Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Peruniec
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pn lip 28, 2008 8:57 am

Modyfikacje broni

czw sty 29, 2009 2:23 am

Chcąc trochę zróżnicować i stworzyć bardziej realistycznie bronie powstało, to.

http://www.megaupload.com/pl/?d=T10JO3VO


ps, mam nadziej że nie będzie tak krytykowany jak mój cennik :razz:
 
Awatar użytkownika
vonMorte
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: śr mar 05, 2008 11:17 am

czw sty 29, 2009 5:07 am

Temat o przeróżnych modyfikacjach już był i z tego co pamiętam o modyfikacjach bronie też coś było 8)
 
Awatar użytkownika
kegarx
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 05, 2008 8:26 pm

czw sty 29, 2009 8:16 am

Hmm... przyznam, że inspirujące.... Choć nie wszystko mi przypadło do gustu
Ale mam jedno pytanie:
jak działają cechy: nieparujący i nieprzebijający?
 
Awatar użytkownika
Peruniec
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pn lip 28, 2008 8:57 am

czw sty 29, 2009 11:16 am

Witam

vonMorte
Temat o przeróżnych modyfikacjach już był i z tego co pamiętam o modyfikacjach bronie też coś było Cool


Ja takiego nie znalazłem.


kegarx
jak działają cechy: nieparujący i nieprzebijający?


Mój błąd nie opisałem wszystkich cech broni.
Nieparujący- broń nie jest przystosowana do parowania wiec parując tą bronią ma się -10 do WW.
Nieprzebijający- broń nie jest przeznaczona do walki z opancerzonymi wrogami, wiec siła broni spada przy skórzanym pancerzu o 1 a kolczudze o 2, siłą nie spada poniżej S+1
 
Awatar użytkownika
kegarx
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 05, 2008 8:26 pm

czw sty 29, 2009 11:49 am

@Peruniec

Przyznam, że widząc cechę nieparujący pomyślałem raczej o tym że bronią nie można w ogóle parować.
Natomiast "nieprzebijający" tak roboczo przyjąłem, że pancerz mnożony jest przez dwa.

Ale dzięki za sprostowanie.

EDIT
a i jakoś tak tarczy, sztyletu i kilku innych drobiazgów zabrakło mi w tym zestawieniu. Natomiast włócznia pojawia się w dwóch miejscach za każdym razem z innymi cechami...
Ostatnio zmieniony czw sty 29, 2009 11:58 am przez kegarx, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Kroshgar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: pt lis 03, 2006 10:13 pm

czw sty 29, 2009 11:58 am

Fajnie rozwiązane proce z tym nieprzebijającym, obrażenia w większości też niczego sobie. Wykopałbym z toporów cechę nieparujący, styliskiem lub "brodą" można spokojnie przechwytywać ciosy lub je zbijać, ew. stosować toporowy odpowiednik tzw. technik "winden", ze szkoły szermierczej Johannesa Lichtenauera - ale tylko odpowiednik, i to bardzo kulawy. Swoją droga, dlaczego tę cechę ma topór i wielki topór (?) a zabrakło jej w Toporze Dwuręcznym?


Heheh, pamiętam jak jeszcze pykając w pierwszą edycję młota z drużyną zmodyfikowaliśmy obrażenia broni :)
 
Awatar użytkownika
Stoka
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 96
Rejestracja: czw gru 04, 2008 3:58 pm

czw sty 29, 2009 6:46 pm

W swoich modyfikacjach zapomniałeś uwzględnić morgenszterna :(
 
Awatar użytkownika
Peruniec
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pn lip 28, 2008 8:57 am

pt sty 30, 2009 7:01 pm

Witam

kegarx
a i jakoś tak tarczy, sztyletu i kilku innych drobiazgów zabrakło mi w tym zestawieniu. Natomiast włócznia pojawia się w dwóch miejscach za każdym razem z innymi cechami...


Sztylety i tarcze będą w wersji 1,1 :wink:
A włócznie mają inne cechy bo jedna to włócznia trzymana w jednej ręce a druga w dwóch, oczywiście jeśli chwyci się jednoręczną włócznie w dwie ręce będzie miała cechy dwuręcznej.


Kroshgar
Wykopałbym z toporów cechę nieparujący, styliskiem lub "brodą" można spokojnie przechwytywać ciosy lub je zbijać, ew. stosować toporowy odpowiednik tzw. technik "winden", ze szkoły szermierczej Johannesa Lichtenauera - ale tylko odpowiednik, i to bardzo kulawy. Swoją droga, dlaczego tę cechę ma topór i wielki topór (?) a zabrakło jej w Toporze Dwuręcznym?


Parować owszem można ale zdecydowanie trudniej niż mieczem.
A topór dwuręczny nie ma tej cechy bo to taki mniej więcej realistyczny topór dwuręczny a nie 4-ręczny, i parowanie takim toporem nie jest problemem.
Natomiast wielki topór to właśnie taki 4-ręczny topór, który jest bardzo ciężki i wielki i parowanie czymś takim było by bardzo trudne.


Stoka
W swoich modyfikacjach zapomniałeś uwzględnić morgenszterna Sad

Tak zapomniałem, ale broń boże nie morgenszterna tylko kiścienia.
Nawet na Wikipedii wiedzą co to jest morgensztern :razz:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Gwiazda_zaranna
 
Awatar użytkownika
kegarx
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 30
Rejestracja: pn maja 05, 2008 8:26 pm

pt sty 30, 2009 8:27 pm

Czekam zatem na wersję 1.1 bo pomyły masz ciekawe:) Olewałem zwykle różnego rodzaju upgradowane listy broni, ale Twoja jest całkiem nice...

PS jeśli szykujesz wersję 1.1 to kij niech też ma "nieprzebijający" - taka mała sugestia...:)
 
Awatar użytkownika
Kroshgar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: pt lis 03, 2006 10:13 pm

pt sty 30, 2009 11:22 pm

Peruniec pisze:
Parować owszem można ale zdecydowanie trudniej niż mieczem.
A topór dwuręczny nie ma tej cechy bo to taki mniej więcej realistyczny topór dwuręczny a nie 4-ręczny, i parowanie takim toporem nie jest problemem.


Wytłumacz, proszę, dlaczego toporem dwuręcznym paruje się łatwiej niż jednoręcznym. Trudniej niż mieczem? Inaczej, o ile można to nazwać parowaniem. Jak pisałem, byłoby to raczej zbijanie i przechwytywanie ciosów. Parowanie byłoby przechwytywaniem ciosów na stylisko.

Idąc takim tokiem, cechę nieparujący powinien mieć sztylet, młot, morgensztern, korbacz, nadziak i multum innych broni. Bo nie umożliwiają tzw. "pracy na mieczu". Mogą za to normalnie odbijać ciosy.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

pt sty 30, 2009 11:30 pm

Trudniej niż mieczem? Inaczej, o ile można to nazwać parowaniem.
Trudniej z racji na gorsze wyważenie i większą masę.

Idąc takim tokiem, cechę nieparujący powinien mieć sztylet, młot, morgensztern, korbacz, nadziak i multum innych broni. Bo nie umożliwiają tzw. "pracy na mieczu". Mogą za to normalnie odbijać ciosy.
Akurat korbaczem słabo odbija się ciosy.
 
Awatar użytkownika
Kroshgar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: pt lis 03, 2006 10:13 pm

pt sty 30, 2009 11:37 pm

Malaggar pisze:
Trudniej z racji na gorsze wyważenie i większą masę.


Topór nie jest w końcu bronią dla ułomków. Ale ok, przyznaję rację. Chociaż to z pewnością kwestia opanowania sztuki walki daną bronią. Miecz jest zdecydowanie bardziej uniwersalny.

Malaggar pisze:
Akurat korbaczem słabo odbija się ciosy.


Nie da się ukryć :) Dlatego go wymieniłem.
 
Awatar użytkownika
Peruniec
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pn lip 28, 2008 8:57 am

sob sty 31, 2009 11:58 am

Witam

kegarx
jeśli szykujesz wersję 1.1 to kij niech też ma "nieprzebijający" - taka mała sugestia...Smile


Słuszna uwaga.

Malaggar słusznie zauważył że topór jest cięższy i dlatego gorzej parujący, więc u mnie ma -10 WW podczas parowania, tak samo jak dużo innych broni.

Kroshgar
Topór nie jest w końcu bronią dla ułomków. Ale ok, przyznaję rację. Chociaż to z pewnością kwestia opanowania sztuki walki daną bronią. Miecz jest zdecydowanie bardziej uniwersalny.


Jedna tylko uwaga do topora, wcale nie trzeba być Conanem żeby takim machać (sprawdzone w praktyce).
Jeszcze w sprawie dwuręcznym paruje się łatwiej bo zasłaniasz drzewcami (nie jestem pewien czy tak to się odmienia :wink: ) więc jest sporo łatwiej.
 
Awatar użytkownika
Kroshgar
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 329
Rejestracja: pt lis 03, 2006 10:13 pm

sob sty 31, 2009 12:26 pm

Peruniec pisze:
drzewcami


Drzewcem, lub styliskiem. Dobra, wygraliście :) W końcu topór jednoręczny występował zazwyczaj z tarczą, która miała rekompensować jego wady (ciężki, trudne parowanie), i to tarcza służyła do parowania. Niestety, nie zachowały się praktycznie żadne porządne traktaty dotyczące walki toporem, bo kiedy takowe zaczęto pisywać, topór wyszedł już z użycia :(

Acha, i Conanem może być nie trzeba, ale kondycja jest musowa. Na szczęście awanturnicy to twarde bestie.
 
Awatar użytkownika
Peruniec
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 32
Rejestracja: pn lip 28, 2008 8:57 am

ndz lut 01, 2009 12:38 am

Witam

Wersja 1.1
http://www.megaupload.com/pl/?d=AR4EVSW7

mam nadzieję że tym razem wszytko jest opisane.


Kroshgar
Drzewcem, lub styliskiem

Tylko że poprawna nazwa to drzewce, więc nie wiem czy powinno być odmiana powinna być drzewcem czy drzewcami :oops:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości