Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
AN4RCH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: sob lip 30, 2005 6:42 pm

Terminator: Kroniki Sary Connor

pt lut 06, 2009 2:59 pm

No coz wlasnie skonczylem ogladac pierwszy sezon i dzis wezme sie za drugi. W mongolskim skrocie - cala histora ma miejsce pomiedzy wydarzeniami w T2 a T3. Opowiada o losach Sary i Johna - ich ucieczce przed terminatorem. Ciekaw jestem jak sie Wam podoba serial. Mnie osobiscie wszedl calkiem przyjemnie. Nie jest zbytnio przeladowany nonsensami ani zbyt wielka iloscia efekto specjalnych. Gra aktorska stoi tez na przyzwoitym poziomie. Calkiem przyjemne do poogladania moim zdaniem
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

pt lut 06, 2009 3:05 pm

AN4RCH pisze:
cala histora ma miejsce pomiedzy wydarzeniami

Raczej jest alternatywną wersją wydarzeń po T2. Założenie jest takie, że części trzeciej nie było.

A serial bardzo fajny, choć głównie ze względu na smaczki (Summer Glau jako T!) i mimo sporej liczby nudnych odcinków, które możnaby spokojnie wywalić.
 
Awatar użytkownika
AN4RCH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: sob lip 30, 2005 6:42 pm

pt lut 06, 2009 6:48 pm

Nie wydaje mi sie aby to byla alternatywa. Przeciez tu John ma 15-16 lat a w 3 czesci cos po dwudziestce jest.
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

pt lut 06, 2009 7:14 pm

Tyle, że w wersji serialowej Sarah i John przenoszą się razem z T z roku bodajże 99 do 2007. Rise of the Machines jest osadzone w 2004 roku wedle filmowej storylini.
 
Aureus

pt lut 06, 2009 8:42 pm

To JEST wersja alternatywna.

A seria dostaje u mnie minusa za aktorkę (bardzo ładną, ale co z tego?) odgrywającą dobrego terminatora. Rehabilitują ją (UWAGA! SPOILER! WŁAŚNIE TERAZ! DO SCHRONU!) sceny, podczas których na przykład uczy się baletu... Ale raczej mnie męczyła jej gra.
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

pt lut 06, 2009 9:15 pm

@Aureus

Serio? Dla mnie właśnie Summer Glau (dobry T) i Lena Headey (Sarah) są najlepszym elementem całego serialu. Jeżeli chodzi o tą ostatnią, to podoba mi się w tej roli o wiele bardziej niż (nie bić!) Linda Hamilton. Ta pierwsza nie jest jakoś specjalnie dobrą aktorką, ale w obu rolach, w których ją widziałem (Firefly/Serenity i T właśnie) mi osobiście bardzo pasowała.

Co mnie natomiast wkurza, to wybitna nierówność odcinków. Przy świetnym finale pierwszej serii na przykład, puszczają takie babole, jak odcinek z chatką w lesie. No i emo inkarnacja Johna, ale tego się chyba nie dało uniknąć.
 
soge
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 26
Rejestracja: pn lut 09, 2009 5:04 pm

śr lut 11, 2009 2:54 pm

oglądałem chyba sezon 1 do końca, ale w pewnym momencie odcinki zaczęły mnie nudzić. Daj znać jak sezon 2 stoi to może się skuszę i powróce do oglądania.
 
Awatar użytkownika
AN4RCH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 301
Rejestracja: sob lip 30, 2005 6:42 pm

śr lut 11, 2009 3:48 pm

Na razie obejrzalem odcinkow i sa rozne. Od dobrych do takich sobie. Bardzo milo oglada sie pania Shirley Manson no i dla niej mozna dac szanse temu serialowi. Oglada sie przyjemnie i nawet moja malzonka nie przepadajaca za SF wciagnela sie. Mozna spokojnie posiedziec i poogladac.
 
Wizzzard
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 187
Rejestracja: sob lis 13, 2004 4:15 pm

śr lut 11, 2009 4:19 pm

Drugi sezon ma tę zasadniczą wadę, że jest nierówny. Obok świetnych odcinków (przeważnie tych, które pchają fabułę na przód) są tam też zapychacze bez polotu i pomysłu. Troche się twórcy bawią z psychiką terminatorów (ze różnym skutkiem, ale generalnie chyba in plus), jest też metaplot, ale trudno powiedzieć co z nim zrobią.

Irytujące jest to, że fabuła rozwija się wolno (znaczy w przyzwoitym tempie, ale nie w każdym odcinku), a znając politykę korporacji FOX serial może nie dotrwać do trzeciego sezonu, czyli można się spodziewać tego, że widz zostanie z przysłowiową ręką w nocniku.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości