</a>, <a href=http://dnd.polter.pl/Przykladowa-rozgrywka-c16006>Przykładowa Sesja</a>.

4. Figurki to dopełnienie, ja tam używam, ale tylko dla graczy - dla wrogów są kartki papieru odpowiednich rozmiarów.

5. Walka między graczami jest taka jak między graczami a wrogiem -> rozdz. 8. w <i>Podręczniku Gracza</i>, a polega na unieszkodliwieniu/zabiciu przeciwnika/wroga.

6. Jak zrobić dobrą planszę + inne itemki <a href=http://dnd.polter.pl/Warsztat-dedekowca-c18481>znajdziesz tu</a>

To narazie tyle - musisz wiedzieć coś więcej - pisz - postaram się odpisać o ile jakiś mod/admin do tego czasu nie zablokuje. :razz:

devisnh
Użytkownik
Użytkownik

sob sty 17, 2009 10:31 pm

Mam jescze jedno pytanie, jak np. się zmienia mapa tzn. przechodzą z piętra na iętro to musi być nowa plansza ?

edit :
do choliczka (?)

Jak tam dojechać (jakim autobusem/tramwajem) ?

Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob sty 17, 2009 10:34 pm

Dziwne pytanie. Skoro zmienia się teren, to zmieniają się przeszkody, które wypadałoby uwzględnić na mapie. Nie mniej jednak przeszkody powinne być ruchome. Aha no i nie wszędzie trzeba map, czasem wystarczy opisać teren. Map generalnie używamy przy walce.

EDIT:
Hehe Malaggar uwielbiam twoje odpowiedzi :). Musze przyznać, że początkowo też chciałem tak napisać. Jednak sprowokowałoby to kolejne pytanie.
Ostatnio zmieniony sob sty 17, 2009 10:37 pm przez Froger, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Chochliczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob sty 17, 2009 10:37 pm

Zależy jak rozwiązujesz sprawę planszy - ja gram na tej co była dołączona do podr. mistrza gry i po prostu ją zwijam w odpowiednie wielkości dla danego pomieszczenia - jeśli są w nim jakieś większe przedmioty/specyficzny typ terenu - biorę jedną z przygotowanych wcześniej kart z rysunkiem i kładę [żeby nie było niedomówień, nieporozumień *<i>To to łóżko stało z tej strony pokoju?!</i>*], ale mam kupla który wcześniej, gdy projektuje sobie scenariusz robi całe, piękne mapy terenów, z mchem, trawą i w ogóle ^^ [artysta - po prostu lubi to robić :wink: ].

EDIT: Stefana Batorego 20.

PS. Chcesz wiedzieć jak sie jedzie?
mapy.google.pl - wpisz from:[twoje miejsce zamieszkania] to: Kraków, Stefana Batorego 20
I po kłopocie ;]
Ostatnio zmieniony sob sty 17, 2009 10:41 pm przez Chochliczek, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob sty 17, 2009 10:40 pm

Takie makiety robi czy rysuje to?

Awatar użytkownika
Chochliczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob sty 17, 2009 10:42 pm

Rysuje typ terenu, makietki robi drzewek i w ogóle ^^ Ciągle mu mówie, że mu się chyba nudzi w domu, ale podobno to lubi więc... niech jego gracze się cieszą ^^.

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob sty 17, 2009 10:42 pm

Jak tam dojechać (jakim autobusem/tramwajem) ?
Człowieku... pytasz kogoś z Koszalina jak dotrzeć do Barda w Krakowie?

(potem będę czytał pozostałe, tzn. PG kupie a pozostałe przeczytam w necie...).
A to sobie aż zacytuję, by potem z czego dowód, jeśli admini podciągną to pod piractwo.

No i figurki, potrzebne są ?
Nie.

5. Walka między graczami jest taka jak między graczami a wrogiem -> rozdz. 8. w Podręczniku Gracza, a polega na unieszkodliwieniu/zabiciu przeciwnika/wroga.

Przykład walki

devisnh
Użytkownik
Użytkownik

sob sty 17, 2009 10:44 pm

Chochliczek jak dojechać do sklepu Bard (autobus/tramwaj)

mam prośbę mógłby mi ktoś dać skana gotowej karty postaci (wypełnionej już), z góry dzięki ;)

Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob sty 17, 2009 10:44 pm

Załóżmy, że czytał SRD :)

Bard w Krakowie. Weź człowieku użyj wyszukiwarki google, a potem wejdź na stronę krakowskich zakładów komunikacji miejskiej.

Karta będzie w Podręczniku Gracza. Jak już kupisz, to będziesz miał wszystko. Kosmos co?
Ostatnio zmieniony sob sty 17, 2009 10:45 pm przez Froger, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob sty 17, 2009 10:45 pm

http://farm3.static.flickr.com/2276/236 ... af3729.jpg

Bo google gryzie. Nie możesz też sam sprawdzić dojazdu? Przecież Chochliczek nie jest z Krakowa...

EDIT: Nie. Nie zamierzam tego zakładać, bo widać, że go nie czytał i nie wie o nim.

devisnh
Użytkownik
Użytkownik

sob sty 17, 2009 10:46 pm

chciałbym zauważyć że nie każdy jest aż tak bogaty by sobie kupić odrazu wszystkie 3 podręczniki naraz.

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob sty 17, 2009 10:48 pm

a tak to że za kilka dni dostane podręcznik gracza

To akurat nie wyklucza
Karta będzie w Podręczniku Gracza. Jak już kupisz, to będziesz miał wszystko. Kosmos co?

I radzę rozpocząc zapoznawanie się z googlem...

Ponadto zdania rozpoczynamy wielką literą. Nie czyniąc tego łamiesz regulamin.
Ostatnio zmieniony sob sty 17, 2009 10:50 pm przez Malaggar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Chochliczek
Częsty bywalec
Częsty bywalec

sob sty 17, 2009 10:50 pm

A tam, nie czepiajcie się! :razz:
Ja po prostu mam skilla [używanie google+suplementy google] a on nie...

PS. Dałem ci adres no "kurcze mole", dałem ci nawet sposób jak sprawdzić najkrótszą drogę z twojej chaty do tego sklepu a ty mnie dalej pytasz? xD

@Mallagar -
Konieczne nie są, ale jak gra się z siatką to coś do oznaczenia [niekoniecznie figurki], zwykle się używa. (lepiej dopowiedzieć)
BTW. Mówiłem, że niebawem wejdzie tu święty ogień antypiractwa, ale jednak nie zedytował. heh.
PS.Ale najlepsze - ja mu dałem drogę dokładną. I adres xD

=EDIT=
Po angielsku O_o zakładam sie o soczek malinowy, że nie zrozumie!

@devisnh - jeśli nie jesteś dość bogaty to pozbieraj kase - trzy naraz wychodzi taniej o około 30-40 [tak?] złotych niż pokolei.

Acha, i nie jedźcie go tak, bo ucieknie jak Krzyszman! A tak może będą nowe, nie biegające wielbłądy...

Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob sty 17, 2009 10:54 pm

Ta, to, że nie jesteś bogaty nie uprawnia cię do kradzieży. Poza tym jeśli chcesz grać, PG i tak kupisz. Tym bardziej, że w pierwszym poście napisałeś: "za kilka dni dostane podręcznik gracza".

Ej Chochliczek, Krzyszman miał klate! Długo trzymał, a nowego już my przeszkolimy. Niedługo jak zrobi błąd ort. to zacznie się ciąć, będzie lał młodych, googla nazwie wujkiem i stanie się powergamerem. Wszystko dla jego dobra!

Oczyszczający Płomień Świętej Inkwizycji, był uważany przez inkwizytorów jako dar, przez płonących często też, przez resztę nie :)

Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

sob sty 17, 2009 10:58 pm

Koniec tego spamu Panowie. Wracamy do merytorycznych uwag, a każdy, kto dalej będzie bawił się w ramach SpamFestu zostanie smyrnięty tymże ogniem.

*H idzie po kiełbaski do pieczenia.

Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz sty 18, 2009 1:24 am

Nieszczęściem wielkiem tknięci, którzy nie pojmują,
Iże zawsze jedynie dla dobra większego
Uwagi nasze są k'nim kierowane! Plują
Jadem na nasze starania, wcale zbożnego
Celu nie pojmując, wciąż piracąc haniebnie!
Przeto tylko okrutny warn nam pozostaje,
Ażeby do zła nie dopuścić takiego, nie
Zwoli niecnych starań, co - choć niezamierzenie,
Miałyby przywieść k'nędznej zgubie gry wydawcę.
Przeto userze - miej się za upomnianego!
Bowiem banicja Ci grozi za zbrodnie, dawcę
Nerek z Cię zrobi, jeśli nie uznasz światłego
K'dobru wiodącego wskazania adminiego.

Mal - każdy? :wink: