Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
SFixed
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 21, 2003 3:17 am

Kampania Zyjacy Greyhawk

pt sie 15, 2003 7:54 pm

Czy ktos z czytajacych ten temat wie cos o Kampanii Zyjacego Grwyhawka ? Takie proste pytania:
1) Czy ktos wie cos na ten temat, poniewaz chcialem sie tam wkrecic ale z informacji zawartej w Zyjacym Greyhawku: Przewodnik geograficzny nie zaspokoilem mojej zadzy wiedzy.
2) I w ogole czy ktos by chcial sie tam zapisac.
 
Awatar użytkownika
Draker
Administrator
Administrator
Posty: 2295
Rejestracja: ndz mar 16, 2003 1:04 pm

sob sie 16, 2003 1:51 pm

Rozumeim, ze mowisz o kampanii organizowanej przez siec RPGA, jezeli chcesz o niej dowiedziec sie czegos wiecej, to zajrzyj na oficjalna strone:
http://www.wizards.com/default.asp?x=lg/welcome

Jednak Polska nie ma przydzielonego wlasnego regionu we Flanaess, wiec chyba aktualnie nie mamy mozliwosci uczestniczenia. Nie wiem tez czy w naszym kraju sa juz jacyc MP, ktorzy posiadaja uprawnienia do prowadzenia sankcjonowanych gier.
 
Awatar użytkownika
SFixed
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 21, 2003 3:17 am

sob sie 16, 2003 2:34 pm

Dzieki o to wlasnie mi chodzilo. A do kogo mozna by sie bylo zglosic aby zarejestrowac Polske, bo jednak to jest pewnego rodzaju dyskryminacja :razz:. A tak pozatym moze jest ktos zainteresowany ta gra, jesli tak napiszcie to razem zobaczymy co da sie zrobic w tej sprawie.
 
Awatar użytkownika
SFixed
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 21, 2003 3:17 am

pt mar 05, 2004 1:24 pm

Widze po dłuższej nieobecności, że jesteście rezolutni bo jak dotąd nikt nie odpowiedział, ale co tam.
Jeśli nic nie zrobimy nigdy nie będziemy mieli swojego miejsca w tym świecie.
Teraz już wiem i widze, że prawie każdy kto gra w D&D jest mocny w :) choć wiadomo nie każdemu musi się podobać ten świat i nie każdy musi chcić w nim grać. Ja również wole grać w przygody twórczości własnej niż podręcznikowe, ale ten świat wydaje mi się nieco lepiej zorganizowany niż standardowe przygody. Naprawde nie wiem ale wydaje mi, że boimy się starać przeniknąć do tego świata i przejąć nad nim PEŁNĄ KONTROLE.
Pytanie jeszcze do portalu i redakcji forum. Dlaczego skoro jesteście oficjalną stroną D&D, to dlaczego nie staracie się aby dopuścili nas do GreyHawka ??????????????????????????????????????????????? :papieros:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt mar 05, 2004 2:02 pm

SFixed pisze:
Widze po dłuższej nieobecności, że jesteście rezolutni bo jak dotąd nikt nie odpowiedział,


Najwyrazniej nikt nie jest zainteresowany.

Jeśli nic nie zrobimy nigdy nie będziemy mieli swojego miejsca w tym świecie.


Wiec na co czekasz? Pisz do WotC.

standardowe przygody. Naprawde nie wiem ale wydaje mi, że boimy się starać przeniknąć do tego świata i przejąć nad nim PEŁNĄ KONTROLE.


Tak tak.

Pytanie jeszcze do portalu i redakcji forum. Dlaczego skoro jesteście oficjalną stroną D&D, to dlaczego nie staracie się aby dopuścili nas do GreyHawka ??????????????????????????????????????????????? :papieros:


Nie jestem oficjalna strona, ale sie spytam: ilu graczy w D&D w Polsce na tyle wlada angielskim, zeby sie w to bawic? Jak patrze na fora D&D, to z polskim ludzie maja problemy - o j. obcych wole nie myslec.
 
Awatar użytkownika
SFixed
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 21, 2003 3:17 am

pt mar 05, 2004 2:25 pm

Nikogo nie chce oskarzać albo obrażać, ale tyle osób gra w D&D kożystając z angielskich podręczników, pozatym spróbować zawsze można. A co do pisania do WoTC to napisalem ale nie dostalem zadnej odp. Pozatym kto by brał pod uwage pojedyńczą jednostke w tak skomplikowanym systemie, która chce kawałek świata w istniejącym już świecie. Gdybyśmy poruszyli wszyscy wspólnie ten temat może dało by się coś zrobić ale każdy pojedyńczo to tak troche nie realnie. Bez inicjatywy z naszej strony nic się nie stanie. I tak na przykład za rok znowó ktoś poruszy ten temat i co też go zbyjecie tekstem "to dlaczego do nich nie napiszesz ?", przecież forum istnieje poto aby nieść pomoc i dyskutować na wszystkie tematy. A wy jako modernizatorzy forum i ludzie napewno bardziej zorientowani w sytuacji D&D ponieważ jesteście redaktorami portalu mogli byście pomuc, bo tacy jak ja są często skrępowani i czekają aż ktoś taki jak wy zacznie temat tabu (dla nich). Jak tylko ktoś poruszy ten temat dołączą się. Dlatego pisałem i dlatego będe pisał. Poza tym moglibyście się tym tematem zająć ( z chęcią pomoge i włorze w to każdą wolną chwile).
A co do języka to nikt nie jest idealny, ale trzeba próbować :spoko:
 
Awatar użytkownika
Seji
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 7523
Rejestracja: czw mar 20, 2003 1:43 am

pt mar 05, 2004 2:36 pm

SFixed pisze:
Gdybyśmy poruszyli wszyscy wspólnie ten temat może dało by się coś zrobić ale każdy pojedyńczo to tak troche nie realnie.


Mysle, ze jedynie ISA moglaby to przeforsowac, gdyby bylo zainteresowanie ze strony graczy. Mozna by zaczac od sondy na tym forum, czy komus chcialoby sie w to bawic.

dyskutować na wszystkie tematy. A wy jako modernizatorzy forum i ludzie napewno bardziej zorientowani w sytuacji D&D ponieważ jesteście redaktorami portalu mogli byście pomuc, bo tacy jak ja są często skrępowani i czekają aż ktoś taki jak wy zacznie temat tabu (dla nich).


1. Przesadzasz nieco :)
2. Powiem za siebie: D&D interesuje sie tyle, zeby kupowac podtreczniki, cieszyc sie nimi i juz. RPGA mnie jakos nie ciagnie. Ale moze inni maja ochote :). Dzial D&D moglby sie tym w sumie zajac. Rebound!!! Do ciebie!!! ;)
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

pt mar 05, 2004 2:42 pm

E? Co? Mamo... Jeszcze minutkę... :P.

Cóż - nie powiem, żeby to wyglądało na proste zadanie, a ostatnio tylko takich się podejmuję :P. Mówiąc serio, to możemy rzeczywiśce zacząć od sondy na Forum, z tym, że takie ankiety na ogół nie przyciągają zbyt dużej rzeszy głosujących.

Jeśli sporo osób opowiedziało by się za, można by skrobnąć oficjalnego maila do ISY, a potem... zobaczymy :).

Przedyskutuję to z redakcją :).
 
Awatar użytkownika
SFixed
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 21, 2003 3:17 am

sob mar 06, 2004 5:41 pm

Dzięki. Troche późno, ale lepiej późno niż wcale :razz: Jak czegoś się dowiesz to napisz mi ok ??
 
Awatar użytkownika
Sprite
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 62
Rejestracja: wt lut 17, 2004 2:49 pm

pn mar 08, 2004 7:05 pm

POPIERAM POMYSŁ :spoko:
Jak coś wskóracie to proszę informować!!!!
 
Awatar użytkownika
SFixed
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 21, 2003 3:17 am

pn mar 08, 2004 7:38 pm

Mówiłem, że ktoś się odezwie tylko potrzebna była zachęta. Więc daj znać jak jeszcze będe mógł pomóc.
 
Awatar użytkownika
blackdrake
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 5
Rejestracja: pn kwie 05, 2004 3:01 pm

czw kwie 22, 2004 5:02 pm

Ouu... chyba temat upadł, a mogło byc tak pięknie... A tak z innej beczki: na forum ISY też ten temat poruszali, wysyłali maile itd. ale nic nie wypaliło...
Pozdrawiam.
 
Awatar użytkownika
Gilbert
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: śr lis 26, 2003 5:09 pm

pt kwie 23, 2004 6:46 pm

Ja teżkiedyś szukałem czegoś takiego, tzn. RPGA, ale nie znalazłem... :P Jeżeli coś wypali to walcie na maila... Ja jestem chętny...
 
Awatar użytkownika
SFixed
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 8
Rejestracja: pn lip 21, 2003 3:17 am

czw sie 05, 2004 6:11 pm

Takie tematy nie upadają tylko jest mały postuj w pracach :mrgreen: , pozatym nie było mnie troche ale już wróciłem i będe drążył ten temat dalej.
 
Awatar użytkownika
Lukas_the_great
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 125
Rejestracja: sob maja 07, 2005 1:48 pm

pn maja 30, 2005 3:39 pm

Jestem za!
 
Awatar użytkownika
Gilbert
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 44
Rejestracja: śr lis 26, 2003 5:09 pm

pn maja 30, 2005 9:58 pm

Ja cały czsas jestem za :]
 
Awatar użytkownika
rincewind bpm
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1931
Rejestracja: pn wrz 27, 2004 5:24 pm

pn maja 30, 2005 10:02 pm

Jestem za, bo cel jest szczytny, choć sam nie jestem tym zainteresowany.
 
Rzygor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: wt maja 03, 2005 9:54 pm

pt cze 03, 2005 7:03 pm

A ja będę orginalny - jestem zdecydowanie za :wink: !!!
Trzebaby zrobić jakąś ankietę czy cuś, tylko że ja niezbyt umiem :oops: gdyby przydzielono Polsce jakiś region Flanaess, RPGA ruszyłoby. Może jakieś serwisy po polsku, coś w stylu GG itp.
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

pt cze 03, 2005 7:23 pm

Negocjacje z WotC w sprawie utworzenia polskiego qusi-oddziału RPGA już trwają. Więcej nie powiem, żeby nie zapeszać. Trzymajcie kciuki.
 
Groniu
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: sob lut 26, 2005 6:46 pm

śr cze 08, 2005 4:48 pm

Mam pewne pytanie. Być może uznacie mnie za mocno zacofanego. Ale co to jest RPGA? Prosze o jak najpilniejszą odpowiedź bo ciekawość mnie zżera :wink: .
 
Awatar użytkownika
TOR
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1188
Rejestracja: wt maja 11, 2004 1:04 pm

śr cze 08, 2005 5:39 pm

A może byś tak najpierw zapytał Google?

Ych... Starzeję się. Za miętki się robie.

RPGA to stowarzyszenie graczy i MG przy Wizards of the Coast. Udostępnia scenariusze, które członkowie mogą pobrać z witryny internetowej i rozegrać u siebie na sesjach. Zajmuje się także pilotowaniem wielkich międzynarodowych kampanii takich jak Żyjący Grayhawk czy Żyjąca Moc (kampania w świecie Star Wars d20). Za każdą rozegraną "pod patronatem" RPGA sesje każdy z graczy i MG otrzymują pewną ilość punktów (od 1 do 4). Po uzbieraniu 20 (i wielokrotności tej liczby) wysyłane są do danego członka nagrody w postaci figurek i innych gadżetów.

Jeszcze jakieś pytania?
 
Awatar użytkownika
ajfel
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 333
Rejestracja: czw kwie 01, 2004 9:26 am

śr cze 22, 2005 12:43 pm

a dla mnie pomysł z RPGA jest fajny tylko w teorii. Nie wiem, czym tu się podniecać? Tymi gadżetami? :)
Jeżeli ktoś chce czuć, że erpeguje w "żyjącym" świecie, to lepsze rezultaty daje imho ciekawe poprowadzenie przez wydawcę storylinii świata, a nie jakieś odgórnie przydzielane sesje za punkty i dawanie za to breloczków, figurek i kalendarzyków :P

nie zmienia to oczywiście faktu, że nie miałbym nic przeciwko temu, żeby Polska miała swój ogródek w Flanaess, bo co my? gorsi? ;-)
 
Awatar użytkownika
masllo
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 364
Rejestracja: czw sty 20, 2005 4:34 pm

śr cze 22, 2005 10:22 pm

Ja tez oczywiscie jestem za tym pomyslem z RPGA w Polsce.Szkoda ze dotychczasowo tego nie bylo ale zawsze mozna to zmienic :wink:.
 
Damador.
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 1094
Rejestracja: pn sie 09, 2004 1:36 pm

czw cze 23, 2005 9:42 am

teraz to srednio bedzie mozna :) wotc likwiduje prawie wszytskie kampanie poza marks of eberron - konczy z LGRR i LG ;/ oraz setingami innych jak kalamar czy dragonlance oraz SW
 
Awatar użytkownika
Jerzoo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 2:00 pm

pn kwie 10, 2006 2:49 pm

W Polsce raczej nie będzie możliwe jakiekolwiek RPGA. Nawet jeśli Wizardzi nadal będą wspierać ten projekt. Dlaczego?
No to proszę kilka moich dotychczasowych przemyśleń:
1. bariera językowa (ktoś nawet o tym wspominał),
2. potrzebny będzie koordynator całego RPGA w Polszy (kto niby ma nim być?),
3. wiedza o GH w naszym pięknym kraju jest... żadna lub prawie żadna... (zanim zaprotestujesz to powiedz z ilu osób składa się Krąg Ośmiu i wymień te osoby?)
4. w sieci RPGA rozgrywki zazwyczaj odbywają się na konwentach. W Polsce konwentów jest niewiele.
5. bo Wizardzi wolą zarobić na maniakach FR i wydawać kolejne settingi właśnie do tego świata.

No to tyle. Ciekawe, że jakoś umierają wszystkie wątki dotyczące GH ;(
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

pn kwie 10, 2006 2:57 pm

Odpowiedź już nieco spóźniona szczególnie, że z kampanii RPGA w Greyhawku niewielu już zostało nawet na zachodzie. Wizardzi koncentrują się na Eberonie obecnie i tutaj można doszukać się jednej z wielu przyczyn. Poza tym Twój zarzut odnoszący się do FR też jest lekko chybiony bo o ile mi wiadomo to kampania Legancy of the Green Regent także ma zostać (lub nawet już została) zamknięta i nowe materiały pojawiają się tam bardzo rzadko.
Swoją drogą ten temat wyczerpał się już wiele miesięcy temu (podobnie jak cała dyskusja właściwie)
 
Awatar użytkownika
Jerzoo
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 38
Rejestracja: pn kwie 10, 2006 2:00 pm

pn kwie 10, 2006 6:44 pm

Słusznie zwracasz mi uwagę co do FR. No i co do spóźnienia się z odpowiedzią. Jednak chyba bardziej mnie ciekawiło, czy ktokolwiek odpowie na tego posta.
Na stronach Paizo, a konkretnie na tamtejszym forum przeczytałem jakiś czas temu, że fani GH nadal będą podtrzymać tradycję RPGA. Nawet bez Wizardów.
Pozostaje tylko kwestia licencji... ale to już inna bajka.
 
wierzbadark
Użytkownik zaawansowany
Użytkownik zaawansowany
Posty: 68
Rejestracja: ndz lip 02, 2006 9:59 pm

śr sie 16, 2006 11:07 pm

Ja postaram się dodać coś od siebie... i uchylić rąbka tajemnicy.

Po pierwsze ostatnio zapoczątkowałem w Warszawie spotkania RPGA. To po pierwsze... na spotkaniach można grać w przygody z Living Greyhawk (ma ta postać większe znaczenie przy game day'ach). To po drugie.
Musze przyznac ze Polska nie ma regionu przyznanego i to jest fakt, a co z tym faktem to się zobaczy.
 
Awatar użytkownika
Gashlug
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 9
Rejestracja: ndz cze 18, 2006 12:23 am

pt mar 20, 2009 9:19 pm

Witam

Minęły już prawie 3 lata od ostatniego posta w tym temacie. Czy coś się już "zobaczyło"? ;) Jak wygląda Kampania w Polsce?

Pozdrawiam
 
Awatar użytkownika
Radnon
Szef działu
Szef działu
Posty: 4461
Rejestracja: czw maja 06, 2004 3:35 pm

sob mar 21, 2009 9:16 am

Z tego co się orientuję z pomysłu niewiele wyszło, a Living Greyhawk, poza drobnymi, jednostkowymi inicjatywami, w naszym kraju właściwie nie zaistniał. Obecnie natomiast po premierze 4 edycji nie jestem do końca pewny czy sama kampania w ogóle jeszcze funkcjonuje, a jeśli tak to na jakich zasadach.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości