Zrodzony z fantastyki

 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

wt mar 24, 2009 5:00 pm

Ech, chętnie bym sobie czerepem pomachał, ale obawiam się, że z moimi tobołkami raczej nie będzie to możliwe:/

A póki co męczę Wiedźmina - trzeba się przygotować na konkurs! :D
 
Awatar użytkownika
Wiedźma
Częsty bywalec
Częsty bywalec
Posty: 181
Rejestracja: czw gru 25, 2003 4:45 pm

wt mar 24, 2009 5:24 pm

repek pisze:
Gdyby ktoś jechał z Krakowa, to suniemy [Magda, Krakonman, ja] w piątek o 5:47 (...).


Gdybym jakimś cudem dała radę dojechać do centrum z moich odległych przedmieść na tak wczesną godzinę, to Was poszukam ( czyt. będę łazić z przedziału do przedziału pytając: "Przepraszam, jedziecie na Pyrkon?" :P).

Chociaż bardziej prawdopodobne, że osobiście dotrę do Poznania gdzieś w okolicach 17 ^^.

P.S. Repek, co powiesz na dogrywkę partii szachów w ramach odegrania się za polterowy turniej sprzed dwóch lat? :mrgreen:
 
Awatar użytkownika
Zsu-Et-Am
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9825
Rejestracja: sob cze 26, 2004 11:11 pm

wt mar 24, 2009 5:44 pm

W Poznaniu będę już w czwartek po południu. Gdzieś się przenocuję i od rana będę powoli starać się dotrzeć na miejsce :wink:.
 
Awatar użytkownika
Darken
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 300
Rejestracja: ndz sty 15, 2006 12:00 pm

wt mar 24, 2009 6:52 pm

Wiedźma

Łatwiej. Napisz na kartce a4 "Jadę na Pyrkon" i przyklej/zawieś na widocznym miejscu na ciele/ubraniu.
 
Awatar użytkownika
WH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: śr sie 13, 2008 7:51 pm

wt mar 24, 2009 7:11 pm

"To pewnie masz kasę na bilety i nocleg", stwierdzi przywódca plemienia Dużych Skinów : )
Wybaczcie, mam uraz do takich plakietek.
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

wt mar 24, 2009 10:37 pm

No odkuć się musimy musowo...tyle, że od tamtej pory to jedynie Morrowinda męczyłem więc będzie co ma być :D

Iron, Ezjo...to o której w końcu będziecie w piątek? Kurna tyle luda będzie z Poltka, że nie wiem czy jedna "porodówka" starczy by nas pomieścić.

Trza będzie zastosować starą metodę Borga.

"We are Poltergeist, resistance is futile. Give us your sleep space..." czy cuś :wink:
 
Awatar użytkownika
beacon
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 2186
Rejestracja: ndz lis 21, 2004 7:08 pm

śr mar 25, 2009 12:43 am

Jadę tramwajem w piątek od rana, wpierw 7 z przystanku Wioślarska, potem przesiadka na Traugutta w pierwszy lepszy pojazd jadący na Dębiec. Razem ze mną będzie beacon, kaduceusz i niejaki Lechu. Ktoś się pisze na wspólną jazdę? :>

O kurde, to solidna eskapada! Zabiorę ze sobą jakieś erpegi, planszówki i kompa z paroma filmami, żebyśmy nie pomarli z nudów.
 
Awatar użytkownika
Urko
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 896
Rejestracja: śr sty 07, 2004 2:53 pm

śr mar 25, 2009 1:20 am

O kurde, to solidna eskapada! Zabiorę ze sobą jakieś erpegi, planszówki i kompa z paroma filmami, żebyśmy nie pomarli z nudów.


Szczególnie, że dołącza do nas także Zosia, znana w co poniektórych kręgach jako soffi. Czyli atrakcyjność tramwaju, którym będziemy odbywać tę epicką podróż niepomiernie rośnie!
 
memnos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: sob mar 11, 2006 8:10 pm

śr mar 25, 2009 1:56 am

Urko pisze:
Jadę tramwajem w piątek od rana, wpierw 7 z przystanku Wioślarska, potem przesiadka na Traugutta w pierwszy lepszy pojazd jadący na Dębiec. Razem ze mną będzie beacon, kaduceusz i niejaki Lechu. Ktoś się pisze na wspólną jazdę? :>

Nikogo nie zwabicie na tak źle zaplanowaną podróż. Wszyscy wiedzą, że łatwiej będzie na Rolnej przesiąść się w autobus 71 i zaoszczędzić kilkuset metrów spaceru, a zyskać jedyną i niepowtarzalną okazję zobaczenia z zewnątrz mojego byłego mieszkania i kamienicy z największym podwórkiem na świecie.
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

śr mar 25, 2009 9:36 am

A tak dygresyjnie – jeżeli ktoś lubi robić sobie listę rzeczy do zabrania i odhaczać, to może to się przyda:

http://docs.google.com/Doc?docid=dxgd7v ... 2sfm&hl=pl .
 
Awatar użytkownika
Urko
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 896
Rejestracja: śr sty 07, 2004 2:53 pm

śr mar 25, 2009 10:15 am

memnos pisze:
Nikogo nie zwabicie na tak źle zaplanowaną podróż. Wszyscy wiedzą, że łatwiej będzie na Rolnej przesiąść się w autobus 71 i zaoszczędzić kilkuset metrów spaceru, a zyskać jedyną i niepowtarzalną okazję zobaczenia z zewnątrz mojego byłego mieszkania i kamienicy z największym podwórkiem na świecie.


Chytre. Nawet bardzo chytre. Tak chytre, że aż musiałem sprawdzić w internecie, czy tak jest w rzeczywistości. Co prawda na mapie nie było oznaczonej Twojej kamienicy (co mnie osobiście zdziwiło), ale szybsze połączenie przy pomocy autobusów linii 71 z Rolnej i 74 z Wiaduktu - i owszem. Tyle tylko, że autobusy mają wstydliwą przypadłość spóźniania się i przez to ich wartość logistyczna mocno spada. Ale jako kierownik i kaowiec tej wycieczki, rozważę Twoje propozycje.
 
Awatar użytkownika
malakh
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 1859
Rejestracja: ndz paź 07, 2007 8:52 pm

śr mar 25, 2009 10:26 am

Scobin pisze:
polar/sweter (nie wiadomo, co nas czeka nocą


To może od razu fikuśną bieliznę? 8) W końcu: "nie wiadomo, co nas czeka nocą" :razz:

BTW

Ktoś się może wybiera na spotkanie z Rafałem Kosikiem? Bo kurde, ja nie będę mógł (w tym czasie jest prelka o Żuławiu), a baaaaardzo chciałbym, aby moje egzemplarze "Verticala" i "Kameleona" zostały podpisane :help:
 
Awatar użytkownika
Scobin
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 4449
Rejestracja: śr lis 07, 2007 2:04 pm

śr mar 25, 2009 10:31 am

malakh pisze:
Scobin pisze:
polar/sweter (nie wiadomo, co nas czeka nocą


To może od razu fikuśną bieliznę? 8) W końcu: "nie wiadomo, co nas czeka nocą" :razz:


[hahahahahahahahahahahahahahahahaha[...]hahahahahaha] :)

A więc jednak ktoś to przeczytał! :)
 
Awatar użytkownika
Martva
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 14
Rejestracja: czw lut 17, 2005 10:19 am

śr mar 25, 2009 12:13 pm

Będę musiała wstać w piątek najpóźniej o 4.20, jeśli to zrobię to niechybnie znaczy że jestem nienormalna.
 
Awatar użytkownika
Repek
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 8702
Rejestracja: śr mar 24, 2004 4:41 pm

śr mar 25, 2009 2:32 pm

Można się nie kłaść. :)

Pytanie do poznaniaków: rozumiem, że dworzec PKS jest przy PKP? I stamtąd właśnie jedzie 71?

Pozdrówka
 
Awatar użytkownika
Urko
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 896
Rejestracja: śr sty 07, 2004 2:53 pm

śr mar 25, 2009 2:54 pm

Dworzec PKS jest położony niedaleko PKP, ale nie można ich wzajemnego położenia określić jako "obok". Trzeba przejechać jeden przystanek tramwajem, linią 6, 10, 11 lub 12, ewentualnie przejść się jakieś 5 minut i dobrze rozejrzeć się za przystankiem, który o ile dobrze pamiętam, znajduje się tuż za zakrętem ;).
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

śr mar 25, 2009 3:54 pm

Ok - to jak z dworca PKP dojechać na kon? Właśnie kupiłem bilety na ekspres o 12:35 z Wa-wy, co oznacza, że będziemy z rincem w Posen ok. 15:00.
 
Awatar użytkownika
Urko
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 896
Rejestracja: śr sty 07, 2004 2:53 pm

śr mar 25, 2009 4:24 pm

Na stronie Pyrkonu jest info i mapka, ale służę pomocą ;).

Są dwie rozsądne możliwości. Pierwsza z nich to wyjście na Most Dworcowy i jazda stamtąd tramwajem linii 10 do samego końca, tzn. do pętli Dębiec. Stamtąd trzeba parę kroków przejść, najlepiej wypatrując innych konwentowiczów albo pytając o szkoły na ulicy Łozowej.
Druga to dojechać dowolnym tramwajem z Mostu Dworcowego na przystanek Dworzec PKS, przejść podziemnym przejściem w stronę samego dworca i w jego okolicach, naprzeciwko stacji benzynowej, szukać przystanku autobusowego. Tutaj wsiadamy w linię 71 i wysiadamy na przystanku Łozowa, praktycznie zaraz obok konwentu.
Osobiście zdecydowanie polecam opcję numer jeden. Łatwiej znaleźć przystanek, tramwaje są szybsze i nie stoją w korkach, które na Wildzie w piątek popołudniu wystąpią ze stuprocentową pewnością.

EDIT: http://jakdojade.pl/ - na tej stronie można sprawdzić jak dojechać komunikacją miejską z miejsca A do miejsca B. Jako początkową stację wpisujcie "Most Dworcowy", a końcowy "Łozowa" ;)
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

czw mar 26, 2009 9:52 pm

No dobra. Spakowałem się w worek żeglarski. Widzimy się jutro koło 16 :).
 
Awatar użytkownika
Venomus
Z-ca szefa działu
Z-ca szefa działu
Posty: 358
Rejestracja: czw sie 11, 2005 10:29 pm

czw mar 26, 2009 11:45 pm

Iron, zajmijcie mi miejsce na "porodówce", będę koło 14.

Ezjo i radgers wpadają po 17
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

pt mar 27, 2009 3:06 am

Ja z Zsu i jeszcze paroma osobami będziemy także koło 14, więc może się spotkamy już przed wejściem ;-)
 
Awatar użytkownika
iron_master
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 2815
Rejestracja: czw paź 20, 2005 7:56 pm

ndz mar 29, 2009 6:07 pm

Po Pyrkonie słów kilka.

Było ekstra, bawiłem się super, choć punkty programu, na których byłem można policzyć na palcach jednej ręki. Ten konwent to przede wszystkim niesamowici ludzie, którzy w moich oczach zamordowali program (co nie znaczy, że był zły). Na Pyrkonie przyszło mi głównie poznać nowych ludzi, odświeżyć znajomość ze starymi i pobawić się w ten czy inny sposób.

Największa wada Pyrkonu to bezapelacyjnie akredytacja w piątek. Co prawda udało nam się przybyć przed 15, ale i tak musieliśmy czekać ponad godzinę na zapis. Kilka miejsc akredytacyjnych, także przed budynkiem B zdecydowanie poprawiłoby stan rzeczy.
Poza tym jednak, pretensji żadnych nie mam. Nawet budynek mieszkalny był znośny pod względem czystości, a pomysł z przyznaniem 30 pyrfuntów za złapanie tego, który zlikwidował jedną toaletę uważam za świetny :D

Czas na podziękowania dla:
- Duce i Ree za baunsy w Deep (penetration) Club w pierwszych godzinach niedzieli. Kto się nie załapał, może żałować :D
- Zsu, za bycie jak zwykle niesamowitą osobliwością, odebranie z dworca, wspólną podróż przez mokry Poznań na kon, fiołkowe oczy elfów i bycie totalnym PSowym nerdem
- Venoma i amnezjusza, za próbę rewanżu w konkursie cRPGowym. Ja już zaczynam szukać Final Fantasy, Fable i KOTORa 2! ;-)
- Urka i beacona, za ogólnie mile spędzony czas gdziekolwiek
- Amnezjusza i braci, za wspólną podróż z Pyrkonu na dworzec
- repków, za bycie repkami, a szczególnie dla Magdy za bycie najsympatyczniejszą osobą, którą spotkałem na konwencie!
- Furiatha, za znalezienie fajnej kanjpki w Poznaniu
- Moich graczy sesyjnych, zarówno w późnośpiącą sesję Sundered Skies jak i sobotnią w Midnight. Z tego miejsca przepraszam AGrzesia i Wędrowycza za konieczność wykluczenia z sesji, ale miejsc było tylko 4 i kości musiały kogoś wskazać.
- Wszystkich, z którymi zamieniłem choć jedno słowo a mi obecnie z głowy wylecieli.

Naprawdę fajnie, że przyjechaliście na Pyrkon!
 
Awatar użytkownika
Rebound
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 9343
Rejestracja: czw cze 05, 2003 2:32 pm

ndz mar 29, 2009 9:51 pm

Wrzuciłęm notkę na bloga, a zdjęcia przejrzę i obrobię jutro, by wrzucić chwilę później ;).

Jeszcze raz dzięki wszystkim z adobrą zabawę, a także sorry dla tych, z którymi nie zdążyliśmy się pożegnać przed odjazdem. Było super - aż mi się nie chciało wracać i z chęcią spędziłbym podobnie jeszcze kilka kolejnych wieczorów :).
 
Awatar użytkownika
WH
Stały bywalec
Stały bywalec
Posty: 358
Rejestracja: śr sie 13, 2008 7:51 pm

ndz mar 29, 2009 10:09 pm

Ja nie byłem, piłem w moim mieście ojczystym.

Za rok wpadnę na pewno.
 
Awatar użytkownika
karp
Fantastyczny dyskutant
Fantastyczny dyskutant
Posty: 3116
Rejestracja: sob cze 07, 2003 1:31 pm

pn mar 30, 2009 10:28 am

Dawno na konwencie nie byłem, no i wiele się pozmieniało - na plus.

Wielkie gratulacje dla organizatorów, za fajny program i w ogóle udany weekend. Podziękowania dla wszystkixh, z ktorymi dane mi bylo przegadac kilka godzin, albo kilka minut, a zwlaszcza dla tych, z którymi śmialem się tak, ze gardlo jeszcze mnie boli ;)

Do następnego.
 
Awatar użytkownika
amnezjusz
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1634
Rejestracja: pn sie 15, 2005 9:33 pm

pn mar 30, 2009 1:17 pm

Uff, odespałem swoje, rozcięty na dworcu palec już tak bardzo nie boli więc mogę napisać dwa zdania.

Było świetnie, ale do tego Pyrkon zdążył już mnie przyzwyczaić. Świetne punkty programu (te na których byłem - koncert Basi Karlik, Air Guitar Show czy maraton horrorów ("Stacy: Attack of the Schoolgirl zombie" czy "The the Black sheep" dołączają u mnie do dzieł kvltovych :D)), mocny games room (jeśli nie graliście jeszcze w Kragmorthę to zagrajcie, bo gra miecie :)) no i masa ludzi - starych znajomych jak i nowych twarzy... Pozdrowić każdego spotkanego nie dam rady bo trochę się tego nazbierało - rince, Siman (dzięki za sesyję i pokazanie że "In a Wicked Age" fajne jest), iron, Venomus (za heroiczną walkę w konkursie ceerpegowym - za rok będziemy już na pudle, nie może być inaczej), Zsu (za to, żeś dziwny człek - o czym wiedziałem już po Polconie czy Niuconie ; ) - za PS-dziwactwo ^^), Canthir i anduinowy fanklub na Air Giutar Show ;-) , tych wszytskich z którymi zamieniłem słów kilka lub więcej (Ree, Beacon - dobrze wiedzieć że wypowiada się Bekon a nie latarnia - Faviela and many more...), bracia moi za to, że są tacy jacy są no i ci wszyscy których chciałem spotkać a zabrakło czasu, miejsca i... czasu :P Po takim konie nawet dwu godzinne stanie w kolejce wydaje się niczym (choć fakt, piątkowy tłum był potężny i chwała luckowi i komu jeszcze tam trzeba za zorganizowanie dodatkowego miejsca na akredytację).

Co by tu jeszcze...: Przyjedźcie za rok!
 
Awatar użytkownika
Krakonman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 653
Rejestracja: pt gru 12, 2003 9:14 am

pn mar 30, 2009 9:28 pm

Krótkie podziękowania:

1. Te największe: dla Senmary i Furiatha za gościnę, dokarmianie, nocne Polaków rozmowy i pokazanie Poznania i Mexicany.
2. Dla Magdy i repka za wspólne spędzenie 95% czasu.
3. Dla duce, Szczura i Julka za dotrzymywanie towarzystwa w nocy.
4. Dla Martvej, że wytrzymała ze mną 7,5 godziny w jednym przedziale.
5. Dla Adona za 1h15' w kolejce do akredytacji.
6. Zbiorczo, żeby nikogo nie pominąć, dla ekipy sobotnio-roosterowej za wspólne imprezowanie.
7. Dla Mexicany za Zorro z sernikiem i przepyszne creme brulee. Mam nadzieję, że za rok również będą to podawać.
 
Awatar użytkownika
AGrzes
Wyróżniony
Wyróżniony
Posty: 1140
Rejestracja: pn gru 30, 2002 5:42 pm

pn mar 30, 2009 10:37 pm

Już po Pyrkonie czas więc na wrażenia.

Co mi się podobało
  • Prelekcja łyk egzotyki o tworzeniu wiarygodnej kultury dla fantastycznej rasy, która z godzinnej przerodziła się w dwu i pół godzinną dyskusje w kąciku kalamburów.
  • Okazja do zagrania w TSOY, system chyba nie koniecznie dla mnie ale na pewno ciekawe doświadczenie
  • Bardzo fajnie przeprowadzona prelekcja o FATE
  • Stek bzdur o średniowieczu, gdzie ledwie obyło się bez ofiar w ludziach taki był ścisk, ale ogólnie warto było.
  • Obie prelekcja Gerarda Heime fajnie przygotowane i przeprowadzone, choć może trochę za dobrze że nie było za bardzo o czym podyskutować.
  • Ogólny klimat rycerze, szturmowcy wszyscy przebierańcy ...
A co trochę mniej
  • Kolejka do wejścia w której stałem chyba ze dwie godziny, a jak już się dostałem to za mną było chyba z tyle samo osób co na początku przede mną.
  • Brak specjalnie interesujących (mnie) prelekcji w środku soboty, ale gdyby nie to to nie zagrał bym chyba w TSOY.
Ogólnie to czekam na następny Pyrkon, i pozdrawiam wszystkich których miałem okazje spotkać i pogadać.
 
memnos
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 520
Rejestracja: sob mar 11, 2006 8:10 pm

pn mar 30, 2009 11:06 pm

Było fajnie.

Chciałbym z tego miejsca pozdrowić:
Knura, co blokował przejścia między lokacjami;
Człowieka, pod którym się urwał sedes;
Czlowieka, który puścił puffa na automaty do kawy i batoników;
Wiedźmę o ładnych udach, ale brzydkim imieniu (wnioskuję po tym, że się go ewidentnie wstydziła);
Moją polonistkę z liceum;
Człowieka, który zasnął na stole w trakcie Planescape'owej sesji u Zsu (Jak to świadczy o nim jako o MG!);
Człowieka w kilcie, który spędził noc w areszcie świecąc jajcami.
 
Awatar użytkownika
Iman
Zespolony z forum
Zespolony z forum
Posty: 739
Rejestracja: pn maja 03, 2004 10:46 pm

wt mar 31, 2009 12:28 am

No to ja też dodam parę słów od siebie :) Nie będę już powielać uwag innych, może dodam jeszcze tylko, że wywalenie mnie kolejno z dwóch sal noclegowych nie należało do przyjemnych wrażeń oraz, że cisza nocna w salach była pozorna, bo na korytarzach było tak głośno, że i tak nie dało się spać (aczkolwiek dobrze, że chociaż w salach to wprowadzono, naprawdę doceniam).
Natomiast pozdrowienia lecą do:
- Malakha, za wspólną podróż w obie strony i 11 zł na autostradzie ;)
- Senmary, bo jest kochana i choćby dla samego spotkania z nią warto było się przejechać do Poznania
- Favieli +1(przepraszam, imię wyleciało mi z głowy :( ), przede wszystkim za Blokusa
- Borysa (vel Halflinga) + całej ekipy z Games Roomu za wytłumaczenie mi kilku gier i zapewnienie rozrywki
- Ree, chociaż o mnie zapomniał :(
- oraz tych wszystkich, z którymi rozmawiałam tylko chwilkę: Soffi, Duce, Rinca, Furiatha, Magdy, Urko, Viriel, DAME i wszystkich innych

Przy akredytacji miałam wrażenie, ze to ostatni Pyrkon, na którym jestem, ale potem było o wiele lepiej, także pewnie do zobaczenia na następnym :)
Ostatnio zmieniony czw kwie 02, 2009 2:01 pm przez Iman, łącznie zmieniany 1 raz.

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości