Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Ghost
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 3:39 pm

sob lut 04, 2006 3:32 pm

Skoro takie masz podejście - gratuluję. Powstrzymam się od dalszych złośliwości...
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

sob lut 04, 2006 3:35 pm

No wybacz, ale od poczaktu staralem sie o miejsce na ed.pl Teraz Ty czepaisz sie, ze uzylem gdziekolwiek. Co moge odpowiedziec na taki absurdalny zarzut? Tylko absurdalna obrona.
Od dalszych zlosliwosci sie powstrzymam.

EDIT - zreszta EOT z mojej strony. Jesli cos Ci sie nie podoba w moim postepowaniu, zglos to Sejiemu.
 
Awatar użytkownika
Ghost
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 106
Rejestracja: sob kwie 03, 2004 3:39 pm

sob lut 04, 2006 3:43 pm

Ja chciałem ten temat zakończyć pod koniec strony 5. Seji nie ma tutaj nic do rzeczy. Mówię o postępowaniu Twoim nie serwisu Poltergeist.

Słowo "gdziekolwiek" to dla Ciebie absurdalny zarzut? Człowieku.. myśl.
Cóż, po egzaminie zobaczę to co zrobiłeś i dam Ci listę haseł, które mają być podpisane nickiem Ghost. Nie w komentarzach, tylko jako autor.
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

sob lut 04, 2006 6:34 pm

Seji bedzie mial, jak wyciagnie pas ;). Dosc, EOT, dac se buzi albo po buzi. Ale do jasnej.... Macie zdychajaca gre, macie szanse nieco rpzewietrzyc szafe z trupem, macie genialna domene earthdawn.pl i zamiast skorzystac, sie tniecie.

Pokazcie, ze potraficie nie wyciagac kto zaczal, kto zle zagral etc. Wyjasnicie sobie na konwencie rpzy flaszce soku z Zuchem ;). Prosze? Bo jak nie, to spiore tak, ze nawet Chuck N. nie zrobilby tego lepiej :P.
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

sob lut 04, 2006 7:24 pm

Seji pisze:
Macie zdychajaca gre.

Sam jesteś zdychający :P ;-) Grono EDkowców do licznych nie należy, ale cośtam się z tym systemem na świecie dzieje ostatnimi czasy. W każdym razie daleko mu do co poniektórych erpegowych trupów.

A że kłótnia jest bez sensu, to się zgadzam. Cóż.. zawsze łatwiej narobić bałaganu niż potem posprzątać. Bo w tej chwili to mamy spory bałagan
:?
Jak by nie patrzeć, flaszka soku z Zuchem to rzecz stosunkowo łatwa do zorganizowania :razz:
 
Awatar użytkownika
Gerion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 4:28 pm

sob lut 04, 2006 7:51 pm

ajfel pisze:
Gerionowi jest wszystko jedno, gdzie się EDkopedia znajdzie

To nie tak. Zacznę od początku. Na stworzenie mojej Edkopedii poświęciłem powiedzmy około 80 godzin. Czyli 10 tygodni wolnych chwil. Na edycję i linkowanie na Wrotach, zeszło mi około tygodnia równie wolnych chwil.

Pomysł Chaveza z jeden strony jest dobry, bo Wiki dla mnie to najlepszy wybór. Z drugiej strony jest pochopny. Im dłużej się nad tym zastanawiam, tym krytyczniej na to patrzę:
- na Wrotach mamy wszyscy wsparcie w postaci twórcy i programisty jakim jest Ajfel, chyba nikomu nie trzeba o tym mówić ile jest wart czowiek, który może zrobic coś tak, żeby użyszkodnikowi było dobrze?
- pomysł Ajfla ze zrobieniem skryptu pozwalającego wszystkim współautorom projektu podlinkować i uwspólnić zasoby na swych prywatnych stronach, dla mnie jest pierwszorzędny
- Wiki na ed.p to tylko gotowe wiki, w którym Chavez zapewne nie będzie siedział i badał skryptów po to by je dostosować do naszych potrzeb
- ed.pl boryka się z wielkim problemem nieistnienia, wiecie kiedy Andrzej uruchomi Mambo na moją prośbę? z półtora roku temu, albo jeszcze dawniej, od tego czasu nie ma woli ani ciśnienia, by coś z tym dalej zrobić... pół roku temu od biedy dobraliśmy jakiś gotowy skin... ja nie mam ani czasu ani zdolności by jeszcze się grafiką bawić, przygotowałem kilka projektów we flashu, ale nie znalazły one uznania Andrzeja, a to on jest właścicielem strony, więc wysłałem mu gotowe pliki *.fla żeby dał profesjonalenmu developerowi i za kasę przerobił...może więc będzie dobrze...z pół roku albo dłużej...
- sam nim zacząłem budowę (a więc zimą zeszłego roku) mialem energię i motywację by popchnąć fandom edkowy, zrobić webring, połączyć siły... energi mi starczyło na mambo, szkielet webringu i zakońćzenie Codex Arcanusa, potem rozpocząłem budowę domu i koniec z czasem wolnym
- sory że wyjeżdzam z prywatą, ale mam cień nadziei, że ludzie doceniają moje zaangażowanie w fandomie, dlatego działania pochopne, jak inicjatywa Chaveza są dla mnie trochę dziwne i raczej wyglądaja na marnotrwienie czasu wolnego i energii, ktorą możnaby poświęcić choćby na skończenie projektu tłumaczenia Questin&Answers...

Generalnie - nie podoba mi się to. Jeśli miałoby to wszystko zostać na ed.pl, to proszę Chaveza, by dopisał część przedstawiającą projekt, z jego historią, skąd się wziął, kto w nim uczestniczył i kto włożył jaką część pracy. Pominięcie Ajfla, czy mnie, a pozostawienie nic nie mowiących linków do nasztch prywatnych stron, uważam za nie na miejscu i krzywdzące.

tyle

Gerion
 
Lenartos
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1805
Rejestracja: czw lis 06, 2003 6:25 pm

sob lut 04, 2006 10:28 pm

Ja tylko tak na chwile.

Tworzenie wikipedii prowadzonej przez ludzi z różnych serwisów faktycznie najlepiej wychodzi na neutralnym gruncie. Dlatego apeluje do wszystkich, żeby schowali dumę do kieszeni, i skupili sie na dobru projektu, bo inaczej "sprawa się rybnie".

Jeżeli wiki będzie hostowane przez jeden z serwisów, bez ochyby zacznie się gadanie o "naszej wiki" i tarcia na tym tle. Jeżeli jest taka możliwość, naprawdę polecam przeniesienie wiki na terytorium niczyje i polecam www.wikicities.com

Na przykład niech posłuży www.fallout-wiki.org . Znane też jako vault.duckandcover.cx Hostowana jest przez Duck And Cover, które mówi o niej "nasze wiki". Nie twierdzę, że nie mają do tego prawa, jedynie, że projekt miałby się lepiej, gdyby nie był kojarzony z 1 serwisem (DaC), gdyż wiele osób z NMA nie pisze na Vault "bo nie" (Oba communities się, cóż, nie kochają...)
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

ndz lut 05, 2006 7:36 pm

ajfel pisze:
Sam jesteś zdychający

Brak wydawcy. Berak supportu w Polsce. O to chodzilo.
 
Awatar użytkownika
Rheged
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:17 pm

pn lut 06, 2006 2:11 am

Zostawić Was samych na dwa lata i się tnieć zaczniecie, zanim, choroba, coś zaczniecie kręcić wspólnie... I weź tu coś zrób, żeby reanimować ED...

Witam ponownie współadeptów na ścieżce 8) . Od tej chwili i ja poczuwam się zamieszany w cały ten majdan.

Spodziewajcie się paru haseł ze Ścieżek Adeptów oraz Therańskiego Imperium. Komu posłać, gdy już opracuję?

A co do bitwy o wiki, to powiem tak:
Jesteście lamy i tyle, bo można było to ustalić wcześniej i by kłótni nie było. Chavez się porywa z motyką na słońce, bo chce reanimować stronę, na którą nikt już nie wchodzi (ed.pl była kluczowa do EDkoInternetu niegdyś, ale teraz to jedynie szkielet, na którym mięsa nie pozostało ani trochę); Ghost się pluje bo fajnie by było jakby strona stała na Wrotkach. Może nie chodzi tu akurat o licznik, bo znam podejście Ghosta do ED (sam wszak pracowałem z nim ogrom czasu i wiem, że ED to jeden z jego ulubionych systemów), ale po prostu o sentyment do EDka i o pewien rodzaj luksusu jaki na Wrotkach poczynia Ajfel.

Bo nie wiem, czy Wy wiecie (a Ty Chavez w szczególności), ale Ajfel to człek, który pchnąć techniczną stronę przedsięwzięcia może i to jak! A przy okazji dobrze trafiliśmy, że sobie ulubił Earthdawna, bo dołoży do tego przy okazji serce.

Tak jak Gerion, który gros czasu poświęca, aby te hasła stworzyć, a potem nie widzi nawet swojego ich autorstwa na wiki Chaveza...

Nie wiem jak Wam, ale mi się robi zimno jak na to patrzę...

Proponuję zajęcie się najpierw jedną z tych EDkopedii, dopiero po tym czasie drugą, a następnie stworzenie tych pdfów, aby podsumować naszą robotę. Jako, że mamy Ajfla w składzie, to optuję za Wrotkami. Nie mówię to dlatego, że teraz pod nimi zajmuję się swoim periodykiem, ale dlatego, że trochę szacunku dla pracy ludzi, którzy umieścili to na serwerze pierwsi kosztem czasu i nerwów, jest jak najbardziej WSKAZANE. Potem, gdy będziemy już mieli czym się chwalić (ilość haseł wystarczająca dla świata :razz: ), przerobimy to na wiki pod ed.pl. A potem zrobimy pdfa i dajmy go KED i będą wszyscy hapi. To moje zdanie.

Było po nazwisku i po pysku dla każdego. Teraz brać się w troki i zapomnieć o niesnaskach. Ustalmy coś na bank metodą dyplomatyczną, bo inaczej to nie dojdziemy. Skupmy się na razie na jednym projekcie wszyscy i pójdźmy w spokoju na browara z poczuciem dobrze spełnionego obowiązku.

Koniec słów świętych Rhegeda na dzisiaj.
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

pn lut 06, 2006 7:45 pm

Porozmawialismy z ajflem i oto co ustalilismy:
1. Caly mechanizm od strony technicznej bedzie znajdowal sie na wrotach.
2. Kazdy zainteresowany serwis bedzie mogl umiescic u siebie interfejs obslugujacy EDkopedie (przegladanie, dodawanie, edycja)
3. Na stronie earthdawn.pl/wiki powstanie, oprocz interfejsu do obslugi znanego z innych serwisow, opis calego projektu i bedzie to taka strona zbiorcza o caly projekcie.
 
Awatar użytkownika
Rheged
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 150
Rejestracja: ndz mar 23, 2003 6:17 pm

wt lut 07, 2006 11:00 pm

Chavez pisze:
Porozmawialismy z ajflem i oto co ustalilismy:
1. Caly mechanizm od strony technicznej bedzie znajdowal sie na wrotach.
2. Kazdy zainteresowany serwis bedzie mogl umiescic u siebie interfejs obslugujacy EDkopedie (przegladanie, dodawanie, edycja)
3. Na stronie earthdawn.pl/wiki powstanie, oprocz interfejsu do obslugi znanego z innych serwisow, opis calego projektu i bedzie to taka strona zbiorcza o caly projekcie.


No i bardzo mądrze :) . Nareszcie. A pytanie - co będzie z pdfami? Odpadają, czy wchodzą w grę?
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

śr lut 08, 2006 12:28 pm

PDFy beda skladane gdy uzbiera sie okreslona liczba hasel. Beda potem co jakis czas aktualizowane.
 
Awatar użytkownika
Gerion
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 217
Rejestracja: wt wrz 14, 2004 4:28 pm

sob maja 06, 2006 1:17 am

Jak ma się projekt? Ktoś coś nadal nad nim robi? Gdzie jest właściwa baza, na Wrotach? Czy Wiki ktoś uzupełnił? Co z pdfami? Co z możliwością linkowania encyklopedi na swojej stronie i z mechanizmami dodawania od siebie haseł?

pozdrawiam
Gerion
 
Awatar użytkownika
Chavez
Dreamer
Dreamer
Posty: 3529
Rejestracja: ndz lis 13, 2005 3:42 pm

sob maja 06, 2006 10:25 am

Z tego co wiem i pamietam, ajfel mial napisac skrypty do umieszczenia na kazdym z serwisow. Glowna strona miala byc ta pod domena ed.pl zas baza i caly mechanizm mialy lezec na wrotach.
 
Awatar użytkownika
Kot
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2551
Rejestracja: wt lut 03, 2004 11:20 am

śr sty 28, 2009 6:42 pm

Wszystkich zainteresowanych chciałbym poinformować, że EDkopedia ciągle działa i rozwija się... A znaleźć ją można tutaj.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości