Zrodzony z fantastyki

 
EnTheEnd
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 671
Rejestracja: pn mar 08, 2004 3:19 pm

pn mar 21, 2005 8:31 am

Powiem wiêcej - powinien s³u¿yæ tylko jako zbroja. Moze s³u¿yæ jako broñ, ale wtedy tracisz obra¿enia zadawane przez atak bez broni Mnicha. ¦rednio op³acalne. Oczywi¶cie, MG ma zawsze racjê, i je¶li twierdzi inaczej, to inaczej jest.

Je¶li uznacie to za zbrojê, to niestety twój Mnich bêdzie cierpia³ na wszelkie kary zwi±zane z noszeniem zbroi. Druga sprawa, o ile mnie pamiêæ nie myli, Mnich nie ma bieg³o¶ci w zbrojach. Weirdo.

Osobi¶cie da³bym premiê +2/+3 do AC, bez kar do testów umiejêtno¶ci. Niepowodzenia czaru wtajemniczeñ - mo¿e 5/10%.
 
Awatar użytkownika
a_fire_inside
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 582
Rejestracja: wt cze 21, 2005 2:34 pm

pn mar 21, 2005 1:11 pm

A według mnie nie powinno dodawać nic do KP, raczej chronić przed stłuczeniami i ewentualnie później można umagiczniać jako broń.
 
dragon.disciple
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 143
Rejestracja: ndz lis 14, 2004 11:43 am

pn mar 21, 2005 6:38 pm

(rêkawice, sanda³y, nagolenniki i naramienniki)
te cztery elementy razcej nie daj± zbyt du¿ej ochrony, zwa¿ywszy na to ¿e mnich u¿ywa ich do walki, wiêc te czê¶ci cia³a s± ci±gle w ruchu - proponujê nie robiæ z tego zbroi, aby nie traciæ bonusów, tylko na przyk³ad potem ulepszyæ magicznie aby dawa³y bonusy do statystyk.
 
Awatar użytkownika
a_fire_inside
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 582
Rejestracja: wt cze 21, 2005 2:34 pm

pn mar 21, 2005 6:46 pm

Według mnie praktycznie nie ma możliwości aby traktować to jako zboję. Najlepszym wyjściem będzie właśnie umagicznianie owych przedmiotów tak aby dawały bonusy np. rękawice dodawałyby plusy do ataku, sandały zwiększały by szybkość itd., itp.
 
Mortek
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 222
Rejestracja: pn sie 09, 2004 11:50 am

pn mar 21, 2005 7:36 pm

Ewentualnie mozna uznac ¿e te przedmioty dzialaja tak jak karwasze.

A co wy na to, zeby kosztowa³y 1/2 kosztu normalnych, z racji tego, ¿e zajmuja miejsce na buty, karwasze i rekawice?
 
Sarna__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn lut 07, 2005 6:04 pm

pn mar 21, 2005 7:51 pm

No to chyba po pierwsze ¿le zrobi³ mój mistrz robi±c z tego zbroje, a po drugie to za KP +2 i + 1 do obra¿en przep³aci³em 1500 sz. No co jestem pocz±tkuj±cy :oops:


EDIT:
Kolejne pytanie nie jestem do¶wiadczonym graczem wiêc proszê o pomoc. Jak napisa³em wyrzej kupi³em zestaw dla mnicha (opaska, rêkawice, sanda³y, nagoleñce i naramienniki) wyda³em na niego 1500 sz. Czy mo¿ecie mi pomóc w do¶æ równowa¿±cym siê cenowo umagicznieniem tego zestawu. Z góry dzieki i pozdro.
 
Awatar użytkownika
a_fire_inside
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 582
Rejestracja: wt cze 21, 2005 2:34 pm

wt mar 22, 2005 9:10 pm

<!--QuoteBegin-Sarna+-->
Sarna pisze:
<!--QuoteEBegin-->
EDIT:
Kolejne pytanie nie jestem doświadczonym graczem więc proszę o pomoc. Jak napisałem wyrzej kupiłem zestaw dla mnicha (opaska, rękawice, sandały, nagoleńce i naramienniki) wydałem na niego 1500 sz. Czy możecie mi pomóc w dość równoważącym się cenowo umagicznieniem tego zestawu. Z góry dzieki i pozdro.


Co rozumiesz przez "równoważącym się cenowo umagicznieniem tego zestawu"?
Łatwiej będzie Ci pomóc jeśli podasz co chcesz tym umagicznieniem osiągnąć, a i tak nie możesz zapomonać o tym, że ostatnie słowo będzie należało do MG.
 
Sarna__
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 15
Rejestracja: pn lut 07, 2005 6:04 pm

wt mar 22, 2005 9:45 pm

Witam
Sarna napisa³:

EDIT:
Kolejne pytanie nie jestem do¶wiadczonym graczem wiêc proszê o pomoc. Jak napisa³em wyrzej kupi³em zestaw dla mnicha (opaska, rêkawice, sanda³y, nagoleñce i naramienniki) wyda³em na niego 1500 sz. Czy mo¿ecie mi pomóc w do¶æ równowa¿±cym siê cenowo umagicznieniem tego zestawu. Z góry dzieki i pozdro.


Co rozumiesz przez "równowa¿±cym siê cenowo umagicznieniem tego zestawu"?
£atwiej bêdzie Ci pomóc je¶li podasz co chcesz tym umagicznieniem osi±gn±æ, a i tak nie mo¿esz zapomonaæ o tym, ¿e ostatnie s³owo bêdzie nale¿a³o do MG.


Chodzi mi o to, aby ten zestaw nie by³ przepakowany ani za s³aby (chodzi o umagicznienie), a co chcia³bym osi±gn±c? Jak to mnich jakie¶ plusy do trafienia i obra¿eñ, mo¿e dodatkowe obra¿enia od jakiego¶ rodzju energii i jaka¶ zwiêkszona szybko¶æ. Chcia³em podkre¶liæ, ¿e jestem na 3 poziomie.
Pozdro
 
Awatar użytkownika
a_fire_inside
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 582
Rejestracja: wt cze 21, 2005 2:34 pm

wt mar 22, 2005 9:52 pm

Jeszcze się zastnowię, ale na 3. poziomie to za dużo nie możesz oczekiwać.
 
grabash__
Nowy użytkownik
Nowy użytkownik
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 2:31 pm

ndz kwie 10, 2005 1:27 pm

- Atrybuty - Najlepiej inwestowaæ w Zrêczno¶æ i M±dro¶æ, poniewa¿ korzystnie wp³ywaj± na KP, a na M±dro¶ci opiera siê wiele zdolno¶ci mnicha. Si³a nie jest a¿ tak wa¿na, poniewa¿ premie do ataku da siê zast±piæ autem Finezja (Walka bez broni) a ko¶æ obra¿eñ i tak ro¶nie wraz z poziomami, natomiast poprawione KP z pewno¶ci± nadrobi mniejsze PW.


Ej sorrki bo mnie to zawsze zastanawia Finezja zmienia premie do trafienia z si³y na zrêczno¶æ, prawda? A czy obrazenia te¿?
 
Awatar użytkownika
prEDOator
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2266
Rejestracja: pt sie 23, 2002 1:11 pm

ndz kwie 10, 2005 2:13 pm

Tylko trafeinia. Obrażenia zostają bez zmian.
 
Jacobivan
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 181
Rejestracja: pt cze 27, 2003 9:51 pm

ndz kwie 10, 2005 3:03 pm

Rady dla mnicha... Zajrzyjcie do podrêcznika Book of Exalted Deeds. na 1 poz czlowiek mnich bierze atuty Sacred Vow i Vow of Powerty. I od tego momentu dostaje atuty jak wojownik(tylko exalted- ale jest mnostwo fajnych), zwiekszaja mu sie cechy, dostaje kilka zawsze aktywnych zdolno¶ci(jak True Seing...), ogólnie wymiata. Cena? Nie mo¿e posiadaæ niczego ponad ubranie, odrobine jedzenia i ew. kij do podpierania siê...:-) Ale mnich to jedyna postaæ która nic wiêcej nie potrzebuje. Ja bior±c t± klasê wybra³bym zakon który pozwala siê ³amaæ z paladynem, wzi±³ 2 poziomy pala i mia³ maksymalnie przegiête rzuty obronne... Nawet bez tego zadaje siê ca³kiem fajne obra¿enia z³ym istotom, mo¿na mieæ wiêksz± SR przeciwko ich czarom, o¶lepiaæ je i zatruwaæ ka¿dym ciosem... Wady? mnich musi byæ lawful good, brak broni zasiêgowej... i to chyba tyle.
 
kyoshiro
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 16
Rejestracja: pt kwie 01, 2005 11:16 pm

ndz kwie 10, 2005 6:20 pm

Mam pytanie. Oplaca sie laczyc mniacha z Pijanym mistrzem?? Bo planuj prestizowke ale w gre wchodza Prc z MiP na razie i nie wiem ktora wybrac. Chcialbym Mistrza ale czy taki mnich straci cos na sile czy bedzie mniej wiecej taki sam jakby bylo monoklasowcem??
 
Noskill
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 22
Rejestracja: wt lut 10, 2009 2:56 pm

pn mar 23, 2009 1:39 pm

Ostatnio właśnie zastanawiam się nad mnichem(3,5 ed) koncepcja: postać walcząca (nie jestem power gamerem) nie musi zadawać jakiś kolosalnych obrażeń ale oczywiście , żeby coś robił
Rasa-człowiek zawsze ten atut jak dla mnie przewyża premię pół orka z Siły

Atrytbuty: 20 punktów do rozdania
Siła-14
Zręczność-18
Budowa-16
Int-10
Rzt-14
Cha-8

Atuty:Uniki,Finezja w walce(wyższa premia) lub zamiast niej zastanawiam się nad Doskonalszą walką w zwarciu,Atak z doskoku

podręczniki:gracza,mistrza i reszta oficjalnych(czyli Miecz i pięść też)
Ostatnio zmieniony wt mar 24, 2009 1:04 pm przez Noskill, łącznie zmieniany 1 raz.
 
Awatar użytkownika
Salys
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 148
Rejestracja: sob gru 23, 2006 11:42 am

pn mar 23, 2009 3:34 pm

Ja połączyłem mnicha, z tatuowanym mnichem z Krain Wschodu i całkiem daje radę :D

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości