Zrodzony z fantastyki

  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
 
Awatar użytkownika
Tepis
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 190
Rejestracja: pt sty 28, 2005 2:29 pm

pt kwie 06, 2007 10:22 am

Znalazłem już zasady tworzenia cyborgów hybryd - są właśnie w pliku z dodatkiem Revenge of the Sith (przeoczyłem je normalnie ...).

[WC-2.SB]
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

wt mar 04, 2008 6:45 pm

SW: SE

Czy 6 poziomowy Jedi/1 poziomowy soldier może zbudować własny miecz świetlny?

Inaczej- czy do zbudowania miecza jest potrzebne 7 poziomów w klasie jedi, jak wynika z tabelki, czy 7 poziomów w dowolnych klasach+spełnione wymagania, jak wynika z ramki?
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

pt mar 14, 2008 7:40 pm

Dobra, na poprzednie pytanie uzyskałem odpowiedź- tak, może.

Mam kolejne pytanie dotyczące SW:SW

Jeśli używam talentu block, to która wersja jest poprawna:
1. za każde zblokowanie mam -5 do rzutów na UtF do talentu Block i tylko do niego
2. za każde zblokowanie mam -5 do rzutów na UtF do talentu Block i Deflect
3. za każde zblokowanie mam -5 do wszystkich rzutów na UtF, jakie wykonuję do swojej następnej rundy
?
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

sob mar 15, 2008 2:57 pm

Jeśli używam talentu block, to która wersja jest poprawna:
1. za każde zblokowanie mam -5 do rzutów na UtF do talentu Block i tylko do niego
2. za każde zblokowanie mam -5 do rzutów na UtF do talentu Block i Deflect
3. za każde zblokowanie mam -5 do wszystkich rzutów na UtF, jakie wykonuję do swojej następnej rundy


Opcja nr 2. Tak jak odpowiedzieli na forum SW na stronie WotC. ;)

I, wg mnie, za pierwszy blok lub odbicie nie ma minusów.
 
Awatar użytkownika
Mortis
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1074
Rejestracja: sob lut 21, 2004 9:39 am

śr kwie 23, 2008 11:52 pm

SAGA

Czy do testów atrybutów też dodaje się połowę poziomu? Gdzie można coś o tym przeczytać?
Przerzuciłem cały podręcznik i nie mogę znaleźć nigdzie odpowiedzi, co tak naprawdę znaczy ability check (jak np. przy hazardzie).
 
Awatar użytkownika
Darklighter
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1600
Rejestracja: wt lut 08, 2005 8:02 pm

ndz kwie 27, 2008 1:20 pm

Nie dodaje się poziomów do ability check. Przykładem może być tu "breaking the object", przy którym jest mowa o zwykłym teście siły, a nie ma ani słowa o dodawaniu poziomu.
 
Awatar użytkownika
Thorontir
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 4
Rejestracja: pt sty 16, 2009 11:19 pm

pt sty 16, 2009 11:46 pm

Ja mam małe pytanie. W The Force Unleashed Campaign Guide w opisie klasy prestiżowej Master Privateer jest jeden talent umożliwiający postaci jednoczesną walkę blasterem i bronią białą. Atut ten ma trzy stopnie zaawansowania (wybaczcie to opisywanie ale nie mam podręcznika pod ręką) i ilekroć czytam opis pierwszego i trzeciego stopnia wydaje mi się, że mimo różnego opisu, oba umożliwiają postaci dokładnie to samo. Jak dobrze pamiętam pierwsze daje możliwość wykonania ataku blasterem, gdy używamy akcji standardowej, by zaatakować wręcz, zaś druga umożliwia wykonianie full attack, w skład którego wchodzą atak wręcz i dystansowy jako akcję standardową. Oba z uwzględnieniem modyfikatorów za walkę dwiema broniami. Dlatego też pytam czy tylko ja mam takie wrażenie, czy to może błąd twórców. Słyszałem też, że w podręczniku Scum and Villainy klasa Master Privateer doczekała się powtórnej publikacji z pewnymi zmianami. Możliwe że poprawiono tam to o czym mówię. Byłbym wdzięczny za każdą odpowiedź.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

sob sty 17, 2009 5:10 am

Zmiany w S&V dotyczą wymagań kalsy, Blaster & Blade nie został zmieniony.

Z tego co pamiętam na forum wizardsów też to było omawiane, wyjaśnienie było następujące(mam nadzieję że nic nie pomieszałem):

B&B I - zwykły atak, bez bajerów. Z tego co pamiętam Jedynka nie pozwala na modyfikację ataku, ale zapomnieli to dodać.
B&B III - Zmienia atak blasterem i ostrzem z pełnej akcji w zwykłą co umożliwia użycie dodatkowych akcji takich jak celowanie itp a które wymagają użycia swift lub move action.

Niestety nie mogę podać linka do dyskusji bo mój ISP ma problemy z serwerem wizardsów (nie mogę nawet wejść na główną stronę :( )
 
Awatar użytkownika
Bolek91
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: pt maja 02, 2008 4:49 pm

wt lut 17, 2009 9:46 pm

Pytanie odnośnie Sagi. Czy drzewko talentu np. Weapon Master może wziąść Jedi? Nie znalazłem nigdzie czarno na białym, że talenty działu Jedi są dla Jedi. Można się tego domyślić, lecz mimo wszystko wolę się upewnić, bo taki Żołnierz z talentami Jedi to fajna rzecz. Taka wieloklasowość bez zmiany klasy.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

wt lut 17, 2009 10:45 pm

Chodzi o talenty Elite Troopera?
 
Awatar użytkownika
Bolek91
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 57
Rejestracja: pt maja 02, 2008 4:49 pm

wt lut 17, 2009 11:27 pm

Chodzi mi o podstawowe klasy. Czy Jedi może wziąść talent Soldiera, albo Noble Scoundrela.
 
Awatar użytkownika
Aragathor Roaringflame
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 6202
Rejestracja: wt lis 26, 2002 5:52 pm

wt lut 17, 2009 11:59 pm

Nie.
Jedi poz. 3 ma 2 talenty klasy Jedi, a Jedi 1/Noble 2 ma po jednym talencie Jedi i Noble.
  • 1
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości