Zrodzony z fantastyki

Araks3
Użytkownik
Użytkownik

Drowy - Co się zmieniło w FR 4.0

sob lut 07, 2009 10:24 pm

Witam wszystkich serdecznie na forum ^^ Jako,że nie mam możliwości dostępu (na razie) do żadnych podręczników 4.0 edycjowych mam dwa zasadnicze pytania.

1). Czy zmieniło się coś odnośnie drowów,nie wiem jakieś gwałtowniejsze przewroty i inne takie?

2). Jaki jest obecny panteon drowich bóstw w 4 edycji?

Z góry dziękuje za dobre odpowiedzi ;)

Nukereal

sob lut 07, 2009 11:06 pm

1) Obyło się bez zmian, wbrew plotkom. :razz:
2) Lolth. I tylko Lolth. Panteon drowów (tak jak wiele innych) przeszedł gwałtowną czystkę.

Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum

sob lut 07, 2009 11:12 pm

Wiem tyle co opowiadań.
1. Jako że mineło 100 można założyć że Ched Nasad się odbudowało. Promenada Istnieje ale dominuje tam wiara w Colleriona. Możliwe że nie ma już Dom Jarle.
2. Panteon Drowów ZK praktycznie nie różni się niczym od tego GH (kaszana). Składa się na niego Lolth i Ghaunnadur. Ci którzy służyli Eillistraee przerzucili się na jej tatusia. Ci którzy w chwili śmierci Mrocznej Panny ją trzicili podobno się zmienili. Pytanie co się dzieje z tymi, którzy dopiero się nawrócą?

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz lut 08, 2009 10:27 am

No nie, trochę jednak się pozmieniało. Opiekunką Domu Baenre jest Quenthel. Triel nie żyje. Co do Ched Nasad to nie wiadomo. W ogóle dużo nie wiadomo, ale zmiany są.

Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lut 08, 2009 12:10 pm

Z tego co wiem dobre drowy uległu przemianie (brązowe włosy zamiast białych i jaśniejsza karnacja) i opiekuje się nimi Corelon Larethian, natomiast złe wyglądają jak wyglądały (drizzt jest wyjątkiem - dobry a dalej wygląda jak zły)

Awatar użytkownika
Froger
Zespolony z forum
Zespolony z forum

ndz lut 08, 2009 2:07 pm

Bezsensu? Tylko dlatego, że jesteś dobry masz inne włosy niż reszta twojej rasy? A jak nagle zmienisz się w złego, to co siwiejesz? (nie omawiam tu wyjątku drizzta) Poza tym, to drowy się rodzą dobre albo złe czy włosy wyrastają im jak się określą? Beznadzieja.
Jak taki idiotyzm można wciskać? Coraz bardziej przeginają pałkę.

Awatar użytkownika
Prophet
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lut 08, 2009 7:12 pm

Fakt, zostało mi trochę stron FRCG, a FRPG miałem okazję ledwie przekartkować, ale o ile mi wiadomo, to brązowe drowy były tylko niedorzeczną plotką sprzed wydania nowej edycji. Na co wskazywałoby choćby ED Redeemed Drow. Innymi słowy, jeżeli ktoś nie ma dowodu w postaci odwołania się do oficjalnego materiału, niech nie sieje paniki. Nowa edycja ma pewne wady, ale w lokalnym fandomie zdążyła już widać obrosnąć w legendy i to negatywne. Cóż, lubimy narzekać, czy to na rząd, czy na WotC.

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

ndz lut 08, 2009 10:25 pm

shakh pisze:
Z tego co wiem dobre drowy uległu przemianie (brązowe włosy zamiast białych i jaśniejsza karnacja) i opiekuje się nimi Corelon Larethian, natomiast złe wyglądają jak wyglądały (drizzt jest wyjątkiem - dobry a dalej wygląda jak zły)

pamiętam że w którymś temacie na poltku był cytat który potwierdzał MOŻLIWOŚĆ grania dobrym drowem szukającym odkupienia dla swej rasy czy coś takiego :razz: chyba zostawiono tą możliwość dla dirtizzo podobnych:P

mam nadzieje że to a brązowych dorwach okaże się głupią plotką ale na 99% jestem pewien że to prawda niestety :x

mergner
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik

ndz lut 08, 2009 11:17 pm

Korzystając z okazji pozwolicie, że zapytam w jakich okolicznościach zginęła Triel?

Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum

pn lut 09, 2009 12:45 am

pamiętam że w którymś temacie na poltku był cytat który potwierdzał MOŻLIWOŚĆ grania dobrym drowem szukającym odkupienia dla swej rasy czy coś takiego chyba zostawiono tą możliwość dla dirtizzo podobnych:P

mam nadzieje że to a brązowych dorwach okaże się głupią plotką ale na 99% jestem pewien że to prawda niestety

To ja nadmieniłem to o szukających odkupienia drowach. Było napisane w materiale o drowach dostępnym na stronie WotC.
Opcja z brązowymi była pod koniec zjechanej równo w tym kraju serii książki panny Smendman, w której ginie Eilli. Przemiana chyba dotyczyła tylko czcicieli Eilli. Jeśli jest coś takiego jak RoF z 3.0-3.5 ed. to napewno jest to wspomniane tam.

Co do śmierci Triel to nic mi nie wiadomo, ale chętnie się dowiem jak to było choć zakładam, że pani Q jak wróciła z Niskich planów uznała, że jedną z zmian jakie musi dokonać jest usunięcie młodszej siostry z tronu który jej się należał. Skoro tej już nie strzegł Jegred

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

pn lut 09, 2009 5:11 am

Khemlish Val'Drach pisze:

To ja nadmieniłem to o szukających odkupienia drowach. Było napisane w materiale o drowach dostępnym na stronie WotC.
Opcja z brązowymi była pod koniec zjechanej równo w tym kraju serii książki panny Smendman, w której ginie Eilli. Przemiana chyba dotyczyła tylko czcicieli Eilli. Jeśli jest coś takiego jak RoF z 3.0-3.5 ed. to napewno jest to wspomniane tam.

sam bym tę książkę z radością zjechał zresztą zabicie Eli jest wysoko na mojej top 5 liście najgłupszych rozwiązań w 4 edycji bardzo liczyłem na polaryzacje panteonu drowów na zasadzie Loth<--->Elistree ale wiadać że mimo wieloletniej kariery emo dorwa (:P) pomysł z większą ilością dobrych mroczniaków okazał się zbyt skomplikowany albo dla amerykańskich dzieciaków albo dla twórców a najpewniej dla obu :x

Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu

pn lut 09, 2009 12:21 pm

Khemlish Val'Drach pisze:

Rzeczywiście książka Ascendancy of the Last została bardzo źle przyjęta wśród fanów Zapomnianych Krain, a pozbycie się Eilistraee i przemiana w "brązowe elfy" spowodowała sporą falę krytyki. Sądzę, że Wizardzi też to zauważyli i zorientowali się, że trochę przeszarżowali w tym elemencie i dlatego niedługo później pojawiła się zajawka o drowach (o ile pamiętam jako materiał do RPGA), która pozwala grać nawróconym mrocznym elfem. Zapewne z tego samego powodu w podręcznikach do 4 edycji brak większych informacji na ten temat tego wydarzenia a opis drowów (choć wyjątkowo ubogi) co do istoty niewiele różni się od znanego nam z 3 edycji, czyli są źli, ale zdarzają się też renegaci, którzy są dobrzy. Sytuacja jest tu analogiczna do tej, która była przy okazji artykułu o elfach czczących Gruumsha, gdzie WotC też szybko zmienili zdanie i się wycofali z tego pomysłu.
Czyli krótko mówiąc: zmiana w brązowe elfy miała miejsce w historii FR, ale obecnie wszystko wróciło mniej więcej do stanu przed tą zamianą.

mergner pisze:
Korzystając z okazji pozwolicie, że zapytam w jakich okolicznościach zginęła Triel?

Została zabita w pojedynku przez Quentel 10 lat po wydarzeniach opisanych w Wojnie Pajęczej Królowej. Jak widać obie panie przez jakiś czas były w stanie koegzystować obok siebie.

Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec

pn lut 09, 2009 5:52 pm

Radnon pisze:
Rzeczywiście książka Ascendancy of the Last została bardzo źle przyjęta wśród fanów Zapomnianych Krain, a pozbycie się Eilistraee i przemiana w "brązowe elfy" spowodowała sporą falę krytyki. Sądzę, że Wizardzi też to zauważyli i zorientowali się, że trochę przeszarżowali w tym elemencie i dlatego niedługo później pojawiła się zajawka o drowach (o ile pamiętam jako materiał do RPGA), która pozwala grać nawróconym mrocznym elfem. Zapewne z tego samego powodu w podręcznikach do 4 edycji brak większych informacji na ten temat tego wydarzenia a opis drowów (choć wyjątkowo ubogi) co do istoty niewiele różni się od znanego nam z 3 edycji, czyli są źli, ale zdarzają się też renegaci, którzy są dobrzy. Sytuacja jest tu analogiczna do tej, która była przy okazji artykułu o elfach czczących Gruumsha, gdzie WotC też szybko zmienili zdanie i się wycofali z tego pomysłu.
Czyli krótko mówiąc: zmiana w brązowe elfy miała miejsce w historii FR, ale obecnie wszystko wróciło mniej więcej do stanu przed tą zamianą.

mówię wam ze względu na ten bunt pewnie Halistra Melarn nawróci się i będzie kolejna inkarnacją Mrocznej Panny i żeby uprościć to podobnie jak Midnight przyjmie imię swej poprzedniczki... (bajkowo kolorowo) :hahaha:

Araks3
Użytkownik
Użytkownik

pn lut 09, 2009 9:29 pm

Czyli jak zwykle w Forgotten Realms ;) Mam jeszcze jedno takie pytanie,które napatoczyło mi się podczas czytania całej tej dyskusji,a mianowicie: Jak zginęła Eilistraee?Tak samo jak wcześniej,nie mam zbytnio źródła, by samemu się dokładnie dowiedzieć,a na pewno ktoś już może przeczytał książkę ^^

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt lut 10, 2009 10:34 am

Araks3 pisze:
Czyli jak zwykle w Forgotten Realms ;) Mam jeszcze jedno takie pytanie,które napatoczyło mi się podczas czytania całej tej dyskusji,a mianowicie: Jak zginęła Eilistraee?Tak samo jak wcześniej,nie mam zbytnio źródła, by samemu się dokładnie dowiedzieć,a na pewno ktoś już może przeczytał książkę ^^

Została zabita tak ona jak i Qilue Veladorn.

tyle informacji dostałęm gdy zadałem to pytanie w innym temacie jeżeli chcesz więcej to chyba musisz sięgnąć po ostatni tom wojny pajęczej królowej :P

shakh pisze:
mówię wam ze względu na ten bunt pewnie Halistra Melarn nawróci się i będzie kolejna inkarnacją Mrocznej Panny i żeby uprościć to podobnie jak Midnight przyjmie imię swej poprzedniczki... (bajkowo kolorowo) :hahaha:

Wesz tak lubię tę boginkę i pomysł z polaryzacją dorwiego panteonu że nie obchodzi mnie jak to uzasadnią byle wróciła :P choć wątpię żeby przepalony umysł chamerykańskiego nastolatka wytrzymałby taki poziom skomplikowania :x

@ down
ty pisz ja przetłumaczę trzeba tylko namówić Salvatorego żeby opublikował pod swoim nazwiskiem :hahaha:

edit: shakh jak chcesz to możemy zrobić forumowy project ożywienia Elistree bo zaczyna mi się ten pomysł podobać co najmniej w tym samym stopniu co idea ożywienia Myrkula pociąga Venomusa :hahaha:
Ostatnio zmieniony wt lut 10, 2009 2:35 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 3 razy.

Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt lut 10, 2009 11:48 am

Wesz tak lubię tę boginkę i pomysł z polaryzacją dorwiego panteonu że nie obchodzi mnie jak to uzasadnią byle wróciła choć wątpię żeby przepalony umysł chamerykańskiego nastolatka wytrzymałby taki poziom skomplikowania

Więc trzeba skonstruowac taką historię by chamerykanski nastolatek to zrozumiał a polski nie poczuł się urażony.
Sam bym napisał odpowiednią książke gdyby nie fakt ze jestem kiepski za anglika. :razz:

Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lut 10, 2009 2:22 pm

Brilchan pisze:
ty pisz ja przetłumaczę trzeba tylko namówić Salvatorego żeby opublikował pod swoim nazwiskiem :hahaha:

Wiesz co mam pewien pomysł łącznie z użyciem WM i interwencją samego Corellona jeśli chcesz można by coś z tego pokombinować... Pierwotnie planowałem go użyc do tego żeby zmienić Selvatarma w dobre bóstwo ale można to też troszeczkę zmienić i użyć do wskrzeszenia Eilistraee...

Awatar użytkownika
Zireael
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt lut 10, 2009 3:40 pm

shakh pisze:

Halisstra nie żyje :(

Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lut 10, 2009 3:53 pm

Zireael pisze:

Jak to?? :lol: powiedz że kłamiesz albo powiedz co się stało...

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt lut 10, 2009 5:02 pm

shakh pisze:
Zireael pisze:

nie wiedziałem że wolno dwa posty w jeden dzień robić :shock: a ja się bawię w edytowanie i czekam do północy :(

to co ożywiamy ciemnoskórą nimfomankę :lol: (nie mordować mnie żart żart)

trochę wredne ze strony Corelliona że nijak nie wynagrodził Mrocznej Panieneczki po jej heroicznej walce IMHO jest na świństwem takiemu potężnemu bogowi nie zaszkodziłoby jakby poświęcił ze 2 rangi na wynagrodzenie swej dzielnej córki(chyba już sam się gubię w tych koneksjach)[/code]

Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum

wt lut 10, 2009 6:10 pm

to co ożywiamy ciemnoskórą nimfomankę (nie mordować mnie żart żart)

Najwyżej Ekshibicjonistkę :razz:

planowałem go użyc do tego żeby zmienić Selvatarma w dobre bóstwo

Sevetarm poległ wraz resztą panteonu.
W opowidaniu, które chce spisać i które opiera się na sesjach mojej postaci występju kilka niewiadomych. Jak dacie mi czas to zamieszcze całą historię.
Wszystko zaczyna się od kilku prezentów oferowanych kiedyś, przez fanatyzm gorszy od faszyzmu i rządze zemsty na Lolth na odprawieniu rytuału itd. itp. skończywszy. Ostatecznie powstanie pewny balans na panteonie Drowów.

Myśl przewodnią całego wątku najlepiej ująć może powiedzenie z jednej książki którą również pisze.
"Najniebezpieczniejszy człowiek to ten, który stracił wszystko oprócz życia, ale na nim już mu nie zależy. Człowiek w największym niebezpieczeństwie te ten który przyczyni się do powstania tego pierwszego."

Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lut 10, 2009 6:21 pm

Jestem za to co proponuję jutro otworzyć nowy temat w dziale bogowie ściągnąć tro chę propozycji i zrobić z tego spójną całość...

Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant

wt lut 10, 2009 6:55 pm

shakh pisze:
Jestem za to co proponuję jutro otworzyć nowy temat w dziale bogowie ściągnąć tro chę propozycji i zrobić z tego spójną całość...

POPIERAM ! Osobiście nie mam żadnych pomysłów ale jak rzucicie we mnie ich garścią to z chęcią wspomogę was swoim spaczonym twórczym umysłem

Myślałem ostatnio nad postacią szalonej spragnionej zemsty wyznawczyni zmarłej Elistree może postać się na coś przyda xDDD

no teraz post jest chyba ładniejszy mam nadzieje że wystarczy a nie lepiej już teraz założyć nowy temat bo moderacja chyba zaczyna mieć dość naszej małej grupki w tymże topicu :P
Ostatnio zmieniony wt lut 10, 2009 9:22 pm przez Brilchan, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
shakh
Częsty bywalec
Częsty bywalec

wt lut 10, 2009 8:47 pm

Dlaczego usuneliście mój post?? informowałem w nim tylko że dyskusję na temat wskrzeszenia Eilistraee przenoszę do odpowiedniego działu (Bóstwa) jutro między 11.00 a 12.00...

Awatar użytkownika
Khemlish Val'Drach
Zespolony z forum
Zespolony z forum

śr lut 11, 2009 8:03 am

Brilchan, Shakh. mam nadzieje, że podoba wam się moje PW. To co napisałem zaczęłem wymyślać jak się dowiedziałem Smendman zabiła Eili by to zagrać.

Widmo
Częsty bywalec
Częsty bywalec

ndz lut 15, 2009 9:19 pm

shakh pisze:
Zireael pisze:

W ostatniej księdze wojny pajęczej królowej. same lolth skazuje ją na jakieś męki(nie wiem czy dokładnie zabija.... już nie pamiętam... ale przynajmniej nie od razu... musi się nią pobawić trochę)... kończmy pierwsza myśl... na męki za to że się od niej odwróciła na jakiś czas, a ona jej tego nie wybacza.