Zrodzony z fantastyki

 
kaede
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 11:02 pm

Leia pamięta matkę?

ndz gru 28, 2008 11:14 pm

Pamiętacie scenę (RotJ), w której Luke pyta Leię czy pamięta matkę? Leia odpowiada, że same obrazy, że była bardzo piękna, ale smutna.
Jak to jest możliwe? A jesli nawet Leia pamięta Padme (choć nie mam pojęcia dlaczego) to chyba Luke też mógłby?
Czy ktoś wie o co chodzi albo czy przynajmniej w nowej trylogii można znaleźć odpowiedź (może ja nie zauwazyłam)?
 
Awatar użytkownika
Siriel
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2022
Rejestracja: śr cze 22, 2005 10:42 am

ndz gru 28, 2008 11:34 pm

Chyba chodzi o przybraną matkę, czyli żonę Baila Organy. To by poniekąd tłumaczyło, dlaczego była smutna (bo chciała mieć własne dziecko, a Leia była jedynie adoptowana). W każdym razie ja to tak postrzegałem od czasu nowej trylogii.
 
kaede
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 28, 2008 11:02 pm

ndz gru 28, 2008 11:46 pm

może masz rację, myslalam o tym, ale Luke podkreśla: do you remember mother, your real mother?
poza tym nie jestem pewna czy przybrana matka Lei byla piekna chociaz to pewnie kwestia dyskusyjna;)
 
Awatar użytkownika
Gebels
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 35
Rejestracja: sob gru 06, 2008 11:02 pm

pn gru 29, 2008 12:03 am

A mi się wydaje, że Lucas się umoczył przy "Zemście...", bo Padme umiera przy porodzie. Wygląda na to, że kręcąc starą trylogię, miał jakiś zamysł względem Lei, ale prawdopodobnie zapomniał o tym zamyśle, bo w końcu minęło te 20 lat między kolejnymi filmami. :D

Ja sobie to tak tłumaczę. Nie jestem wielkim fanem Star Łorsów.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

pn gru 29, 2008 5:01 am

Jest to możliwe ponieważ Lucas jest mało sprytny do kwadratu. Po pierwsze zabijając Padmé przy porodzie, a po drugie potem stosując ulubioną przez polityków taktykę wychodzenia z kłopotów, czyli "pójścia w zaparte" - przed premierą RotS publikowali na oficjalnej kilka serii obrazkowych z kadrami z filmu/planu i pod obrazkiem w jednej z nich (chyba Before the Time Helmet, ale głowy nie dam) napisano głośno i wyraźnie że chodzi o TĄ matkę. Niezależnie jak kretyńsko to w kontekście filmu wygląda. Już z resztą rozstrząsaliśmy tą sprawę kiedyś...
 
Awatar użytkownika
NoOne3
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1908
Rejestracja: ndz wrz 18, 2005 4:42 pm

pn gru 29, 2008 12:05 pm

SethBahl pisze:
stosując ulubioną przez polityków taktykę wychodzenia z kłopotów

A mógł się uprzeć, że to moc przekazała Lei te obrazy, ale nie, koleś musiał mieć midichloriany, łażące po ścianach, wierzchowe jaszczurki i melodramatyczną śmierć (albo dwie) (albo pogromik) w każdym odcinku. :P
Ostatnio zmieniony pt paź 26, 2012 10:50 am przez NoOne3, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód:
 
Awatar użytkownika
Bolek91
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: pt maja 02, 2008 4:49 pm

pn gru 29, 2008 4:54 pm

W komiksowej adaptacji Ostatniego Rozkazu Leia przechadza się po Pałacu Imperialnym i opowiada Jainie że będzie piękna jak jej babcia. No i pokazuje wielki obraz Padme nowo narodzonemu dziecku. Może o takie obrazy chodzi, a reszta to z opowieści Baila Organy?
 
Awatar użytkownika
Fungus
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 871
Rejestracja: śr paź 08, 2003 3:54 pm

pn gru 29, 2008 9:16 pm

LUKE
Leia... do you remember your mother? Your real mother?

LEIA
Just a little bit. She died when I was very young.

LUKE
What do you remember?

LEIA
Just...images, really. Feelings.

LUKE
Tell me.

LEIA
(a little surprised at his insistence)
She was very beautiful. Kind, but...sad.
(looks up)
Why are you asking me all this?

He looks away.

LUKE
I have no memory of my mother. I never knew her.


Calkiem jasno wynika z rozmowy ze Padme zyla jeszcze, choc niekoniecznie bardzo dlugo, po urodzeniu blizniakow. Tym niemniej w mojej opinii musialo to byc kilka lat a przynajmniej miesiecy zeby Leia byla w stanie zapamietac cokolwiek. Druga rzecz, Luke zostal odseparowany duzo wczesniej, byc moze tuz po urodzeniu.
Wyjasnienie dla mnie jest jedno, Lucas uparl sie zeby zniszczyc wlasna legende i zepsuc to co stworzyl wczesniej. Przy midicostamach i niepokalanym poczeciu to i tak male piwo.
 
Awatar użytkownika
Nico
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 56
Rejestracja: sob paź 11, 2003 6:45 pm

pn gru 29, 2008 9:27 pm

To, że dziecko poprzez moc mogło zapamiętać 'obraz' matki nie jest jakoś absurdalne moim zdaniem, biorąc pod uwagę ile absurdów już mamy w SW, zaczynając od praw fizyki ;).

Co do samego Lucasa to tylko tyle mogę dodać -> http://www.icanhasforce.com/wp-content/ ... cepted.jpg :D
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

śr gru 31, 2008 5:48 pm

Nico pisze:
o, że dziecko poprzez moc mogło zapamiętać 'obraz' matki nie jest jakoś absurdalne moim zdaniem, biorąc pod uwagę ile absurdów już mamy w SW, zaczynając od praw fizyki .

Luke też by w takim razie powinien mieć takie wspomnienia :) Nie, to po prostu błąd, mi osobiście nie psuje zabawy z Gwiezdnymi Wojnami, ale rzeczywiście Lucas powinien go uniknąć. Nie sądzę w każdym razie, żeby to akurat ta niespójność burzyła mój szacunek wobec Lucasa :) Szczególnie, że ów błąd ma miejsce w generalnie bardzo dobrym RotS.
 
6paths
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 14, 2009 4:04 pm

sob lut 14, 2009 6:45 pm

A skąd pewność że osoba którą Leia pamięta i uważa za swoją prawdziwą matkę jest nią naprawdę?
 
Awatar użytkownika
Bolek91
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: pt maja 02, 2008 4:49 pm

sob lut 14, 2009 9:15 pm

Bo Lucas powiedział że chodzi o Padme.
 
Awatar użytkownika
Malaggar
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3222
Rejestracja: ndz cze 01, 2003 3:36 pm

sob lut 14, 2009 10:37 pm

Można źródło? Nie twierdzę, że nie, ale chętnie bym całą wypowiedź poznał ;)

EDIT: Motyla noga, już druga forumowa gafa tej nocy. Idę spać ;)
Ostatnio zmieniony ndz lut 15, 2009 2:06 am przez Malaggar, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
SethBahl
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3331
Rejestracja: sob lip 09, 2005 12:17 am

ndz lut 15, 2009 1:49 am

Malaggar pisze:
Można źródło? Nie twierdzę, że nie, ale chętnie bym całą wypowiedź poznał ;)

Czytamy topic?

SethBahl pisze:
Jest to możliwe ponieważ Lucas jest mało sprytny do kwadratu. Po pierwsze zabijając Padmé przy porodzie, a po drugie potem stosując ulubioną przez polityków taktykę wychodzenia z kłopotów, czyli "pójścia w zaparte" - przed premierą RotS publikowali na oficjalnej kilka serii obrazkowych z kadrami z filmu/planu i pod obrazkiem w jednej z nich (chyba Before the Time Helmet, ale głowy nie dam) napisano głośno i wyraźnie że chodzi o TĄ matkę. Niezależnie jak kretyńsko to w kontekście filmu wygląda. Już z resztą rozstrząsaliśmy tą sprawę kiedyś...

SW.com = prawda objawiona. Kropka.
 
6paths
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: sob lut 14, 2009 4:04 pm

ndz lut 15, 2009 5:43 am

SW.com
Leia has few memories of her true mother, Padme Amidala. All that Leia can recall is that she was beautiful, but sad.


To stwierdzenie stoi w pewnej sprzeczności z tym co widzimy na filmach (gdy Padme umiera przy porodzie), osobiście też uważam że Lucas zawalił ten fragment sagi... ale można się postarać jakoś to posklejać...

Może Leia pamięta wizerunek matki z jakichś hologramów z przemówień które pokazał jej Bail Organa? Może to były przemówienia z czasów inwazji na Naboo? To by tłumaczyło dlaczego Leia pamięta smutną matkę.
Te nagrania nie powinny być cenzurowane w czasach imperium, a wręcz przeciwnie - ogólnodostępne, bo przecież pokazywały nieudolność republiki.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości