Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

Naruto

wt lut 10, 2009 6:31 pm

Wielkimi krokami zbliża się koniec sesji uczelnianej. Po ostatnim czwartkowym egzaminie* chwila przerwy a później relatywnie luźny początek semestru. W końcu pojawia się okazja do poprowadzenia planowanej od dłuższego czasu sesji Naruto. Szczegóły poniżej:

- Poszukuję trzech graczy. Pierwszeństwo przy rekrutacji mają Ci, o których wiem że na innych sesjach odpisują regularnie.
- Sesja będzie prowadzona bezsystemowo. Co do relatywnej skuteczności postaci w czasie walk będę się sugerował statystykami zebranymi na LeafNinja.
- Akcja sesji będzie rozgrywała się po Valley of The End, przed timeskipem. Podobnie jak większość fillerów obejmie swoim zakresem pojedynczą misję.
- Tworzenie postaci ograniczy się do wskazania jednej z jedenastu dostępnych. Do wyboru genini (i chunin) z Team Kakashi (oprócz Sasuke), Team Kurenai, Team Asuma i Team Gai. Trójka geninów stworzy tymczasową drużynę i wyruszy na misję bez wsparcia bardziej doświadczonego ninja. Oczywiście zostanie wyznaczony lider takiej drużyny (jeśli ktoś będzie chciał zagrać Shikamaru, to dowódcą zostanie z urzędu ;) ). Hokage wyśle na misję tych, którzy są akurat dostępni, więc nie musicie się martwić o stworzenia zbalansowanej drużyny, choć oczywiście zawsze miło mieć w grupie jakiegoś specjalistę od heavy combat czy zwiadowcę. Nie mówiąc już o tytułowym bohaterze. ;) Wybierzcie sobie postacie, którymi będzie się wam najprzyjemniej grało.
- Setting pozostanie w całości kanoniczny. Przy czym Ci, którzy mieli ze mną wcześniej kontakt, wiedzą że lubię w swoje sesje wplatać drobne elementy alternatywnej historii czy podróży w czasie. Nie ma przeciwwskazań?
- Rekrutacja zakończy się w czwartek.
- Pytania? Komentarze?

*Z jakiej racji filozofia na kierunku ekonomicznym ma być trudniejsza od zdania od wszystkich pozostałych egzaminów?!
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

wt lut 10, 2009 6:50 pm

Czyli granie postaciami z mangi\anime? Bez żadnych głupot w stylu mechaniki?

ja bym się pisał na sakurę xDDD pod warunkiem że dostałaby jakieś drobne umiejętności med ninja to ja mógłbym robić za wsparcie z drugiego szeregu

czy będzie możliwy alternatywny rozwój postaci ?

choć znając życie to pewnie będą inni chętni lepiej się nadający ale o tym to już ty decydujesz :?

jeżeli docenisz dobre chęci poparte regularnym prostowaniem to ja się piszę!

a ten egzamin z filozofii na ekonomi to może po to żeby w razie kryzysu ekonomiści nie rzucali się z dachów jak w czarny czwartek tylko ze stoickim spokojem zanucili "tak naprawdę nie dzieje się nic i nie stanie się aż do końca" :wink:
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

wt lut 10, 2009 6:56 pm

Brilchan pisze:
Czyli granie postaciami z mangi\anime? Bez żadnych głupot w stylu mechaniki?

Tak.
ja bym się pisał na sakurę xDDD pod warunkiem że dostałaby jakieś drobne umiejętności med ninja to ja mógłbym robić za wsparcie z drugiego szeregu

Z tego co wiem to przed timeskipem jej możliwości kończyły się na leczeniu ryb. ;)
czy będzie możliwy alternatywny rozwój postaci ?

Nie rozumiem pytania. W czasie jednej misji postacie się zbyt dużo nie rozwiną, a raczej nie planuje prowadzenia kampanii.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

wt lut 10, 2009 7:29 pm

ja bym się pisał na sakurę xDDD pod warunkiem że dostałaby jakieś drobne umiejętności med ninja to ja mógłbym robić za wsparcie z drugiego szeregu

Z tego co wiem to przed timeskipem jej możliwości kończyły się na leczeniu ryb. ;)

No właśnie jakby można było ją odrobineczkę wzmocnić bo lubię tę postać i nie jest tak bezużyteczna jak się wydaje
mógłbym (czy jak kto woli mogłabym :D) leczyć jakieś drobne zadrapania odwracać uwagę wroga, mdleć, płakać i służyć radą xD

Nie zapominajmy o waleniu naruto po głowie i nazwaniu go idiotom bez tej postaci normalnie nie będzie komizmu w naruto ! :P

czy będzie możliwy alternatywny rozwój postaci ?

Nie rozumiem pytania. W czasie jednej misji postacie się zbyt dużo nie rozwiną, a raczej nie planuje prowadzenia kampanii.


Dobra, pytanie głupie cofam :) a co myślisz o paringach? absoplutnie zabronione? xD

Bardzo lubię med nijna a skoro sakurka taka słaba to może lepiej wziąłbym Ino ona chyba była silniejsza przed timeskiem :D
 
Awatar użytkownika
Nemo__
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1066
Rejestracja: ndz kwie 24, 2005 2:13 pm

wt lut 10, 2009 11:12 pm

Brzmi całkiem zabawnie. Z przyjemnością bym się pisał, najchętniej wcieliłbym się w Hinate. :D
 
Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1684
Rejestracja: wt cze 15, 2004 4:35 pm

wt lut 10, 2009 11:29 pm

Nie lubię grać postaciami kanonicznymi, ale w sumie po przemyśleniu... czemu nie, można przełamać rutynę od czasu do czasu. Szkoda, że nie ma możliwości Haku, bo tego bym wziął w ciemno. Zresztą byłoby ciekawe odegranie alternatywnej sesji, gdy Zabuza i Haku nie giną.

I jeśli można, wziąłbym Choujiego. Najbardziej niedoceniana postać, może być ciekawe.
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

śr lut 11, 2009 11:23 am

Brilchan pisze:
No właśnie jakby można było ją odrobineczkę wzmocnić bo [...]

Sakura potrafi już to wszystko o czym pisałeś - nie ma potrzeby sztucznie jej wzmacniać.
Zresztą byłoby ciekawe odegranie alternatywnej sesji, gdy Zabuza i Haku nie giną.

Jeśli alternatywne klimaty przypadną graczom do gustu to oprzemy na tym kolejną sesję.

Póki co widzę, że układa się nam drużyna Sakura / Hinata / Chouji - nie to czego się spodziewałem, ale zdecydowanie ma potencjał.

Pytania do was:
- Zastanawiam się jaką terminologię stosować na tej sesji. Wolicie np. nazwy jutsu podawać w oryginale japońskim, po angielsku, czy po polsku? Ja bym się skłaniał ku japońskiemu.
- Akcja sesji będzie toczyć się w tym nienazwanym kraju na północny wschód of Fire Country. Jeśli ktoś ma chwytliwy pomysł na nazwę tego kraju to proszę pisać.
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

śr lut 11, 2009 12:10 pm

Antara pisze:
Brilchan pisze:
No właśnie jakby można było ją odrobineczkę wzmocnić bo [...]

Sakura potrafi już to wszystko o czym pisałeś - nie ma potrzeby sztucznie jej wzmacniać.
Zresztą byłoby ciekawe odegranie alternatywnej sesji, gdy Zabuza i Haku nie giną.

Jeśli alternatywne klimaty przypadną graczom do gustu to oprzemy na tym kolejną sesję.

Póki co widzę, że układa się nam drużyna Sakura / Hinata / Chouji - nie to czego się spodziewałem, ale zdecydowanie ma potencjał.

Pytania do was:
- Zastanawiam się jaką terminologię stosować na tej sesji. Wolicie np. nazwy jutsu podawać w oryginale japońskim, po angielsku, czy po polsku? Ja bym się skłaniał ku japońskiemu.
- Akcja sesji będzie toczyć się w tym nienazwanym kraju na północny wschód of Fire Country. Jeśli ktoś ma chwytliwy pomysł na nazwę tego kraju to proszę pisać.


Ja głosuje za japońskimi nazwami. Jeżeli ktoś będzie maił problem to zawsze można zajrzeć na leafnijna. Większość grup fansubberski podaje oryginalną nazwę jutsu z tłumaczeniem w nawiasie

Co do Sakury rzeczywiście przemyślałem sprawę i jestem z niej zadowolony takiej jaka jest:D

Muszę powiedzieć że podoba mi się taka nietypowa drużyna powinno wyjść ciekawie :razz:

Nad nazwą postaram się pomyśleć ale nic nie mogę obiecać xD
 
Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1684
Rejestracja: wt cze 15, 2004 4:35 pm

śr lut 11, 2009 7:40 pm

Drużyna jest intrygująca, faktycznie, i nieźle jak na moje się uzupełnia. Dobrze, że się obyło bez Nejiego, Shikamaru czy Naruto. Jest oryginalnie.

Głosuję rzecz jasna za japońskimi nazwami.

Co do nazwy kraju... nie można zorganizować w którymś już z istniejących jak np. Wodospad czy Śnieg ? Albo nawet może być coś większego jak ta Mgła czy Chmura. Chętnie bym zobaczył wizję MG tych państw ;).
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

śr lut 11, 2009 7:49 pm

Mistrzu znalazłem portreciki tylko nie wiem jak ci je podesłać?

@Kejmur kraj śniegu nie istnieje to wymysł fillerowców :P

po za tym wydaje mi się że MG już coś sobie zaplanował :wink:

Ja też cieszę się że nikt nie wybrał naruciaka czy innych pierwszoplanowych postaci.
Najbardziej obawiałem się najazdu fanboyów\fangirlsów na ten temat na szczęście się nie sprawdziło :D
 
Awatar użytkownika
Antara
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1264
Rejestracja: ndz cze 29, 2003 7:01 pm

śr lut 11, 2009 9:03 pm

Drużyna jest intrygująca, faktycznie, i nieźle jak na moje się uzupełnia.

W takim przypadku wypadałoby zamknąć rekrutację przed terminem. Jak się trafi jeszcze jakiś chętny to niech zagada do mnie na GG.
Co do nazwy kraju... nie można zorganizować w którymś już z istniejących jak np. Wodospad czy Śnieg ? Albo nawet może być coś większego jak ta Mgła czy Chmura. Chętnie bym zobaczył wizję MG tych państw Wink.

po za tym wydaje mi się że MG już coś sobie zaplanował Wink

[foreshadowing]Ten nienazwany kraj ma to do siebie, że jest położony w strategicznej pozycji, tj. w połowie drogi między Liściem a Chmurą, a do tego tuż obok Dźwięku.[/foreshadowing]

Może Hisu no Kuni tj. Heath Country tj. Kraj Wrzosowisk? :razz:
 
Awatar użytkownika
Kejmur
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1684
Rejestracja: wt cze 15, 2004 4:35 pm

śr lut 11, 2009 10:54 pm

@Kejmur kraj śniegu nie istnieje to wymysł fillerowców


Kraj Śniegu istnieje na oficjalnej mapie świata Naruto, więc nie mów, że to fillery ;). Wiem, że pojawił się jedynie w filmie, ale nie oznacza że nie istnieje oficjalnie. Zresztą każdy pomysł, która zmienia świat danego autora musi być skonsultowany z nim samym ;).

Poza tym skoro się spytał nas o opinie, to odpowiadam ;). Ja problemów nie robię i mi to obojętne, gdzie będziemy grali. W skrócie zupełnie luźna propozycja.

Może Hisu no Kuni tj. Heath Country tj. Kraj Wrzosowisk?


Kraj Baobabów ;).

A na poważnie, wrzosowiska nie brzmią źle... Hisu Gakure brzmi całkiem ok, chociaż ja osobiście bym dał Kraj Stali. Krótko i bez wydziwiania na siłę.

Najbardziej obawiałem się najazdu fanboyów\fangirlsów na ten temat na szczęście się nie sprawdziło


Nic dodać, nic ująć ;).
 
Awatar użytkownika
Brilchan
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4532
Rejestracja: śr cze 20, 2007 8:49 pm

czw lut 12, 2009 4:15 am

Kejmur pisze:
@Kejmur kraj śniegu nie istnieje to wymysł fillerowców


Kraj Śniegu istnieje na oficjalnej mapie świata Naruto, więc nie mów, że to fillery ;). Wiem, że pojawił się jedynie w filmie, ale nie oznacza że nie istnieje oficjalnie. Zresztą każdy pomysł, która zmienia świat danego autora musi być skonsultowany z nim samym ;).

Poza tym skoro się spytał nas o opinie, to odpowiadam ;). Ja problemów nie robię i mi to obojętne, gdzie będziemy grali. W skrócie zupełnie luźna propozycja.


OK zwracam honor nie znam tej mapki na pamięć :P

Kraj Stali podoba mi się takie nawiązanie do Chińskich elementów :D :spoko:

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość