Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

A Song of Ice and Fire Roleplaying

pn mar 16, 2009 6:12 pm

Green Ronin wydał drugą (po ś.p. Guardianach) wersję erpega osadzoną w świecie wymyślonym przez Martina.

Co się rzuca w oczy? Karta:

http://grfiles.game-host.org/gr_files/s ... rsheet.pdf

Zrezygnowano z klasycznego podziału na cechy + umiejętności.

Można oczywiście zaznajomić się też z darmowym demem:

http://grfiles.game-host.org/gr_files/SiF_Fastplay.pdf

Mechanika wygląda na pierwszy rzut oka cokolwiek ciekawie, i ciekawe czy na tym by się dobrze prowadziło Monastyr :P
 
slann
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4982
Rejestracja: pt paź 14, 2005 10:35 am

pn mar 16, 2009 6:21 pm

Beamhit. Tak tak, mon absolutnie potrzebuje mechaniki
Choć ciebie bym nie podejrzewał o takie zaciekawienie
:D
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

pn mar 16, 2009 6:24 pm

Może się pojawi na REBEL - bo to jest system, który po fastplay sprawił że po prostu muszę mieć:)

Zwłaszcza mechanika od Intryg mnie interesuje, czyżby wreszcie grywalne socjalne postaci?:)
 
Awatar użytkownika
Beamhit
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2359
Rejestracja: czw paź 09, 2003 8:22 pm

pn mar 16, 2009 6:31 pm

slann pisze:
Choć ciebie bym nie podejrzewał o takie zaciekawienie


A tam. Grunt to dobra reklama... No i żal mi tych wszystkich zapaleńców, co to grają w tego Mona (bo to fajny system jest), a nie używają mechaniki (no bo i tak wszystko od MG zależy) :P

Jak zaczytam się bardziej w demie, to się jeszcze odezwę.
 
Awatar użytkownika
szelest
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1680
Rejestracja: sob lis 15, 2003 7:29 pm

wt mar 17, 2009 10:26 pm

Beamhit pisze:
Jak zaczytam się bardziej w demie, to się jeszcze odezwę.

Oj, Beamhit przez Ciebie znów przeczytałem fastplaya a dziś jak zobaczyłem, że można kupić książeczkę A Song of Fire and Ice Roleplaying - resztki mojego budżetu poszły na podręcznik. To Twoja wina!:D Jutro powinienem mieć. I być może w piątek dam graczom odpocząć od dededków i rozegramy scenariusz z fastplay.

Swoją drogą napisał to znany autor podręczników do dedeków - więc może zasady nie będą z dupy:D

Tak czytam jeszcze blogi Twórców i niektóre ich pomysły są bardzo ciekawe. Wreszcie, mimo wielu występujących Domów/Rodów/Klanów gdzie każdy przeciwko każdemu a MG ma ich zmusić do współpracy razem - tutaj gracze są z jednego rodu jak widzę, mają swój teren, swoją posiadłość - tworzą jedną Rodzinę - mają o co walczyć.
Jest mechanika walki, jest mechanika masowej walki, jest mechanika intryg i chyba nawet mechanika funkcjonowania Domu.

Jest też mechaniką ala Fate - tzn Destiny. Pozawala ona wpływać Graczom w większym stopniu mechanicznie na fabułę.

Ale to takie pierwsze spojrzenie. Więcej jak tylko przeczytam podręcznik.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości