Zrodzony z fantastyki

Jaką wolisz nazwę fanzinu PSowego?

Sigilijska Śpiewka
14 (88%)
Śpiewka Sigil
2 (13%)
Inna (podana w poście)
Brak głosów
 
Liczba głosów: 16
 
Aureus

Fanzin planescapowy - wielki kam bek

pt lut 27, 2009 7:00 pm

Witajcie, czytelnicy najtańszego tabloidu w Sigil!
Świętując, że udało nam się wydać numer szósty lokalnego niezbędnika we wszystkich mających klasę toaletach, osiągając w ten sposób średnią jednego numeru na 2 miesiące, chciałbym założyć temat otwierający pole do dyskusji dla wszystkich z Was, którzy chcieliby coś zmienić w naszej gazetce. Chcesz coś usunąć? Dodać? Wspomóc? Jesteśmy otwarci.

Ze swojej strony chciałbym zaproponować co następuje:
- Zmiana nazwy. Sigilijska Śpiewka jest ok, ale Śpiewka Sigil jest o dwie sylaby bardziej ok. Łatwiej tą nazwe wykrzyczeć, łatwiej ją komuś wrzucić w uchom a jak się ładnie wysyczy, to brzmi jak przekleństwo. SŚ to przeżytek, test.
- "Ożywienie" materiału. Koniec z artykułakami w stylu "Co każdy pierwszak wiedzieć powinien". Od teraz znacznie więcej pojawiłoby się artykułów pokazujących co dzieje się na ulicach. Zamieszki? Morderstwa? Manifestacje? Spontaniczne pojawianie się mieszkańców Odległej Dziedziny? Więcej życia, więcej dynamiki - więcej zahaczek na sesje, mniej dydaktyzmu.
- Polityka otwartych drzwi. W Twórczości Forumowej powstać by mógł specjalny dział dla Śpiewki Sigil. O ile grupa redaktorska nie zmieni składu - a mam nadzieję, że będzie się tylko poszerzać i że dotychczasowi pracownicy pozostaną - wciąż będziemy opierać ŚS na artykułach, które dostępne będą tylko od momentu publikacji. Jednak osoby, które nie chcą bawić się w zagadywanie redaktorów czy inne bzdury, mogą po prostu swój artykuł wrzucić na forum ze 100% gwarancją, że ktoś z nas skomentuję jego wysiłki. Prace zaakceptowane pojawią się w publikowanym materiale jako pełnoprawne artykuły wnagrodzone normalną ilością punktów (około 10-20 punktów).
- Większy sigilocentryzm. Dotychczas pisaliśmy o wszystkim - o ważnych postaciach, konfliktach, planach. Czas pomóc innym w odczuciu samego Sigil, który jest, jak to określił go kiedyś Zsu-Et-Am: "settingiem samym w sobie".
- I, oczywiście, wznawiamy rekrutację. Chcesz zostać redaktorem ŚS? Chcesz skomentować jedną z moich propozycji lub podać własną? Śmiało! Potrzebni nam tekściarze, redaktorzy, graficy i osoby od składu, słowem - wszyscy.

Powyższe zmiany to moje propozycje i pozostali członkowie redakcji nie muszą się z nimi zgadzać. Chcielibyśmy wszystkie dyskusje przeprowadzić na forum ogólnym. Wiedzieć, czego chce Lud.

Z góry dziękuję Wam za wszystkie uwagi. Pozdrawiam Was i mam nadzieję, że numer 6 jest dla Was miłą i za krótką kompilacją, po której będziecie chcieli więcej : )
 
Awatar użytkownika
Bel esprit
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 281
Rejestracja: czw sty 11, 2007 6:14 pm

pt lut 27, 2009 9:45 pm

Nie zmieniajcie nazwy - Sigilijska Śpiewka jest okej, wpada w ucho i myślę, że większość zdążyła się do niej przyzwyczaić - poza tym trzeba być konsekwentnym przy wyborze chwytliwego tytułu :wink:
Co prawda nie siedzę w Planescejpie tak głęboko jak Wy wszyscy, o redakcjo, więc nie zgłoszę się do pomocy, ale z mojej strony życzę Wam powodzenia i żeby kolejne numery Waszego fanzinu trafiały w nasze niecierpliwe łapki jeszcze częściej :)
 
Awatar użytkownika
Vindreal
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 462
Rejestracja: pn mar 31, 2008 7:21 pm

pt lut 27, 2009 9:51 pm

Bel esprit- Czlowiek-o-Twarzy-Kermita(wybacz, musiałem :wink: )
ma rację. Sigilijska była dobra.
 
Awatar użytkownika
Corrick
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3050
Rejestracja: czw cze 07, 2007 10:04 pm

pt lut 27, 2009 9:59 pm

Bel esprit pisze:
Nie zmieniajcie nazwy - Sigilijska Śpiewka jest okej, wpada w ucho i myślę, że większość zdążyła się do niej przyzwyczaić

Vindreal pisze:
Sigilijska była dobra.

Mówiłem, Aure? :P
Bel esprit pisze:
(...)ale z mojej strony życzę Wam powodzenia i żeby kolejne numery Waszego fanzinu trafiały w nasze niecierpliwe łapki jeszcze częściej

Postaramy się ;).
 
Awatar użytkownika
thannis
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1599
Rejestracja: wt maja 01, 2007 7:17 pm

sob lut 28, 2009 8:09 am

Kompletnie na ucho: sigiLIjska ŚPIEwka ładnie brzmi - peon trzeci i trochej zdecydowanie pieszczą uszy lepiej niż dwa trocheje. Może i ma więcej sylab, ale za to rozkład akcentu jest ciekawszy.
 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

sob lut 28, 2009 12:12 pm

A może wypowiecie się na coś innego oprócz samej zmiany nazwy?
 
Aureus

sob lut 28, 2009 2:50 pm

Thannis - wiem, o czym mówisz, ale tego nie podzielam. Nie rozumiem, dlaczego połączenie peonu trzeciego z trochejem góruje nad układem stałym.

Tak z innej beczki: bardzo bym chciał, by artykuły ze Śpiewki poszły w tą stronę, jaką reprezentuje The Steam London Herald. Dużo akcji, dużo wydarzeń, dużo życia.
 
Awatar użytkownika
thannis
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1599
Rejestracja: wt maja 01, 2007 7:17 pm

sob lut 28, 2009 6:30 pm

Aureus pisze:
Thannis - wiem, o czym mówisz, ale tego nie podzielam. Nie rozumiem, dlaczego połączenie peonu trzeciego z trochejem góruje nad układem stałym.


Muzycznie mi góruje. A skoro to śpiewka... ;)

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości