Zrodzony z fantastyki

 
Veri
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 27
Rejestracja: ndz lis 18, 2007 8:15 am

[Changeling: the Lost] co wybrać?

pn sie 11, 2008 9:33 pm

Chce kupić podstawkę i jakiś jeden dodatek , jaki wybrać jako najbardziej przydatny?
Bardzo proszę o pomoc :spoko:
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

pn sie 11, 2008 11:05 pm

Dodatki które są są mniej więcej równorzędne. Wiec wszystko zależy komu będziesz prowadził i w jakich klimatach się będą kręcić postaci Graczy.
 
soul31
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 141
Rejestracja: śr paź 11, 2006 9:47 am

wt sie 12, 2008 8:16 am

szelest ma rację.

Czyżby ktoś korzystał z tej promocji rebelowej ;]?

Mimo to nie polecam winter masques. Ot takie wrzucenie wielu innych dziwnych odmieńców do naszej hałastry. W podstawce według mnie masz ich już wystarczająco dużo.

Jeżeli chcesz prowadzić w klimatach paranoidalno-horrorowych. Bierz autumn nightmares. Ten podręcznik to jakby taki bestiariusz. Najlepsze w nim to opisy i przykłady true fae.

Jeżeli natomiast chcesz prowadzić w sposób baśniowo-magiczny. Z naciskiem na gęstwe oraz sny. Bierz rites of the spring. Znajdziesz tam dużo informacji na ten temat oraz nowe fanty i wspólne ciekawe kontrakty.

Zostaje jeszcze lords of the summer. Nie polecam go początkującym. Po pierwsze dużo w nim to powtórzenia z podstawki (bynajmniej ja odniosłem takie wrażenie). A utytułowania(entitlements) nowe moga wnieść sporo chaosu do twojej kroniki. Wyobraź sobie gracza któremu się wydaje że jest zeusem... A pozatym polityka u changelingów wydaje mi się dość specyficzna. Żeby nie powiedzieć chora.
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

wt sie 12, 2008 5:59 pm

Moim zdaniem, po wyprowadzeniu już troche odmieńca najużyteczniejsze jest jednak Rites of Spring. Rozwinięcie tematu w wielu brakującyh miejscach(zny, kontrakty, żelazo, itd) + fanty +atuty +kontrakty. Moje must have
 
Awatar użytkownika
Myrkull
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 454
Rejestracja: wt gru 12, 2006 6:18 pm

wt sie 12, 2008 7:35 pm

Wow Rebel wreszcie zauważył że zagraniczne firmy im kasę zabierają.
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

śr wrz 10, 2008 2:21 pm

Ej, do cholery, właśnie zorientowałem się, że Equinox Road już chyba wyszło i rebel go nie ma, vide co jest? Zawsze miał, ja ufałem, czekałem, i co? Jak mam teraz zdobyć wyczekany przeze mnie dodatek? Zostanę emo i się zblokuję zaraz!
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

śr wrz 10, 2008 2:28 pm

DeathlyHallow pisze:
Ej, do cholery, właśnie zorientowałem się, że Equinox Road już chyba wyszło i rebel go nie ma, vide co jest? Zawsze miał, ja ufałem, czekałem, i co? Jak mam teraz zdobyć wyczekany przeze mnie dodatek? Zostanę emo i się zblokuję zaraz!


WW pewnie zabronił sprzedawać swoich produktów ponieważ REBEL zarabia na sprzedawaniu produktów WW! co jest niezgodne z licencja czy coś;)
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

śr wrz 10, 2008 3:59 pm

No dobra, pośmialiśmy się, ale ja chcę nabyć tą książkę, chcę to zrobić szybko i czy na amazonie trzeba mieć jakieś konto? Bo się nienawidzę rejestrować...
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

śr wrz 10, 2008 5:31 pm

DeathlyHallow nie panikuj. Jeśli mam być szczeru ER nie jest genialny. Jest przyzwoity i trzyma poziom ale nie ma w nim spodziewanych fajerwerków. No i nie jest końcem serii :D
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

śr wrz 10, 2008 6:00 pm

Ale no wiesz, w dziedzinie Changelinga włączyła się u mnie dawno uśpiona (nie licząc płyt) żyłka kolekcjonerska. I want it all. And I want it now!!! Hyhy. A tak poważnie, to skąd masz =)?
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

śr wrz 10, 2008 9:11 pm

Właśnie przebijam się przez Equinox Road i niestety szybko stwierdziłem, że nie warto.

Jeśli już coś musisz kupować z tej beznadziejnej linii, na której WW chce natrzepać kasę, to bierz Autumn Nightmares. Tam jeszcze uchowało się trochę dobrych pomysłów.
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

śr wrz 10, 2008 9:32 pm

Rites Of Spring też daje radę.
 
Awatar użytkownika
Qendi
Wydawnictwo Imaginator
Wydawnictwo Imaginator
Posty: 281
Rejestracja: śr paź 26, 2005 10:52 pm

czw wrz 11, 2008 10:42 am

Gruszczy pisze:
Jeśli już coś musisz kupować z tej beznadziejnej linii, na której WW chce natrzepać kasę, to bierz Autumn Nightmares. Tam jeszcze uchowało się trochę dobrych pomysłów.


Akurat Autumny zgodnie zyskały opinię najbardziej niedopracowanego z podręczników Odmieńcowych :-|

Poza tym dlaczego beznadziejnej :?: Odmieniec wygrał nagrody ENnie 2008 wszędzie gdzie był nominowany i od roku jest w top 10 najlepiej sprzedających się podręczników, nie wspominający już o gigantycznych możliwościach in-game, które są duuuużo większe niż w wampirze czy wilkołaku.

Więc co masz na poparcie beznadziejności Changelinga :?:
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

czw wrz 11, 2008 1:51 pm

Mam wrażenie, że Gruszczemu chodziło konkretnie o linie dodatków, nie o samą grę. Ale mogę się mylić.
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

czw wrz 11, 2008 7:27 pm

Oczywiście, że chodziło mi o samą linię. Jak z resztą napisałem w recenzji, podręcznik główny jest bardzo dobry.

Szkoda, że jak WW wyczuł kasę, to zaczął trzaskać dodatki w tempie ekspresowym - i to widać. Nuda, kiepskie pomysły, wypełnianie podręczników nowymi dopałkami, a nie fajnym mięsem. Żenada.

No, ale ponieważ ludzie - ja też - napalili się po podstawce, to można im zepchnąć wszystko.
 
Awatar użytkownika
MunchKing
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1288
Rejestracja: czw sty 27, 2005 8:12 pm

czw wrz 11, 2008 8:06 pm

Gruszczy częściowo ma rację odnośnie jakości dodatków. Niewiele dobrej treści, chociaż te z rozbudowanymi Seeming'ami stanowiły dla mnie ciekawy smaczek. Więcej klimatycznych opcji, ciekawego urozmaicenia wyglądu naszego uciekiniera. Gdybym miał wybierać, wybrałbym z tych.
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

ndz wrz 14, 2008 6:15 pm

Gruszczy pisze:
Właśnie przebijam się przez Equinox Road


może jakiś handelek =)?
 
Awatar użytkownika
Gruszczy
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2775
Rejestracja: wt sty 20, 2004 10:25 pm

ndz wrz 14, 2008 8:12 pm

może jakiś handelek =)?


Chętnie wymienię pierwsze 60 stron :razz:
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

pn wrz 15, 2008 1:34 pm

Nie no, ja chętnie odkupię wszystkie =P
 
Awatar użytkownika
bob_thorp
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 119
Rejestracja: wt kwie 19, 2005 1:47 pm

wt lut 03, 2009 5:10 pm

Cześć
wkrótce wyjdą nowe dodatki do Odmieńca - czy prócz informacji "katalogowej" macie jakieś info o tych dodatkach, przecieki z blogów itd?
jestem bardzo ciekaw czy wraz z nowym stylem ilustracji okładkowej zmieni się tez podejście do serwowanego produktu, z tego co słychać dotychczasowe dodatki do Odmieńca to trochę takie zapchaj dziury... :(
 
DeathlyHallow
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 276
Rejestracja: pt sie 24, 2007 8:00 pm

śr lut 04, 2009 12:24 pm

Mam wrażenie, że opinie o beznadziejności dotychczasowych dodatków do Odmieńca są nieco przesadzone. Choćby ostatni Grim Fears - wiadomo jaka jest formuła dodatku, nie każdy lubi takie zbiorki BNów, ale w swojej klasie naprawdę fajna rzecz i przydatna nie tylko grającym w C:tL. Equinox Road też zgarnął tu nie do końca zasłużoną fatalną recenzję.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości