Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Cubuk
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 844
Rejestracja: pt maja 25, 2007 2:31 pm

Stworzenia z Pandemonium

wt lip 08, 2008 9:45 am

Witam. Czy są jakieś istoty, których planem ojczystym jest Pandemonium? Chodzi mi o takie, które byłyby analogiczne do baatezu w Baatorze, tanar'ri w Otchłani i yugolothy w Gehennie.
 
EmperorShard
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 88
Rejestracja: pt cze 06, 2008 9:03 am

wt lip 08, 2008 10:26 am

Nie ma takich istot, ale pandemonium zamieszkują na pewno wyjce, jakieś slaady i tanar'ri też pewnie się zdarzają, poza tym różni wygnańcy. Tak w ogóle to pandemonium jest słabo zamieszkane, zresztą zajrzyj tutaj.
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt lip 08, 2008 1:39 pm

Yugolothy rodowite w Gehennie...? To akurat jest cokolwiek dyskusyjne - zwyczajowo zakłada się, że pochodzą one raczej z Szarych Pustkowi, a Gehennę jedynie skolonizowały (obecnie w ten sam sposób kolonizują Carceri), wiążąc się z kolejnym planem.

Co się tyczy tematu: przynajmniej pierwotnie odmawiano Pandemonium "rodowitych mieszkańców" - później specjalnie się to nie zmieniło... Mieszkańcy tego planu to głównie wygnańcy, odmieńcy, szaleńcy i odludki, a nawet jeśli przybywając tam jeszcze nie podpadali pod przynajmniej jedną z tych kategorii, po pewnym czasie ulega to zmianie. Lovecraft czułby się tam jak w domu. Istnieją dwie grupy istot, które można by uznawać za naturalnych mieszkańców tego planu: wspomniane już wyjce i wyjące smoki (jedna z odmian planarnych smoków). Do tego dochodzą oczywiście Moce, oczekujący, gestorzy, rozmaici pechowcy oraz goście z innych planów, którzy wszystkim/którym wszyscy działali już na nerwy itp. - mimo to z założenia Pandemonium jest niemal niezamieszkane.
 
Awatar użytkownika
Lunar190
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: pt wrz 07, 2007 9:33 pm

pt mar 13, 2009 9:54 am

Well. gdy znalazłem tę informacje to od razu przypomniał mi się ten temat

Pandemonium dysponuje kilkoma własnymi czartami. Są to garngrathy (garngraths) i wichrowe ostrza (windblades), specyficzne czarty stworzone przez szalonego boga złości z Pandemonium, Erythnula.

Dwa rodzaje Windblade'ów są w Monster Manual 4, a Garngrath w jest w MM 5.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości