Zrodzony z fantastyki

 
Alakagon
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 18
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 11:54 am

Raporty Bitewne LOTR

ndz lut 15, 2009 2:13 pm

Witajcie. Uznałem, że przyda nam się taki temat, a nie znalazłem go nigdzie.

Jako, że założyłem ten temat, wrzucę też jako pierwszy mój raport bitewny.


W mojej bitwie nastąpiła zmiana. Rohirrimowie nie zdążyli się zjawić tak więc wojownicy z Gondoru musieli samotnie odeprzeć atak sił z Minas Morgul. Na bitwę nie stawili się również ludzie wschodu - Easterlingowie co w pewnym stopniu równoważy armie.

Bitwa - 350 pkt

Siły Dobra - Obrońcy z Ithilien:
Faramir, Kapitan Gondoru z łukiem (75 pkt)
Cirion, Porucznik Amon Barad (55pkt)
3 Strazników Cytadeli z Długimi łukami (30pkt)
5 Strażników Gondoru (Rangers of Gondor) (40pkt)
3 Weteranów z Osgiliath z tarczami i włóczniami (30pkt)
7 Wojowników z Minas Tirith z tarczami i włóczniami (63pkt)
7 Wojowników z Mians Tirith z tarczami (56pkt)

Siły Zła - Hordy Minas Morgul:
Gothmog z tarczą (140pkt)
2 Tropicieli Morgulu (Morgul Stalkers) 30 pkt
10 Orków z tarczami (60pkt)
10 Orków z włóczniami (60pkt)
10 Orków z łukami (60pkt)

Rozstawienie:
Siły Dobra:
Lewa flanka - 2 rzędy Wojowników z Minas Tirith (pierwszy rząd - 7 tarcz, drugi rząd - 7 włóczni). Za nimi Cirion z 3 weteranami z Osgiliathu.

Prawa flanka - 2 rzęd łuczników (pierwszy rząd - 5 Strażników (Rangersi) Gondoru, drugi rząd - 3 Strażników Cytadeli i Faramir)

[flanki względem grającego Dobrem]

Siły Zła:
Lewa flanka - 2 rzędy Orków (pierwszy rząd - 10 tarcz, drugi rząd - 10 włóczni). Za nimi Gothmog i 2 Tropicieli (Stalkersów) Morgulu.

Prawa flanka - dwurząd Orków wyposażonych w łuki.

[flanki względem grającego Złem]

Siły oddalone są od siebie o 42 cm.

Rozgrywka:

TURA 1:
Gre rozpoczynają siły dobra. Żaden z wojowników Gondoru nie rusza się z miejsca. Teraz tura wojowników z Minas Morgulu: flanka przenaczona do walki biegnie całe 14cm w stronę wroga. Łucznicy orków przemieszczają się 7 cm w tę samą stronę. Faza strzelania: Straznicy (Rangersi) i Faramir zdejmują dwóch orkowych Łuczników, zaś Straznicy Cytadeli zabijają jednego z orkowych tarczowników. Tymczasem ostrzał orków przeciw tarczownikom Minas Tirith (orkowie nie mają zasięgu do łuczników Sił Dobra) jest całkiem nieskuteczny - nie zabijają zadnego z żołnierzy Białego Miasta.

TURA 2:
Tym razem inicjatywę przejmuje Zło. Łucznicy Zła ponownie przemieszczają się ponownie o siedem centymetrów, zaś siły główne, którym przewodzi Gothmog biegną dalej. Wojownicy z Minas Tirith niechcąc oddawac dalej pola szarżują na przeciwników. Faramir przemieszcza się w strone walczacych i staje obok Weteranów. Pozostali strzelcy nie zmieniają pozycji gdyż 3 kolumny przeciwnika nie są związane walką. Orkowie prowadzą ostrzał - ponownie nieskuteczny. Tymczasem Straznicy Gondoru i Cytadeli zdejmują jednego Orka z tarczą i jednego z włócznią. Podczas walk ginie jedynie jeden ork - najwyraźniej pancerze zarówno orków jak i Gondorczyków okazały sie bardzo mocne.

TURA 3:
Turę zaczyna dobro. Czterewch wojaków z Minas Tirith z tarczami ze środka szyku wycofuja się w tył i zajmuja pozycje z prawej strony - Faramir, Cirion i 3 Weteranów szarżują na Orków. Każdy walczący wojownik Dobra, z wyjątkiem Faramira, otrzymuje wsparcie ze strony włóczników. Każdy z orków (nie licząc Gothmoga, Tropicieli i łuczników) jest związany walką. Walki przesłaniają mozliwość ostrzału łucznikom Dobra. tak więc przemieszczają sie oni w lewo, by móc ostrzlać zblizających się orków wyposażonych w łuki. Ci ostatni w swojej fazie ruchu sprytnie chowają się za walczącymi. W tym samym czasie jeden z Tropicieli atakuje jednego z tarczowników z Minas Tirith (jednego z czwórki, która ruszyła na prawa stronę w turze Dobra), zaś drugi nie ma zasięgu do szarży. Sam Gothmog postanawia dołączyć do walk i wspiera dwóch orków w walce z dwoma Gondorczykami. Walki przynoszą siedem trupów - pięć orkowych, dwa ludzkie. Szala zwyciestwa powoli przechyla się na stronę Obronców z Ithilien - nieżyje już jedenastu orków i raptem dwóch Gondorczyków.

TURA 4:
Ponownie zaczyna Dobro. Łucznicy biegnąc dalej w lewo zużywają cały ruch, by tylko móc ostrzelać orków. Faramir, wraz ze wspierajacym go Gondorczykiem, szarżuje na Gothmoga, który również jest wspierany. Pozostali żołnierze szarżuja na orków. Orkowie z łukami ostrzeliwują walczących i przypadkiem zabijają jednego orka. Gothmog wygrywa starcie z Faramirem. Faramir uzywa punktu potegi żeby zrównać swój wynik z Gothmogiem. Mimo to Gothmog (gracz Zła rzuca 5 a gracz Dobra 2) wygrywa walkę i wyrzuca 5,5,6 na kosciach za zadanie ran. Jeżeli Faramir niezda choć jednego rzutu za Los - zginie. Na kostkach wypada 3 i 5. Faramir modyfikuje "3" za pomocą potegi i dzięki temu ratuje sie od śmierci. Niestety została mu tylko jedna rana. W pozostałych walkach ginie tylko jeden z Tropicieli Morgula.

TURA 5:
Rozpoczyna zło i posyła swych łuczników do walki. Gothmog, tym razem bez wsparcia, szarżuje na Faramira chcąc wykonczyć bohatera. Tym razem Gothmog potęguje swój rzut o wygranie walki, by zrównać się z Faramirem. Tym razem Faramir wygrywa walkę i używając ostatniego punktu potęgi dwukrotnie rani przywódcę orków.Gothmog wyrzuca za los dwie "4" dzięki czemu nie otrzymuje ran. Podczas walk ginie jeden Weteran i trzech orków.

TURA 6:
Zaczyna Zło. Cirion robi Bohaterski Ruch, a że jest dokładnie czternaście centymetrów od Gothmoga - on też go wykonuje. Rzut kością ustala, iż ludzie reaguja na rozkaz Ciriona szybciej. Ranny Faramir, pozbawiony już potęgi postanawia wycofać się i szarżuje na orka. Tymczasem Cirion postanawia zaatakować Gothmoga. Pozostali wojownicy szarżuja na przeciwników. Strażnicy Gondoru i Cytadeli wpadają na tyły wroga i atakują orkowych łuczników. Gothmog zużywa potegę żeby wygrać walkę z Cirionem i zadaje dwa śmiertelne ciosy. Dzięki losowi Cirionowi - tak samo jak wcześniej Faramirowi - udaje się przeżyc, ale ma tylko jeden punkt żywotności. W tym samym czasie ginie trzech żołdaków z Morgulu i dwóch żołnierzy Dobra. O dziwo Faramir przegrywa walką z jednym orkiem, który następnie wyrzuca "5" i zabija bohatera! Zginęła już ponad połowa armii Zła więc w następnej turzę orkowie będą zdawac testy męstwa.

TURA 7:
Ponownie zaczynają siły i znów Cirion rozpoczyna rozgrywke Bohaterskim Ruchem. Mimo przewagi liczebnej po stronie dobra zanjduje sie tylko jeden bohater - Cirion i w dodatku ma tylko jedną ranę. Przeciwnik zaś nadal dysponuje siłą Gothmoga, który do tej pory stracił jedynie 2 punkty losu. Mając nadzieję na pomyślne rzuty porucznik z Amon Barad wraz z dwoma wojownikami z Minas Tirith szarżuje na porucznika z Minas Morgul. Siły dobra otaczają pozostałości z orkowej armii. Z pięciu orków niezwiązanych walką tylko jeden niezdaje testu męstwa i ucieka w kierunku krawędzi. Podczas walk giną: Tropicle z Morgulu, trzech orków, Strażnik Cytadeli i Strażnik Gondoru.

TURA 8:
Czwarty raz z rzędu turę rozpoczyna gracz sił Zła. Cirion za pomocą ostatniego punktu potęgi wykonuje Bohaterski Ruch i poraz trzeci inicjatywę przejmują Gondorczycy. Kolejny ork ucieka z pola bitwy, zaś ilość sił Dobra nadal trzyma się nad ponad połową stanu początkowego. Jeden z orków wygrywa walkę z trzema przeciwnikami i zabija Rangera. W innej walce trzej wojownicy z Minas Tirith zabijają orka, zaś Cirion zabija kolejnego. Gothmog przegrywa walkę z dwoma Gondorczykami, ale nie otrzymuje rany.

TURA 9:
Tym razem gracz Zła bez przeszkód rozpoczyna swoją turę gdyż Cirion jest juz pozbawiony punktów potęgi. Gothmog z łatwością zdaje test męstwa inspirujac przy tym wszystkich swoich podwładnych. Niestety jeden z orków jest zbytnio oddalony od swojego wodza, niezdaje testu męstwa i przekracza krawędź planszy. Gothmog i jego wojownicy związuja walką Gondorczyków. Gothmog wygrywa swoją walkę, ale niezabija żadnego z żołnierzy Gondoru. Tymczasem Cirion zabija jednego z orków. Podczas innych walk ponownie ginie jeden Straznik Gondoru i jeden ork.

TURA 10:
W tej turze stosunek sił Dobra do siła Zła wynosi 3:1, czyli na trzech wojaków Gondoru przypada jeden ork. W tej turze Cirion odważył się zaszarżowac na Gothmoga, lecz z opłakanym skutkiem - Gothmog z łatwością wygrywa walkę i zabija porucznika z Amon Barad. Oprócz Ciriona swój zywot konczą równiez dwaj orkowscy wojownicy i jeden Gondorczyk.

TURA 11:
Na planszy znajduje się Gotmog, dwóch orków, jeden Strażnik Gondoru, dwóch Weteranów z Osgiliath, jeden Strażnik Cytadeli i dziesięciu żołnierzy z Minas Tirith. Mimo, iż Dobro przewyższa przeciwników pod względem liczebnym, Gothmog dalej żyje i ciagle stanowi wielkie zagrożenie dla zwycięstwa Gondorczyków. W walkach na każdego orka przypada czterech przeciwników, zaś Gothmog musi walczyć z sześcioma wrogami jednocześnie. Gothmog wygrywa swoją potyczkę i dodatkowo pogarsza sytuację sił Dobra - zabija Weterana z Osgiliath, dzięki czemu liczebność Gondorczyków spada poniżej 50% stanu początkowego. Orkowie nie mają tyle szcześcia - obaj giną.

TURA 12:
Dobro rozpoczyna tą turę. Dwóch Gondorczyków (Weteran i wojownik z Minas Tirith) ucieka z pola bitwy. Reszta otacza Gothmoga. Rozpoczyna się walka. Najwyzszym wynikiem w kościach Gothmoga "3", tak więc Gondorczycy wygrywają starcie. Dziewięciu wojowników rzuca osiemnastoma kośćmi (Gothmog est osaczony). Wśród rzutów wypadają cztery "6", co jest wystarczającym wynikiem, żeby zabić wodza orków! W końcu, po wielu trudach i poświęceniach bohaterów oraz szeregowych jednostek, Gothmog pada marwty na ziemię.

PODSUMOWANIE:
Już na początku potyczki uwidoczniła się przewaga sił Dobra. Żołnierze Gondoru za pomocą swych łuków i mieczy zabili w ciągu pierwszych tur wielu orków. Zło zaczyna zadawać poważniejsze ciosy w kolejnych turach. Wszystko szło po myśli Gondorczyków, aż do śmierci Faramira, który najpierw przyjął na siebie potężne ciosy od Gothmoga, a następnie zostaje smiertelnie ugodzony bronią zwykłego orka. Podczas kolejnych walk giną już podobne ilości wojaków po obu stronach z przewagą sił Dobra. Po śmierci Ciriona, ciężkie zadanie zabicia Gothmoga spada na barki szeregowych jednostek. Jednak Gothmog najwyraźniej zmęczony juz potyczką i osaczony przez wrogów przegrywa walką i ginie...

Bitwa trwała 12 tur (w czasie rzeczywistym - ponad 40 minut).

Czekam na wasze komentarze
Pozdro

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość