Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
Faviela
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 962
Rejestracja: pn paź 29, 2007 8:22 am

Roślinne ghule

śr mar 18, 2009 11:44 pm

Już jakiś czas temu miałam zapytać o pewną kwestię, która mnie diablo zainteresowała. A mianowicie zdanie, które przeczytałam w recce Ghouls:

(...) informacje o niezależnych, zwierzęcych i, co okazuje się być naprawdę świetnym pomysłem, roślinnych ghulach.


Jak to wygląda? Z czym to się "je"? To raczej smaczek fabularny czy narzędzie o dużym potencjale? Korzystaliście na sesjach z motywu roślinnego ghula? Jeśli tak to jak się sprawdza?
 
Awatar użytkownika
Kastor Krieg
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1310
Rejestracja: śr lut 18, 2009 1:59 am

śr mar 18, 2009 11:56 pm

Ja wykorzystałem to raz, wyszło genialnie. Śpiącego sobie w torporze wampira, leżącego gdzieś w piwnicach starego pałacu, strzegł między innymi "agresywny bluszcz" porastający większość pałacowego wnętrza.

Efekt był świetny, gracze weszli do środka, a tam przepiękna, zdziczała oranżeria. To, że jest śmiertelnie niebezpieczna, okazało się jak zaczęli buszować i odkryli jedno z zarośniętych przejść. Ktoś wpadł na pomysł posiekania zagradzających drogę splotów bluszczu i cóż... roślince się to mocno nie spodobało :)

Na rozpisywanie się teraz o ramifikacjach mechanicznych nie mam w tej sekundce czasu, ale powiem, że jest tam parę fajnych myków - np. "lacrima", "łzy" z Vitae przesączonej przez roślinki, takie wino Spokrewnionych. Choć chyba trzeba mieć pierwszą Coil of Blood, żeby się tym sycić jak Vitae. Ale pozostałe efekty działają chyba na wszystkich, AFAIR.
 
Awatar użytkownika
Faviela
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 962
Rejestracja: pn paź 29, 2007 8:22 am

czw mar 19, 2009 8:38 pm

O, faktycznie brzmi zachęcająco. Czy to znaczy, że rośliny zyskują (cząstkową?) świadomość? Często trzeba je "podlewać"? Ma to jakies negatywne skutki uboczne dla rośliny? Skoro wampir był w torporze, to chyba efekt utrzymuje się długo, czy ktoś inny musiał doglądać bluszczu?

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości